Γενικό -  Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
  • Θεωρητική

    Ψήφοι: 58 32.4%
  • Θετική

    Ψήφοι: 82 45.8%
  • Τεχνολογή

    Ψήφοι: 39 21.8%

Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.

kaliorova

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Ίσως είναι η σημαντικότερη επιλογή του Λυκείου. Από αυτήν εξαρτάται το πανεπιστήμιο. Λοιπόν ποια είναι η επιλογή σας;
Εγώ είμαι ανάμεσα σε Θετική και Θεωρητική.. Αλλά δεν ξέρω τι να κάνω, κάθε βδομάδα αλλάζω γνώμη! Κάμια συμβουλή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jewish Boy

Νεοφερμένος

Ο Ανθρωπος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Τεχνολογικη μαλλον....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Εγώ είμαι ανάμεσα σε Θετική και Θεωρητική.. Αλλά δεν ξέρω τι να κάνω, κάθε βδομάδα αλλάζω γνώμη! Κάμια συμβουλή?

Πήγαινε τεχνολογική:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Εγώ είμαι ανάμεσα σε Θετική και Θεωρητική.. Αλλά δεν ξέρω τι να κάνω, κάθε βδομάδα αλλάζω γνώμη! Κάμια συμβουλή?
Τι σχολη θες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Θα ήθελα να ακολουθήσω θεωρητική κατεύθυνση γιατί έχει τα πιό εύκολα μαθήματα όπως:Ιστορία,Λογοτεχνία,Αρχαία και στα μαθήματα αυτά προσθέτονται και άλλα όταν πάς για νομική εκεί δηλαδή που θα παλέψω για να μπώ.:jumpy:
-----------------------------------------
Το 16 δεν είναι κακό πάρα πολύ καλό είναι ν και εγώ έβγαλα 19 αλλά θεωρώ οτι είναι πάρα πολύ νωρίς για να το παινεύομαι.
Στο λύκειο όμως τα πράγματα θα είναι δύσκολα και φγια να βγάλω 16 σαν και εσένα θα πρέπει να αγωνιστώ πολύ!;)
Μην τρομοκρατείσαι στην ιδέα του Λυκείου αν και πιστεύω ότι έχεις όλο το χρόνο μπροστά σου να μη σκέφτεσαι αυτά τα πράγματα(επιβαρύνεσαι άδικα πίστεψε με;))



ναι αλλα αμα εχει κλιση καποιος προς αυτα τα μαθηματα μπορει να του φαινονται πανευκολα σε συγκριση με τα αλλα!!!
Δεν έχει δει όμως παρα μόνο τα απλοικά στοιχεία του κάθε μαθήματος(χωρίς να υποβαθμίζω την ύλη της α γυμνασίου:))



Εγώ είμαι ανάμεσα σε Θετική και Θεωρητική.. Αλλά δεν ξέρω τι να κάνω, κάθε βδομάδα αλλάζω γνώμη! Κάμια συμβουλή?

Δες που είναι οι σχολές που σε ενδιαφέρουν περισσότερο και αναλόγως πράξε:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Searcher

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Από ό,τι φαίνεται, μάλλον θα ακολουθήσω θετική κατεύθυνση στη Β' Λυκείου και τεχνολογική στη Γ...δεν είμαι όμως σίγουρος.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

labr0c

Νεοφερμένος

Ο labr0c αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα παιδιά,

Η χρονιά τελείωσε και κάπου εδώ πρέπει σιγά σιγά να σκεφτώ το μέλλον μου!
Για να γίνω πιο σαφής..Θα ήθελα να μου πείτε ποια κατεύθυνση να ακολουθήσω εφόσον θέλω τελειώνοντας το Λύκειο να σπουδάσω Πληροφορική!Το πιο λογικό είναι να μου πείτε Τεχνολογικη!Παρ'όλα αυτά πρέπει να σας πω ότι είμαι πολύ καλός στα θεωρητικά σε αντίθεση με μα8ηματικά και φυσική που δεν έχω ασχοληθεί καθόλου μέχρι τώρα με αποτέλεσμα να μην τα πολυ-καταφέρνω!'Εχω σκεφτεί να πάω Θεωρητική και να δώσω στην Γ' Λυκείου Μα8ηματικα % Στατιστική στις Πανελλήνιες ώστε να έχω το δικαίωμα να δηλώσω σε κάποια σχολή 4ου πεδίου!Οπότε θα ή8ελα τη γνώμη σας..Θα ήταν προτιμότερο να κάνω αυτό που σας είπα παραπάνω ή δεν 8α τα καταφέρνω στη σχολή λόγω έλλειψης γνώσεων μαθηματικών κλπ..Μήπως θα ήταν καλύτερο να ακολουθήσω την τεχνολογική κατεύθυνση και να αρχίσω φροντιστήρια (μαθηματικά & φυσική) μήπως και καταφέρω και πετύχω το στόχο μου?Παρεπιπτόντως τι μόρια χρειάζονται για Τ.Ε.Ι Πληροφορικής??Ακούω συμβουλές/γνώμες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Τεχνολογική και καλύτερα να πας σε ΤΕΙ αλλά αν προσπαθήσεις τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Εαν σε ενδιαφερει η σχολη πληροφορικης, τ καλυτερο π εχεις να κανεις ειναι να πας τεχνολογικη και να καλυψεις τα κενα σου μεσω φροντιστηριου η μαθηματων στο σπιτι... Τα μαθηματικα απο οσο ξερω ειναι αναγκαια γ μια τετοια σχολη αλλα και γενικοτερα τα μαθηματα της τεχνολογικης... Εαν εισαι αφωσιομενος στο στοχο σου και κανεις πραγματικη προσπαθεια σιγουρα θα εχεις τ αποτελεσματα που ζητας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alchemia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alchemia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Αν σε ενδιαφερει ΑΕΙ μην το σκεφτεις ΚΑΝ αυτο που ειπες.
Για ΑΕΙ απο τεχνολογικη και με πολυ προσπαθεια.
Για ΤΕΙ δεν ξερω το επιπεδο γνωσεων που ειναι απαραιτητο αλλα και παλι νομιζω θα δυσκολευτεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rock93panos

Νεοφερμένος

Ο rock93panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
μαγες εγω απο παντα ημουν καλος στην ιστορια και την εκθεση και χωρις ειδιαιτερο διαβασμα επαιρνα 20 απο παντα και δν δυσκολευομουν καθολου στα αρχαια που αν και τα 'χα παρατησει ενα 18 το εβγαζα χαλαρα...λογοτεχνεια διαβαζα απο μικρος πολλα βιβλια και ειναι γελειο και σαν μάθημα... μου αρεσει πολύ όμως η φυσικη και η χημεια και λιγο η αλγεβρα για γεωμετρια δν τρελαίνομαι κιόλας τι κατέφθηνση να πάρω στην δευτέρα?:what:
-----------------------------------------
*δν εχω σκεφτει επαγγελμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ε το επάγγελμα πρέπει να σκεφτείς και όχι την κατεύθυνση:P.Τι να το κάνεις να πας πχ θεωρητική και να ανακαλύψεις ότι τίποτα δεν σου αρέσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ε το επάγγελμα πρέπει να σκεφτείς και όχι την κατεύθυνση:P.Τι να το κάνεις να πας πχ θεωρητική και να ανακαλύψεις ότι τίποτα δεν σου αρέσει;

Ακριβώς. Έστω όχι ακριβώς το επάγγελμα αλλά τουλάχιστον μια γενική κατεύθυνση, έναν προσανατολισμό. Σκέψου με τι απ' αυτά θα σ' άρεσε ν' ασχοληθείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
μαγες εγω απο παντα ημουν καλος στην ιστορια και την εκθεση και χωρις ειδιαιτερο διαβασμα επαιρνα 20 απο παντα και δν δυσκολευομουν καθολου στα αρχαια που αν και τα 'χα παρατησει ενα 18 το εβγαζα χαλαρα...λογοτεχνεια διαβαζα απο μικρος πολλα βιβλια και ειναι γελειο και σαν μάθημα... μου αρεσει πολύ όμως η φυσικη και η χημεια και λιγο η αλγεβρα για γεωμετρια δν τρελαίνομαι κιόλας τι κατέφθηνση να πάρω στην δευτέρα?:what:
-----------------------------------------
*δν εχω σκεφτει επαγγελμα
Η γεωμετρια χρειαζεται λιγο στη δευτερα και καθολου στην τριτη.Οποτε σκεψου τι σχολη θες και μετα διαλεξε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
στην τριτη δεν εχουμε γεωμετρια στην θετικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nightwish 4 ever

Νεοφερμένος

Η Nightwish 4 ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
στην τριτη δεν εχουμε γεωμετρια στην θετικη?
Οχι! Απο οτι ξερω τα μαθηματικα κατευθυνσης της τριτης λυκειου ασχολουνται κυριως με συναρτησεις.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Έχουν και λίγα βασικά για τη γεωμετρία στην ανάλυση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djgiannis

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
να ρωτήσω κάτι στην στρατιωτική ψυχολογία απο πιά κατεύθυνση περνάς?? συγκεριμένα είμαι τεχνολογική :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Άλλαξε σε θεωρητική:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top