Γενικό -  Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
  • Θεωρητική

    Ψήφοι: 58 32.4%
  • Θετική

    Ψήφοι: 82 45.8%
  • Τεχνολογή

    Ψήφοι: 39 21.8%

mariannaki!

Νεοφερμένος

Η mariannaki! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λαγκαδά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Για να πας οργανωση και διοικηση επιχειρησεων μπορεις να πας απο οποιαδηποτε κατευθυνση ομως. Γιατι ειδικα τεχνολογικη και οχι θεωρητικη λοιπον;



επειδη εχω ρωτησει και μου ειπανε οτι αν επιλεξω θεωρητικη χανω καποια μορια..αλλα περισσοτερο επειδη αυτη η σχολη χρειαζεται να ξερεις αρκετα μαθηματικα(σταιστικης κ.α.).. η θεωτικη ειναι τελειως ασχετη με αυτη τη σχολη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Η φυσική σαν επιστήμη;ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧ να σαι καλά γέλασα και σήμερα:lol::lol:

Μαριάννα δεν χάνεις μόρια αλλά είναι προτιμότερη η τεχνολογική για να μην έχεις κενά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnaekmaiden

Νεοφερμένος

Ο johnaekmaiden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Παιδιά θέλω την γνώμη σας. καταρχήν τι έχετε να πείτε για το τμήμα φυσικής θεσσαλονίκης και γενικά για το επάγγελμα του φυσικού.μήπως θα μου προτείνατε το παιδαγωγικό αντί για φυσικής;;; και τα δύο μου αρέσουν. ευχαριστώ!!plz απαντήστε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Eσύ τι θες πιο πολύ;
Αν και αυτό δεν είναι θέμα κατεύθυνσης γιατί από θετικοτεχνολοική περνάς και στα δύο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnaekmaiden

Νεοφερμένος

Ο johnaekmaiden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
και τα δυο μου αρεσουν το ιδιο απλως σκεφτομαι πως θα εχουν γεμισει οι θεσεις στα δημοτικα οταν εγω σπουδασω.ενω ενας φυσικος εχει την δυνατοτητα να κανει και ιδιαιτερα. ποια ειναι η γνωμη σου;; ειναι δυσκολο επαγγελμα ο φυσικος;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Αν τελειώσεις το φυσικό δεν είανι ανάγκη να γίνεις καθηγητής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Μην πας φυσικό με αυτή τη λογική:
ενω ενας φυσικος εχει ελαχιστο διαβασμα στο σπιτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnaekmaiden

Νεοφερμένος

Ο johnaekmaiden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
εγω θελω να παω φυσικο με την προοπτικη να γινω καθηγητης.απλως ανησυχω μηπως θα εκανα καλυτερα αν πηγαινα παιδαγωγικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

glukoula

Νεοφερμένος

Η glukoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
εδώ και καιρό έχω απορρίψει την Θεωρητική από τις επιλογές μου αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω ανάμεσα σε Τεχνολογική και Θετική..... Είμαι πολύ καλη σε Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία.... τι να κάνω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Τι σχολες σκεφτεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

glukoula

Νεοφερμένος

Η glukoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
EVRI αν έχεις αποφασίσει να πας τεχνολογική στην τρίτη πιστεύω ότι είναι καλό να πας και στην δευτερα....έχω ακούσει από παιδιά που άλλαξαν κατεύθυνση ότι δυσκολεύτηκαν να προσαρμοστουν...
-----------------------------------------
Θέλω να ακολουθήσω μια από τις θετικές επιστήμες και μετά να κάνω επιστημονική δημοσιογραφία... αλλά δεν σκεφτομαι για ιατρικη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
εδώ και καιρό έχω απορρίψει την Θεωρητική από τις επιλογές μου αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω ανάμεσα σε Τεχνολογική και Θετική..... Είμαι πολύ καλη σε Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία.... τι να κάνω???

Θετική ασυζητητί... Να πάρεις μια γεύση από τη χημεία και αν δε σου αρέσει αλλάζεις σε τεχνολογική στην τρίτη... Γενικά η χημεία μπορεί να σου χρησιμεύσει και αργότερα στη σχολή σου, άρα θα είναι καλό να της κάνεις και ένα φρεσκάρισμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnaekmaiden

Νεοφερμένος

Ο johnaekmaiden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
είναι δύσκολο το επάγγελμα του φυσικού;;;; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Υπαρχουν ευκολα και δυσκολα επαγγελματα?
Και γιατι εχεις κολλησει με το φυσικο? :p
Ψαξε να βρεις κι αλλες ενδιαφερουσες σχολες, δεν μπορει να ειναι μονο το φυσικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnaekmaiden

Νεοφερμένος

Ο johnaekmaiden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
προτεινε μου εσυ καμια που ενγκρινεις αν μπορεις.οσο για το φυσικο, μου αρεσει αρκετα η φυσικη και θα εχω την δυνατοτητα να κανω φροντιστηρια κ.τ.λ. και γενικα θα μυο αρεσε να ειμαι εκπαιδευτικος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Nα σου προτείνω και εγώ μερικές ενδιαφέρουσες κατ εμέ;

-Σεμφε
-Χημικό
-Βιοχημείας&Βιοτεχνολογίας
-Εφαρμοσμένη Πληροφορική

Όλα εκτός του τελευταίου έχει διεξόδους τόσο σε εκπαίδευση όσο και σε άλλα πράγματα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis dog

Νεοφερμένος

Ο giannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
εγω μαλλον τεχνολογικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnaekmaiden

Νεοφερμένος

Ο johnaekmaiden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
ευχαριστώ πολυ αλλα δεν με ενδιαφέρουν χημείες βιοχημείες κτλ. τι εχετε να πειτε για πολιτικος μηχανικος-αρχιτεκτονας;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgakisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Γεια σας και καλως σασ βρηκα μιας και είναι το πρώτο μου ποστ....
Θα ήθελα να ζητήσω μια συμβουλή ως προς την επιλογή κατεύθυνσης αν και πάω ακόμα Α Λυκείου

Είμαι πολύ καλός στη φυσική και στη γεωμετρία ενώ η άλγεβρα αν και μου αρέσει δεν τα καταφέρνω και πολύ καλά ενώ χημεία είμαι σαν την άλγεβρα...

Από την άλλη στα θεωρητικά είμαι καλός σε όλα αλλά κανένα δεν μου αρέσει(xωρις βεβαια να ξέρω από λατινικά)... Είχα βάλει σαν στόχο ιατρική αλλά τώρα αρχίζω να το σκέφτομαι ακόμα και για θεωρητική που την σιχαινόμουν...

Τι προτείνετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Αν πας θετικη/τεχνολογικη η αλγεβρα ειναι αναγκαιο ''κακο'' φιλε Γιωργο. Αλλα για να πας Ιατρικη απο θεωρητικη θα ζοριστεις πολυ γιατι εχεις απωλεια μοριων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top