Γενικό -  Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 180)
  • Θεωρητική

    Ψήφοι: 59 32.8%
  • Θετική

    Ψήφοι: 82 45.6%
  • Τεχνολογή

    Ψήφοι: 39 21.7%

thomi

Νεοφερμένος

Η θωμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
παιδια τωρα πλακα μου κανετε...στο σχολειο μασ εχουμε κανει 3 τμηματα θεωριτικη...2 τεχνολογκη...και κοντευουμε να κλεισουμε και το 2ο θετικη...δεν παμε καλα...μαζευτηκαν τοσα παιδια στην θετικη για το ψονιο τουσ...ερχονται κ μ λενε παιδια με γενικο 12-13 οτι πηραν θετικη γ να κανουν τουσ μαγκεσ στουσ αλλουσ...ελεοσ δλδ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Eμας να δεις.Εχουμε 3 ταξεις για καθε κατευθυνση και η θετικη εχει συνολικα γυρω στα 75 παιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomi

Νεοφερμένος

Η θωμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
μα καλα ...και σκεφτομαι εγω μετα...επικοινωνουμε καθολου???αν ειναι δυνατον να διαλεξεισ καποια κατευθηνση για να κανεισ το μαγκα...ελεοσ δλδ...δεν εχουμε τι να κανουμε...και αντε....εσεισ τι λετε για αυτο???:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntonebts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ntonebts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 178 μηνύματα.
πιστευω οτι ειναι γελοιο να διαλεγεισ θετικη κατευθυνση μονο και μονο για να επιδυκνυεισ στουσ αλλουσ οτι εισαι εξυπνοτετεροσ και να παιζεισ το μαγκα αλλα οφειλεισ να την επιλεξεισ γιατι ενδιαφερεσαι π.χ για σχολεσ 3ου πεδιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomi

Νεοφερμένος

Η θωμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
πιστευω οτι ειναι γελοιο να διαλεγεισ θετικη κατευθυνση μονο και μονο για να επιδυκνυεισ στουσ αλλουσ οτι εισαι εξυπνοτετεροσ και να παιζεισ το μαγκα αλλα οφειλεισ να την επιλεξεισ γιατι ενδιαφερεσαι π.χ για σχολεσ 3ου πεδιου
ακριβωσ αυτο...αλλωστε δεν πιστευω πωσ εξυπνα ειναι τα παιδια που πανε θετικη......ειναι μεγαλη βλακεια αυτο το πραγμα...γιατι συνδεουν οι περισσοτεροι πωσ η θετικη ειναι και κατευθυνση επιστημονων...ολεσ οι κατευθυνσεισ βγαζουν εξυπνα παιδια:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

raiNja

Νεοφερμένος

Ο Σεργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Στυλίδα (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Σε μας οι περισσοτεροι (εκτος απο τους μισους που θελουν να πανε ΟΑΕΔ χΔ) λενε πως θελουν να ακολουθησουν θεωρητικη....εμενα δεν με ελκυει παντως ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myriam-snowwhite

Νεοφερμένος

Η μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σίνδος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Έτσι έτσι ΣΣΑΣ for the win...Για τα κορίτσια είναι δύσκολο βέβαια...2 που ξέρω πέρασαν και μετά τα παράτησαν(όσο απίστευτο κι αν φαίνεται,δεν άντεχαν,γιατί είναι πολύ ζόρικα...)αλλά αν το θές πραγματικά:no1::no1::no1:...
Κι εγώ εκεί θέλω να περάσω:jumpy::jumpy::jumpy:
Ελπίζω να τα καταφέρω!
-----------------------------------------


Σωστή+10000
Δεν μπορούμε να ζούμε μόνο με όνειρα...Πρέπει να είναι εφικτές οι προσδοκίες μας και όχι άπιαστα όνειρα...
συμφωνω απολυτα μαζι σου φιλε μου δημητρη αλλα φαντασου και μια ζωη χωρισ ονειρα!!!???!!!πως θα ηταν???? γνωριζω πολυ καλα πωσ ο στοχος που εχω ειναι αρκετα δυσκολος αλλα πιστευω και ειμαι σχεδον σιγουρη πωσ θα τα καταφερω γιατι αυτη η σχολη ειναι η επιλογη μου απο την 1η γυμνασιου και το μονο που μπορει να με σταματησει απο την επιτευξη του στοχου μου αυτου ειναι το οριο υψουσ(πικρη ιστορια)!!!!
αντε και που ξερεισ μπορει σε 2 χρονια να ειμαστε συμφοιτητεσ μαζι στο ΙΑΤΡΙΚΟ ΣΣΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!:no1::):no1:;):no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
μμμμ..... ωραια.... εγω παλι ειμαι 8εωρητικουλη.....!!! δν μ αρεσει κα8ολου η χημεια και η φυσικη.... απα πα πα πα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bright-minded

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
συμφωνω απολυτα μαζι σου φιλε μου δημητρη αλλα φαντασου και μια ζωη χωρισ ονειρα!!!???!!!πως θα ηταν???? γνωριζω πολυ καλα πωσ ο στοχος που εχω ειναι αρκετα δυσκολος αλλα πιστευω και ειμαι σχεδον σιγουρη πωσ θα τα καταφερω γιατι αυτη η σχολη ειναι η επιλογη μου απο την 1η γυμνασιου και το μονο που μπορει να με σταματησει απο την επιτευξη του στοχου μου αυτου ειναι το οριο υψουσ(πικρη ιστορια)!!!!
αντε και που ξερεισ μπορει σε 2 χρονια να ειμαστε συμφοιτητεσ μαζι στο ΙΑΤΡΙΚΟ ΣΣΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!:no1::):no1:;):no1:

Σίγουρα...Τα όνειρα αποτελούν κινητήρια δύναμη των ανθρώπων...Δεν υπάρχει ζωή χωρίς όνειρα...Ωστόσο σε ένα λογικό πλαίσιο:iagree::iagree::iagree:...
Αν το θες πολύ θα το καταφέρεις...Με το Δ.Μ.Σ(δείκτης μάζας σώματος) δεν έχω πρόβλημα...Είμαι ακριβώς στη μέση γύρω στο 23(20-25 για άνδρες)...
Βέβαια μετά από συζήτηση με γνωστή μου γιατρό...Απογοητεύτηκα:nono::nono::nono: και βλέπω να αλλάζω...Άσε που το Ηράκλειο είναι γεμάτο γιατρούς:P:P:P...Και λέω να πάω για πολιτικός μηχανικός(δεν έχουμε πολλούς εδώ και ήταν μέσα στις αρχικές επιλογές μου,μου άρεσε εξίσου με το ΣΣΑΣ αλλά απο τεχνολογική τώρα)...Συνέχισε πάντως και καλή δύναμη!!!:no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myriam-snowwhite

Νεοφερμένος

Η μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σίνδος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
σε ευχαριστω και σε σενα καλη δυναμη και επιτυχια!!!!!
να σε ρωτησω κατι που ειλικρινα τοσα χρονια [ου σκεφτομαο την στρατιωτικη ιατρικη δεν το εχω καταλαβει.......το οριο υψους στους γιατρους τι σχεση εχει και τι ρολο παιζει??????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TaSsa

Νεοφερμένος

Η TaSsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Κοιτάξτε προσωπικά πιστεύω πως όσοι έχουν κλίση στο να απομνημονεύουν τεράστια κείμενα και τους αρέσει να διαβάζουν αρχαία λατινικά και σκέφτονται σχετικές σχολές 1 πεδίο κυρίως δεν το συζητώ θεωρητική με 1000 μην ξεχνάτε όμως ότι στην Γ λυκείου πανελλήνιες πέφτει Τ Ρ Ε Λ Ο διάβασμα όχι ότι στις άλλες κατευθύνσεις δεν χρειάζεται διάβασμα αν θες να περάσεις απλά τα πράγματα είναι πιο σταθερά ( πχ ακολουθείς την ίδια μεθοδολογία για την επίλυση κάποιον ασκήσεων οπότε αν έχεις διαβάσει ξέρεις να λύνεις την άσκηση )

Τεχνολογική και θετική έχουν ίδια μαθηματικά κατεύθυνσης και ίδια φυσική κατεύθυνσης στην Βʼ και Γʼ λυκείου με επιπλέον την χημεία κατεύθυνσης για την θετική και την τεχνολογία(πανεύκολο μάθημα) στη τεχνολογική …γιαυτό το λόγω είναι εύκολη η αλλαγή κατεύθυνσης από θετική σε τεχνολογική
Είμαι Β λυκείου και είμαι θετική και σκοπεύω να παραμείνω θετική διότι οι σχολές που με ενδιαφέρουν είναι 3 πεδίο (επιστήμες υγείας) 4 πεδίο (τεχνολογικές επιστήμες-πολυτεχνεία)
Σε αυτά μπορείς να μπεις και από τεχνολογική με επιπλέον μάθημα την βιολογία γενικής σαν μάθημα επιλογής στην Γ λυκείου αλλά χάνεις κάποια μόρια στις ιατρικές σχολές αν σας αρέσουν τα μαθηματικά και η φυσική-χημεία είστε προφανώς δικοί μας



Όσον αφορά το μάθημα μέσα στην τάξη ΣΙΓΟΥΡΑ δεν είναι τα πράγματα χειροτέρα στην τεχνολογική διότι πάνε οπως ακουγετε όχι και τόσο καλοί μαθητές στο δικό μου σχολείο είμαστε ένα τμήμα θετικής με ελάχιστα παιδιά και καλούς και μέτριους μαθητές...η πλιοψηφια των καλών είναι τεχνολογική και γίνετε μια χαρά μάθημα



Η επιλογή καθαρά δική σας :P:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bright-minded

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
σε ευχαριστω και σε σενα καλη δυναμη και επιτυχια!!!!!
να σε ρωτησω κατι που ειλικρινα τοσα χρονια [ου σκεφτομαο την στρατιωτικη ιατρικη δεν το εχω καταλαβει.......το οριο υψους στους γιατρους τι σχεση εχει και τι ρολο παιζει??????????

Να 'σαι καλά!:thanks::thanks::thanks:
Όσον αφορά το ύψος και το βάρος σχετίζονται με όλα τα τμήματα ΣΣΑΣ επειδή η εκπαίδευση είναι συγκεκριμένη για όλους.Δλδ ακόμα και οι γιατροί-φαρμακοποιοί-κτηνίατροι-οικονομολόγοι πρέπει να είναι μάχημοι και να πληρούν τα χαρακτηριστικά που απαιτούνται και για τους στρατιωτικούς.Και μάλιστα διάβασα κάπου ότι πρέπει και κατά τη διάρκεια της φοίτησης στη σχολή να μην υπερβείς στα όρια γιατί θα έχεις πρόβλημα.
-----------------------------------------
https://www.esos.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=978&Itemid=232
Εδώ θα βρεις τα πάντα για τις στρατιωτικές σχολές!;););)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myriam-snowwhite

Νεοφερμένος

Η μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σίνδος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Να 'σαι καλά!:thanks::thanks::thanks:
Όσον αφορά το ύψος και το βάρος σχετίζονται με όλα τα τμήματα ΣΣΑΣ επειδή η εκπαίδευση είναι συγκεκριμένη για όλους.Δλδ ακόμα και οι γιατροί-φαρμακοποιοί-κτηνίατροι-οικονομολόγοι πρέπει να είναι μάχημοι και να πληρούν τα χαρακτηριστικά που απαιτούνται και για τους στρατιωτικούς.Και μάλιστα διάβασα κάπου ότι πρέπει και κατά τη διάρκεια της φοίτησης στη σχολή να μην υπερβείς στα όρια γιατί θα έχεις πρόβλημα.
-----------------------------------------
https://www.esos.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=978&Itemid=232
Εδώ θα βρεις τα πάντα για τις στρατιωτικές σχολές!;););)
σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου γιατι η αληθεια ειναι πως εψαχνα στο ιντερνετ για πληροφοριες σχετικα με τ ΣΣΑΣ και δεν εβρισκα πολλα(ισωσ δεν εβαζα τις σωστεσ λεξεισ κλειδια στο google)!!!!!
σε ευχαριστω και παλι πολυ!!!!!!;););):no1::no1::no1::bye::bye::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Σίγουρα...Τα όνειρα αποτελούν κινητήρια δύναμη των ανθρώπων...Δεν υπάρχει ζωή χωρίς όνειρα...Ωστόσο σε ένα λογικό πλαίσιο:iagree::iagree::iagree:...
Αν το θες πολύ θα το καταφέρεις...Με το Δ.Μ.Σ(δείκτης μάζας σώματος) δεν έχω πρόβλημα...Είμαι ακριβώς στη μέση γύρω στο 23(20-25 για άνδρες)...
Βέβαια μετά από συζήτηση με γνωστή μου γιατρό...Απογοητεύτηκα:nono::nono::nono: και βλέπω να αλλάζω...Άσε που το Ηράκλειο είναι γεμάτο γιατρούς:P:P:P...Και λέω να πάω για πολιτικός μηχανικός(δεν έχουμε πολλούς εδώ και ήταν μέσα στις αρχικές επιλογές μου,μου άρεσε εξίσου με το ΣΣΑΣ αλλά απο τεχνολογική τώρα)...Συνέχισε πάντως και καλή δύναμη!!!:no1::no1::no1:

Δεν υπάρχουν και δεν πρέπει να υπάρχουν όρια στους στόχους μας.

Και κάτι ακόμα. Πήγαινε μίλησε με έναν πολιτικό μηχανικό και θυμήσου το, θα έρθεις εδώ και θα πεις πως άλλαξες ξανά γνώμη. Εννοώ πως δεν πρόκειται να μην ακούσεις μειονεκτήματα για έναν κλάδο από ανθρώπους τους κλάδου. Αν ήταν μόνο η συζήτηση με την γιατρό που σε έκανε να αλλάξεις γνώμη, ξανα σκέψου το. Και πληροφοριακά πάντα, ο κλάδος των πολιτικών μηχανικών δεν είναι και από τους πιο ''αραιοκατοικημένους'' χωρίς αυτό βέβαια να πρέπει να σε επηρεάσει στην επιλογή σου.

Καλό δρόμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Mα, αν υπήρχαν όρια στους στόχους και τα όνειρα, τι διαφορετικό θα υπήρχε στη ζωή; Τίποτα. Θα ζούσαμε σε μια ρουτίνα, αυτή της βεβαιότητας, δίχως ποτέ να τολμήσουμε ναγγίξουμε κάτι πέρα από τη βιτρίνα του εαυτού μας...

Καλό δρόμο κι από μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bright-minded

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Δεν υπάρχουν και δεν πρέπει να υπάρχουν όρια στους στόχους μας.

Και κάτι ακόμα. Πήγαινε μίλησε με έναν πολιτικό μηχανικό και θυμήσου το, θα έρθεις εδώ και θα πεις πως άλλαξες ξανά γνώμη. Εννοώ πως δεν πρόκειται να μην ακούσεις μειονεκτήματα για έναν κλάδο από ανθρώπους τους κλάδου. Αν ήταν μόνο η συζήτηση με την γιατρό που σε έκανε να αλλάξεις γνώμη, ξανα σκέψου το. Και πληροφοριακά πάντα, ο κλάδος των πολιτικών μηχανικών δεν είναι και από τους πιο ''αραιοκατοικημένους'' χωρίς αυτό βέβαια να πρέπει να σε επηρεάσει στην επιλογή σου.

Καλό δρόμο.

Eυχαριστώ φίλε!Και σε εσένα καλή τύχη!
Έχω ήδη μηλίσει με πολιτικό μηχανικό και όχι μονάχα με ένα!Ήταν η πρώτη μου επιλογή για πολλούς και διάφορους λόγους!Η ΣΣΑΣ προέκυψε έτσι...Στην πόλη μου η κατάσταση είναι μια χαρά στους πολιτικούς μηχανικούς:D:D:Dσε σχέση με την υπόλοιπη Ελλάδα!Κατέληξα και δεν πρόκειται να αλλάξω γνώμη:lol::lol::lol:!!!Είμαι σίγουρος και πολύ χαρούμενος με την απόφασή μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouli

Νεοφερμένος

Η αννουλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
διαβασα αρκετες απο τις απαντησεις σας και θα ηθελα τι γνωμη σας
ειμαι αναμεσα σε τεχνολογικη και θετικη στην Γ' θα παω σιγουρα τεχνολογικη απλως οπως ολοι ξερετε επικρατει η γνωμη πως στην θετικη γινεται μαθημα ενω στην τεχνολογικη οχι! το θεμα ειναι αξιζει να μπλεξω με χημεια και να κανω και μαθηματα χημειας στο φροντηστηριο και μετα να μην μου χρησιμευσει πουθενα...???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Eυχαριστώ φίλε!Και σε εσένα καλή τύχη!
Έχω ήδη μηλίσει με πολιτικό μηχανικό και όχι μονάχα με ένα!Ήταν η πρώτη μου επιλογή για πολλούς και διάφορους λόγους!Η ΣΣΑΣ προέκυψε έτσι...Στην πόλη μου η κατάσταση είναι μια χαρά στους πολιτικούς μηχανικούς:D:D:Dσε σχέση με την υπόλοιπη Ελλάδα!Κατέληξα και δεν πρόκειται να αλλάξω γνώμη:lol::lol::lol:!!!Είμαι σίγουρος και πολύ χαρούμενος με την απόφασή μου!

1. Δεν ξερεις τι θα γινεται στην αγορα εργασιας σε 2+5 τουλάχιστον χρονια που θα τελειωσεις οποτε δεν πρεπει να αποφασισεις αποκλειστικα και μονο με βαση αυτο
2. Υπαρχουν παρα παρα παρα πολλοι πολιτοι μηχανικοι
3. Ειδικα στα μεγαλα αστικα κεντρα(Αθηνα, Θεσσαλονικη) τα καινουρια σπιτια που χτιζονται ειναι ελαχιστα πραγμα που καθιστα την κατασταση αρκετα δυσκολη και γι αυτο το λογο. Μελλοντικα ενδεχεται αυτο να μεταφερθει και στις επαρχιακες πολεις
4. Εισαι ακομα Α λυκ., θες δε θες θα αλλάξεις γνωμη...πολλες φορες ακομα:P

Καθε επαγγελμα εχει τα προβληματα του, αυτο ειναι βεβαιο. τουλαχιστον όμως αν επιλεξεις κάτι που σου αρεσει θα περασεις μικροτερο λούκι:)

Γνωμη μου, τουλαχιστον στη β να ακολουθησεις θετική, μην απκλεισεις ενα παιδιο χωρις λόγο και μετα τρεχεις και δε φτανεις. Καλη συνεχεια:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
διαβασα αρκετες απο τις απαντησεις σας και θα ηθελα τι γνωμη σας
ειμαι αναμεσα σε τεχνολογικη και θετικη στην Γ' θα παω σιγουρα τεχνολογικη απλως οπως ολοι ξερετε επικρατει η γνωμη πως στην θετικη γινεται μαθημα ενω στην τεχνολογικη οχι! το θεμα ειναι αξιζει να μπλεξω με χημεια και να κανω και μαθηματα χημειας στο φροντηστηριο και μετα να μην μου χρησιμευσει πουθενα...???
Μην παιρνεις καταρχας ορκο πως δεν θα σουχρησιμευσει στο πανεπιστημειο.Παντως η χημεια κατευθυνσης της β ειναι ενα πολυ ενδιαφερον μαθημα και μακραν το ευκολοτερο της θετικης,για οσους κανουν ενα μετριο τουλαχιστον μαθημα.Εμενα περσυ δεν μου αρεσε καθολου η χημεια αλλα φετος ειναι το αγαπημενο μου μαθημα.Βεβαια αν δεν εχεις σκοπο να τη διαβαζεις,εστω και λιγο,τοτε μην πας θετικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DOINA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
εγω του χρονου θα παω με το καλο στην α λυκειου και πιστευω οτι θα διαλεξω θεωρητικη γιατι δεν ειμαι και τοσο καλη στα μαθηματικα χημεια και φυσικη και δεν ειναι μονο το οτι δεν ειμαι καλη αλλα και δεν μου αρεσουν....βαριεμαι πολυ!ενω τα φιλολογικα καλα ειναι μου αρεσουν βεβαια θα χρειαστω στα αρχαια λιγο φροντιστηριο αλλα ενταξει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top