Γενικό -  Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
  • Θεωρητική

    Ψήφοι: 58 32.4%
  • Θετική

    Ψήφοι: 82 45.8%
  • Τεχνολογή

    Ψήφοι: 39 21.8%

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Το δικο μας το σχολειο ειναι νορμαλ τοτε γιατι κανεις δεν στιγματιζει κανεναν και κανεις δεν ωθει κανεναν. Οποιος παει για ιατρικοχημικοτετοια, παει εξ'αρχης θετικη. Οι υπολοιποι που στοχευουν σε πολυτεχνικες σχολες τυπου μηχανολογιες/ηλεκτρολογιες/κλπ, τει πληροφορικης/ηλεκτρονικης/κλπ, αει πληροφορικης και αντιστοιχα, γιατι να πανε θετικη μια χρονια;
Δεν ειναι καθολου αδικο. Θες πληροφορικη; Πας εξαρχης τεχνολογικη. Απλα πραγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Όχι άδικο.Εφόσον τελείωσαν γιατί όχι.Δε νομίζω να μην δεν κάναν από την αρχή φέτος ΑΕΠΠ για όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Δηλαδή δεν υπήρξε ούτε ένας στο σχολείο σου που να πήγε φέτος από θετική σε τεχνολογική;:P
Όχι άδικο.Εφόσον τελείωσαν γιατί όχι.Δε νομίζω να μην δεν κάναν από την αρχή φέτος ΑΕΠΠ για όλους.
Και πάλι άδικο είναι γιατί τα έχουν ξανακάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Όχι άδικο.Εφόσον τελείωσαν γιατί όχι.Δε νομίζω να μην δεν κάναν από την αρχή φέτος ΑΕΠΠ για όλους.

Τι ακριβως λεει εδω?:P

Δηλαδή δεν υπήρξε ούτε ένας στο σχολείο σου που να πήγε φέτος από θετική σε τεχνολογική;:P

Τσουκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Σοβαρά τώρα;Ούτε ένας;:P
Τι ακριβως λεει εδω?
Δεν είναι άδικο.Δε νομίζει να μην ξεκίνησαν φέτος το ΑΕΠΠ από την αρχή για όλους.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Α. Απο την αρχη το ξεκινησαμε, αν και εχουμε τον ιδιο καθηγητη.
Ειναι το ιδιο με το να ακους τα πραγματα στο σχολειο δευτερη φορα επειδη τα εχεις κανει στο φροντιστηριο. Οποτε οχι αδικο.

Σοβαρά τώρα;Ούτε ένας;:P

Ε οχι λεμε.:P
Ολα κι ολα 4 παιδια ηταν που τα 3 θελουν ιατρικη(to be exact, ο ενας θελει οδιοντιατρικη, οι αλλοι 2 παιδιατρικη και ο 4ος θα φυγει εξωτερικο να σπουδασει. Δεν ξερω γιατι πηγε θετικη:P), οι υπολοιποι τεχνολογικη περυσι, τεχνολογικη φετος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Α. Απο την αρχη το ξεκινησαμε, αν και εχουμε τον ιδιο καθηγητη.
Ειναι το ιδιο με το να ακους τα πραγματα στο σχολειο δευτερη φορα επειδη τα εχεις κανει στο φροντιστηριο. Οποτε οχι αδικο.
Ναι,αλλά στις πανελλήνιες ανταγωνίζεσαι όλους τους μαθητές της Ελλάδας.Με το να τα ακούς 3 φορές ενώ οι άλλοι 2 ευνοείσαι.Άρα ναι άδικο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Σηκωνω τα χερια μου ψηλα. ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟ. :p
(Χρονια πολλα για το ονομα σου btw!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ναι,αλλά στις πανελλήνιες ανταγωνίζεσαι όλους τους μαθητές της Ελλάδας.Με το να τα ακούς 3 φορές ενώ οι άλλοι 2 ευνοείσαι.Άρα ναι άδικο.:P

To πες μόνος σου:PΣτο πόλεμο όλα επιτρέπονται*ξεθάβει την πίπα της ειρήνης*

Χρόνια πολλά Χρηστάκι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
. Φατε τα λοιπον.:) Σορρυ για τον επιθετικο τονο, αλλα ελεος πια.
Κουβέντα κάνουμε καλή μου. Δεν υπάρχει λόγος να μαλώνουμε. :):)

Πιανετε την κατασταση που επικρατει στο σχολειο σας και σε 2-3 γνωστα σε σας, και το κανετε γενικευση.
Λογικό δεν είναι αυτό? Κι εσύ το ίδιο δεν κάνεις?

.Ναι, ας παει ενα παιδι θετικη για να εχει καλο επιπεδο και ενα παραπανω μαθημα που θελει διαβασμα. Ας ζοριζεται μια χρονια παραπανω, εστω και ελαχιστα. Εγω δηλαδη που ειμαι και τις 2 χρονιες τεχνολογικη ειμαι απο τους ηλιθιους;
Ηλίθια δεν είσαι σίγουρα. Αφού στο σχολείο σου οι συνθήκες δεν είχαν πρόβλημα καλά έκανες. Στο δικό μου και σε μερικά άλλα που ξέρω η τεχνολογική στη Β είναι πολύ ντάουν. Και πάνε οι μαθητές μικρής βαθμολογίας και οι πιο καλοί καθηγητές παίρνουν τη θετική. Οπότε όσοι έχουν πιο πολύ όρεξη για δουλειά πάνε θετική για καλύτερο επίπεδο ας ζορίζονται λίγο παραπάνω. Το βρίσκεις κακό αυτό?

. Αν καποιος θελει να παει θετικη στην τριτη, ας πηγαινει απο τη δευτερα. Αλλιως δεν βρισκω νοημα στο να αλλαζει καποιος θετικη->τεχνολογικη.
Γιατί να μην μπορεί να αλλάζει αν το θέλει? Υπάρχει και η περίπτωση να άλλαξε γνώμη. Στο σχολείο μου πέρισι από τους 30 που ήταν θετική στη Β έγιναν 12 στη Γ και μάλλον το ίδιο θα γίνει και φέτος. Αν και υπάρχει περιπτωση να κάνουμε και τεχνολογική1.

. Νιωθω πολυ ωραια τωρα.
Εγώ νοιώθω επίσης ωραία γιατί θέλω να διαλέξω κατεύθυνση που να έχει μαθήματα που θα τα χρειαστώ και μετά. Διαφωνώ με την αρχή κάποιων "ας μπούμε και μετά βλέπουμε". Θα θεωρούσα πολύ χαζό να πάω χημικός μηχανικός από τεχνολογική χωρίς να έχω ιδέα χημεία ή οικονομικά από θεωρητική ας γίνεται από το σύστημα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Κουβέντα κάνουμε καλή μου. Δεν υπάρχει λόγος να μαλώνουμε. :):)


Λογικό δεν είναι αυτό? Κι εσύ το ίδιο δεν κάνεις?


Ηλίθια δεν είσαι σίγουρα. Αφού στο σχολείο σου οι συνθήκες δεν είχαν πρόβλημα καλά έκανες. Στο δικό μου και σε μερικά άλλα που ξέρω η τεχνολογική στη Β είναι πολύ ντάουν. Και πάνε οι μαθητές μικρής βαθμολογίας και οι πιο καλοί καθηγητές παίρνουν τη θετική. Οπότε όσοι έχουν πιο πολύ όρεξη για δουλειά πάνε θετική για καλύτερο επίπεδο ας ζορίζονται λίγο παραπάνω. Το βρίσκεις κακό αυτό?


Γιατί να μην μπορεί να αλλάζει αν το θέλει? Υπάρχει και η περίπτωση να άλλαξε γνώμη. Στο σχολείο μου πέρισι από τους 30 που ήταν θετική στη Β έγιναν 12 στη Γ και μάλλον το ίδιο θα γίνει και φέτος. Αν και υπάρχει περιπτωση να κάνουμε και τεχνολογική1.


Εγώ νοιώθω επίσης ωραία γιατί θέλω να διαλέξω κατεύθυνση που να έχει μαθήματα που θα τα χρειαστώ και μετά. Διαφωνώ με την αρχή κάποιων "ας μπούμε και μετά βλέπουμε". Θα θεωρούσα πολύ χαζό να πάω χημικός μηχανικός από τεχνολογική χωρίς να έχω ιδέα χημεία ή οικονομικά από θεωρητική ας γίνεται από το σύστημα.


Δεν ειναι μονο αυτοι οι λογοι.Κακως η καλως,στη θετικη κατευθυνση υπαρχει η εντυπωση οτι γινεται καλυτερο μαθημα για τους γνωστους λογους.Ετσι,καποιος την επιλεγει.

Οσον αφορα αυτο που ειπε η ρανια για το αεππ.Και μας περυσι στη χημεια κατευθυνσης μας εκανε ταυτοχρονα και βιολογια γ λυκειου.Τι επρεπε να παω και να κοροιδευω τους δυσμοιρους τεχνολογικους που εγραφαν εβδομαδιαια τεστ σε ενα ακαταλαβιστικο(τουλαχιστον για μενα)μαθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

love 2 b hated

Νεοφερμένος

Η love 2 b hated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αργοστόλι (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Θετική και πάλι Θετική!!!
Λατρεύω τα Μαθηματικά,με ενδιαφέρει το 3ο πεδίο και σαφώς γίνεται καλύτερο μάθημα από την Τεχνολογική...
Επίσης,μισώ τα αρχαία και την ιστορία,παρόλο που έχω μητέρα φιλόλογο(δεν γινόταν να ήταν μαθηματικός...?)και δεν είμαι του πολυ μπλα μπλα...!απαπα!!!
τι εννοειτε οταν λετε γινετε καλυτερο μαθημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
τι εννοειτε οταν λετε γινετε καλυτερο μαθημα?

Απλά υπάρχει η πεποίθηση ότι στη Τεχνολογική πάνε τα παιδιά που βαριούνται να κάνουν μάθημα ενώ στη Θετική πάνε τα σαΐνια και τα μελετηρά άτομα...Και για το λόγο αυτό πιστεύουν πως γίνεται καλύτερο μάθημα στη Θετική κατεύθυνση.
Παρόλα αυτά, κάτι τέτοιο δεν υφίσταται σε όλα τα σχολεία για να μπορεί να γενικευθεί. Όμως και να 'χει, ένα είναι σίγουρο: η ποιότητα του μαθήματος δεν εξαρτάται από το είδος της κατεύθυνσης αλλά από τους καθηγητές, και από τους μαθητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
I love Ioanna.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Kate*

Νεοφερμένος

Η *Kate* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Και γω τεχνολογικη σκεφτομαι...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4kR!bn:)

Νεοφερμένος

Η Ακριβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Θετική:inlove::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
θεωρητικη φυσικα! :fss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blinky

Νεοφερμένος

Η blinky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
η τεχνολογική ποια μαθήματα έχει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Μαθηματικα κατευθυνσης, φυσικη κατευθυνσης και τεχνολογια επικοινωνιων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blinky

Νεοφερμένος

Η blinky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Μαθηματικα κατευθυνσης, φυσικη κατευθυνσης και τεχνολογια επικοινωνιων.

μονο αυτά τα 3?και αυτά δίνω και στις πανελλήνιες?α και η τεχνολογία επικοινωνιών τι ακριβώς είναι?:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top