Γενικό - Ποιά είναι τα μαθήματα που σας ενδιαφέρουν;

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εγώ τ-ρ-ε-λ-α-ί-ν-ο-μ-α-ι για μαθηματικά και πιστεύω ότι ειδικά φέτος έπαιξε μεγάλο ρόλο ο καθηγητής ο οποίος είναι τρομερός.επίσης μ αρέσουν πολύ η χημεία και η βιολογία(γενετική και τέτοια) και λιγότερο η φυσική:P
σιχαίνομαι οοοοοολα τα θεωρητικά και κυρίως τ' αρχαία και την ιστορία:s

Μαθηματικά είναι τέλειο μάθημα!!! Και τα φιλολογικά είναι καλά εκτος από την Ελένη!! Είναι ανυπόφορο μάθημα!!! Βέβαια, φέτος, στα μαθηματικά είχαμε έναν παππούλη (μπαμπαστρούφ τον λέμε) 63 ετών παρακαλώ! Δεν διδάσκει καλά το μάθημα και και όταν τα παιδιά δεν καταλαβαίνουν κάτι, εκείνος αντί να τους εξηγήσει κάθεται και φωνάζει και κατηγορεί τα παιδιά γι'αυτό!!... Στη 2α είχαμε μια άλλη χαζή που δεν ήξερε πού παν τα τέσσερα και γινόταν χαμός στην τάξη!!! Στην 1η είχαμε τον καλύτερο μαθηματικό μέχρι στιγμής και πιστεύω πως θα παραμείνει ο καλύτερος (για μένα τουλάχιστον). Μ'αυτόν λάτρεψα τα μαθηματικά και πραγματικά δεν είχα ποτέ μου απορία!! Δυστυχώς όμως αυτός δεν είναι τώρα εδώ...:( Φέτος, με το μπαμπαστρούφ, το 95% των μαθητών στην τάξη μας δεν καταλαβαίνει απολύτως τίποτα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tazoulini

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θάσος (Καβάλα). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Μαθηματικα κ Βιολογια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Απ' ό,τι βλέπω στους περισσότερους αρέσουν τα μαθηματικά!!
Εύγε!!!!:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Αρης!

Νεοφερμένος

Ο Αριστοτέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Και φυσικά πρέπει να τους αρέσουν γιατί έτσι ξεπερνάνε πιό εύκολα τις δυσκολίες του μαθήματος!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Σιχαίνομαι: Φυσική, Χημεία, Αρχαία, Ιλιάδα,

Μου αρέσουν: Κείμενα, Γλώσσα, Γεωγραφία, Ιστορία, Μαθηματικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Αρης!

Νεοφερμένος

Ο Αριστοτέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Σιχαίνομαι: Φυσική, Χημεία, Αρχαία, Ιλιάδα,

Μου αρέσουν: Κείμενα, Γλώσσα, Γεωγραφία, Ιστορία, Μαθηματικά

Ελπίζουμε του χρόνου να βάλεις και την φυσική μεσα σε αυτά που σου αρέσουν γιατί μαθηματικά και φυσική δεν πάνε χώρια:no1::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpida<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Μαθηματικά είναι τέλειο μάθημα!!! Και τα φιλολογικά είναι καλά εκτος από την Ελένη!! Είναι ανυπόφορο μάθημα!!! Βέβαια, φέτος, στα μαθηματικά είχαμε έναν παππούλη (μπαμπαστρούφ τον λέμε) 63 ετών παρακαλώ! Δεν διδάσκει καλά το μάθημα και και όταν τα παιδιά δεν καταλαβαίνουν κάτι, εκείνος αντί να τους εξηγήσει κάθεται και φωνάζει και κατηγορεί τα παιδιά γι'αυτό!!... Στη 2α είχαμε μια άλλη χαζή που δεν ήξερε πού παν τα τέσσερα και γινόταν χαμός στην τάξη!!! Στην 1η είχαμε τον καλύτερο μαθηματικό μέχρι στιγμής και πιστεύω πως θα παραμείνει ο καλύτερος (για μένα τουλάχιστον). Μ'αυτόν λάτρεψα τα μαθηματικά και πραγματικά δεν είχα ποτέ μου απορία!! Δυστυχώς όμως αυτός δεν είναι τώρα εδώ...:( Φέτος, με το μπαμπαστρούφ, το 95% των μαθητών στην τάξη μας δεν καταλαβαίνει απολύτως τίποτα!!!

lol!!εμείς είχαμε και στην πρώτη γυμνασίου έναν πααάρα πολυ καλο απλά αυτός φετός μ' έκανε πραγματικά να αγαπήσω τα μαθηματικά και να γίνω ακομα καλύτερη..:xixi:και θέλω να κάνω και μ' αυτόν ιδιαίτερα απ τη 2α λυκείου...
καλά πέρσι δεν το συζητώ είχαμε έναν που δεν ήξερε που παν τα τέσσερα και στο τέλος της χρονιάς τρέχαμε ολοι να καλύψουμε κενά...:mad:δεν βαριέσαι περασμένα ξεχασμένα:P
-----------------------------------------
Σιχαίνομαι: Φυσική, Χημεία, Αρχαία, Ιλιάδα,

Μου αρέσουν: Κείμενα, Γλώσσα, Γεωγραφία, Ιστορία, Μαθηματικά


συμφωνώ με τον Άρη και σου εύχομαι μέχρι του χρόνου ν' ανακαλύψεις τη μαγεία της φυσικής..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
lol!!εμείς είχαμε και στην πρώτη γυμνασίου έναν πααάρα πολυ καλο απλά αυτός φετός μ' έκανε πραγματικά να αγαπήσω τα μαθηματικά και να γίνω ακομα καλύτερη..:xixi:και θέλω να κάνω και μ' αυτόν ιδιαίτερα απ τη 2α λυκείου...
καλά πέρσι δεν το συζητώ είχαμε έναν που δεν ήξερε που παν τα τέσσερα και στο τέλος της χρονιάς τρέχαμε ολοι να καλύψουμε κενά...:mad:δεν βαριέσαι περασμένα ξεχασμένα:P
-----------------------------------------



συμφωνώ με τον Άρη και σου εύχομαι μέχρι του χρόνου ν' ανακαλύψεις τη μαγεία της φυσικής..:P

Όντως η φυσική είναι ωραίο μάθημα και αφού έχει σχέση με μαθηματικά δεν θα είναι δύσκολο να την αγαπήσεις (για τον Nikosss αναφέρομαι)!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Ελπίζουμε του χρόνου να βάλεις και την φυσική μεσα σε αυτά που σου αρέσουν γιατί μαθηματικά και φυσική δεν πάνε χώρια:no1::)


γιατι δεν πανε χωρια περικαλον??? και εμαν μου αρεσουν λιγο τα μαθηματιακ και για αυτο φταιει ο 54 μαθηματικος μας που την πεφτει στις καθηγητριες :jumpy::iagree::P:D:lol:.ελπιζω να ειναι ωραια η φυσικη γιατι τοτε μονους συμαχχους στο μελλον μαλλον θα εχω χημεια βιολογια (σιγουροι)και μαθηματικα (καθηγητικου παραγοντες συμμαχοι). γενικως ειναι ταλανισμενη η σχεση με τα μαθηματικα απο τοτε που ειχαμε μια δασκαλα στην 4 ταξη που μας σηκωνε χωρις να ξερουμε το μαθημα να κανουμε ασκησεις χωρις να ξρουμε καν τι πρεπει να κανουμε αν και δεν θεωρουνται μαθηματικα αυτα.στην πεμπτη παραχαλασαν λογω του κακογραμμενου βιβλιου και πουειχε μια κλασματα,μια φυσικους,μια εξισωσεις και στο τελος σου κοτσερνε μια γεωμετρια στην αλγεβα τωρα.

στην εκτη ηταν μετρια και φετος τα ιδια εως βαρετα:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oLgA 19956

Νεοφερμένος

Η olga-maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσουν τα μαθηματικά πολύυυυυυυυυυυυ!!!! Παρ΄ολα αυτά δεν καταλαβαίνω με τίποτα φυσική!!!!Δεν ξέρω γιατί, μάλλον επιδή ήταν πρώτη χρνιά φέτος. Ισως του χρόνου καταλαβαίνω καλύτερα!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mizzkaterinaki

Νεοφερμένος

Η Mizzkaterinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Μμμμ..δεν μου αρεσει η αγωγη,αρχαια και η βυζαντινη ιστορια
Τα αγαπημενα μου ειναι η χημεια, μαθηματικα και λιγο φυσικη

Με ενδιαφερουν αυτα τα μαθηματα γι αυτο θα δηλωσω στην β' Λυκειου τεχνολογικη κατευθυνση γιατι ενδιαφερομαι για οικονομικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Μμμμ..δεν μου αρεσει η αγωγη,αρχαια και η βυζαντινη ιστορια
Τα αγαπημενα μου ειναι η χημεια, μαθηματικα και λιγο φυσικη

Με ενδιαφερουν αυτα τα μαθηματα γι αυτο θα δηλωσω στην β' Λυκειου τεχνολογικη κατευθυνση γιατι ενδιαφερομαι για οικονομικα

Και 'γώ τεχνολογική θα πάω όμως για ΕΜΠ!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpida<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
πως όμως σε πολλούς από σας αρέσουν ταυτόχρονα και θετικά και θεωρητικά...
μπορώ να πω ότι σας θαυμάζω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
γιατι δεν πανε χωρια περικαλον??? και εμαν μου αρεσουν λιγο τα μαθηματιακ και για αυτο φταιει ο 54 μαθηματικος μας που την πεφτει στις καθηγητριες :jumpy::iagree::P:D:lol:.ελπιζω να ειναι ωραια η φυσικη γιατι τοτε μονους συμαχχους στο μελλον μαλλον θα εχω χημεια βιολογια (σιγουροι)και μαθηματικα (καθηγητικου παραγοντες συμμαχοι). γενικως ειναι ταλανισμενη η σχεση με τα μαθηματικα απο τοτε που ειχαμε μια δασκαλα στην 4 ταξη που μας σηκωνε χωρις να ξερουμε το μαθημα να κανουμε ασκησεις χωρις να ξρουμε καν τι πρεπει να κανουμε αν και δεν θεωρουνται μαθηματικα αυτα.στην πεμπτη παραχαλασαν λογω του κακογραμμενου βιβλιου και πουειχε μια κλασματα,μια φυσικους,μια εξισωσεις και στο τελος σου κοτσερνε μια γεωμετρια στην αλγεβα τωρα.

στην εκτη ηταν μετρια και φετος τα ιδια εως βαρετα:'(

Δεν σου εγγυάται το ότι είσαι καλός στα Μαθηματικά ότι θα είσαι καλός και στη Φυσική, όπως ισχύει και το αντίστροφο.

Παρ' όλα αυτά η Φυσική ασχολείται κατά μεγάλο βαθμό (αν όχι τελείως) με μαθηματικά και γενικά νούμερα, σχέσεις, αποδείξεις κτλ. Και στη Φυσική υπάρχει η λογική της απόδειξης πχ. ότι η πίεση μεγαλώνει αναλόγως το βάθος στο οποίο βρίσκεται, ή άλλα παραδείγματα. Αν ξέρεις να "παίζεις" με τις σχέσεις και να τις εφαρμόζεις σωστά, η Φυσική δεν θα σε δυσκολέψει πολύ. :bye:

Επίσης, καμία απολύτως σχέση τα μαθηματικά του δημοτικού με αυτά του γυμνασίου - λυκείου. Κανονικά Αριθμητική έπρεπε να το λένε το μάθημα, αφού και στις έξι τάξεις το μόνο που κάναμε σχεδόν ήταν πράξεις και πράξεις και πράξεις. Λίγο στο τέλος της έκτης εμβαθύναμε στα προβλήματα με χρήση εξίωσης, τα οποία όμως ήταν υπερβολικά απλά. :P

Θα δεις και στις επόμενες τάξεις ότι θα αραιώνουν λίγο οι παραστάσεις και το "βρες τη λύση", για να πάρει τη θέση τους η έννοια της απόδειξης. Από ότι έχω δει και σε σχολικές ασκήσεις και σε ΔΜΟ, το 70% τελειώνει με τη φράση "να αποδείξετε ότι". :P (καλύτερα να στα πουν μεγαλύτεροι και πιο έμπειροι αυτά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Ελπίζουμε του χρόνου να βάλεις και την φυσική μεσα σε αυτά που σου αρέσουν γιατί μαθηματικά και φυσική δεν πάνε χώρια:no1::)

Μακάρι αλλά δε το βλέπω....Φταίει ο καθηγητής βλέπεις...Όχι ότι δεν είναι καλός, απλώς περισσότερη ώρα μας λέει βλακείες παρά να κάνουμε μαθημα...Και έτσι δημιουργούνται κενά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Μακάρι αλλά δε το βλέπω....Φταίει ο καθηγητής βλέπεις...Όχι ότι δεν είναι καλός, απλώς περισσότερη ώρα μας λέει βλακείες παρά να κάνουμε μαθημα...Και έτσι δημιουργούνται κενά....

Και εμάς ο καθηγητής που μας κάνει φυσική (χημικός είναι) μιλάει και μιλάει και μιλάει για άσχετα θέματα και τλωρα στο τέλος τρέχαμε να συμπληρώσουμε τα κενά μας!! Να δούμε τι θα γράψουμε την Τετάρτη!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Αρης!

Νεοφερμένος

Ο Αριστοτέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Μακάρι αλλά δε το βλέπω....Φταίει ο καθηγητής βλέπεις...Όχι ότι δεν είναι καλός, απλώς περισσότερη ώρα μας λέει βλακείες παρά να κάνουμε μαθημα...Και έτσι δημιουργούνται κενά....

Πολύ συχνό φαινόμενο αυτό και μετά ψάχνεις να βρείς τον λόγο που δεν έγραψες καλά.Και μετά ψάχνεις πάλι το λόγο που δεν πήρες καλό βαθμό στο τρίμηνο.Δυστυχώς αυτά συμβαίνουν και στα καλύτερα σχολεία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Πολύ συχνό φαινόμενο αυτό και μετά ψάχνεις να βρείς τον λόγο που δεν έγραψες καλά.Και μετά ψάχνεις πάλι το λόγο που δεν πήρες καλό βαθμό στο τρίμηνο.Δυστυχώς αυτά συμβαίνουν και στα καλύτερα σχολεία...

Και στο δικό μας σχολείο έχουμε παρόμοιες περιπτώσεις (πάντως όχι ότι είναι από τα καλύτερα αλλά τι να κάνουμε?!)....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ιστορία-Βιολογία-Αρχαία-Ελένη-Γλώσσα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Μαθηματικά,Βιολογία,Φυσική,Γεωμετρία και Χημεία!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top