Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Three Colors (με σειρά: 1.Blue, 2.Red, 3.White) και μου άρεσαν με την ίδια σειρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Δεν έχω μετρήσει πόσες φορές την έχω δει,αλλά σίγουρα δεν είναι αρκετές. Φοβερό soundtrack..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
'Ετσι, γράφτε να παίρνω ιδέες και αύριο που τελειώνω εξεταστική θα πέσει πολύ σάπισμα. 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Three Colors (με σειρά: 1.Blue, 2.Red, 3.White) και μου άρεσαν με την ίδια σειρά.

Είδα την πρώτη την προηγούμενη βδομάδα. Πολύ καλή από όλες τις απόψεις.

Ήμουν σε φάση, τι άλλο θα συμβεί στην πρωταγωνίστρια πια; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Είδα την πρώτη την προηγούμενη βδομάδα. Πολύ καλή από όλες τις απόψεις.

Ήμουν σε φάση, τι άλλο θα συμβεί στην πρωταγωνίστρια πια; :P
Ναι, είναι υπέροχη ταινία, καλοδουλεμένη και με καταπληκτική σκηνοθεσία/αισθητική, πρέπει να πω! Πολύ ωραία/συλληψη το γυμνό σώμα που φαίνεται μέσα από το μάτι του!!!

Δες και τις υπόλοιπες για να το συζητήσουμε! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fanouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Σιγά την ταινία το Μπλε. Μελό πασπαλισμένο με σεναριακές απιθανότητες και ολίγη από καινή διαθήκη, ένας Παπακαλιάτης για θρησκόληπτους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Now you see me. Εντυπωσιακή ταινία, αν και με λίγο μπερδεμένη πλοκή. Θα πάω να δω σήμερα και το sequel, μπας και μου λυθούν όλες οι απορίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
The Choice ωραία ταινία, κλασσικός Nicholas Sparks

Me before you την περίμενα καλύτερη, το βιβλίο με συγκίνησε περισσότερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Begin again. Πολύ όμορφη μουσική και ευχάριστη πλοκή. Μια ωραία ταινία για να περάσεις την ώρα σου αλλά όχι κάτι παραπάνω. Η Keira Knightley δε μ' άρεσε γενικά αλλά σε αυτή την ταινία μάλλον άλλαξα γνώμη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Το κουρδιστό πορτοκάλι. Κιούμπρικ, αυτό μόνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Οι ταινίες που είδα την τελευταία εβδομάδα ήταν οι εξής: Million Dollar Baby και η Τριλογία των Χρωμάτων του Κισλόφσκι (που είδα πως αναφέρθηκε και πρόσφατα στο θρεντ). Απο αυτές απόλαυσα περισσότερο το MDB και τη πρώτη ταινία της Τριλογίας (Μπλε).
Οι άλλες δύο της Τριλογίας εντάξει, δε με ενθουσίασαν και πολύ αλλά θα πω μονάχα πόσο πολύ λάτρεψα το Opening και στις τρεις τους! :D


Μου πρότειναν να δω τη Γλυκιά Συμμορία του Νικολαΐδη πριν κάτι μέρες και δεν μπορώ να τη βρω πουθενά, ούτε online, ούτε σε βιντεοκλάμπ. Την έχει δει κανείς; Ή έστω έχει κανείς καμια ιδέα για το που θα τη βρω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
8/10 για το κουδιστο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariatztztz

Νεοφερμένος

Η mariatztztz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
still alice
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
To Χαμένοι στη μετάφραση, το οποιο ουτέ με ενθουσίασε ούτε τελικά νομίζω άξιζε το χρόνο μου και το Στη φωλιά του κούκου, πολύ ωραία ταινία και ένας απίστευτος Τζακ Νικολσον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
είδα το Ψυχώ.
ok, επιτέλους τρόμαξα με θρίλερ. πολύ καλό σενάριο, για τη μουσική τα λόγια περιττά. θέλω να δω και τα sequel αλλά νιώθω πως δε θα είναι το ίδιο καλά :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

idoctorwho

Νεοφερμένος

Ο idoctorwho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Γάτος Σπιρουνάτος!!!Ναι λοιπον,το ειπα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
la famille bellier....καταπληκτική ταινία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
The conformist (https://www.imdb.com/title/tt0065571/). Καλή, αλλά προτιμώ -αγνοώ τον λόγο- την άλλη ταινία του Bertolucci, το 1900.

:upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billie perrakis

Νεοφερμένος

Ο billis p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
angels and demons με τον τομ χανκς! ωραια ταινια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top