Γενικό -  Ποια είναι η γνώμη σας για την Α' Λυκείου;

Giorgos12345888

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
και μενα με πρηζουν οι γονεις μου:mad:
-----------------------------------------
σωστο και αυτο
-----------------------------------------
καλα εμας δεν μας εχουν βαλει τιποτα ακομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Δεν μετρανε.Αλλα αν θες το μετρας εσυ για να τον φουσκωσεις λιγο με σκοπο μην στα πριζουν οι γονεις σου:D

:lol::lol::lol: Καλό!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos12345888

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
πο και τωρα τι θα μου ανεβασει τον μεσο ορο:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M-A-R-I-A

Νεοφερμένος

Η M-A-R-I-A αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Λοιπόν!Η πρώτη λυκείου εμένα μ'αρέσει πάρα πολύ παρ'όλο που έχω άγχος
για φυσική μαθηματικά!Τα χρόνια του γυμνασίου δεν μου άρεσαν καθόλου.
Ούτε οι καθηγητές,ούτε οι συμμαθητές μου,ούτε τα μαθήματα ούτε το πώς
περνούσα!Το συγκεκριμένο θέμα μάλιστα το συζητούσαμε και με την
καθηγήτρια των αρχαίων μας και τότε καταλάβαμε ότι στους περισσότερους αρέσουν
τα χρόνια του Λυκείου.Όσον αφορά την 1η Λυκείου από την πρώτη μέρα που μπήκα
στην τάξη μας έλεγε έναν συγκεκριμένος καθηγητής ότι θα πατώσουμε και ότι
ο μέσος όρος μας θα κατέβει 3 και 4 μονάδες.Στην αρχή τον πίστεψα και είχα
τρομοκρατηθεί.Τελικά όμως αποδείχθηκε ότι η 1η Λυκείου είναι πανεύκολη!
Επίσης έχω την τύχη να έχω εξαιρετικούς καθηγητές ως προς το μάθημα και την προσωπικότητά τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos12345888

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
εμενα παντος μου φανηκε πολυ καλο το γυμνασιο . για την ακριβεια η 1η και 2α γυμνασιου που ειχαμε νορμαλ καθηγητες στην τριτη γυμνασιου ομως πατωσα γιατι οι καθηγητες ηταν ολοι στριμενοι . ειναι δυνατον κειμενα 10:( ελεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M-A-R-I-A

Νεοφερμένος

Η M-A-R-I-A αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Κι εμείς,μην νομίζεις...Σε όλο το γυμνάσιο είχαμε στριμμένους καθηγητές.
Ο καθένας είχε την δική του τρέλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos12345888

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ειναι αμα απο την αρχη σε παρει ο καθηγητης με καλο ματι . αμα σε παρει με κακο ματι μετα δυσκολα μπορεις να του αλλαξεις γνωμη τι να κανουμε. παντως τωρα στο λυκειο εχουμε πιο καλους και λογικους καθηγητες απο την τριτη γυμνασιου:) μονο ενας ειναι λιγο στριμενος ολοι οι αλλοι ειναι καλοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M-A-R-I-A

Νεοφερμένος

Η M-A-R-I-A αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Βασικά σε όλους συμπεριφερόταν έτσι οι καθηγητές μας...Δεν είχαν πρόβλημα με μένα!
Και ναι,κι εμείς τώρα που πήγαμε λύκειο,παρατηρήσαμε την μεγάλη διαφορά μεταξυ των καθηγητών!Πολύ λογικοί και κάνουν και ευχάριστο μάθημα!!Αφου πάω σπίτι και έχω κέφια για διάβασμα!!!Και αυτό το συζητήσαμε και με παλιούς μου συμμαθητές που φέτος χωριστήκαμε.Όλοι την ίδια γνωμη έχουν!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos12345888

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
συνφωνω στο οτι οι καθηγητες ειναι πιο λογικοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Μια χαρά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos12345888

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
πάντως και μένα μέχρι τώρα σχεδόν ίδια με το γυμνάσιο μου φαίνεται η είναι η 1η λικείου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
δεν ειμαι σιγουρη ακομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mar0oZz

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
η πρωτη λυκειου αν διαβαζες απο τις προηγουμενες ταξεις περναει χαλαρα...δλδ ενα 16 βγαινει ανετα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelikaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
Ελάτε ρε σεις, ε όχι όπως και πέρσι!Εμάς ειδικά σε κάποια μαθήματα έχουμε καταλάβει διαφορα.Π.χ. έσεις πέρσι κάνατε κανονικά έκθεση?Λογικά η απάντηση είναι όχι.Εγώ φέτος κατάλαβα τι πραγμτατικ΄σσημαίνει έκθεση,αφού δουλεύου σωστά όλα τα θέματα και δεν κάουμε βλακειες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katbibilek

Νεοφερμένος

Η katbibilek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδια καλησπερα,

παω Α λυκειου και θελω να παω τεχνολογικη κατευθυνση (5ο πεδίο) και θέλω να περασω σε μια οικονομικη σχολη (ασοεε κατα προτιμιση).
αν εχω χρονο διαβαζω ολα τα μαθηματα αλλα ελα που δεν εχω και πολυ.
αν ξερει καποιος θελω να μου πει σε ποια μαθηματα πρεπει να δωσω προταιρεοτητα φετος και ποια θα δωσω στις πανελληνιες.

και θελω να σας ρωτησω επισης αν μου χρειαζεται η Γεωμετρια για το 5ο πεδιο της τεχνολογικης.
αν μου ελυνε καποιος αυτην την απορια μου θα του ημουν υποχρεος.
σας ευχαριστω πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

THERISTIS

Νεοφερμένος

Ο THERISTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Εμενα η γνωμη ειναι να διαβαζεις κ τα θεωρητικα κ τα θετικα κ τα τεχνολογικα μαθηματα ! διοτι εαν δεις οτι δν τα καταφερνεις σε καποιο απο αυτα ! να επιλεξης το αλλο ! :)
-----------------------------------------
α κ η γεωμετρια φιλε δεν χρειαζεται διοτι δν εξεταζεται πανελλαδικα! κ πρεπει να δωσεις ιδιαιτερη βαρυτητα στην αλγεβρα κ στη φυσικη !!
κ σε μερικα αλλα τα οποια δν τα ξερω σρρ!:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katbibilek

Νεοφερμένος

Η katbibilek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ok σε ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Εμενα η γνωμη ειναι να διαβαζεις κ τα θεωρητικα κ τα θετικα κ τα τεχνολογικα μαθηματα ! διοτι εαν δεις οτι δν τα καταφερνεις σε καποιο απο αυτα ! να επιλεξης το αλλο ! :)

Δεν είναι λογική αυτή. Αν υπάρχει ένας λόγος για να διαβάζει κανείς όλα τα μαθήματα αυτός είναι το ενδιαφέρον και μόνο. Από εκεί και πέρα, μην είστε μετέωροι. Ένας άνθρωπος χωρίς σταθερές επιλογές παιδεύει από μόνος του τον εαυτό του, άδικα.

α κ η γεωμετρια φιλε δεν χρειαζεται διοτι δν εξεταζεται πανελλαδικα! κ πρεπει να δωσεις ιδιαιτερη βαρυτητα στην αλγεβρα κ στη φυσικη !!
κ σε μερικα αλλα τα οποια δν τα ξερω σρρ!:'(

Η Γεωμετρία είναι τα καλύτερα μαθηματικά της Α Λυκείου και ναι, μπορεί τυπικά να μην εξετάζεται, η εξοικείωση όμως μαζί της βοηθά πάρα πολύ σε ό,τι σχετίζεται έστω και ελάχιστα με τη θεματολογία της (βλ. φυσική και γενικότερα μαθηματικά).

παω Α λυκειου

Άλλαξε την τάξη στο προφίλ σου λοιπόν. Άλλη απάντηση δίνεται σε παιδί της Β Γυμνασίου και άλλη σε μαθητή Λυκείου (άσχετα με το παρόν θέμα).

και θελω να παω τεχνολογικη κατευθυνση (5ο πεδίο) και θέλω να περασω σε μια οικονομικη σχολη (ασοεε κατα προτιμιση).
αν εχω χρονο διαβαζω ολα τα μαθηματα αλλα ελα που δεν εχω και πολυ.
αν ξερει καποιος θελω να μου πει σε ποια μαθηματα πρεπει να δωσω προταιρεοτητα φετος και ποια θα δωσω στις πανελληνιες.

Για Τεχνολογική δίνεις ιδιαίτερη σημασία στην Άλγεβρα, που θα σου χρειαστεί συνολικά σαν μάθημα, και στη Φυσική, που θα τη βρεις μπροστά σου στην κατεύθυνση της Γ. Με τη Χημεία μην αγχωθείς ιδιαίτερα, είναι όμως άκρως ενδιαφέρον μάθημα και θα σου χρειαστεί σε περίπτωση που επιλέξεις Θετική κατεύθυνση τελικά. Μην αφήνεις και τη Γεωμετρία. Όπως ανέφερα η εξοικείωση βοηθά.

Και πάνω απ' όλα, για να μην προωθούμε και ηλιθιότητες δηλαδή, όταν υπάρχουν περιθώρια χρόνου να ασχολείσαι και με τα υπόλοιπα μαθήματα. Όχι τίποτα, να μας έβλεπε ο Ντα Βίντσι έτσι που καταντήσαμε ούτε που θα μας έφτυνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gewrgia_D

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Πιστεύω ότι στην α' λυκείου είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα!!! Τόσα χρόνια μισούσα όλα τα μαθήματα εκτός από τα Θεωρητικά και την Άλγεβρα (λόγω της ηλιθιότητας των υπολοίπων καθηγητών), και τώρα επιτέλους κατάφερα να ανακαλύψω τη μαγεία του κάθε μαθήματος. Και μπορώ να ανταποκριθώ πολύ πιο εύκολα σε αυτά που απαιτούν οι καθηγητές του λυκείου από αυτά στα οποία απαιτούσαν οι καθηγητές του γυμνασίου, ίσως επειδή φέτος καθιστούν πιο σαφείς τις απαιτήσεις τους, και προσωπικά εμένα μου "ταιριάζει" πιο πολύ το λύκειο στη προσωπικότητά μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos12345888

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
πο πο σε λίγο οι βαθμοί τετραμήνου. τι έχουμε να δούμε και να ακούσουμε:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top