Γενικό -  Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
  • Θεωρητική

    Ψήφοι: 58 32.4%
  • Θετική

    Ψήφοι: 82 45.8%
  • Τεχνολογή

    Ψήφοι: 39 21.8%

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Ξερω οτι πας απο καθε κατευθυνση,αλλα χανεις και μορια ετσι.Και στο κατω κατω αμα συνεχισω να θελω να παω Παιδαγωγικο του χρονου γιατι να παω απο αλλη κατευθυνση ,αφου ξερω τι θελω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ξερω οτι πας απο καθε κατευθυνση,αλλα χανεις και μορια ετσι.
ΟΧΙ - στα παιδαγωγικά πας από όλες τις καυτευθύνσεις ΧΩΡΙΣ να χάνεις μόρια.

στο κατω κατω αμα συνεχισω να θελω να παω Παιδαγωγικο του χρονου γιατι να παω απο αλλη κατευθυνση ,αφου ξερω τι θελω;
Αφού πας παιδαγωγικά από όλες τις κατευθύνσεις χωρίς να χάνεις μόρια δεν υπάρχει αυτή και άλλη κατεύθυνση. Θα πας σε όποιαν νομίζεις ότι μπορείς να πετύχεις καλύτερους βαθμούς. Νωρίς είναι να το αποφασίσεις αυτό τώρα. Η γνώμη μου είνια ότι να το αποφασίσεις προς το τέλος της Α λυκείου.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Ενταξει αυτο ειναι σιγουρο απλα προετιμαζομαι καπως ψυχολογικα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasorf

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Θετική κατεύθυνση....

Δεν μπορώ να κάθομαι πάνω από 1 ώρα στο γραφείο, διαβάζοντας ένα μάθημα στο οποίο θα έχω και ύστερα αμφιβολίες άμα έγραψα καλά ή όχι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Θετική κατεύθυνση....

Δεν μπορώ να κάθομαι πάνω από 1 ώρα στο γραφείο, διαβάζοντας ένα μάθημα στο οποίο θα έχω και ύστερα αμφιβολίες άμα έγραψα καλά ή όχι....

Σε ποιο αναφέρεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasorf

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ιστορία, Αρχαία , Λατινικά (άμα πάω θεωρητική που δεν πρόκειται....) και γενικότερα της θεωρητικής

είναι μαθήματα που απαιτούν αρκετή ώρα , και πάλι όμως θα έχεις φοβίες μήπως δεν έγραψες καλά , μήπως ξέχασες κάτι, μήπως μήπως μήπως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
To ίδιο ακριβώς συμβαίνει και στα θετικά.ίσα-ίσα στα θεωρητικά αν διαβάσεις έγραψες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasorf

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
ίσως, αλλά στα θετικά έχω μεγαλύτερη σιγουριά στον εαυτό μου , ποτέ μου δεν είχα άγχος για το τι θα γράψω , και όπως ανέφερα, δεν μπορώ να διαβάσω ένα μάθημα πάνω από 1 ώρα που είναι παπαγαλία....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Χαχαχαχα θα περασεις καλαααα στην τριτη. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Χαχαχαχα θα περασεις καλαααα στην τριτη. :D

Γουτου γουτουυυυυυ βιολογία:D
Γούτου γουτουυυυυυ αοδε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
ίσως, αλλά στα θετικά έχω μεγαλύτερη σιγουριά στον εαυτό μου , ποτέ μου δεν είχα άγχος για το τι θα γράψω , και όπως ανέφερα, δεν μπορώ να διαβάσω ένα μάθημα πάνω από 1 ώρα που είναι παπαγαλία....

Δεν τη γλιτώνεις την παπαγαλία στη θετική, πάντως. Στη βιολογία θα παπαγαλίσεις αναγκαστικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Δεν τη γλιτώνεις την παπαγαλία στη θετική, πάντως. Στη βιολογία θα παπαγαλίσεις αναγκαστικά.
Μόνον με την τεχνολογική1 γλυτώνεις την παπαγαλία. Μάλλον θα γίνει στο σχολείο μου. Αν ζητήσετε μερικοί θα γίνει και σε σας.
Η τεχνολογική1 έχει ηλεκτρολογία και χημεία-βιοχημεία δλδ΄ΟΧΙ ΠΑΠΑΓΑΛΙΑ!!!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helonitsa

Νεοφερμένος

Η helonitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
θετική εννοείται γιατί λατρεύω την χημεία!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Μόνον με την τεχνολογική1 γλυτώνεις την παπαγαλία. Μάλλον θα γίνει στο σχολείο μου. Αν ζητήσετε μερικοί θα γίνει και σε σας.
Η τεχνολογική1 έχει ηλεκτρολογία και χημεία-βιοχημεία δλδ΄ΟΧΙ ΠΑΠΑΓΑΛΙΑ!!!!

Μα ναι, σιγουρα ολα αυτα τα μαθηματα δεν εχουν ουτε εναν ορισμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μα ναι, σιγουρα ολα αυτα τα μαθηματα δεν εχουν ουτε εναν ορισμο!
(:P Ευχαριστώ για την ειρωνεία. Δεν θα την συνεχίσω.:nono:)
Στο θέμα μας:
Σίγουρα έχουν και ορισμούς. Ένας ορισμός όμως ενός θετικού μαθηματος δεν είναι παπαγαλία αλλά βγαίνει με την κατανόηση. Η ηλεκτρολογία είναι φυσική. Θεωρείς ότι η φυσική ή η χημεία θέλει παπαγαλία? Η βιοχημεία είναι σκέτη κατανόηση και κρίση. Σίγουρα θα υπάρχουν και κάποια πράγματα που θα μάθεις "απέξω" αλλά νομίζω λιγότερα από την Τ2. Για παράδειγμα το ΑΟΔΕ και η ιστορία είναι ή όχι σχεδόν 100% παπαγαλία?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ειναι. Γι αυτο και προτεινω την Τ2, επειδη ειναι ευκολο αυτο το μαθημα. Τι ηλεκτρολογιοχημειες, μονος σου το ειπες οτι θελουν κατανοηση. Το να διαβασεις 45 σελιδες και να τις μαθεις απεξω σιγουρα δεν ειναι δυσκολο. Και δεν ειναι οσο δυσνοητο οσο το παρουσιαζουν.
Και ναι, οι ορισμοι και οι αποδειξεις πρεπει να ειναι παπαγαλισμενοι. Σε κανενα μαθημα δεν πας χωρις εστω 1 σελιδα παπαγαλια συνολικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ειναι. Γι αυτο και προτεινω την Τ2, επειδη ειναι ευκολο αυτο το μαθημα. Τι ηλεκτρολογιοχημειες, μονος σου το ειπες οτι θελουν κατανοηση. Το να διαβασεις 45 σελιδες και να τις μαθεις απεξω σιγουρα δεν ειναι δυσκολο. Και δεν ειναι οσο δυσνοητο οσο το παρουσιαζουν..
:) Ο.Κ. Συμφωνούμε ότι διαφωνούμε. Εγώ προτιμώ μαθήματα που θέλουν κατανόηση αλλά εσύ προτιμάς αυτά που θέλουν παπαγαλία. Κάθε γνώμη είναι σεβαστή και δεν έχει νόημα να συνεχίζω σ΄αυτή τη συζήτηση._ :bye:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Το θέμα δεν είναι αυτό,αλλά σίγουρα είναι διαφορετικό να έχεις ένα σίγουρο μάθημα όπου το διαβασμά σου θα επιβραβευτεί,και άλλο ένα θετικό μάθημα που όσο καλά και να το ξέρεις υπάρχει περίπτωση να μη γράψεις καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Αυτο ακριβως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Το θέμα είναι τι προτιμάει ο καθένας.Μπορεί ο Δίας πχ να μην μπορεί καθόλου να παπαγαλίσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top