Γενικό -  Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
  • Θεωρητική

    Ψήφοι: 58 32.4%
  • Θετική

    Ψήφοι: 82 45.8%
  • Τεχνολογή

    Ψήφοι: 39 21.8%

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, όλα καλά. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LYDIA1995

Νεοφερμένος

Η LYDIA1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
σκεψου...τι επαγγελμα θελω να ακολουθησω στο μελλον..?τι μου αρεσει πιο πολυ...?ετσι θα ειναι πιο ευκολο να διαλεξεισ...πχ σου αρεσει το επαγγελμα τησ δικηγορου αλλα δεν τα πασ και τοσο καλα με τα αρχαια...σκεψου οτι θα μαθεισ τη γραμματικη μια φορα και καθαρισεσ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coco :D

Νεοφερμένος

Η coco :D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
εγώ μπορώ να ρωτήσω κάτι άσχετο ?
γίνεται κάποιος απο τεχνολογική στη β'λυκείου να πάει θετική στη γ'λυκείου?
ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Γίνεται αλλά θα έχεις κενά στη χημεία τα οποία πρέπει να καλύψεις. Δε σε συμφέρει και τόσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
εγώ μπορώ να ρωτήσω κάτι άσχετο ?
γίνεται κάποιος απο τεχνολογική στη β'λυκείου να πάει θετική στη γ'λυκείου?
ευχαριστώ εκ των προτέρων

Πέρσι μια συμμαθήτρια που είχα στο φροντιστήριο άλλαξε από τεχνολογική, θετική γιατί αποφάσισε ότι θέλει να ασχοληθεί με άλλους κλάδους.
Και επειδή το μόνο διαφορετικό όπως είπε και η Θεοδώρα είναι η Χημεία εκείνη έκανε παράλληλα όλο όλο το καλοκαίρι μαθήματα στα βασικά της β' στη χημεία για να καλύψει τα κενά, παρακολουθώντας εξίσου και τη χημεία της γ'... Και πήγε μια χαρά θα έλεγα.

Τώρα αν ρωτάς αν γενικά γίνεται να αλλάξεις κατεύθυνση, φυσικά και μπορείς. =)


η θετική κατεύθυνση έχει Μαθηματικά, Φυσική, και Χημεία!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Α στο καλό συγκινήθηκα.:'( Τόσα χρόνια εδώ είμεθα. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
ελεος
δε μου λετε β λυκειου ποια ειναι τα μαθηματα επιλογης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Το ωρολόγιο πρόγραμμα της τάξης αυτής κατά μάθημα καθορίζεται ως εξής:

ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

1. Θρησκευτικά:
2
2. Α΄ Ξένη Γλώσσα:
2
3. Φυσική Αγωγή: 2
4. Αρχαία Ελληνική Γλώσσα & Γραμματεία:
2
5. Νεοελληνική Γλώσσα:
2
6. Νεοελληνική Λογοτεχνία:
2
7. Ιστορία:
2
8. Αλγεβρα:
2
9. Γεωμετρία:
2
10. Φυσική:
2
11. Χημεία:
1
12. Βιολογία: 1
13. Εισαγωγή στο Δίκαιο και τους Πολιτικούς θεσμούς:
2

ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΕΩΝ

Ι. ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ

(α) Θεωρητική κατεύθυνση
1. Αρχαία Ελληνικά Κείμενα:
3
2. Αρχές Φιλοσοφίας:
2
3. Λατινικά:
2

(β) Θετική κατεύθυνση
1. Μαθηματικά:
3
2. Φυσική:
2
3. Χημεία:
2

(γ) Τεχνολογική κατεύθυνση
1. Μαθηματικά: 3
2. Φυσική:
2
3. Τεχνολογία Επικοινωνιών:
2

II. ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΕΙΣ

1. Κοινωνική και Πολιτική οργάνωση στην Αρχαία Ελλάδα:
2
2. Αρχές Περιβαλλοντικών Επιστημών:
2
3. Νεότερη Ευρωπαϊκή Λογοτεχνία, Ιστορία και Κείμενα:
2
4. Β Ξένη Γλώσσα:
2
5. Στοιχεία Αστρονομίας και Διαστημικής: 2
6. Σχέδιο Γραμμικό:
2
7. Σχέδιο Ελεύθερο:
2
8. Ιστορία Κοινωνικών Επιστημών:
2
9. Θέματα Ιστορίας:
2
10. Εφαρμογές Υπολογιστών: 2
11. Βιολογία:
2
12. Διαχείριση φυσικών πόρων:
2
13. Χημεία:
2
14. Σχέδιο Τεχνικό:
2
Δεν έχουν σχέση τα επιλογής με την κατεύθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
εγώ μπορώ να ρωτήσω κάτι άσχετο ?
γίνεται κάποιος απο τεχνολογική στη β'λυκείου να πάει θετική στη γ'λυκείου?
ευχαριστώ εκ των προτέρων
Φυσικα. Ενας φιλος μου αλλαξε απο θεωρητική πηγε θετική στην γ λυκείου και περασε Ιατρική με 19.259 μορια. Τιποτα δεν ειναι απιαστο, φτανει να το προσπαθησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ήταν προφανώς η εξαίρεση όχι ο κανόνας.Εκτός αυτού λογικά θα προόσεχε τα γενικής στη β ε;);Γιατί η πλειοψηφία των μαθητών τα γενικής τα γράφει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Γίνεται αλλά θα έχεις κενά στη χημεία τα οποία πρέπει να καλύψεις. Δε σε συμφέρει και τόσο.

Έεεεελα που δε θα έχει! Άνετα μπορεί να πάει από τεχνολογική σε θετική, καμιά συζήτηση! Εγώ από θεωρητική πήγα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν είπα πως δεν γίνεται. Ξέρω και εγώ παιδιά που το έκαναν αυτό. Δε συμφέρει απλά.
Αυτό είπα. Και εμένα οι καθηγητές μου αυτό μου έλεγαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Δεν είπα πως δεν γίνεται. Ξέρω και εγώ παιδιά που το έκαναν αυτό. Δε συμφέρει απλά.
Αυτό είπα. Και εμένα οι καθηγητές μου αυτό μου έλεγαν.

Είπα ότι δε θα έχει κενά.
Όσο για την αλλαγή, για μένα δε θα έπρεπε να το σκέφτεσαι καν, σε οποιαδήποτε περίπτωση, απλά να το κάνεις. Όλα γίνονται. Είναι πολύ καλύτερο να ιδρώσεις αλλά να κερδίσεις αυτό που θέλεις εν τέλει, παρά να καταλήξεις κάπου που δε θέλεις και να εύχεσαι να είχες κάνει τις «σωστές επιλογές».
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Είπα ότι δε θα έχει κενά.
Όσο για την αλλαγή, για μένα δε θα έπρεπε να το σκέφτεσαι καν, σε οποιαδήποτε περίπτωση, απλά να το κάνεις. Όλα γίνονται. Είναι πολύ καλύτερο να ιδρώσεις αλλά να κερδίσεις αυτό που θέλεις εν τέλει, παρά να καταλήξεις κάπου που δε θέλεις και να εύχεσαι να είχες κάνει τις «σωστές επιλογές».
Συμφωνώ.
Γιατί όμως a priori να κουραστεί/ιδρώσει ενώ το έχει κατά μία έννοια σίγουρο ότι στη Γ' θα πάει θετική;
Άλλο να το αποφασίσεις στη μέση της Β' πχ και άλλο να σκέφτεσαι από την α να κάνεις κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Συμφωνώ.
Γιατί όμως a priori να κουραστεί/ιδρώσει ενώ το έχει κατά μία έννοια σίγουρο ότι στη Γ' θα πάει θετική;
Άλλο να το αποφασίσεις στη μέση της Β' πχ και άλλο να σκέφτεσαι από την α να κάνεις κάτι τέτοιο.
Ακριβώς.
Εμένα προσωπικά όταν ήμουν α' λυκείου, αν μου έλεγες ότι στη γ' θα ήμουν θετική, θα γελούσα. Άρχισα να το σκέφτομαι κοντά στα Χριστούγεννα της β' και καταστάλαξα λίγους μήνες μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Για αυτό λέω πως δεν τον συμφέρει. ;)
Πνεύμα αντιλογίας. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Για αυτό λέω πως δεν τον συμφέρει. ;)
Πνεύμα αντιλογίας. :P

Σουτ. Μην αποθαρρύνεις το παιδί. :P
Coco είμαστε μαζί σου! Χαχαχα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Ρε παιδια η θετικη ειναι πολυ δυσκολη?
Η χημεια πως ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Ρε παιδια η θετικη ειναι πολυ δυσκολη?
Η χημεια πως ειναι?

Της β' πολλοί τη βρίσκουν κουραστική, αλλά της γ' είναι υπέροχη.
Γενικότερα η θετική δεν είναι ΤΟΣΟ δύσκολη όσο την κάνουν να ακούγεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top