Γενικό -  Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
  • Θεωρητική

    Ψήφοι: 58 32.4%
  • Θετική

    Ψήφοι: 82 45.8%
  • Τεχνολογή

    Ψήφοι: 39 21.8%

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Πότε αρχίζετε τα μαθήματα :) ;
Καλέ,με μπέρδεψες.:P
Πρώτη λυκείου θα μπω.:P

Δε θα κάνω φροντ:P
Την καλύτερη δουλειά θα κάνεις.
Για 3η Λυκείου θα έκανα φροντιστήριο. Για 2α εγώ έχω σκοπό να προσπαθήσω να δουλέψω χωρίς φροντιστήριο. Αν δω ότι ζορίζομαι,τότε ναι,θα κάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Καλέ,με μπέρδεψες.:P
Πρώτη λυκείου θα μπω.:P

Ααα οκκ! :P
Μια χαρά είσαι τότε, :Ρ εγώ έχω αρχίσει ήδη ιδιαίτερα για β' λυκείου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ααα οκκ! :P
Μια χαρά είσαι τότε, :Ρ εγώ έχω αρχίσει ήδη ιδιαίτερα για β' λυκείου

Σε τι μαθηματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ααα οκκ! :P
Μια χαρά είσαι τότε, :Ρ εγώ έχω αρχίσει ήδη ιδιαίτερα για β' λυκείου
Βασικά,εκτός του Αγνώστου και άντε και των Λατινικών,εγώ δε βρίσκω το λόγο να κάνεις από τώρα μάθημα.:|
Σε τι μαθηματα;
Αυτό θέλω πολύ να το μάθω.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Σε τι μαθηματα;

Βασικά,εκτός του Αγνώστου και άντε και των Λατινικών,εγώ δε βρίσκω το λόγο να κάνεις από τώρα μάθημα.:|

Αυτό θέλω πολύ να το μάθω.:redface:

Εμμ, κάνω
άγνωστο
γνωστό
λατινικά
έκθεση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bkar1997

Νεοφερμένος

Ο bkar1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Και εγώ θεωρώ ότι δεν είναι απαραίτητο το φροντιστήριο, παρά μόνο στην Γ' Λυκ.
Δυστυχώς, θα κάνω και εγώ φροντ (Β' Λυκείου) Μαθηματικά, Φυσική και Έκθεση.*



*Τεχνολογική θα πάω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheStranger

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Θεωριτικάρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
INTERNATIONAL BACCALAUREAT .. νομιζω πως ειναι ενα πτυχειο ανεξαρτητο απο κατευθυνσεις και πανελληνιες και για να προετοιμαστεις κανεις καποια ειδικα μαθηματα , ομως νομιζω γινεται μονο σε καποια ιδιωτικα λυκεια ,οχι σε δημοσια (στην ελλαδα) . Σε αλλες χωρες του εξωτερικου προετοιμαζουν και δημοσια . Οταν παρεις το πτυχειο αυτο σε περνουν σε ολα τα πανεπιστημια της ευρωπης με υποτροφια .Μια γνωστη μου απο Πολωνια περασε στο Cambridge δωρεαν χωρις να πληρωνει διδακτρα;) . Ηθελα κι εγω αλλα επρεπε να παω σε ιδιωτικο:worry: . Τωρα θα αρκεστω στη θετικη:(. (Αν λεω κατι λαθος διωρθωστε:P)
Δε σε παίρνουν με υποτροφία. Αυτό είναι το λάθος σου :P
https://en.wikipedia.org/wiki/International_Baccalaureate

Κι όμως, έχει την ίδια αξία με το απολυτήριο λυκείου. Άλλωστε το λέει και το όνομα "διεθνές απολυτήριο". Στην Ελλάδα μόνο ορισμένα ιδιωτικά σχολεία προετοιμάζουν τους μαθητές τους γι' αυτό:)
Ναι την ίδια αξία έχει αλλά ένα πανεπιστήμιο θα δει ως ισάξια το ΙΒ και το Απολυτήριο Λυκείου;;;
Αλλά αν κατάλαβα καλά με το δίπλωμα αυτό μπορείς να σπουδάσεις μόνο στο εξωτερικό, σωστά;
Εαν θες να εισαχθείς σε πανεπιστήμιο της Ελλάδας πρέπει να δώσεις πανελλήνιες.
Ε, ναι αλλιώς το νόημα έχει να μη δώσεις Πανελλαδικές; :P
Είναι κυρίως για σπουδές στις Η.Π.Α
Κρίμα που προσφέρεται μόνο μέσω των ιδιωτικών σχολείων στην Ελλάδα πάντως
Δεν είναι κυρίως για σπουδές στις ΗΠΑ. Σε όλο τον κόσμο αναγνωρίζεται. Βέβαια στην ευρώπη δίνουμε ένα βάρος στο GCE απ' ότι στο ΙΒ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Αν δεν το έχω ξαναπει εδώ Θεωρητική και βλέπουμε τι θα γίνει την φετινή χρονιά:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brightside:)

Νεοφερμένος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Εγω μεχρι β γυμνασιου ημουν θετικη δαγκωτο!! Αλλα ηρθε ενας καλος φιλολογος και αλλαξε τα παντα! Εξαλλου στο πανεπηστημιο μονο απο θεωρητικη κατευθηνση μπορω να κανω αυτο που θελω! Αλλα εχω ακομα καιρο μπροστα μου! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μάστερ2

Νεοφερμένος

Ο μάστερ2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Εγω μεχρι β γυμνασιου ημουν θετικη δαγκωτο!! Αλλα ηρθε ενας καλος φιλολογος και αλλαξε τα παντα! Εξαλλου στο πανεπηστημιο μονο απο θεωρητικη κατευθηνση μπορω να κανω αυτο που θελω! Αλλα εχω ακομα καιρο μπροστα μου! :)
Προσεχε, ενας καλος καθηγητης,φιλολογος στη περιπτωση σου μπορει να σε επηρεασει αρκετα στην επιλογη κατευθυνσης.Το βασικο ειναι να καταλαβεις ποια μαθηματα σου αρεσουν πιο πολυ και τι επαγγελμα σε ενδιαφερει,αλλα αφου λες οτι η σχολη που θες πας μονο απο θεωρητικη τοτε εισαι μια χαρα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Με βαση το καινουργιο συστημα θα παω ανθρωπιστικων σπουδων,δηλαδη θεωρητικη!!
νηπιαγωγος δεν μπορω να γινω απο εκει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Αντώνης67

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης67 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
και εγώ στο καινούριο σύστημα είμαι και ήθελα να ρωτήσω εάν έχω proficiency χρειάζεται να δώσω ειδικό μάθημα αγγλικών για να περάσω αγγλική φιλολογία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
τι κατευθυνση διαλεξες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Assimakis

Νεοφερμένος

Ο Assimakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
και εγώ στο καινούριο σύστημα είμαι και ήθελα να ρωτήσω εάν έχω proficiency χρειάζεται να δώσω ειδικό μάθημα αγγλικών για να περάσω αγγλική φιλολογία!

Νομίζω πως πρέπει να δώσεις ειδικό μάθημα αγγλικών είτε έχεις proficiensy είτε όχι !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
και εγώ στο καινούριο σύστημα είμαι και ήθελα να ρωτήσω εάν έχω proficiency χρειάζεται να δώσω ειδικό μάθημα αγγλικών για να περάσω αγγλική φιλολογία!
Με ή χωρίς Proficiency το δίνεις.
Γενικά στις ξένες φιλολογίες ότι επίπεδο πτυχίου και να΄χεις, είσαι υποχρεωμένος να το δώσεις.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Θετικών σπουδών(πλέον:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top