Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

a posse ad esse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η a posse ad esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 352 μηνύματα.
Το Donnie Darko. Καταπληκτική αν και αρκετά περίπλοκη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ίσως να είναι και το θρίλερ που έχω δει περισσότερες φορές μετά τον εξορκισμό της Έμιλι Ρόουζ.
Γενικά δεν είμαι φαν των θρίλερ, το Ghost Ship το είχα βρει μέτριο, αλλά θα μπορούσα να βλέπω για ώρες την σκηνή που αρχίζει. :redface:

Να δω Clockwork Orange ή Dead Poets Society? Έχω κατεβάσει και τα δύο και δε ξέρω ποιο να πρωτοδώ.:redface:

Βασικά ναι η πρώτη σκηνή παίζει να είναι και η καλύτερη της ταινίας. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariosOik

Νεοφερμένος

Ο MariosOik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Το Donnie Darko. Καταπληκτική αν και αρκετά περίπλοκη

Είναι η αγαπημένη μου ταινία. Απλά μοναδική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Léon-The Professional

Πολύ καλή ταινία (αγαπώ Jean Reno) και το ντεμπούτο της Natalie Portman επίσης :D
9/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Double Indemnity (1944) - Bily Wilder
Ασφαλιστής ερωτεύεται τη σύζυγο ενός πελάτη του κι αποφασίζουν να οργανώσουν τον τέλειο φόνο, ώστε να πάρουν τα χρήματα της ασφάλειας και να ζήσουν happily ever after. Μόνο που…

Υπέροχο film noir που ουσιαστικά έθεσε τις βάσεις για ολόκληρο το είδος. Εξαιρετική η χρήση του φωτός, οι διάφοροι συμβολισμοί καθ' όλη τη διάρκεια της ταινίας σχετικά με την καταδικασμένη φύση του ανθρώπου, καθώς και το ενδιαφέρον και όχι τόσο αναμενόμενο plot twist. Επίσης, τι να πει κανείς για τις ερμηνείες, οι τρεις πρωταγωνιστές ήταν πραγματικά απίστευτοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μανταρίνια
8/10 (κυλούσε λίγο αργά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gnx

Νεοφερμένος

Ο Gnx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Ιστορίες για αγρίους. Πολύ καλή ταινία (9/10) το μόνο μειονεκτημα είναι ότι μιλουν ισπανικα οπότε έπρεπε να ειμαι προσηλωμενος στους υποτιτλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Είδα (επιτέλους) το Dead Poets Society.

Δε θέλω να συζητήσω για το κλάμα που έριξα στις τελευταίες σκηνές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,121 μηνύματα.
Horrible Bosses 2 (Περισσότερο θυμάμαι να μου άρεσε το 1ο)
The Duff (Είχα καιρό να δω λυκειοχαζοταινία)
Love, Rosie (Εδώ μάλιστα, αγγλική προφορά :redface: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Είδα (επιτέλους) το Dead Poets Society.

Δε θέλω να συζητήσω για το κλάμα που έριξα στις τελευταίες σκηνές.

Παρακολουθούσες ποτέ φιλαράκια? υπάρχει ένα επεισόδιο όπου κάνουν μια συζήτηση για αυτή την ταινία. μια από τις ηθοποιούς είπε πως λυπάται τις 2 ώρες που σπατάλησε στο σινεμά για να την δει. είπε πως το παιδί θα μπορούσε να γραφτεί στη θεατρική ομάδα του σχολείου του και ύστερα να κυνηγήσει τ' όνειρό του. εγώ δε λέω τίποτα, τα συμπεράσματα δικά σου. :P (σόρρυ που στο χαλάω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Παρακολουθούσες ποτέ φιλαράκια? υπάρχει ένα επεισόδιο όπου κάνουν μια συζήτηση για αυτή την ταινία. μια από τις ηθοποιούς είπε πως λυπάται τις 2 ώρες που σπατάλησε στο σινεμά για να την δει. είπε πως το παιδί θα μπορούσε να γραφτεί στη θεατρική ομάδα του σχολείου του και ύστερα να κυνηγήσει τ' όνειρό του. εγώ δε λέω τίποτα, τα συμπεράσματα δικά σου. :P (σόρρυ που στο χαλάω)

Δεν έβλεπα ποτέ, όχι.
Το θέμα ήταν οτι ο πατέρας ΔΕΝ άφηνε τον Neil να ασχοληθεί με το θέατρο όμως. Όχι οτι δε μπορούσε να γραφτεί, προφανώς και μπορούσε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
A Clockwork Orange . 9/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Horrible Bosses 2 (Περισσότερο θυμάμαι να μου άρεσε το 1ο)
The Duff (Είχα καιρό να δω λυκειοχαζοταινία)
Love, Rosie (Εδώ μάλιστα, αγγλική προφορά :redface: )

Γτφ ρε ηλια; χαχαχα
Δε στο 'χα
Τις εχω τις 2 τελευταιες.Διαβασα και το βιβλίο Love, Rosie. Καλούλι ήταν ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmzk

Δραστήριο μέλος

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 451 μηνύματα.
Spirited away 10/10 would watch again
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Δεν έβλεπα ποτέ, όχι.
Το θέμα ήταν οτι ο πατέρας ΔΕΝ άφηνε τον Neil να ασχοληθεί με το θέατρο όμως. Όχι οτι δε μπορούσε να γραφτεί, προφανώς και μπορούσε.:P

εγώ δε λέω τίποτα, απλά σου παρέθεσα και μια αντίθετη άποψη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top