Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

a(po)tyxia

Νεοφερμένος

Ο a(po)tyxia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Είδατε καμια καλή drama/social πρόσφατα; Έχω ξεμείνει από ταινίες.
Έχω να προτείνω μια καλή, αλλά δεν είναι τίποτα από τα παραπάνω

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Έχω να προτείνω μια καλή, αλλά δεν είναι τίποτα από τα παραπάνω


Tην έχω δει αρκετές φορές,έχει ωραία πλοκή. :)

Χθες είδα το Sphere.Την εδειχνε που και που κάποτε στο Star.Εξαιρετική μπορώ να πω,σίγουρα αξίζει παραπάνω από το 6/10 που της δίνει η imdb
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Tην έχω δει αρκετές φορές,έχει ωραία πλοκή. :)

Χθες είδα το Sphere.Την εδειχνε που και που κάποτε στο Star.Εξαιρετική μπορώ να πω,σίγουρα αξίζει παραπάνω από το 6/10 που της δίνει η imdb

Α και γω την έχω δει. Ντάξει δεν με ξετρέλανε ποτε είναι η αλήθεια αλλά ένα 7/10 της έβαζα χαλαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Dolores Claiborne Φοβερή ερμηνεία από την αγαπημένη μου Κathy Bates αν και η πλοκή ξεφεύγει λίγο από το βιβλίο του Stephen king.Σαν το Misery ( εκεί και αν έδωσε ρέστα η Βates,να τη δείτε) δεν είναι αλλά ένα τίμιο 7 το παίρνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Αφού ολοκλήρωσα και το twin peaks, είπα να δω και την ταινία που ήταν το prequel. Αν κάποιος δεν έχει παρακολουθήσει τη σειρά, σε καμία περίπτωση να μην τη δει :P θα χάσει μεγάλο μέρος της ταινίας που ουσιαστικά είναι επεξήγηση της σειράς αλλά καταλήγει να σε μπερδεύει περισσότερο, συν ότι είναι σκηνοθεσία του David Lynch οπότε καταλάβατε... για κάποιον που θέλει να τρομάξει ωστόσο, στο σύνολο και η σειρά και η ταινία είναι αρκετά creepy, οπότε go for it :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Το είχα δει πέρυσι το twin peaks,μου άρεσε αρκετά η υπόθεση -αν και creepy όπως ειπε η meetmeinmontauk- και το soundtrack
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Το είχα δει πέρυσι το twin peaks,μου άρεσε αρκετά η υπόθεση -αν και creepy όπως ειπε η meetmeinmontauk- και το soundtrack

το soundtrack :worship::worship::worship: απίστευτα ατμοσφαιρικό. το λατρεύω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
so *claps hands*
Carol https://www.imdb.com/title/tt2402927/?ref_=nm_flmg_act_9
και εμενα μου αρεσε και συμφωνω για τις ερμηνειες. μετανιωνω που δεν την προλαβα στον κιν/φο

ειδα το Gone Girl https://www.imdb.com/title/tt2267998/?ref_=nv_sr_1
το οποιο μου αρεσε, σου κρατουσε αμειωτο το ενδιαφερον. μου φανηκε σαν να εβιασαν την ιστορια σε καποιο σημειο could be just my idea,it's okay, go watch it.
αγαπημενη punchline "you crazy bitch"

Seven https://www.imdb.com/title/tt0114369/?ref_=nm_flmg_dr_17
ναι, ειναι david fincher week
και μου αρεσε πολυ η συγκεκριμενη, η σκηνοθεσια της και η ερμηνεια του brad pitt

the girl with the dragon tattoo και the social network
αν και τις εχω ξαναδει και τις δυο. μεγαλη αδυναμια στην πρωτη. εχω δει και την original τριλογια και μου αρεσε παρα πολυ η ατμοσφαιρα που καταφερε να δημιουργηθει σε μια μολις και οι ηθοποιοι.

και υποθετω οτι καποια στιγμη πρεπει να ολοκληρωσω το zodiac. παντα στην τηλεοραση καπου στα 2/3 την αφηνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Είδα τη συζήτηση για το human centipede και θυμήθηκα τον δωδεκάχρονο εαυτό μου που είχε πάθει ψύχωση και ήθελε να το δει επειδή είχε γίνει τρομερός σάλος τότε.
Δεν το είδα ποτέ και χαίρομαι μάλλον που δεν το είδα. Τώρα που το ξανακοιτάω, μου φαίνεται σαχλό και παράλληλα διαστροφικό σαν σύλληψη.

_


Οι τελευταίες ταινίες που είδα ήταν το Eternal Sunshine of the Spotless Mind και το Control.
Νομίζω πως περισσότερο με άγγιξε η πρώτη, η δεύτερη στην αρχή με έκανε να βαριέμαι θανάσιμα και να θέλω να την κλείσω όμως έκατσα να τη δω μέχρι τέλους και δεν το μετάνιωσα. Οι ανατροπές προς το τέλος ήταν αρκετές και κινήθηκε λίγο "βιαστικά" μεν αλλά δεν απογοητεύτηκα, όπως περίμενα μόλις έβαλα να τη δω.
Απο την άλλη, για την πρώτη έχω μόνο μια λέξη να πω: ΑΣΥΛΛΗΠΤΗ. Με είχε καθηλώσει και για ένα διάστημα 1-2 εβδομάδων με είχε στοιχειώσει και λιγάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
για την αιώνια λιακάδα ενός καθαρού μυαλού έτσι ένιωθα κι εγώ. μου άρεσε απίστευτα και ήταν (και είναι ακόμη) η αγαπημένη μου ταινία. τώρα όμως που μεγάλωσα λίγο, την απομυθοποίησα. συνεχίζω να την βρίσκω εξαιρετική αλλά όχι όπως 2 χρόνια πριν. ίσως φταίει και το ότι δεν είμαι στο κατάλληλο mood. ίσως κι ότι την έχω δει 1000 φορές. δεν ξέρω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
έχετε να προτείνετε καμιά καλή ταινία δράσης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
έχετε να προτείνετε καμιά καλή ταινία δράσης;

Taken. Αν και ξέρω άτομα που δεν τους άρεσε :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μου πρότειναν να δω το the name of the rose . Αξίζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Μου πρότειναν να δω το the name of the rose . Αξίζει;

Κατ'εμέ το βιβλίο ήταν (προφανώς) πολύ ανώτερο απο την ταινία. Την ταινία την είχα δει πριν το βιβλίο και την είχα βρει βαρετή, αλλά αν θέλεις μπορείς να τη δεις, δεν είναι άσχημη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
hahahaaaa! more movies, more life (in a box)!!
ειδα στον κιν/φο back to back (κερασμενα απο αλλον :P) τα
The nice guys
ωραια κωμωδια αλλαααα θα μπορουσε να ηταν καλυτερη πιστευω, ενιωσα πως ηταν σαν να επαιρναν ωρα αναμεσα σε καθε φαρσοκατασταση για να επεξηγησουν το αστειο της καταστασης, ισως ο διαλογος να ηταν που επασχε και ειχε περιττα πραγματα.
Florence Foster Jenkins
ειχε πολυ ωραιο καστ :yes:
Επειτα καποια λιγο παλιοτερη
Begin Again https://www.imdb.com/title/tt1980929/?ref_=nv_sr_1
μου αρεσε πολυ και το ποσο '"σφικτο"(:confused:) ηταν το σεναριο, και η μουσικη, και ο mark ruffalo, γενικα αξιζει- δειτε την.

Κράτα το
Κράτα το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
eternal sunshine of the spotless mind, δεν έχω να πω κάτι,δείτε το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
eternal sunshine of the spotless mind, δεν έχω να πω κάτι,δείτε το.

με συγκινεις :cry_x::cry_x::hug:
εγω τωρα τελευταια ειδα το stand by me. της βαζω ανετα ενα 8/10. δεν ξερω αν θ' αρεσει σε ολους, εμενα ομως με αγγιξε. μου εβγαλε μια γλυκια νοσταλγια για περασμενα χρονια που δεν εχω ζησει, με περιπετεια στην εξοχη, ανεμελια και χωρις φοβο.Δειχνει ουσιαστικα τον πρωταγωνιστη μας στον δρομο προς την ενηλικιωση και πως το ταξιδι που κανει με τους φιλους του τον βοηθαει να συνειδητοποιησει τα τραυματα που κουβαλα μεσα του και να μπει σιγα σιγα στην ενηλικη ζωη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
με συγκινεις :cry_x::cry_x::hug:
εγω τωρα τελευταια ειδα το stand by me. της βαζω ανετα ενα 8/10. δεν ξερω αν θ' αρεσει σε ολους, εμενα ομως με αγγιξε. μου εβγαλε μια γλυκια νοσταλγια για περασμενα χρονια που δεν εχω ζησει, με περιπετεια στην εξοχη, ανεμελια και χωρις φοβο.Δειχνει ουσιαστικα τον πρωταγωνιστη μας στον δρομο προς την ενηλικιωση και πως το ταξιδι που κανει με τους φιλους του τον βοηθαει να συνειδητοποιησει τα τραυματα που κουβαλα μεσα του και να μπει σιγα σιγα την ενηλικη ζωη.

Έλεγα τόσο καιρό θα τη δω,θα τη δω και συνεχώς το ανέβαλα.Ήταν καταπληκτική ταινία με άγγιξε,βασικά από χθες μόνο αυτή σκέφτομαι (τώρα κατάλαβα πόσο τέλειο είναι το username σου :redface: )

Το stand by me να το δείτε.Από τις καλύτερες coming of age ταινίες που έχουν γυριστεί βασισμένες σε βιβλία του king.( όλες οι αυτές οι ταινίες του king που γυρίστηκαν στα 80's-90's είναι αριστουργήματα) Mε πανέμορφο soundtrack βεβαίως.

Στο τέλος που o Gordie ανέλυε τη κατάληξη του καθενος ήταν αρκετά συγκινητικό σημείο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Έλεγα τόσο καιρό θα τη δω,θα τη δω και συνεχώς το ανέβαλα.Ήταν καταπληκτική ταινία με άγγιξε,βασικά από χθες μόνο αυτή σκέφτομαι (τώρα κατάλαβα πόσο τέλειο είναι το username σου :redface: )

Το stand by me να το δείτε.Από τις καλύτερες coming of age ταινίες που έχουν γυριστεί βασισμένες σε βιβλία του king.( όλες οι αυτές οι ταινίες του king που γυρίστηκαν στα 80's-90's είναι αριστουργήματα) Mε πανέμορφο soundtrack βεβαίως.

Στο τέλος που o Gordie ανέλυε τη κατάληξη του καθενος ήταν αρκετά συγκινητικό σημείο

γενικως ηταν συγκινητικη. ενα quote που μου αρεσε ιδιαιτερα ηταν αυτο:
We headed home. And although many thoughts raced
through our minds we barely spoke. We walked through the night and
made it back to Castle Rock a little past five o'clock on Sunday
morning, the day before Labor Day. We'd only been gone two days. But
somehow the town seemed different. Smaller.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top