Γενικό -  Ποια είναι η γνώμη σας για την Α' Λυκείου;

Τολμηρος

Νεοφερμένος

Ο Τολμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Η Α' Λυκείου θέλει διάβασμα σε ορισμένα μαθήματα. Πιο πολύ άλγεβρα και φυσική!
Πάντως καλύτερα να κάνετε φροντιστήρια στα μαθήματα που ενδιαφέρεστε και να μην περιμένετε τίποτα από το σχολείο.
Οι καθηγητές ιδιαίτερα στο λύκειο βαριούνται κοιτάν τα ιδιαιτεράκια τους και δεν κάνουν μάθημα σωστό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomi

Νεοφερμένος

Η θωμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
εμασ παντωσ ο καθηγητησ του φροντιστηριου μασ ...μάσ λεει πωσ στην Α λυκειου πρεπει να διαβαζουμε σε ολα τα μαθηματα..για να δουμε σε ποια τα παμε καλυτερα και μετα αναλογοσ να επιλεξουμε...οχι απο την αρχη να επιλεγουμε τα μαθηματα και τα αλλα να τα ξεχναμε:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Η Α' ήταν ωραία τάξη...Λυπάμαι πραγματικά που την αφήνω. Θα ήθελα να την ξαναρχίσω , ίσως να διόρθωνα και κάποια πράγματα. Δεν ξέρω, ρόλο έπαιξαν σίγουρα και οι καλοί καθηγητές που είχα, αφού η Α' ήταν η μόνη τάξη που μπορώ να πω ότι κατευχαριστήθηκα σχεδόν όλα τα μαθήματα, να μην πω όλα. Ο βαθμός δυσκολίας, ήταν μέτριος εως πολύ χαμηλός, αν και προσωπικά δεν τα πήγα τέλεια (ε αμα το κεφάλι σου ταχει παίξει!). Η Α' για μένα, θα μείνει στη μνήμη μου, ως η πιο ωραία τάξη από πλευράς μαθημάτων, και ως η τελευταία τάξη της ανεμελιάς...(ναι καλά, αυτό το λέω από β' γυμνασίου και συνεχίζω να είμαι το ίδιο ανώριμη με τότε :P . )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Την σιχάθηκα όσο καμία:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.

PROFESSORE

Νεοφερμένος

Ο PROFESSORE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Η Α' ήταν ωραία τάξη...Λυπάμαι πραγματικά που την αφήνω. Θα ήθελα να την ξαναρχίσω , ίσως να διόρθωνα και κάποια πράγματα. Δεν ξέρω, ρόλο έπαιξαν σίγουρα και οι καλοί καθηγητές που είχα, αφού η Α' ήταν η μόνη τάξη που μπορώ να πω ότι κατευχαριστήθηκα σχεδόν όλα τα μαθήματα, να μην πω όλα. Ο βαθμός δυσκολίας, ήταν μέτριος εως πολύ χαμηλός, αν και προσωπικά δεν τα πήγα τέλεια (ε αμα το κεφάλι σου ταχει παίξει!). Η Α' για μένα, θα μείνει στη μνήμη μου, ως η πιο ωραία τάξη από πλευράς μαθημάτων, και ως η τελευταία τάξη της ανεμελιάς...(ναι καλά, αυτό το λέω από β' γυμνασίου και συνεχίζω να είμαι το ίδιο ανώριμη με τότε :P . )
Δεν λυπαμαι που τελειώνω την Α καθοτι κανεις δεν θα με πρηζει του χρονου για να διαβαζω ιστορια, και είμαι εναν ακομη χρονο πιο κοντα στην επαγγελματικη αποκατασταση...Παντως φετος ηταν οντως η τελευταια ανεμελη (ανεμελη να την κανει ο θεος αλλα τελως πντων...)χρονια...:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myriam-snowwhite

Νεοφερμένος

Η μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σίνδος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
μου αρεσει πραγματικα πολυ να πηγαινω στο σχολειο και καθε χρονο μετα απο 2 μηνεσ διακοπων παντα βαριομουν και ηθελα να ξεκινησουν ξανα τα σχολεια!!!!αυτο συνεβαινε ολα τα χρονια του δημοτικου και του γυμνασιου.....μα φετοσ πραγματικα θελω να τελειωσει η σχολικη χρονια......οχι γιατι ηταν δυσκολη χρονια......το δυσκολα ειναι μπροστα μασ τα επομενα 2 χρονια......μπορω να πω κιολασ πωσ ηταν μια σχετικα ευκολη χρονια....απλα θελω να τελειωσει γιατι βαρεθηκα την υποκρισια μεσα στην ταξη μου.........και ολα οσα συνεπαγονται.......το ψεμα ....τα πισωμαχαιρωματα ......κτλ κτλ κτλ.....
για μενα η φετινη χρονια ηταν η πιο δυσκολη τησ μεχρι τωρα ζωησ μου απο αυτην την αποψη......ελπιζω φιλοι μου η μονη δυσκολια που συναντησατε την φετινη χρονια να ηταν η δυσκολια των μαθηματων....αυτη διορθωνεται με λιγη παραπανω προσπαθεια αλλα το θεατρο δυσκολα το κατεργεισ και το προσπερνασ..........
αν καποιοσ περασε παρομοια την σχολικη του χρονια εγω στεκομαι διπλα του και τον καταλαβαινω.....και του λεω πωσ παντα ξημερωνει μια καινουρια μερα(κατι που μου πηρε 12 ολοκληρουσ μηνεσ να το καταλαβω και να προχορησω παρακατω)......
STAND UP FOR YOUR RIGHTS :):no1::up::iagree::D:):no1::up::iagree::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chem22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chem22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Είναι η καλύτερη τάξη με 6 ώρες αρχαία και ελπίζουμε να γίνουν 10 οι ώρες των αρχαίων και όλα καλά !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomi

Νεοφερμένος

Η θωμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Είναι η καλύτερη τάξη με 6 ώρες αρχαία και ελπίζουμε να γίνουν 10 οι ώρες των αρχαίων και όλα καλά !!!!
απαπαπα...μακρυα απο μασ:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Είναι η καλύτερη τάξη με 6 ώρες αρχαία και ελπίζουμε να γίνουν 10 οι ώρες των αρχαίων και όλα καλά !!!!
Για μενα ηταν 6 ωρες υπνος.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Πραγματικά αρκετά με τις 6 ώρες αρχαίων:) Σίγουρα δεν ήταν ότι καλύτερο και θα έπρεπε να είναι λιγότερες οι ώρες αλλά γιατί κανείς δεν αναφέρεται στις 5 ώρες μαθηματικών?(Στο δικό μου σχολείο οι ώρες ήταν 5-5 πάντως...)Δεν αναφέρεται κανείς διότι η πλειοψηφία των μαθητών θα πάνε θετική/τεχνολογική... Σταματήστε την καραμέλα όλοι και ας ασχοληθεί ο καθένας με την κατεύθυνση του:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Το μεγαλο μου προβλημα στην Α' ηταν οτι στα θετικα μαθηματα ειχαμε ουσιαστικα μαυρα μεσανυχτα λογω πραγματικα ΑΣΧΕΤΩΝ καθηγητων στο Γυμνασιο (το παραδεχτηκαν και οι ιδιοι οι καθηγητες μας στο Λυκειο :P). Αυτο ειχε σαν αποτελεσμα να δυσκολευτω να προσαρμοστω στα συγκεκριμενα μαθηματα...

Κι εγω βαριομουν με τις 6 ωρες Αρχαιων, αλλα παραδοξως ηταν το μαθημα που ειχα τους καλυτερους βαθμους. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Το μεγαλο μου προβλημα στην Α' ηταν οτι στα θετικα μαθηματα ειχαμε ουσιαστικα μαυρα μεσανυχτα λογω πραγματικα ΑΣΧΕΤΩΝ καθηγητων στο Γυμνασιο (το παραδεχτηκαν και οι ιδιοι οι καθηγητες μας στο Λυκειο :P). Αυτο ειχε σαν αποτελεσμα να δυσκολευτω να προσαρμοστω στα συγκεκριμενα μαθηματα...

Κι εγω βαριομουν με τις 6 ωρες Αρχαιων, αλλα παραδοξως ηταν το μαθημα που ειχα τους καλυτερους βαθμους. :P
Κι εγω στις εξετασεις ειχα βαλει στην τυχη γραμματικη-συντακτικο και πηρα 19.:DΚαι ειναι ο μεγαλυτερος βαθμος που πηρα ποτε στα αρχαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Πραγματικά αρκετά με τις 6 ώρες αρχαίων:) Σίγουρα δεν ήταν ότι καλύτερο και θα έπρεπε να είναι λιγότερες οι ώρες αλλά γιατί κανείς δεν αναφέρεται στις 5 ώρες μαθηματικών?(Στο δικό μου σχολείο οι ώρες ήταν 5-5 πάντως...)Δεν αναφέρεται κανείς διότι η πλειοψηφία των μαθητών θα πάνε θετική/τεχνολογική... Σταματήστε την καραμέλα όλοι και ας ασχοληθεί ο καθένας με την κατεύθυνση του:)

Φυσική/Χημεία 5ώρες.
Μαθηματικά 5 ώρες.
Σύνολο 10.

Αρχαία 6 ώρες.
Κείμενα 2 ώρες.
Σύνολο 8.

Θεωρητικό και η ιστορία; Άντε 10 ώρες. ΊΣΑ είναι. Αμάν πια. Εγώ δεν βγήκα ποτέ να παραπονεθώ για τις ώρες των θετικών μαθημάτων. (βασικά μάλλον λάθος post έκανα παράθεση, αλλά επειδή λέει για ώρες ο Ηλίας είπα να κάνω σ'αυτό να φανούν κάπως.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Φυσική/Χημεία 5ώρες.
Μαθηματικά 5 ώρες.
Σύνολο 10.

Αρχαία 6 ώρες.
Κείμενα 2 ώρες.
Σύνολο 8.

Θεωρητικό και η ιστορία; Άντε 10 ώρες. ΊΣΑ είναι. Αμάν πια. Εγώ δεν βγήκα ποτέ να παραπονεθώ για τις ώρες των θετικών μαθημάτων. (βασικά μάλλον λάθος post έκανα παράθεση, αλλά επειδή λέει για ώρες ο Ηλίας είπα να κάνω σ'αυτό να φανούν κάπως.)

Ξέχασες τη γεωμετρία:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Σ'εμάς ήταν 3 ώρες γεωμετρία και 2 άλγεβρα. Ή το ανάποδο, δεν θυμάμαι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Οι θεωρητικοι ομως δεν ειναι υποχρεωμενοι να δωσουν θετικο μαθημα συις πανελληνιες,ενω εμεις ειμαστε υποχρεωμενοι να δωσουμε εκθεση.Οποτε δεν υπαρχει θεμα αδικιας των θεωρητικων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μα είναι Γενικό το μάθημα.Το διδάσκονται όλοι.Και δεν είναι κάτι εξειδικευμένο.Τις απόψεις σου λες γραπτώς και κάνεις και κάποιες ασκήσεις που όλοι μπορούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Και παλι φιλολογικο ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι αλλά χρειάζεται σε όλους.Όταν θα πας να συζητήσεις για πολιτική πχ θα πρέπει να αρθρώσεις δύο-τρεις κουβεντούλες.Τι θα πεις? Οι οικολόγοι έχουν ΔΗ<0 ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top