Γενικό -  Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
  • Θεωρητική

    Ψήφοι: 58 32.4%
  • Θετική

    Ψήφοι: 82 45.8%
  • Τεχνολογή

    Ψήφοι: 39 21.8%

free_dom

Δραστήριο μέλος

Η ταξιδιάρα ζωή.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
Θ-Ε-Τ-Ι-Κ-Η :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Παιδιά πείτε μου κάτι, στην Β' Λυκείου εύκολη και αποτέλεσματική κατεύθυνση είναι η θετική ή η τεχνολογική; Και ποιά η διαφορά αυτών των δυο εκτός της Χημείας και της Τεχνολογίας Επικοινωνιών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Άμα σου αρέσει η Χημεία καλύτερα πιστεύω η θετική εκτός κι αν δεν αντέχεις το ελάχιστα παραπάνω διάβασμα αν και πάλι γράφεις στην ΤΕ διαγωνίσματα, και εξετάσεις απ ότι γίνεται στο σχολείο μου... Το θέμα είναι ποιο μάθημα σου αρέσει περισσότερο αρχικά......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Άμα σου αρέσει η Χημεία καλύτερα πιστεύω η θετική εκτός κι αν δεν αντέχεις το ελάχιστα παραπάνω διάβασμα αν και πάλι γράφεις στην ΤΕ διαγωνίσματα, και εξετάσεις απ ότι γίνεται στο σχολείο μου... Το θέμα είναι ποιο μάθημα σου αρέσει περισσότερο αρχικά......
Aφού όμως τα Μαθηματικά και η Φυσική είναι ακριβώς το ίδιο βιβλίο, γιατί να έχω περισσότερο διάβασμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Γιατί θέλει και η χημεία διάβασμα.
Αν δε σε ενδιαφέρουν τα πεδία πάνε τεχνολογική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Γιατί θέλει και η χημεία διάβασμα.
Αν δε σε ενδιαφέρουν τα πεδία πάνε τεχνολογική.
Δηλαδή αν πάω στη Β Λυκείου τεχνολογική είναι κακό; Γιατί υπάρχει η αντίληψη οτί στην Β λυκειου κάποιος να πάει θετική επειδη δινουν περισσοτερη βαρυτητα στα Μαθηματικα-Φυσικη απο οτι στην τεχνολογικη και μετα να αλλάξει σε τεχνολογικη στην Γ λυκειου; Ισχυει κατι τετοιο; Δηλααδη αν θελω να παω στην Β Τεχνολογικη ειναι κακο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Καθόλου!!!!!!!!!!!!!! Τι αντίληψη ειναι αυτή; Τουλάχιστον στο δικό μου το σχολείο δεν ισχύει κάτι τέτοιο!! Και αν θελεις να μάθεις δύο από τους καλύτερους μαθητές της β παν τεχνολογική και επίσης οι καλύτεροι καθηγητές του σχολείου κάνουν μάθημα στην τεχνολογική ενώ εγώ που είμαι θετική φέτος(έπρεπε να πήγαινα τεχνολογική μόνο και μόνο για τους τέλειους καθηγητές που έχει) έχω κάτι καθηγητές που βαριούνται να κάνουν μάθημα(χημεία) και το παίζουν πανεπιστήμονες και μας θεωρούν εμάς επιστημονικούς βοηθούς τους(μαθηματικά)...Βλακείες και σαχλαμάρες είναι όλα αυτά που ακούς ότι λεν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δηλαδή αν πάω στη Β Λυκείου τεχνολογική είναι κακό; Γιατί υπάρχει η αντίληψη οτί στην Β λυκειου κάποιος να πάει θετική επειδη δινουν περισσοτερη βαρυτητα στα Μαθηματικα-Φυσικη απο οτι στην τεχνολογικη και μετα να αλλάξει σε τεχνολογικη στην Γ λυκειου; Ισχυει κατι τετοιο; Δηλααδη αν θελω να παω στην Β Τεχνολογικη ειναι κακο;
Καλέ δε σου είπα ότι είναι κακό.
Φήμες είναι αυτά, δες το αντίστοιχο τοπικ.
Από εκεί και πέρα κάνε ό,τι θες.
Εγώ ξέρω πως όποιος θέλει να διαβάσει, θα διαβάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

free_dom

Δραστήριο μέλος

Η ταξιδιάρα ζωή.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
θελω να ακολουθησω θετικη..αλλα ακομα το σκεφτομαι καπως..ειμαι 80% θετικη και 20& θεωρητικη :Ρ γ τεχν δεν τ συζηταω..σιχαινομαι πληροφορικη :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Καλέ δε σου είπα ότι είναι κακό.
Φήμες είναι αυτά, δες το αντίστοιχο τοπικ.
Από εκεί και πέρα κάνε ό,τι θες.
Εγώ ξέρω πως όποιος θέλει να διαβάσει, θα διαβάσει.
Oχι, απλως το λεω γιατι και οι καθηγητες κιολας το λενε οτι στη Β Θετικη τα εξηγουνε καλυτερα τα κοινα μαθηματα απο οτι στην Β Τεχνολογικη, και θελω να μαθω αν ισχυει γιατι με εχει φοβησει λιγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δες το αντίστοιχο τόπικ.
Σε εμάς δεν ίσχυε πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μάλλον κάθε σχολείο έχει τα δικά του ήθη και έθιμα.
Στο δικό μου, στη Β λυκείου τεχνολογική πάνε τα παιδιά που δεν ενδιαφέρονται για μαθήματα. Πέρυσι ο απουσιολόγος της Β τεχνολογικής είχε βαθμό κάτω από 14. Τι επίπεδο μαθήματος να γίνει σε τέτοιο τμήμα? Τι όρεξη να έχουν οι καθηγητές να κάνουν εκεί μάθημα? Πόσο όρεξη θα έχει να διαβάσει κάποιος μαθητής? Ένας καθηγητής είχε πει ότι στο τμήμα αυτό αισθάνεται ότι παίζει μόνος του squash στον πίνακα. Και φέτος από όσο μαθάινω, το ίδιο συμβαίνει. Έτσι η συνήθεια στο σχολείο μου, είναι όσοι μαθητές έχουν κάποιους στόχους, στη Β λυκείου να πηγαίνουν θετική. Στη Γ αρκετοί καλοί πηγαίνουν και τεχνολογική (Ι και ΙΙ) και έρχεται λογική ισορροπία.
Να το ξαναπώ? Αυτά ισχύουν στο δικό μου λύκειο. Αλλού μπορεί να είναι διαφορετικά.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
γεια σε ολους!!!! :) :) :)
και στο σχολειο μου το ιδιο συμβαινει... πανε οι περισσοτεροι θετικη στην δευτερα και μετα αναλογα με τη σχεση που θα αναπτυξουν με τη χημεια αποφασιζουν για την τριτη κατι που σκοπευω να κανω και εγω!!! :Ο βεβαια πιστευω οτι η χημεια και η βιολογια γ' λυκειου ειναι ευκολοτερα μαθηματα απο την οργανωση και τον προγραμματισμο αντιστοιχα με την εννοια οτι δεν εχουν τοση παπαγαλια.. :/ και βεβαια η θετικη ανοιγει 4 στα 5 πεδια εναντι τριων στην τεχνολογικη και 2 στη θεωρητικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xoudis

Νεοφερμένος

Ο xoudis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
γεια και απο εμενα !!!! θελω να πω και εγω οτι και στο σχολειο μου το ιδιο φαινομενο συμβαινει . Του χρονου στη β' λυκειου μονο πεντε παιδια θα παμε θεωρητικη και ολοι οι αλλοι τεχνολογικη και θετικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
γεια σε ολους!!!! :) :) :)
βεβαια πιστευω οτι η χημεια και η βιολογια γ' λυκειου ειναι ευκολοτερα μαθηματα απο την οργανωση και τον προγραμματισμο αντιστοιχα με την εννοια οτι δεν εχουν τοση παπαγαλια.. :/ .
Δεν έχει η βιολογία της Γ παπαγαλία; :blink:
Από πότε;:eek:
Εγώ γιατί έχω πήξει στην παπαγαλία τότε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darth_Bunny

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Θετική κατεύθυνση σίγουρα. Δεν έχω καταλήξει σε μάθημα επιλογής ακόμα. Πιο πιθανό είναι η Αστρονομία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Στο δικό μου σχολείο πάλι,από τα παιδιά της τάξης μου γύρω στα 14 θα πάμε θεωρητική,6 θα επιλέξουν θετική και 16 τεχνολογική... Ως συνήθως η πλειοψηφία κατευθύνεται προς τεχνολογική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chr96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Chr96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 154 μηνύματα.
θελω να ακολουθησω θετικη..αλλα ακομα το σκεφτομαι καπως..ειμαι 80% θετικη και 20& θεωρητικη :Ρ γ τεχν δεν τ συζηταω..σιχαινομαι πληροφορικη :Ρ

αυτο ακριβως!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Θεωρητική με στόχο τη Νομική. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Έτσι όπως έχουν τα πράγματα, κατά 99% θεωρητική, με στόχους - σειρά προτεραιότητας:
Νομικές
Πολιτικές Επιστήμες
Δημοσιογραφία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top