Ποια η στάση σας απέναντι στο άσυλο των πανεπιστημίων;

Ποια η στάση σας απέναντι στο άσυλο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 188)
  • Το άσυλο δεν πρέπει να καταργηθεί.

    Ψήφοι: 45 23.9%
  • Το άσυλο πρέπει να καταργηθεί άμεσα.

    Ψήφοι: 76 40.4%
  • Μερική άρση του ασύλου σε περιπτώσεις καταστροφών/κλοπών.

    Ψήφοι: 66 35.1%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 0.5%

nikaratrela

Νεοφερμένος

Ο nikaratrela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Οπως ολα τα πραγματα....καλο ειναι να τα χανεις καποια στιγμη για λιγο καιρο ωστε να καταλαβεις τι αξια εχουν!
Ετσι και με το ασυλο. Μολις το χασουμε θα καταλαβουμε τι μαλακιες αφηνουμε να περνουν μερος στην Ελλαδα . Τοτε ειναι που θα μπορεσουμε να το ξαναφερουμε παλι στα πανεπιστημια.

Άρα και γω στις επόμενες εκλογές θα ψηφίσω χρυσή αυγή, θα υποστηρίξω ελεύθερα τον εθνικοσοσιαλισμό και τον χίτλερ με σκοπό
να επηρέασω τους υπόλοιπους και να φέρω τον φασισμό. Όταν καταλάβει ο κόσμος τι έχασε θα επανορθώσει...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Δεν ξέρω πως είναι τα πράγματα, μιας και είμαι μαθητής ακόμα, αλλά η άποψη μου σχετικά με το θέμα είναι ότι το άσυλο είναι χαζό να υπάρχει. Θεωρείτε φοιτητικό άσυλο και μπορούμε να προστατευθούμε και μπλα μπλα μπλα... Απο τα "πρεζάκια" μέσα ποιος θα μας σώσει?!

Κοροϊδεύουμε τους "μπάτσους" αλλά χωρίς αυτούς θα φοβόμασταν να βγούμε απο το σπίτι. Στο εξωτερικό δεν υπάρχουν φοιτητικά άσυλα. Όταν φοιτήτριες ,πολύ παλιά, πήγαιναν τα βράδυα στα Πανεπιστήμιά τους, στους πάνω ορόφους για να πάρουν βαθμολογίες κλπ. ,τρέχοντας πηγαίνανε. Το Πανεπιστήμιο ανοικτό, κάτω πρεζάκια και εσύ να παίζεις κορόνα γράμματα για το εάν θα πας ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Στο εξωτερικό υπάρχουν σώματα ασφαλείας στα πανεπιστήμια, ή τουλάχιστον κάποια μορφή ιδιωτικής ασφάλειας. Δεν βλέπω γιατί είναι παράλογο να απαιτούμε την τάξη σε έναν δημόσιο χώρο που έχει ως σκοπό την εκπαίδευση. Στο κάτω κάτω, τα πανεπιστήμια είναι ακριβώς αυτό, δεν βλέπω σε τι διαφέρουν από οποιονδήποτε άλλο δημόσιο χώρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Απλά μοιάζει παράδοξο το γεγονός οτι η πλειοψηφία των φοιτητών από ένα αντιπροσωπευτικό δείγμα που έχουμε συμφωνεί στην κατάργηση ή στην μερική κατάργηση του ασύλου,εθελοτυφλούμε και δεν υπερασπιζόμαστε την γνώμη μας για χάρη του καθένα που αποφασίζει να κάνει το Πανεπιστήμιο τσιφλίκι του,μικρό ή μεγάλο.
Απλά μερικές σκέψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Απλά μοιάζει παράδοξο το γεγονός οτι η πλειοψηφία των φοιτητών από ένα αντιπροσωπευτικό δείγμα που έχουμε συμφωνεί στην κατάργηση ή στην μερική κατάργηση του ασύλου,εθελοτυφλούμε και δεν υπερασπιζόμαστε την γνώμη μας για χάρη του καθένα που αποφασίζει να κάνει το Πανεπιστήμιο τσιφλίκι του,μικρό ή μεγάλο.
Απλά μερικές σκέψεις.

Δεν ακούγονται οι πολλοί, ακούγονται όσοι κάνουν φασαρία... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=54928
Είτε καταργηθεί το άσυλο είτε όχι πρέπει να υπάρχουν σώματα ασφαλείας μέσα στα πανεπιστήμια, απλά δεν λέει την μια στιγμή να μαθαίνω για κεντρικές ροπές τάξεως ν και την άλλη να σκάει ένας τραμπούκος και να μου κάνει facelifting με λοστούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απλά μοιάζει παράδοξο το γεγονός οτι η πλειοψηφία των φοιτητών από ένα αντιπροσωπευτικό δείγμα που έχουμε συμφωνεί στην κατάργηση ή στην μερική κατάργηση του ασύλου,εθελοτυφλούμε και δεν υπερασπιζόμαστε την γνώμη μας για χάρη του καθένα που αποφασίζει να κάνει το Πανεπιστήμιο τσιφλίκι του,μικρό ή μεγάλο.
Απλά μερικές σκέψεις.

Iσως γιατι πολυ απλα οι περισσοτεροι εξ'αυτων ειναι οι λεγομενοι ''μετριοπαθεις''.
Ειναι οι ιδιοι που ψηφιζουν σταθερα τα ιδια και τα ιδια κομματα, η μορφωση τους δεν ξεπερνα τα ορια των σχολικων βιβλιων και αυτοι φυσικα που αντιδρουν με ''μετριπαθη'' τροπο σε οτι ακραιο και αν προκυψει (ειτε αυτο λεγεται χουντα ειτε λεγεται οικονομικη κριση με 2000+ αυτοκτονιες). Ακομα και αν βλακωδως στρεφονται κατα του πανεπιστημιακου ασυλου η ιδιοσυγκρασια τους δεν τους επιτρεπει να κανουν κατι ριζικο προκειμενου να το ανατρεψουν. Το πολυ πολυ σε καμια ''χουντα'' που θα θελησει να το καταστειλει απλα θα κουνησουν καταφατικα το κεφαλι τους και θα συνεχισουν την μιζερη ζωουλα τους περηφανοι που το Ελληνικο πανεπιστημιο εχει απαλλαγει απο το μεγαλο του προβλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Το άσυλο τυπικά έχει καταργηθεί στη σχολή εδώ και 2 χρόνια. Σκηνικά όπου μαυροφορεμένοι με κουκούλες ή ό,τι άλλο μπουκάρουν και μοιράζουν φάπες και σπάνε εξοπλισμό κλπ συμβαίνουν ακόμα. Και είναι λίγο ειρωνικό το γεγονός καθώς τις ίδιες δικαιολογίες σκαρφίζονταν κάποιοι για να καταργήσουν το άσυλο κάμποσα χρόνια πριν για να αποδειχθεί πως και που καταργήθηκε κανένα από αυτά τα δήθεν "προβλήματα" δε λύθηκε. Και δε γίνεται και να λυθεί. Εδώ σκάνε μύτη χρυσαυγίτες μέρα μεσημέρι σε κεντρικά σημεία και ξυλοφορτώνουν ανθρώπους σπάνε ό.τι βρουν και δε τους πειράζει κανείς, τι παραπάνω θα μπορούσε να γίνει σε ένα πανεπιστήμιο που είναι και πολύ πιο δύσκολο να λειτουργήσεις μες στο χάος που στεγάζεται ένα campus ας είμαστε και λίγο σοβαροί.

Οι μόνοι που έχουν πραγματική δύναμη να διαφυλάξουν την ακεραιότητα του πανεπιστημίου είναι οι ίδιοι φοιτητές. Ναι μεταξύ άλλων και αυτοί που το παρατάνε να πάνε για καφέ και μετά κράζονται στο facebook για τα ευτράπελα κατά καιρούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣΩΤΗΡΗΣ_14

Νεοφερμένος

Ο ΣΩΤΗΡΗΣ_14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Λοιπόν για εμένα είναι προφανές ότι το άσυλο δεν έχει απολύτως κανέναν λόγο υπάρξης. Δηλαδή όπως ακριβώς είσαι ελευθερός να κάνεις ότι νομίζεις αρκεί να μην παρανομείς να το πω πολύ γενικά γιατί αλλιώς η αστυνομία έχει το δικαίωμα να επέμβει, το ίδιο ακριβώς θα έπρεπε να ισχυεί και για τα πανεπιστήμια. Τρανταχτό παράδειγμα τα επεισόδια στο ΕΚΠΑ αυτήν την εβδομάδα. Είδα χτες στις ειδήσεις πλάνα όπου είχαν μπεί 30 άτομα στην σύγκλητο και φώναζαν στο πρύτανη και μετά αφού διακόψαν οι καθηγητές, τους έκλεισαν μέσα(αν έγιναν κάπως αλλιώς τα πράγματα, ας μου το εξηγήσει κάποιος). Εμένα μου φαίνεται υπερβολικά απλό και προφανες τι έπρεπε να γίνει. Με το που μπήκαν να τους έλεγε να φύγουν μία φόρα ο πρύτανης και αμέσως μετά τηλέφωνο στην αστυνομία, η οποία όταν ερχόταν ας τους έλεγε και αυτή άλλη μία φόρα και μέτα όποιος δεν γούσταρε στο τμήμα. Όσοι το θεωρείτε υπερβολικό σκεφτείται λίγο, μιλάμε 20-30 άτομα σε έναν χώρο που δεν είχαν κανένα δικαίωμα να βρίσκονται, να φωνάζουν και να απειλούν . Δηλαδή για όνομα, τις μαγκιές στα γήπεδα. Βεβαιά αφού τους ανέχονται καλά κάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Λοιπόν για εμένα είναι προφανές ότι το άσυλο δεν έχει απολύτως κανέναν λόγο υπάρξης. Δηλαδή όπως ακριβώς είσαι ελευθερός να κάνεις ότι νομίζεις αρκεί να μην παρανομείς να το πω πολύ γενικά γιατί αλλιώς η αστυνομία έχει το δικαίωμα να επέμβει, το ίδιο ακριβώς θα έπρεπε να ισχυεί και για τα πανεπιστήμια. Τρανταχτό παράδειγμα τα επεισόδια στο ΕΚΠΑ αυτήν την εβδομάδα. Είδα χτες στις ειδήσεις πλάνα όπου είχαν μπεί 30 άτομα στην σύγκλητο και φώναζαν στο πρύτανη και μετά αφού διακόψαν οι καθηγητές, τους έκλεισαν μέσα(αν έγιναν κάπως αλλιώς τα πράγματα, ας μου το εξηγήσει κάποιος). Εμένα μου φαίνεται υπερβολικά απλό και προφανες τι έπρεπε να γίνει. Με το που μπήκαν να τους έλεγε να φύγουν μία φόρα ο πρύτανης και αμέσως μετά τηλέφωνο στην αστυνομία, η οποία όταν ερχόταν ας τους έλεγε και αυτή άλλη μία φόρα και μέτα όποιος δεν γούσταρε στο τμήμα. Όσοι το θεωρείτε υπερβολικό σκεφτείται λίγο, μιλάμε 20-30 άτομα σε έναν χώρο που δεν είχαν κανένα δικαίωμα να βρίσκονται, να φωνάζουν και να απειλούν . Δηλαδή για όνομα, τις μαγκιές στα γήπεδα. Βεβαιά αφού τους ανέχονται καλά κάνουν.

Στις ειδήσεις τι άλλο είπαν; Ποια είναι η γνώμη του Πρετεντέρη επ αυτού;

Αν τα άτομα δεν ήταν 20-30 αλλά 1500 ( αλήθεια πόσοι χωράνε εκεί μέσα ; ) τότε δηλαδή δε θα υπήρχε θέμα;
Κι από πότε οι φοιτητές δεν έχουν δικαίωμα να βρίσκονται σε πανεπιστημιακούς χώρους;

Δεδομένου πως το άσυλο έχει καταργηθεί από το 2011 με το νόμο Διαμαντοπούλου τι εμπόδιζε τα ΜΑΤ ( ή τα ΕΚΑΜ ) να μπουκάρουν στη πρυτανεία και να παίξουν ξύλο;

Τελικά στο ΔΑΠίτη που έχουμε για πρύτανη που ονειρεύεται ελέγχους εισόδου την ώρα που το πανεπιστήμιο υπολειτουργεί θα ρίξει κανείς καμιά φάπα στο κωλαράκι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Κι από πότε οι φοιτητές δεν έχουν δικαίωμα να βρίσκονται σε πανεπιστημιακούς χώρους;

Έχεις δει συμπεριφορές φοιτητών, ξέρεις καλά ότι δε μπορεί να γίνει συνεδρίαση με τραμπουκισμούς από "εξωτερικούς παρατηρητές". Αυτονόητο πως η Σύγκλητος δε μπορούσε να λειτουργήσει. Δε μιλάμε για πολιτισμένες συμπεριφορές, από τη στιγμή που είσαι φοιτητής το γνωρίζεις. Αν μιλούσαμε για απλή παρέυρεση φοιτητών, οι οποίοι τηρούσαν κάποιον κώδικα συμπεριφοράς, θα άλλαζε το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Είμαι φοιτητής και γνωρίζω πως μας αρέσει πολλές φορές να βαφτίζουμε πράγματα και καταστάσεις όπως μας συμφέρει.
Δυστυχώς δεν ήμουν εκεί να ξέρω από πρώτο χέρι τι παίχτηκε κι έτσι περιορίζομαι κι εγώ στα επιλεκτικά βίντεο του κάθε πρακτορείου. Αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι πως πήγε να γίνει συνεδρίαση ερήμην των φοιτητών, οι φοιτητές παρενέβησαν, έδωσαν αιτήματα και ο καθωσπρέπει μας πρύτανης δεν έκανε πολύ κέφι να συζητήσει παρουσία φοιτητών και άρχισε να ψάχνει την έξοδο.
Το λέω γιατί και στο τμήμα μου είχε γίνει κάτι παρόμοιο, είχε κανονιστεί ΓΣΤ στα κρυφά από καθηγητές του τμήματος σχετικά με το πρόγραμμα σπουδών ( πέρσι με τις απεργίες ) φυσικά μόνο η ΔΑΠ κατά κάποιο περίεργο λόγο το ήξερε, οι φοιτητές το έμαθαν τελευταία στιγμή, έτρεξαν από αίθουσα σε αίθουσα, ενημερώθηκε όλο το τμήμα και όταν έσπευσαν φοιτητές στην αίθουσα της συνεδρίασης απαιτώντας να ακουστούν η συνέλευση ακυρώθηκε "λόγω τραμπουκισμού των φοιτητών". Αυτή είναι η δική μου εμπειρία από το πανεπιστήμιο αλλά μάλλον δεν είναι αυτό που ήθελες να ακούσεις.

Υπενθυμίζω πως αυτή τη στιγμή το ΕΚΠΑ βρίσκεται χωρίς προσωπικό καθαρισμού ( έχουν απολυθεί όλοι ) το οποίο φυσικά σημαίνει αυτό που φαντάζεστε. Ολόκληρο το προσωπικό του ΕΚΠΑ βρίσκεται κάτω από συνεχές κλίμα φόβου, όταν πριν 3 βδομάδες συγκεντρώθηκαν διοικητικοί υπάλληλοι στην πρυτανεία για ειρηνική διαμαρτυρία, αντί για τον πρύτανη βρήκαν κλειδαμπαρωμένες πόρτες και τα ΜΑΤ να τους περιμένουν. Ω ναι, μιλάμε για τον ίδιο άνθρωπο που τώρα διαμαρτύρεται πως ομάδες φοιτητών ( εδώ τονίζουμε το "αριστερών παρατάξεων" ) παρεμποδίζουν το διάλογο. Τι ειρωνία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ανθοπώλης

Νεοφερμένος

Ο Ανθοπώλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Αν μιλούσαμε για απλή παρέυρεση φοιτητών, οι οποίοι τηρούσαν κάποιον κώδικα συμπεριφοράς, θα άλλαζε το θέμα.


...Αλήθεια είναι πως ούτε ένας από αυτούς δεν φορούσε μια γραβάτα τουλάχιστον :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
...Αλήθεια είναι πως ούτε ένας από αυτούς δεν φορούσε μια γραβάτα τουλάχιστον :mad:

Δεν βρίσκω ιδιαίτερα αστείο το γεγονός ότι οι φοιτητές συμπεριφέρονται απολίτιστα και χωρίς κανένα σεβασμό προς τις αρχές του ιδρύματος και όχι μόνο. Άλλο να έχουν αιτήματα και να τα προωθούν μέσω του συλλόγου, άλλο να μοιράζουν υβριστικούς χαρακτηρισμούς και να βανδαλίζουν δημόσια περιουσία όποτε βρίσκεται η ευκαιρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
H εικόνα αυτή νομίζω λέει πολλά:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alan09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alan09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
H εικόνα αυτή νομίζω λέει πολλά:

[/QUOTE
Η εικόνα λέει απλά ότι η εποχή του τσαμπουκά, των προπηλακισμών, ύβρεων και απειλών από τις γνωστές συμμορίες "φοιτητών" που λυμαίνονται τα Πανεπιστήμια επί δύο δεκαετίες τώρα, οδεύει προς το τέλος της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Τις γνωστές "φατρίες" μεγαλοκαθηγητάδων δεν είδα κανείς να θέλει να τις διαλύσει... που λυμαίνονται το δημόσιο Πανεπιστήμιο σαν τσιφλίκι τους. Τώρα μας νοιάζουν μόνο οι "αιώνιοι", τα "μπαχαλόπαιδα"...και όχι το σάπιο κατεστημένο μέσα στα Πανεπιστήμια. Όμως θέλουμε Πανεπιστήμια σαν του εξωτερικού, ας αγγίζουν οι αποτυχίες στα μαθήματα το 90%. Εκεί κανείς μιλάει για αξιολόγηση; Απαπαπα. Άχνα η Φορτσακοπαρέα και το κομματικό κατεστημένο (πως θα δουλέψουν τα φοιτητικά φροντιστήρια...κ.α. φαιδρά; ε; ). Κόρακας κοράκου μάτι βγάζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Εκεί κανείς μιλάει για αξιολόγηση; Απαπαπα.

Εγώ πάντως βλέπω πως όλες οι αριστερές παρατάξεις σκυλιάζουν για να μην υπάρξει αξιολόγηση σε κανέναν τομέα, ακριβώς όπως κάνουν οι αντίστοιχοι κομματοπατέρες. "Προοδευτικός", όπως αυτοαποκαλούνται οι αριστεροί, και κατά της αξιολόγησης υφίσταται; Και όσοι είναι υπέρ είναι συντηρητικοί; :hmm:

Δεν έχει να κάνει με ιδεολογία, είναι κοινή λογική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Γνώμη μου είναι οτι το άσυλο δεν πρέπει να ισχύει στις περιπτώσεις διάπραξης κακουργημάτων.Δεν γίνεται ο δολοφόνος/βιαστής/ληστής/έμπορος ναρκωτικών να τριγυρνά στο κτήριο του πανεπιστημίου ανενόχλητος χωρίς να του κάνει κανένας τίποτα.Είναι επικίνδυνος και για τους φοιτητές και για το προσωπικό του πανεπιστημίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top