Ποιά η γνώμη σας για το frozen yogurt

My last minutes

Νεοφερμένος

Η Ισμήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Το γιαούρτι λόγω της ιδιάζουσας γεύσης του, δεν πάει με όλα τα υλικά με τα οποία το ανακατεύουν. Ο καλύτερος συνδυασμός και ο πιο φίνος είναι με βύσσινο. Τέτοιο να δοκιμάσετε, όχι με ένα κάρο σαχλαμάρες μέσα.

Βασικά εκεί (meaning στο βύσσινο) φαίνεται και.... το χάσμα γενεών.:Ρ
Βλέπεις μεγαλύτερους σε ηλικία (που όσο να'ναι είναι πιο πιθανό να έχουν πιο στενή σχέση με το -αυθεντικό- γιαούρτι και τη γεύση του)να δοκιμάζουν παγωμένο γιαούρτι και να βάζουν βυσσινο ή κανά γλυκό του κουταλιού (το'χω δει κι αυτό) και τους πιο μικρούς να βάζουν σοκολάτα μπισκότο.

Φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις.
Αλλά η τάση νομίζω αυτή είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Βασικά εκεί (meaning στο βύσσινο) φαίνεται και.... το χάσμα γενεών.:Ρ
Βλέπεις μεγαλύτερους σε ηλικία (που όσο να'ναι είναι πιο πιθανό να έχουν πιο στενή σχέση με το -αυθεντικό- γιαούρτι και τη γεύση του)να δοκιμάζουν παγωμένο γιαούρτι και να βάζουν βυσσινο ή κανά γλυκό του κουταλιού (το'χω δει κι αυτό) και τους πιο μικρούς να βάζουν σοκολάτα μπισκότο.

Φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις.
Αλλά η τάση νομίζω αυτή είναι.

Επίσης πάρα πολλοί τρώνε και απλά γιαούρτι με κάποιο γλυκό του κουταλιού από πάνω.
Προσωπικά, είναι ο αγαπημένος μου συνδυασμός.

Αλλά μιας και ενδιαφέρεστε, ήθελα ούτως ή άλλως να κάνω σήμερα fro yo, οπότε θα ανεβάσω τη συνταγή στο στέκι. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

My last minutes

Νεοφερμένος

Η Ισμήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Αλλά μιας και ενδιαφέρεστε, ήθελα ούτως ή άλλως να κάνω σήμερα fro yo, οπότε θα ανεβάσω τη συνταγή στο στέκι. ;)

Ευχαριστούμε!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Έχω ακούσει ότι είναι σχετικά εύκολη συνταγή....
(το μυστικό για να κάνεις τέλειο frozen yo,είναι να βάλεις βουβαλίσιο γάλα! ;) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Είναι τέλειο!! Στην πλατεία έχουμε 3-4 μαγαζιά που πουλάνε και πάντα έχουν μια ουρά 3 μέτρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Δε το έχω δοκιμάσει αυτό που λέτε.
Γιαούρτι πάντως με χειροποίητα γλυκά του κουταλιού, (σταφύλι, βύσσινο <3) είναι φοβερό! ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Έλα ρε,φάση έχει το froyo.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
δεν τους κάνει το κανονικό το γιαούρτι θέλουν και παγωμένο:P

αηδία:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Παιδια πολυ ωραιο ειναι , αν και δε μπορω να το συγκρινω με το παγωτο σοκολατα , αλλα ειναι πολυ ακριβο!Θυμαμαι πριν ενα μηνα αγορασα απο το Βολο σε small μεγεθος με βατομουρα και μου το χρεωσανε 3,60! :mad::mad::mad:
Απο τοτε ακολουθησα κι εγω το παραδειγμα της tsoufou και φτιαχνω μονη μου , με συκα της γιαγιας ή με λυκερ βυσινο παλι της γιαγιας.Ειναι πεντανοστημο :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evg_steven

Νεοφερμένος

Η evg_steven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
είναι ωραίο, δεν έχει μεγάλη διαφορά απο το απλό, κοινό παγωτό που όλοι τρώμε! Έχει γίνει κ αυτό ένα trendy accessoire μετά τον καφέ starbucks :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Αλλά μιας και ενδιαφέρεστε, ήθελα ούτως ή άλλως να κάνω σήμερα fro yo, οπότε θα ανεβάσω τη συνταγή στο στέκι. ;)

Θέλουμε τη συνταγή :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
ακολουθησα κι εγω το παραδειγμα της tsoufou

[offtopic] να την ακούτε την τσουφού! κάνει καταπληκτικα γλυκά! [/offtopic]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Κι εγώ μια φορά που δοκίμασα μου άρεσε πολύ αλλά δεν ξέρω... προτιμώ το παγωτό νομίζω :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Έχω ακούσει ότι είναι σχετικά εύκολη συνταγή....
(το μυστικό για να κάνεις τέλειο frozen yo,είναι να βάλεις βουβαλίσιο γάλα! ;) )

Εγώ δεν βάζω καν γάλα. Η βασική συνταγή έχει μόνο 3 υλικά και αν θες βάζεις μέσα κάποιο φρούτο κλπ

Το έχω βάλει ήδη στην κατάψυξη, μόλις βγει θα ανεβάσω τη συνταγή. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Απλα το λατρευωωωωω, φτιαχνω κιολας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toro el rabiar

Νεοφερμένος

Ο toro el rabiar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα αν και πέρασα συχνά από ένα τέτοιο μαγαζί

Νέα καγκουρο-φάση-μόδα-τάση είναι αυτη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Έχω φάει αρκετές φορές, και μ' αρέσει πολύ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toro el rabiar

Νεοφερμένος

Ο toro el rabiar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Έχω φάει αρκετές φορές, και μ' αρέσει πολύ.:)

Από την άλλη , καλό πρέπει να είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Εγώ δεν βάζω καν γάλα. Η βασική συνταγή έχει μόνο 3 υλικά και αν θες βάζεις μέσα κάποιο φρούτο κλπ

Το έχω βάλει ήδη στην κατάψυξη, μόλις βγει θα ανεβάσω τη συνταγή. ;)
Καλά κάνεις!Είναι πιο απλό έτσι,νομίζω κρέμα γάλακτος και κάτι άλλο θέλει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shark.0wNz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
παιδιά αφού δεν έχει θερμιδούλες μια χαρά είναι..και για τους bodybuilder-αδες του φορουμ σας ενημερώνω ότι έχει και πολλές πρωτείνες..μην πάτε βέβαια και πλακωθείτε στα γιαούρτια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top