Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Δεν έχω δει τις χάρτινες πόλεις, αλλά έχω διαβάσει το βιβλίο. :)

Είναι του συγγραφέα The fault in our stars αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Είναι του συγγραφέα The fault in our stars αυτό?

Ναι, αλλά καμία σχέση με TFIOS. Αν μοιάζει με κάποιο άλλο έργο του, μάλλον αυτό θα είναι το Looking for Alaska.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

Barbie Mariposa: Η περιπέτεια μιας ονειρεμένης πεταλούδας, θα τη βαθμολογήσω με 7αράκι.
Για όνομα της αβερνίκωτης σιφονιέρας όμως, πολύ μη μου άπτου η τύπισσα και δεν είχε σασπενς.
:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Back to the Future!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Είδα και τη Λολίτα του Κιούμπρικ. Αισθητικά μου άρεσε περισσότερο το remake, αλλά με την πρώτη ταινία κατάλαβα παραπάνω πράγματα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Του Κιούμπρικ δεν την έβρισκα και πουθενά να τη κατεβάσω, έτσι αποφάσισα να δω το remake πρώτα. Μέσα σε αυτές τις μέρες όμως θα δω και την άλλη αφού κατάφερα να τη βρω! Εμένα μου λένε πως το βιβλίο δεν είναι ωραίο και έχω διχαστεί αρκετά πάντως. :hmm:

Μπορεί να μην ξέρουν αρκετά καλά αγγλικά για να κατανοούν τις λεξιπλασίες και τα λογοπαίγνια του Nabokov. Ή να μην είναι τόσο καλή η ελληνική μετάφραση, δεν ξέρω, δεν την έχω διαβάσει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
There's something about Mary: Πολύ καλή κωμωδία με αρκετά απρόοπτα καθ' όλη τη διάρκειά της!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Του Κιούμπρικ δεν την έβρισκα και πουθενά να τη κατεβάσω, έτσι αποφάσισα να δω το remake πρώτα. Μέσα σε αυτές τις μέρες όμως θα δω και την άλλη αφού κατάφερα να τη βρω! Εμένα μου λένε πως το βιβλίο δεν είναι ωραίο και έχω διχαστεί αρκετά πάντως. :hmm:

Με συγχωρείτε για το off-topic.:offtopic: :oops:
Το έχω διαβάσει και στα αγγλικά, οπότε για το βιβλίο μπορώ να σου απαντήσω πιο αντικειμενικά, θεωρώ!:redface:
Είναι καλό, η γραφή είναι πολύ ενδιαφέρουσα, καταλαβαίνω όμως τον λόγο που ενοχλεί σαν θέμα. Όταν πρωτοέπεσε στα χέρια μου δεν ήξερα τι είναι, οπότε στις πρώτες σελίδες λίγο "πάγωσα". Το άφησα για καμία εβδομάδα, το σκέφτηκα λίγο παραπάνω σαν θέμα και μόλις το ξαναέπιασα όλα οκ!:P
Το σίγουρο είναι πως είναι ένα ξεχωριστό βιβλίο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Jacob's Ladder. Πολύ δυνατή ταινία με φοβερό plot twist. Σκατα στους σποιλεραδες :( έχασε όλη τη μαγεία η ταινία επειδή το ήξερα.


τώρα βλέπω ξανά flipped ^^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Donnie Darko, μου αρεσε πααααρα πολύ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Duplex. Την είχα ξαναδεί μια φορά παλιάαααααα στην τηλεόραση, πριν δυο μέρες τη θυμήθηκα τυχαία και είπα να την ξαναδώ. 6/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ice age 1 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmzk

Δραστήριο μέλος

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 451 μηνύματα.
the smile man
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το in time. Μόνο που δεν κοιμήθηκα. Δεν ξέρω αν φταίει το γεγονός ότι πάει κάμποσος καιρός που δεν μου αρέσουν αυτές οι action και τίποτ' άλλο ταινίες ή αν ηταν η συγκεκριμένη πολύ ρηχή. Δε συμπάθησα κανέναν ηθοποιό. Ο πρωταγωνιστής απαίσιος (timberlake). Το σενάριο πιασάρικο αλλά θυμίζει άνιμε κυρίως. Θα μπορούσε να εξελιχθεί πολύ καλύτερα. Οι προσπάθειες για συγκινητικές στιγμές ήταν μάταιες. Σε άλλους πάλι, η ταινία άρεσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Το σενάριο πιασάρικο αλλά θυμίζει άνιμε κυρίως.
χαχα!! ποτε δεν το σκεφτηκα ετσι (ισως επειδη η τρελα ξεκινησε αργοτερα)
σωστος παντως:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 148 μηνύματα.
mr nobody, πολυ ψαγμενια να ουμ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
είδα κι εγώ τη Lolita.
τι αρρωστημένη σχέση είχαν! και δεν μιλάω για τη διαφορά ηλικίας αλλά για τον τρόπο που ο Χάμπερτ συμπεριφερόταν στην Λολίτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
ειδα το the theory of everything.
μου αρεσε πολυ η μουσικη της ταινιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
The man who cried
Μου άρεσε πολύ, και το να βλέπεις τον Johnny Depp 15 χρόνια πριν είναι άλλο πράμα ρε παιδί μου :inlove:
Σίγουρα δεν άξιζε το 6 που δίνει το IMDB, εγώ του βάζω ένα 8 στο χαλαρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top