Πληροφορική, Φυσικό ή Χημικό;

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Καλησπέρες καταρχην :p

Λοιπόν Βασικά ποτέ δεν είχα σκεφτεί τι ακριβώς θα ήθελα να σπουδάσω ή να κάνω στο μέλλον και τώρα είμαι σε ένα μικρό αδιέξοδο. :p
Eδω και αρκετές μέρες κοιτάω τα σαιτ των σχολων, και έχω καταλήξει πως αυτά τα τρια θα με ενδιέφεραν .
Επειδή όμως δεν μπορω να καταλήξω, θα ήθελα να με διαφωτίσετε και να μου πείτε πόσο δύσκολες είναι αυτές οι σχολές (διότι δεν αρκεί μόνο να μπω, πρέπει να βγω κιόλας :lol:) και αν έχουν επαγγελματική αποκατάσταση.

Ευχαριστώ πολύυυυ εκ των προτέρων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dr.nick

Νεοφερμένος

Ο Nick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ανδραβίδα (Ηλεία). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Πρώτα απ'όλα, το πληροφορικό είναι μία ενδιαφέρουσα σχολή η οποία σου δίνει πολλές γνώσεις πάνω στα computers. Το θέμα είναι να σου αρέσει ο προγραμματισμός γιατί αλλιώς θα τα βρεις σκούρα... Απο επαγγελματική αποκατάσταση πάει ολίγον χάλια απλά και μόνο επειδή ήρθε κι ο κορεσμός σε αυτό το επάγγελμα. Πάντως με ένα καλό μεταπτυχιακό το παλεύεις γερά... Πάντως για καθηγήτρια μην σκέφτεσαι... Ο ΑΣΕΠ κάθε 2 χρόνια ζητάει πληροφορικούς και πάλι ένα μικρό ποσοστό περνάει. Όσον αφορα το φυσικό καλή σχολή και πολύ ενδιαφέρουσα. Μπορείς να ασχοληθείς με πολλά πράγματα και έχει σχετικά καλή αποκατάσταση. Καθηγήτρια και φυσικά μαθήματα σε φροντιστήριο κάνεις στην Ελλάδα κυρίως. Έρευνα λίγο δύσκολα... Θέλει ....'' σπρώξιμο'' αν με καταλαβαίνεις... Τέλος η χημεία( η οποία είναι στις κατώτερες επιλογές μου, εκεί σταματάω δηλαδή). Εξαιρετικά καλή σχολή. Αν σου αρέσουν τα πειράματα θα την καταβρείς. Εγώ τα λατρεύω.... Αποκατάσταση τα ίδια με τον φυσικό μόνο που εδώ υπάρχει μία μικρή διαφορά: ο χημκός μπορεί να διδάξει( σε φροντιστήριο εννοώ) και καλή φυσική. Αντίθετα ο φυσικός δεν μπορεί να κάνει το αντίστοιχο με την Χημεία. Αυτό είναι ένα bonus του χημικού... Τέλος στη χημεία έχεις πληθώρα επιλογών σε μεταπτυχιακά, όπου μπορείς να ασχοληθείς με την ιατρική, τουσ υπολογιστές...Όλα αυτά.. Μπορείς ως χημικός να δουλέψεις ακόμα και σε φαρμακευτικές εταιρείες. Αν είχα να διαλέξω ανάμεσα στις 3 θα διάλεγα Χημεία. Ελπίζω να βοήθησα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epas

Νεοφερμένος

Ο epas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Καλησπέρες καταρχην :p

Λοιπόν Βασικά ποτέ δεν είχα σκεφτεί τι ακριβώς θα ήθελα να σπουδάσω ή να κάνω στο μέλλον και τώρα είμαι σε ένα μικρό αδιέξοδο. :p
Eδω και αρκετές μέρες κοιτάω τα σαιτ των σχολων, και έχω καταλήξει πως αυτά τα τρια θα με ενδιέφεραν .
Επειδή όμως δεν μπορω να καταλήξω, θα ήθελα να με διαφωτίσετε και να μου πείτε πόσο δύσκολες είναι αυτές οι σχολές (διότι δεν αρκεί μόνο να μπω, πρέπει να βγω κιόλας :lol:) και αν έχουν επαγγελματική αποκατάσταση.

Ευχαριστώ πολύυυυ εκ των προτέρων :)


Εγώ αν διάλεγα αυτά θα τα έβαζα στο μηχανογραφικό με την εξής σειρά
1ον. πληροφορική
2ον φυσική
3ον χημικό .

Πες μας την κατεύθυνσή σου και αν θες περίπου τί έγραψες .

Η κατάταξη που σου έκανα είναι βάσει της επαγγελματικής αποκατάστασης .

Αυτά απο μένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Πρώτα απ'όλα, το πληροφορικό είναι μία ενδιαφέρουσα σχολή η οποία σου δίνει πολλές γνώσεις πάνω στα computers. Το θέμα είναι να σου αρέσει ο προγραμματισμός γιατί αλλιώς θα τα βρεις σκούρα... Απο επαγγελματική αποκατάσταση πάει ολίγον χάλια απλά και μόνο επειδή ήρθε κι ο κορεσμός σε αυτό το επάγγελμα. Πάντως με ένα καλό μεταπτυχιακό το παλεύεις γερά... Πάντως για καθηγήτρια μην σκέφτεσαι... Ο ΑΣΕΠ κάθε 2 χρόνια ζητάει πληροφορικούς και πάλι ένα μικρό ποσοστό περνάει. Όσον αφορα το φυσικό καλή σχολή και πολύ ενδιαφέρουσα. Μπορείς να ασχοληθείς με πολλά πράγματα και έχει σχετικά καλή αποκατάσταση. Καθηγήτρια και φυσικά μαθήματα σε φροντιστήριο κάνεις στην Ελλάδα κυρίως. Έρευνα λίγο δύσκολα... Θέλει ....'' σπρώξιμο'' αν με καταλαβαίνεις... Τέλος η χημεία( η οποία είναι στις κατώτερες επιλογές μου, εκεί σταματάω δηλαδή). Εξαιρετικά καλή σχολή. Αν σου αρέσουν τα πειράματα θα την καταβρείς. Εγώ τα λατρεύω.... Αποκατάσταση τα ίδια με τον φυσικό μόνο που εδώ υπάρχει μία μικρή διαφορά: ο χημκός μπορεί να διδάξει( σε φροντιστήριο εννοώ) και καλή φυσική. Αντίθετα ο φυσικός δεν μπορεί να κάνει το αντίστοιχο με την Χημεία. Αυτό είναι ένα bonus του χημικού... Τέλος στη χημεία έχεις πληθώρα επιλογών σε μεταπτυχιακά, όπου μπορείς να ασχοληθείς με την ιατρική, τουσ υπολογιστές...Όλα αυτά.. Μπορείς ως χημικός να δουλέψεις ακόμα και σε φαρμακευτικές εταιρείες. Αν είχα να διαλέξω ανάμεσα στις 3 θα διάλεγα Χημεία. Ελπίζω να βοήθησα..

M'αρέσει ο προγραμματισμός αλλά και γω κολλάω στην επαγγελματική αποκατάσταση διότι ήδη υπάρχουν πολλοί που βγαίνουν από σχολές & ιεκ πληροφορικής, σε 4 χρόνια ένας θεός ξέρει πόσοι θα είναι.


Στο φυσικό μόνο καθηγητρια μπορώ να βγώ δηλαδης; :hmm:
Δεν νομίζω πως είμαι κατάλληλο άτομο για να μεταδωσω γνώσεις. :P

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. :)

Εγώ αν διάλεγα αυτά θα τα έβαζα στο μηχανογραφικό με την εξής σειρά
1ον. πληροφορική
2ον φυσική
3ον χημικό .

Πες μας την κατεύθυνσή σου και αν θες περίπου τί έγραψες .

Η κατάταξη που σου έκανα είναι βάσει της επαγγελματικής αποκατάστασης .

Αυτά απο μένα

Είμαι Τεχνολογική Κατεύθυνση και έβγαλα 15.900 μόρια. Περνάω και στις 3 σχολές σε διαφορα μέρη της Ελλάδας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dr.nick

Νεοφερμένος

Ο Nick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ανδραβίδα (Ηλεία). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Σου είπα, πολύ δύσκολα θα βρεις κάποια εργασία εκτός από καθηγήτρια στην Ελλάδα. Μπορείς από ότι ξέρω να δουλέψεις και σε διάφορα εργαστήρια... Αλλά απαιτούνται μεταπτυχιακά...
-----------------------------------------
Εγώ αν διάλεγα αυτά θα τα έβαζα στο μηχανογραφικό με την εξής σειρά
1ον. πληροφορική
2ον φυσική
3ον χημικό .

Πες μας την κατεύθυνσή σου και αν θες περίπου τί έγραψες .

Η κατάταξη που σου έκανα είναι βάσει της επαγγελματικής αποκατάστασης .

Αυτά απο μένα

Φίλε μου εδώ έχω μία αντίρρηση. Αν θες να κάνω μία κατάταξη πιστεύω ότι η σωστή είναι αυτή: 1. Χημικό
2. Πληροφορική και 3. Φυσικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
το χημικο εχει σιγουρα καλυτερη αποκατασταση απο το φυσικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Στην εκπαίδευση αναφέρεσαι Δέσποινα ή γενικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chem22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chem22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
M'αρέσει ο προγραμματισμός αλλά και γω κολλάω στην επαγγελματική αποκατάσταση διότι ήδη υπάρχουν πολλοί που βγαίνουν από σχολές & ιεκ πληροφορικής, σε 4 χρόνια ένας θεός ξέρει πόσοι θα είναι.


Στο φυσικό μόνο καθηγητρια μπορώ να βγώ δηλαδης; :hmm:
Δεν νομίζω πως είμαι κατάλληλο άτομο για να μεταδωσω γνώσεις. :P

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. :)



Είμαι Τεχνολογική Κατεύθυνση και έβγαλα 15.900 μόρια. Περνάω και στις 3 σχολές σε διαφορα μέρη της Ελλάδας :P

Χημικό από Τεχνολογική ΔΕΝ ΕΛΠΙΖΕΙΣ !!!! (Δε θα καταλαβαίνεις τίποτα).......:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Στην εκπαίδευση αναφέρεσαι Δέσποινα ή γενικα;

γενικα, στην εκπαιδευση ισχυει το αντιθετο αφου ετσι κ αλλιως οι ωρες χημειας ειναι πολυ λιγοτερες οποτε χρειαζονται κ λιγοτεροι να τις καλυψουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epas

Νεοφερμένος

Ο epas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Χημικό από Τεχνολογική ΔΕΝ ΕΛΠΙΖΕΙΣ !!!! (Δε θα καταλαβαίνεις τίποτα).......:'(

Συμφωνώ 100% .
Όχι μόνο δεν θα καταλαβαίνει τίποτα αλλά θα κάνει την σχολή αντί για 4 χρόνια 6 χρόνια ! :lol:

Δεν παραπάει πολύ !

Αν θες καθηγητής διάλεξε μαθηματικός καλύτερα απο φυσικός .
Αυτό το λέει η αποκατάσταση των καθηγητών στον ΑΣΕΠ .
Επιπλέον το ξέρεις ότι ένας φυσικός με ένα καλό μεταπτυχιακό μπορεί άνετα να δουλέψει ακόμα και ως μετεορολόγος !

Αυτά απο μένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dr.nick

Νεοφερμένος

Ο Nick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ανδραβίδα (Ηλεία). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Συμφωνώ με τα παιδιά που είπαν ότι απο τεχνολογική δεν μπορείς να πας χημεία. Είναι ανούσιο. Θα δυσκολευτείς πάρα πολύ....:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Συμφωνώ 100% .
Όχι μόνο δεν θα καταλαβαίνει τίποτα αλλά θα κάνει την σχολή αντί για 4 χρόνια 6 χρόνια ! :lol:

Δεν παραπάει πολύ !

Αν θες καθηγητής διάλεξε μαθηματικός καλύτερα απο φυσικός .
Αυτό το λέει η αποκατάσταση των καθηγητών στον ΑΣΕΠ .
Επιπλέον το ξέρεις ότι ένας φυσικός με ένα καλό μεταπτυχιακό μπορεί άνετα να δουλέψει ακόμα και ως μετεορολόγος !

Αυτά απο μένα

Για να βγω από Μαθηματικό εγώ θα κάνω καμια 20-ετία :p


Χημικό από Τεχνολογική ΔΕΝ ΕΛΠΙΖΕΙΣ !!!! (Δε θα καταλαβαίνεις τίποτα).......:'(

Συμφωνώ με τα παιδιά που είπαν ότι απο τεχνολογική δεν μπορείς να πας χημεία. Είναι ανούσιο. Θα δυσκολευτείς πάρα πολύ....:'(

Νταξ βρε παιδιά δεν θα μαι η μόνη που απο Τεχνολογική παει Χημικό :p Θα ναι πιο δύσκολο το ξέρω, αλλά όποιος θέλει να ζοριστεί να διαβάσει λίγο παραπάνω για να τελειώσει την σχολή πιστεύω θα τα καταφέρει. :)
Και στο κάτω σιγά μην θυμούνται όλοι τις θετικής που πάνε στο Χημικό όλη την ύλη (2ας και 3ης), έχουν βέβαια μια επαφή με την Χημεία αλλά δεν νομίζω πως αυτά που μαθαίνεις στο Λύκειο είναι όσα κάνουν στο Πανεπιστήμιο :what:

Τελως πάντων δεν έχω καταλήξει ακόμα. Μάλλον μόνο Πληροφορικές και Χημικό θα δηλώσω διότι με την Φυσική δεν τα πήγαινα και ποτέ πολύ καλά.
Και προσωπικά τις θεωρώ και πιο ενδιαφέρουσες επιστήμες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epas

Νεοφερμένος

Ο epas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Για να βγω από Μαθηματικό εγώ θα κάνω καμια 20-ετία :p






Νταξ βρε παιδιά δεν θα μαι η μόνη που απο Τεχνολογική παει Χημικό :p Θα ναι πιο δύσκολο το ξέρω, αλλά όποιος θέλει να ζοριστεί να διαβάσει λίγο παραπάνω για να τελειώσει την σχολή πιστεύω θα τα καταφέρει. :)
Και στο κάτω σιγά μην θυμούνται όλοι τις θετικής που πάνε στο Χημικό όλη την ύλη (2ας και 3ης), έχουν βέβαια μια επαφή με την Χημεία αλλά δεν νομίζω πως αυτά που μαθαίνεις στο Λύκειο είναι όσα κάνουν στο Πανεπιστήμιο :what:

Τελως πάντων δεν έχω καταλήξει ακόμα. Μάλλον μόνο Πληροφορικές και Χημικό θα δηλώσω διότι με την Φυσική δεν τα πήγαινα και ποτέ πολύ καλά.
Και προσωπικά τις θεωρώ και πιο ενδιαφέρουσες επιστήμες. :)

Για αυτό που είπες
"Νταξ βρε παιδιά δεν θα μαι η μόνη που απο Τεχνολογική παει Χημικό :p"

σου εγγυάμαι πως ΘΑ ΕΙΣΑΙ Η ΜΟΝΗ !

Αν σκέφτεσαι για χημικό στην Αθήνα έχω ακούσει οτι οι καθηγητές είναι πολύ σκληρά καρύδια και μάλλον θα τα βρεις τόσο σκούρα που θα λακίσεις .
Αν σκέφτεσαι για κρήτη , ιωάννινα τότε θα είναι καλύτερα . . . . (Αυτό έχω ακούσει εγώ απο κάτι φίλους μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Φετος στο Χημικο στη Θεσσαλονικη ηταν καπου 10 ατομα απο τεχνολογικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos_ap

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Για αυτό που είπες
"Νταξ βρε παιδιά δεν θα μαι η μόνη που απο Τεχνολογική παει Χημικό :P"

σου εγγυάμαι πως ΘΑ ΕΙΣΑΙ Η ΜΟΝΗ !
Μόνο εγώ ξέρω αρκετά άτομα στο Χημικό Αθήνας, που είναι από τεχνολογική!Κοίτα, να σου πω!Ναι μεν θα δυσκολευτείς μέχρι ενός σημείου, αλλά μετά το πρώτο έτος τα πράγματα στο χημικό ξεφεύγουν σε άλλο επίπεδο από τις πανελλήνιες!Αν σου αρέσει, πιστεύω ότι με λίγη παραπάνω προσπάθεια θα τα καταφέρεις. Αλλά να ξέρεις πως οι 8/10 από το χημικό δουλεύουν ως καθηγητές δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης. Οπότε θα πρέπει να σκεφτείς, αν τελικά αυτή θέλεις να είναι κατά μία μεγάλη πιθανότητα η δουλειά που θα κάνεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Για αυτό που είπες
"Νταξ βρε παιδιά δεν θα μαι η μόνη που απο Τεχνολογική παει Χημικό :p"

σου εγγυάμαι πως ΘΑ ΕΙΣΑΙ Η ΜΟΝΗ !

Αν σκέφτεσαι για χημικό στην Αθήνα έχω ακούσει οτι οι καθηγητές είναι πολύ σκληρά καρύδια και μάλλον θα τα βρεις τόσο σκούρα που θα λακίσεις .
Αν σκέφτεσαι για κρήτη , ιωάννινα τότε θα είναι καλύτερα . . . . (Αυτό έχω ακούσει εγώ απο κάτι φίλους μου)

Δεν περνάω στην Αθήνα. Ιωάννινα μάλλον.
Όταν λες σκληρά καρύδια τι εννοείς; Γιατί από ότι καταλαβαίνω από το ποστ σου από τους καθηγητές θα λακίσω και όχι από τα μαθήματα στην ιδανική περίπτωση που περάσω στην αθηνα :p

Μόνο εγώ ξέρω αρκετά άτομα στο Χημικό Αθήνας, που είναι από τεχνολογική!Κοίτα, να σου πω!Ναι μεν θα δυσκολευτείς μέχρι ενός σημείου, αλλά μετά το πρώτο έτος τα πράγματα στο χημικό ξεφεύγουν σε άλλο επίπεδο από τις πανελλήνιες!Αν σου αρέσει, πιστεύω ότι με λίγη παραπάνω προσπάθεια θα τα καταφέρεις. Αλλά να ξέρεις πως οι 8/10 από το χημικό δουλεύουν ως καθηγητές δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης. Οπότε θα πρέπει να σκεφτείς, αν τελικά αυτή θέλεις να είναι κατά μία μεγάλη πιθανότητα η δουλειά που θα κάνεις!

Καθηγητριά δεν υπάρχει περίπτωση. Το έχω πει και παραπάνω :p
Με ένα καλό μεταπτυχιακό νομίζω πως έχει πολλές επαγγελματικές διεξόδους το Χημικό. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epas

Νεοφερμένος

Ο epas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Eγω δεν θέλω να σε απογοητεύσω ... ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ .

Εννοώ οτι στην Αθήνα είναι δύσκολα τα πράγματα απο την άποψη του τρόπου διδασκαλίας των μαθημάτων της χημείας . Εγώ νομίζω οτι θα πήξεις . ΤΕΣΠΑ .

Κάνε ό,τι θες . it's up to you !

Πάντως αντί να βλέπεις καμια πληροφορική (εφόσον είσαι τεχνολογική) βλέπεις μια σχολή για την οποία πρέπει να διαβάσεις 3 βιβλία επιπλέον , για τα οποία μάλιστα έχεις πραγματικά μαύρα μεσάνυχτα . Όταν λέω μαύρα εννοώ κατάμαυρα .

Good luck .

Δεν προσπαθώ να σε πείσω προσπαθώ ίσως να σε προστατέψω απο το να γίνεις μια
δυστυχισμένη και αιώνια φοιτήτρια . Νομίζω οτι αυτό δεν είναι τόσο θεμιτό για σένα . Έτσι δεν είναι ;

Αυτάααα ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koufontinas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο koufontinas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Eγω δεν θέλω να σε απογοητεύσω ... ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ .

Πάντως αντί να βλέπεις καμια πληροφορική (εφόσον είσαι τεχνολογική) βλέπεις μια σχολή για την οποία πρέπει να διαβάσεις 3 βιβλία επιπλέον , για τα οποία μάλιστα έχεις πραγματικά μαύρα μεσάνυχτα . Όταν λέω μαύρα εννοώ κατάμαυρα .

Φιλε epas, αν νομιζεις οτι η πληροφορικη ειναι ευκολη τοτε πολυ φοβαμαι οτι και εσυ εχεις μαυρα μεσανυχτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epas

Νεοφερμένος

Ο epas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Φιλε epas, αν νομιζεις οτι η πληροφορικη ειναι ευκολη τοτε πολυ φοβαμαι οτι και εσυ εχεις μαυρα μεσανυχτα.


Αυτή είναι η γνώμη σου !!! Άρε τεχνολόγοι !!!

Πάντως άσε με στα μαύρα μεσάνυχτα όπως λες ....
:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yoooo!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Για να βγω από Μαθηματικό εγώ θα κάνω καμια 20-ετία :p

Χμμ. Πάντως στο τμήμα της Πληροφορικής εννοείται πως θα διδάσκεσαι και μαθηματικά (στο πρώτο έτος σίγουρα).
Καλή τύχη σου εύχομαι, ό,τι κι αν αποφασίσεις! :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top