Πληροφορική, Φυσικό ή Χημικό;

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
χμ, πληροφορική με 1000, εφόσων σου αρέσει εννοείται

όσων αφορά την επαγγελματική αποκατάσταση στο δημόσιο μπορεί να είναι ολίγον έως πολύ τζιτιπί, αλλά πραγματικά αν θες να διαπρέψεις στο τομέα αυτό μη σκεφτείς καθόλου δημόσιο, ειδικά στην ελλάδα :P

στον ιδιωτικό τομέα συνήθως κάνουνε οι πληροφορικάριοι γαμάτη δουλειά, ειδικά αυτοί που νιώθουν.

πάντως ναι, ένα μεταπτυχιακό σίγουρα χρειάζεται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Χμμ. Πάντως στο τμήμα της Πληροφορικής εννοείται πως θα διδάσκεσαι και μαθηματικά (στο πρώτο έτος σίγουρα).
Καλή τύχη σου εύχομαι, ό,τι κι αν αποφασίσεις! :bye:

Όχι μόνο στο πρώτο έτος, τα μαθηματικά είναι βασικό μάθημα στην πληροφορική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
προσωπικα πιστευω οτι πληροφορικη ειναι καλυτερη απο τις αλλες που αναφερεις,εχει καλυτερη αποκατασταση και δεν θα σε εγκλωβισει στην δημοσιουπαλληλικη μειζερια για μια ζωη...


απο κει και περα ειναι επιλογη καθαρα δικη σου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ναι, είναι τρομερά μίζερο να έχεις 3 μήνες διακοπές :O
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Ναι, είναι τρομερά μίζερο να έχεις 3 μήνες διακοπές :O
τι να τους κάνεις τόσους μήνες διακοπές; χάσιμο χρόνου είναι

10 μέρες φτάνουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
τι να τους κάνεις τόσους μήνες διακοπές; χάσιμο χρόνου είναι

10 μέρες φτάνουν


Μην είσαι και τόσο σίγουρος, ειδικά αφού δεν έχεις δουλέψει ακόμα για να δεις αν χρειάζεσαι τόση ξεκούραση. Μπορεί να ειναι, μπορεί κ όχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Μην είσαι και τόσο σίγουρος, ειδικά αφού δεν έχεις δουλέψει ακόμα για να δεις αν χρειάζεσαι τόση ξεκούραση. Μπορεί να ειναι, μπορεί κ όχι...
πάντως 3 μήνες είναι πολλοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

saravalo100

Νεοφερμένος

Η saravalo100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
προσωπικά μου αρέσει πολύ το χημικό,αλλά ήμουν στη θετική και μου είναι αρκετά πράγματα γνώριμα.δεν πιστεύω πως αν ασχοληθείς δεν θα τα καταφέρεις.απλά θα ήταν καλό να κάνεις κανά διαβασματάκι χημείας και των τριών χρόνων του λυκείου να θυμηθείς κάτι από τα γενικής και εννοείται να διαβάσεις των δύο χρόνων κατεύθυνσης που δεν τα έκανες ποτέ.Όρεξη να υπάρχει και καλή διάθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taratata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηρώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
άποψή μου να πας πληροφορικη:)
στην θέση σου αυτό θα διάλεγα...

καλα στο χημικό θα δυσκολευτείς,αλλά κια στο φυσικό έχει κάτι μαθήματα χημείας,αλλά εκεί οκ,τα καταφέρνεις...;)

για χημικό θα είναι λίγο χαζό κατά την άποψή μου:hmm:


αλλά εσύ αποφασίζεις:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixas!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mixas!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Εγω απο ολα αυτα προτιμω πληροφορικη
γιατι χρειαζεται και θα χρειαζεται στο μελλον
γιατι υπαρχουν ενα σωρο σχολες για ολα τα επιπεδα
γιατι σιγουρα θα βρεις δουλεια οταν βγεις

και κυριως γιατι το λατρευω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Al.Nik

Νεοφερμένος

Ο Al.Nik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Για μένα δεν τίθεται τέτοιο δίλλημα .

100% ΧΗΜΙΚΟ

ούτε φυσικό ούτε πληροφορικό αλλά ούτε και εφαρμοσμένη φυσικοχημεία (δλδ χημικο μηχανικο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Εγω απο ολα αυτα προτιμω πληροφορικη
γιατι χρειαζεται και θα χρειαζεται στο μελλον
γιατι υπαρχουν ενα σωρο σχολες για ολα τα επιπεδα
γιατι σιγουρα θα βρεις δουλεια οταν βγεις

και κυριως γιατι το λατρευω!

Για το τελευταίο δεν είμαι τόσο σίγουρη αλλά τεσπα :p

Αν και δήλωσα πρώτα Πληροφορικές [αθήνας, απθ,(Δεν τις πιάνω) Ιωαννίνων (αυτή δν ξέρω)] και μετά Χημικά, Είμαι σχεδόν σίγουρη πως θα περάσω Χημικό Ιωαννίνων. Είδωμεν. :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixas!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mixas!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Για το τελευταίο δεν είμαι τόσο σίγουρη αλλά τεσπα :p

Κακως,δεν εισαι σιγουρη!Ο,τι εχει σχεση με πληροφορικη ειναι καλη επιλογη αν βρισκεται στις προτιμησεις σου,που βρισκεται αφου τη δηλωσες πρωτη.Γενικα οτι εχει σχειση με υπολογιστες,τηλεπικοινωνιες κτλ θα εχει ζητησει για τις επομενες 5ετιες-10ετιες!Μετα θα προτιμουσα χημικο γιατι και αυτο εχει επαγγελματικες διεξοδους πολυ καλες.

Καλη επιτυχια...ευχομαι να περασεις τελικα σε κατι που σου αρεσει!Που συνηθως οταν καταπιανεσαι με κατι σιγα σιγα σου αρεσει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ένα έχω παρατηρήσει...Όλοι λένε οοο πληροφορική:jumpy::jumpy: αλλά εγώ που έχω στενούς συγγενείς στη δουλειά δεν μου τα παρουσιάζουν πολύ ευνοικά τα πράγματα.Όπως και στις περισσότερες δουλειές στις μέρες μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixas!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mixas!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Ένα έχω παρατηρήσει...Όλοι λένε οοο πληροφορική:jumpy::jumpy: αλλά εγώ που έχω στενούς συγγενείς στη δουλειά δεν μου τα παρουσιάζουν πολύ ευνοικά τα πράγματα.Όπως και στις περισσότερες δουλειές στις μέρες μας.

Δεν ξερω παντως απο οσο ξερω τα επαγγελματα του μελλοντος αναφερονται πολλα για πληροφορικη,στην πραξη δεν ξερω τι γινεται!!Στις θεωριες παντως ερχεται απο τις πρωτες εργασιες που προσφερουν αμεσως δουλεια για 5 με 10 χρονια αργοτερα!!

Κατι αλλο που κατα τη γνωμη μοιυ θα επρεπε να υποθει ειναι το εξης
Αν πραγματικα θελεις κατι μπορεις να το πετυχεις οσο δυσκολο και να ναι!!
Η κοπελα ειπε οτι δε σκεφτηκε ποτε την επαγγελματικη της κατασταση??πως ειναι δυνατον??Μηπως απλα αυτα που σκεφτοταν δε θα μπορουσαν να την καλυψουν?
Το σωστο ειναι να παρει την αποφαση μονη της καλες ειναι οι δευτερες γνωμες αλλα παντα αυτο που θελουμε κανουμε!Προκειται για το μελλον της και ιδια πρεπει να αποφασισει αν αυτη προτιμαει φυσικο ας παει εκει γιατι εκει θα της αρεσει,εκει θα τα βρει πιο ευκολα και εκει θα ειναι και πιο καλη και σωστη στη δουλεια της!!Αυτο θα πρεπει να λαβει σοβαρα υποψην της.

Ειπα πολλα το ξερω...με συγχρειτε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Κατι αλλο που κατα τη γνωμη μοιυ θα επρεπε να υποθει ειναι το εξης
Αν πραγματικα θελεις κατι μπορεις να το πετυχεις οσο δυσκολο και να ναι!!
Η κοπελα ειπε οτι δε σκεφτηκε ποτε την επαγγελματικη της κατασταση??πως ειναι δυνατον??Μηπως απλα αυτα που σκεφτοταν δε θα μπορουσαν να την καλυψουν?

Eίπα δεν είχα σκεφτεί τι θα ήθελα να κάνω στο μέλλον σαν εργασία :p

Το σωστο ειναι να παρει την αποφαση μονη της καλες ειναι οι δευτερες γνωμες αλλα παντα αυτο που θελουμε κανουμε!Προκειται για το μελλον της και ιδια πρεπει να αποφασισει αν αυτη προτιμαει φυσικο ας παει εκει γιατι εκει θα της αρεσει,εκει θα τα βρει πιο ευκολα και εκει θα ειναι και πιο καλη και σωστη στη δουλεια της!!Αυτο θα πρεπει να λαβει σοβαρα υποψην της.

Ειπα πολλα το ξερω...με συγχρειτε

yeap. έχεις δίκιο. :) Αλλά ο αρχικός σκοπός αυτού του thread ήταν για ενημέρωση για το πόσο δύσκολες είναι αυτές οι σχολές και για την επαγγελματική αποκατάσταση που προσφέρουν(όπως λέει και το πρώτο ποστ:p) Την απόφαση για το ποιες θα δηλώσω την πήρα φυσικά μόνη μου. :P
Για το 2ο μάθαμε, το 1ο θα το δω στην πράξη μάλλον :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixas!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mixas!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Eίπα δεν είχα σκεφτεί τι θα ήθελα να κάνω στο μέλλον σαν εργασία :p

μου φαινεται πολυ περιεργο γιατι εγω παντα το σκεφτομουν!Κρυφο μοτ ονειρο μικρη ηταν να γινω ηθοποιος και μεχρι και το λυκειο αυτο ειχα στο μυαλο μου!Για αυτο λεω μηπως τα ονειρα σου ξεφευγουν απο πανεπιστημια και λοιπα !Καπως ετσι το σκεφτηκα για αυτο και ρωτησα...

yeap. έχεις δίκιο. :) Αλλά ο αρχικός σκοπός αυτού του thread ήταν για ενημέρωση για το πόσο δύσκολες είναι αυτές οι σχολές και για την επαγγελματική αποκατάσταση που προσφέρουν(όπως λέει και το πρώτο ποστ:p) Την απόφαση για το ποιες θα δηλώσω την πήρα φυσικά μόνη μου. :P
Για το 2ο μάθαμε, το 1ο θα το δω στην πράξη μάλλον :p


Ναι,φυσικα δεν ειπα το αντιθετο,καλα εκανες και ρωτησες!Εμπας η περιπτωση τι να πω??Καλη τυχη???Καλα αποτελεσματα!!!
-----------------------------------------
Ο,τι να ναι εκανα αλλα τεσπα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rafaelouaz

Νεοφερμένος

Η Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
γεια σου!!
σου βαζω σιγουρα τελευταιο το φυσικο...τωρα μεταξυ χημικου και πληροφορικης...θα ελεγα : χημικο πληροφορικη και τελος φυσικο!!! : )
-----------------------------------------
καλη σου επιτυχια σε οτι αποφασισεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
εγω προτεινω πληροφορικη!επαγγελμα νε πολυ καλη αποκατασταση!η αδερφη μου τελειςσε ασσοεε κ πριν ακομη παρει πτυχιο δουλευε σε πολυεθνικη με 1300..σκεψου να τελειωσεις κ να κανεις κ μεταπτυχιακο!

καλη επιτυχια σε ο,τι επιλεξεις!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 272341

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
φυσικο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top