Πληροφορίες για τα Πολυτεχνειακά τμήματα (Μηχανικοί)

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Βασικά εγώ μόνο αν πιάσω τα 19090 θα πάω ΕΜΠ, για να γίνω ΠΜ, εννοείται. Αλλιώς δεν θα κάνω τον κόπο 5 χρόνια, 65 μαθήματα...Υπάρχουν και καλύτερα πράγματα να σπουδάσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vamou90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Μην γίνει πάλι αρένα εδώ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Βασικά εγώ μόνο αν πιάσω τα 19090 θα πάω ΕΜΠ, για να γίνω ΠΜ, εννοείται. Αλλιώς δεν θα κάνω τον κόπο 5 χρόνια, 65 μαθήματα...Υπάρχουν και καλύτερα πράγματα να σπουδάσω...

Όπα miv. Υπάρχει η πιθανότητα να είμαστε συμφοιτητές;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όσο υπάρχει πιθανότητα να βγάλω 19100 μόρια στο 4ο. Δηλαδή καμία. :D
Γενικώς, ΕΜΠ θα πήγαινα μόνο ΠΜ γιατί μου αρέσει κι έχω και οικογενειακούς λόγους και προοπτικές. Διαφορετικά μετά πάμε Οικονομικές, ΑΣΟΕΕ, ΠΑΠΕΙ κι έτσι. Κι από ΤΕΙ μου αρέσουν πολλά που είναι και μηχανικοί και πληροφορικάριοι και οικονομικοί/λογιστές κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftkox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Όσο υπάρχει πιθανότητα να βγάλω 19100 μόρια στο 4ο. Δηλαδή καμία. :D
Γενικώς, ΕΜΠ θα πήγαινα μόνο ΠΜ γιατί μου αρέσει κι έχω και οικογενειακούς λόγους και προοπτικές. Διαφορετικά μετά πάμε Οικονομικές, ΑΣΟΕΕ, ΠΑΠΕΙ κι έτσι. Κι από ΤΕΙ μου αρέσουν πολλά που είναι και μηχανικοί και πληροφορικάριοι και οικονομικοί/λογιστές κλπ.

Μην το λες, όποιος διαβάζει γράφει καλά αρκεί να μην έχει ουσιώδη κενά από τις προηγούμενες τάξεις. Τουλάχιστον αυτό είδα από αρκετούς συμμαθητές μου που προσπάθησαν σοβαρά φέτος. Ή πας ΠΜ επαρχία που δεν έχει τόσο υψηλή βάση και αν έχεις όπως λες προοπτικές θα κάνεις γρήγορα απόσβεση των επιπλέον εξόδων ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μην το λες, όποιος διαβάζει γράφει καλά αρκεί να μην έχει ουσιώδη κενά από τις προηγούμενες τάξεις. Τουλάχιστον αυτό είδα από αρκετούς συμμαθητές μου που προσπάθησαν σοβαρά φέτος. Ή πας ΠΜ επαρχία που δεν έχει τόσο υψηλή βάση και αν έχεις όπως λες προοπτικές θα κάνεις γρήγορα απόσβεση των επιπλέον εξόδων ;)


1000 ευρώ επί 48 μήνες δεν αποσβαίνονται εύκολα, άσχετα αν, όταν αποφοιτήσω και φυσικά αν είμαι καλός, έχω ήδη μια μεγάλη τεχνική εταιρεία και άλλους γνωστούς για εργασία. Αλλά δεν ξέρω, παίζει να δικαιούμαι μετεγγραφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftkox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
60 μήνες :P Δεν έχω ιδέα για τις αμοιβές πολιτικών αμοιβών οπότε δε μπορώ να πω και πολλά πάντως μην έχεις τη νοοτροπία ότι δεν μπορείς να πιάσεις τα μόρια.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
60 όντως, πολυτεχνείο είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Μην το λες, όποιος διαβάζει γράφει καλά αρκεί να μην έχει ουσιώδη κενά από τις προηγούμενες τάξεις. Τουλάχιστον αυτό είδα από αρκετούς συμμαθητές μου που προσπάθησαν σοβαρά φέτος. Ή πας ΠΜ επαρχία που δεν έχει τόσο υψηλή βάση και αν έχεις όπως λες προοπτικές θα κάνεις γρήγορα απόσβεση των επιπλέον εξόδων ;)

Η χαμηλότερη βάση Π.Μ. επαρχίας είναι γύρω στα 18.200 by the way, καθόλου εύκολο.

Όχι ότι επηρεάζει το point σου, απλά για να ξέρουμε τι λέμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αν είναι να δώσω 60 χιλιάρικα για να σπουδάσω πχ. στην Αλεξανδρούπολη, να το χέσω. Καλύτερα να φύγω εξωτερικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftkox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Η χαμηλότερη βάση Π.Μ. επαρχίας είναι γύρω στα 18.200 by the way, καθόλου εύκολο.

Όχι ότι επηρεάζει το point σου, απλά για να ξέρουμε τι λέμε.

Γράψε λάθος τότε, νόμιζα ότι ήταν κάπου μεταξύ 17500-18000 (όχι ότι είναι εύκολο να το πιάσει κανείς απλά είναι ευκολοτερο από το 19000)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vamou90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Όσο υπάρχει πιθανότητα να βγάλω 19100 μόρια στο 4ο. Δηλαδή καμία. :D

Εγώ πάντως σε έχω δει να δίνεις λύσεις σε ασκήσεις και φαίνεσαι απ' τους πολύ καλούς μαθητές.... Αν συνεχίσεις έτσι ποιος ο λόγος να μην βγάλεις 19100 στο 4ο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μου τη δίνει ο Νεύτωνας...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Βασικά εγώ μόνο αν πιάσω τα 19090 θα πάω ΕΜΠ, για να γίνω ΠΜ, εννοείται. Αλλιώς δεν θα κάνω τον κόπο 5 χρόνια, 65 μαθήματα...Υπάρχουν και καλύτερα πράγματα να σπουδάσω...

Στους ΠΜ είναι 72 μαθήματα για πτυχίο, αν δεν έχει αλλάξει κάτι από τότε που το χα ψάξει το θέμα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kay

Νεοφερμένος

Η kay αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
μην ξεχναμε ομως υπαρχουν και αλλες πολυτεχνικες σχολες που απλως δεν ειναι στην αθηνα και τις ξεχναμε...πχ Μηχανικών Σχεδίασης Προϊόντων και Συστημάτων Συρου(πλ ενδιαφερουσα σχολη,βγαινεις βιομηχανικος designer)

τα βασικα πολυτεχνικα επαγγελματα ειναι αυτα
https://portal.tee.gr/portal/page/portal/PROFESSIONAL_ISSUES/themata_paideiashttps://portal.tee.gr/portal/page/portal/TEE/TEE_MEMBERS
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
WOW, έχουν διασωθεί και 84 γνήσιοι Ναυπηγοί Μηχανικοί, είδος υπό εξαφάνιση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kvgreco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 256 μηνύματα.
Πάντως έται όπως πάει το πράγμα σε λίγα χρόνια καί στούς Πολιτικούς( άραγε υπάρχουν καί στρατιωτικοί?:jumpy:) μηχανικούς θα υπάρχει το αδιαχώρητο στην αγορά εργασίας (αν δεν γίνεται ήδη) καί καθώς το βλέπω θα αναλαμβάνει ένας μιά οικοδομή καί οι υπόλοιποι θα τον εκλιπαρούν να τούς δώσει κάποια...κολώνα γιά να μειωθεί η ανεργία:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Απ' ό,τι ξέρω οι πιο πολλοί άνεργοι πτυχιούχοι είναι Πολιτικοί Μηχανικοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos_312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsos_312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Πάντως ξέρετε πώς παρουσιάζουν τα αρχικά Ε.Μ.Π οι μεγαλύτεροι φοιτητές στους καινούριους ε?????
Ενας
Μαλάκας
Παραπάνω!!
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
οχι καλε metsobian institute of technology (mit)
εμεις ειμαστε οι original οι αλλοι στην αμερικη μας μιμηθηκαν
-----------------------------------------
Βασικά εγώ μόνο αν πιάσω τα 19090 θα πάω ΕΜΠ, για να γίνω ΠΜ, εννοείται. Αλλιώς δεν θα κάνω τον κόπο 5 χρόνια, 65 μαθήματα...Υπάρχουν και καλύτερα πράγματα να σπουδάσω...

για σενα!!!!!
υπονοεις κατι για τους ηλεκτρολογους?????:mad::mad:

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top