Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Cloud Atlas

για μενα απιστευτη ταινια, πραγματικα αξιζει να τη δειτε, ειναι καπου 2 ωρες 60 λεπτα και σε καθηλωνει. στο πρωτο μισο τιθενται κυριως θεμελια και στο δευτερο δραση. ξεδιπλωνει λιγο σα λουλουδι :P
μου αρεσε η σκηνοθεσια και κυριως ο τροπος που χρησιμοποιηθηκαν οι ηθοποιοι στις παραλληλες πραγματικοτητες- τιποτα δεν παει χαμενο. με δοσεις χιουμορ.
επισης πολυ ωραιο soundtrack.
*huge thumbs up*
;)

ποτε δεν φανταστηκα πως θα βλεπα τον hugh grant ως κανιβαλο :D
γιατι ο ben whishaw παιρνει παντα the short end of the stick????!!!! *cries rivers of despair*


Κράτα το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δυστυχώς έχω καιρό να δω ταινία. Μέσα στη βδομάδα δεσμεύομαι να δω 4 και να γράψω reviews.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Before we go 6/10 διαβάζοντας την υπόθεση σκέφτηκα πως θα είναι καλή ταινία. τελικά όμως ήταν μέτρια. αν ήταν άλλοι ηθοποιοί και το σενάριο είχε περισσότερο βάθος χωρίς γλυκανάλατες ατάκες που απλά έπρεπε να ειπωθούν για να γεμίσει η ταινία, το αποτέλεσμα θα ήταν καλύτερο.
Dark City 7/10 κλασσικό mindfuck film που όμως σιγά σιγά ξεδιπλώνεται και πιάνεις το νόημα. σαφώς καλύτερη από την παραπάνω ταινία, αν και το όλο setting σου προκαλεί σύγχυση και άγχος χωρίς ολοκληρωτική κάθαρση στο τέλος (για μένα τουλάχιστον).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Από τις ταινίες που έχω δει μέχρι τώρα το καλοκαίρι, ως κλασσικός fan του θερινού σινεμά, δεν έχω μείνει ιδιαίτερα ευχαριστημένος. Ωστόσο θα ξεχώριζα το la belle saison για την όμορφη ιδεολογικοπολιτική ατμόσφαιρα της Γαλλίας μετά τον Μάη του '68 και το our kind of traitor :popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Warcraft the movie
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Ωστόσο θα ξεχώριζα το la belle saison για την όμορφη ιδεολογικοπολιτική ατμόσφαιρα της Γαλλίας μετά τον Μάη του '68 και το our kind of traitor :popcorn:
ωωωωω θελω κι εγω να δω το our kind of traitor χ_χ
Κράτα το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Momento

Πολύ Mind Fuck και πολύ ωραίο plotwist!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Ειδα επιτελους Batman vs Superman. Δεν ξερω γιατι μισηθηκε τοσο, εμενα μου αρεσε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Παιδιά δείτε οπωσδήποτε το predestination, ωραία τα blockbusters αλλά να αλλάζουμε και λίγο..Αν εξαιρέσεις ταινίες-μύθους (star wars, harry potter, πειρατές της καραϊβικής κτλ.) είναι ίσως ό,τι καλύτερο έχω δει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Our kind of traitor
ωραια ταινια για μενα, 'ελαχιστως' προβλεψιμη :s αλλα πολυ καλα κινητογραφημενη, ολο το καστ ηταν ωραιο (και γνωστο), ικανοποιητικη ταινια.

επισης μολις ξαναμαναειδα
Stranger than fiction
απλα οποιος δεν την εχει δει ειναι αξιος της τυχης του :yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billbc

Νεοφερμένος

Ο billbc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ειδα το i walk the line του johnny cash πραγματικα παρα πολυ ωραια ταινια τη συστηνω ανεπιφηλακτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
ειδα το i walk the line του johnny cash πραγματικα παρα πολυ ωραια ταινια τη συστηνω ανεπιφηλακτα

Stonehearst Asylum. Eργάρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Fight Club του Fincher

Απλά ΠΡΕΠΕΙ να το δείτε, είναι πια κλασικό !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Είδα το "The Mist", θρίλερ του 2007. Το χειρότερο τέλος σε ταινία, ever :D Για αυτό μάλλον αγαπήθηκε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Sing Street
Everybody wants some!!
:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Cien Anos de Perdon / To Steal a Thief και Storia D' amore καλές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Avatar ψιλοβαριόμουν να τη δω και τελικά την είδα με την καλύτερή μου φίλη μετά από παρακάλια :P ωραία ταινία, αλληγορική. λίγο κουραστική ωστόσο. 7-7,5/10
Stranger Than Fiction απλά ταινιάρα :worship: αξίζει να τη δει κανείς, 9/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Είδα το Kill Bill. Τελικά ισχύει ότι ο Ταραντίνο όταν την έκανε την ταινία είχε τα πολύ κέφια του ! Λατρεύω Ούμα Θέρμαν στον συγκεκριμένο ρόλο.
Επίσης είδα επιτέλους το Nymphomaniac. Aυτό που πάω τρελά στον Trier είναι ότι είναι ένας μισάνθρωπος και πάνω απο όλα πεσσιμιστής και το περνάει σε κάθε του ταινία. (Έστω και σε αυτό το λίγο που έπαιξε η Θέρμαν, απλά τέλεια)
Και τέλος, The Girl with the Dragon Tattoo, η γυναίκα απλά απίστευτη, στο πόσο καλά έπαιξε το ρόλο της. Μου άρεσε επίσης και το τέλος, ναι εκεί που τον βλέπει με την αλλη.
Δεν είμαι καλή στο να βαθμολογήσω και γι αυτό δεν το κάνω αλλωστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Είδα το Kill Bill. Τελικά ισχύει ότι ο Ταραντίνο όταν την έκανε την ταινία είχε τα πολύ κέφια του ! Λατρεύω Ούμα Θέρμαν στον συγκεκριμένο ρόλο.
Επίσης είδα επιτέλους το Nymphomaniac. Aυτό που πάω τρελά στον Trier είναι ότι είναι ένας μισάνθρωπος και πάνω απο όλα πεσσιμιστής και το περνάει σε κάθε του ταινία. (Έστω και σε αυτό το λίγο που έπαιξε η Θέρμαν, απλά τέλεια)
Και τέλος, The Girl with the Dragon Tattoo, η γυναίκα απλά απίστευτη, στο πόσο καλά έπαιξε το ρόλο της. Μου άρεσε επίσης και το τέλος, ναι εκεί που τον βλέπει με την αλλη.
Δεν είμαι καλή στο να βαθμολογήσω και γι αυτό δεν το κάνω αλλωστε.
Σου αρεσε το nymphomaniac? :hmm: νιωθω οτι αυτη η ταινια δεν εχει καν λογο υπαρξης :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρορα

Νεοφερμένος

Η Ωρορα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Την ταινία Austenland και την pride and prejudice . Αυτό το καλοκαίρι με έχει πιάσει μανία να παρακολουθώ ταινίες που βασίζονται στα βιβλία της Τζέιν Όστιν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top