Πιστεύετε στο Θεό;

Πιστεύετε στο Θεό;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 360)
  • Ναι

    Ψήφοι: 186 51.7%
  • Οχι

    Ψήφοι: 174 48.3%

Λαλαουνης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λαλαουνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Κοιτα στη Θρακη εκανα φανταρος , κ εχω παει σε τζαμι. Η κοινοτητα αποτελειται απο Πομακους και Τουρκοφωνους Ελληνες ,ντοπιους γενικα.
Αντιθετα οι Προτεσταντες και οι Μ τ Ιεχωβα ειναι κυριως Ελληνες και ειναι πολυ εξαπλωμενοι, για να καταλαβεις πολλοι που δηλωνουν Ορθοδοξοι
εκκλησιαζονται σε ευαγγελικους προτεσταντικους ναους . Προκειται για ζωντανες κοινοτητες που δε βασιζονται σε καποια εθνικη μειονοτητα.
Οι Καθολικοι ειναι πιο αναμικτοι εχει 50.000 Ελληνες αλλα οι περισσοτεροι ειναι ξενοι.
Ποιο οργανωμενη κοινοτητα ειναι αυτη των Μ τ Ιεχωβα.

Γενικα παλια ηταν δυσκολο αλλη θρησκεια να ανοιξει ναο ηθελε αδεια Μητροπολιτη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Όποιος ψάχνει βρίσκει. Ποτέ μην σταματάς να αναζητείς.

Μπράβο Ξεχασμένε! Μεγάλη κουβέντα αυτή. Η αναζήτηση είναι η μητέρα της μάθησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Προσωπικά πιστεύω στα γεγονότα. Ένα γεγονός είναι ότι ο άνθρωπος από την φύση του ψάχνει για απαντήσεις, αν δεν πάρει τις απαντήσεις που θέλει μπορεί να τρελαθεί και να οδηγηθεί σε πολύ επικίνδυνες καταστάσεις. Το αιώνιο ερώτημα είναι "Από που προερχόμαστε?" αν καθίσετε να στο σκεφτείτε 10 λεπτά θα έχετε πονοκέφαλο! Γι αυτό τον λόγο ο άνθρωπος κατέληξε σε ένα ανώτερο ων, για να μην τρελαθεί! Όποιος δεν πίστευε σε αυτό το ων παλαιότερα, όπως μας δίδαξε η ιστορία, αντιμετώπιζε θάνατο γιατί ο καθένας ήθελε να ζει με την ψευδαίσθηση ότι όλα πάνε καλά και οτι υπάρχει κάποιος που φροντίζει για όλα!!
Προσωπικά πηγαινω στην εκκλησία (με το σχολείο και το Πάσχα) αλλά δεν μπορώ να τα ασπαστώ όλα όσο και να θέλω! Η λογική μου μου το εμποδίζει!
Είναι ωραία η ιδεολογία του Χριστιανισμού "Αγάπα τον συνάνθρωπο σου" και όντως την σέβομαι, ίσως αυτό να με κάνει θρήσκο.. αλλά υπάρχουν πολλά ερωτηματικά και κρατάω "μικρό καλάθι".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Tsig

Νεοφερμένος

Ο Kostas Tsig αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Προσωπικά πιστεύω στα γεγονότα. Ένα γεγονός είναι ότι ο άνθρωπος από την φύση του ψάχνει για απαντήσεις, αν δεν πάρει τις απαντήσεις που θέλει μπορεί να τρελαθεί και να οδηγηθεί σε πολύ επικίνδυνες καταστάσεις. Το αιώνιο ερώτημα είναι "Από που προερχόμαστε?" αν καθίσετε να στο σκεφτείτε 10 λεπτά θα έχετε πονοκέφαλο! Γι αυτό τον λόγο ο άνθρωπος κατέληξε σε ένα ανώτερο ων, για να μην τρελαθεί! Όποιος δεν πίστευε σε αυτό το ων παλαιότερα, όπως μας δίδαξε η ιστορία, αντιμετώπιζε θάνατο γιατί ο καθένας ήθελε να ζει με την ψευδαίσθηση ότι όλα πάνε καλά και οτι υπάρχει κάποιος που φροντίζει για όλα!!
Προσωπικά πηγαινω στην εκκλησία (με το σχολείο και το Πάσχα) αλλά δεν μπορώ να τα ασπαστώ όλα όσο και να θέλω! Η λογική μου μου το εμποδίζει!
Είναι ωραία η ιδεολογία του Χριστιανισμού "Αγάπα τον συνάνθρωπο σου" και όντως την σέβομαι, ίσως αυτό να με κάνει θρήσκο.. αλλά υπάρχουν πολλά ερωτηματικά και κρατάω "μικρό καλάθι".
μονο απο οσα ξερω δεν κατεληξε απο μονος του,δηλαδη εννοω πως δεν εφηυρε ο ανθρωπος τον Θεο απο μονος του...αλλα ο Ιδιος φανερωθηκε στους ανθρωπους.......συμφωνα με αυτα που εχουν γραφτει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
μονο απο οσα ξερω δεν κατεληξε απο μονος του,δηλαδη εννοω πως δεν εφηυρε ο ανθρωπος τον Θεο απο μονος του...αλλα ο Ιδιος φανερωθηκε στους ανθρωπους.......συμφωνα με αυτα που εχουν γραφτει!!

και απο ποιον εχουν γραφτει; απτους ανθρωπουυς.. βγαλε τα συμπερασματα σου λοιπον ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Tsig

Νεοφερμένος

Ο Kostas Tsig αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
και απο ποιον εχουν γραφτει; απτους ανθρωπουυς.. βγαλε τα συμπερασματα σου λοιπον ;)
παρε διαβασε και την Αγια Γραφη καθολου..να δεις ποιοι τα εγραψαν......δεν ειμαι εγω αρμοδιος να στα λεω....εγω τα εχω βγαλει τα δικα μου συμπερασματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
παρε διαβασε και την Αγια Γραφη καθολου..να δεις ποιοι τα εγραψαν......δεν ειμαι εγω αρμοδιος να στα λεω....εγω τα εχω βγαλει τα δικα μου συμπερασματα!

Την τελευταία φορά που κοίταξα οι απόστολοι ήταν άνθρωποι. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Την τελευταία φορά που κοίταξα οι απόστολοι ήταν άνθρωποι. :hmm:

Αυτο που δεν ξερουμε ειναι αμα ηταν οντως στα καλα τους :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Αυτο που δεν ξερουμε ειναι αμα ηταν οντως στα καλα τους :P:P:P

Κατα την γνώμη μου υπερέβαλαν σε αυτά που έγραψαν έτσι ώστε να εξασφαλίσουν την πνευματική τους εξουσία απέναντι στους ανθρώπους μετά τον θάνατο του Χριστού. Μην ξεχνάμε βέβαια ότι δεν έχουμε στην διαθεσή μας όλα τα ευαγγέλια μιας και μεγάλο μέρος αυτών είναι κλεισμένα στην βιβλιοθήκη του Βατικανού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Tsig

Νεοφερμένος

Ο Kostas Tsig αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Nαι ειχαν τοση φαντασια οι ανθρωποι και μυαλο που απο το 1000πΧ αρχισαν να γραφουν προφητειες για τον ερχομο του Χριστου και ελεγαν δεν βαριεσαι καποιος θα βρεθει να τις πραγματοποιησει...καποιος θα βρεθει να σταυρωθει..τοσο "εξυπνος" θα ηταν..αλλα αν ηταν επιστημονες μεγαλοι αυτοι που εγραψαν τα ευαγγελια και ολα αυτα τα βιβλια της Αγιας Γραφης θα πιστευατε..γιατι ο ανθρωπος δεν μπορει χωρις αποδειξεις...τα θελει ολα μπροστα του......τεσπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Nαι ειχαν τοση φαντασια οι ανθρωποι και μυαλο που απο το 1000πΧ αρχισαν να γραφουν προφητειες για τον ερχομο του Χριστου και ελεγαν δεν βαριεσαι καποιος θα βρεθει να τις πραγματοποιησει...καποιος θα βρεθει να σταυρωθει..τοσο "εξυπνος" θα ηταν..αλλα αν ηταν επιστημονες μεγαλοι αυτοι που εγραψαν τα ευαγγελια και ολα αυτα τα βιβλια της Αγιας Γραφης θα πιστευατε..
Αν το πάμε έτσι, φέρε στο νου σου και τα αντίστοιχα ιερά βιββλία των άλλων θρησκειών (λ.χ. Ισλαμισμός). Και εκεί αναφέρονται στον ερχομό του θεανθρώπου, ο οποίος, όμως, τυγχάνει να είναι ο κος Μωάμεθ.
γιατι ο ανθρωπος δεν μπορει χωρις αποδειξεις...τα θελει ολα μπροστα του......τεσπα
Ναι, η αποδειξιομανία, κάποια στιγμή, ίσως να μας καταστρέψει μέσω της τεχνολογίας. Η μοιρολατρία πιστεύεις ότι θα μας σώσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Αν το πάμε έτσι, φέρε στο νου σου και τα αντίστοιχα ιερά βιββλία των άλλων θρησκειών (λ.χ. Ισλαμισμός). Και εκεί αναφέρονται στον ερχομό του θεανθρώπου, ο οποίος, όμως, τυγχάνει να είναι ο κος Μωάμεθ.

Actually not. Ο Μωάμεθ είναι προφήτης και όχι θεάνθρωπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Nαι ειχαν τοση φαντασια οι ανθρωποι και μυαλο που απο το 1000πΧ αρχισαν να γραφουν προφητειες για τον ερχομο του Χριστου και ελεγαν δεν βαριεσαι καποιος θα βρεθει να τις πραγματοποιησει...καποιος θα βρεθει να σταυρωθει..τοσο "εξυπνος" θα ηταν..αλλα αν ηταν επιστημονες μεγαλοι αυτοι που εγραψαν τα ευαγγελια και ολα αυτα τα βιβλια της Αγιας Γραφης θα πιστευατε..γιατι ο ανθρωπος δεν μπορει χωρις αποδειξεις...τα θελει ολα μπροστα του......τεσπα

Κανείς τότε δεν μίλησε για σταύρωση (το 1000 π.Χ). Και όπως είπα και στο προηγούμενό μου ποστ οι άνθρωποι έψαχναν για απαντήσεις, όταν ένα παιδάκι έχει απορίες ποιον ρωτάει? τους γονείς του, όταν ένα σμήνος ανθρώπων που γονείς είναι οι εαυτοί του καθενός έχει υπαρξιακές απορίες ποιον ρωτάει? ΚΑΝΕΝΑΝ. Πρέπει να βρει απάντηση, και αν δεν βρει, να δημιουργήσει μία.
Επίσης για το θέμα της Αγίας Γραφής, πιστεύει κανείς όντως από εδώ ότι υπήρχε άνθρωπος που περπάτησε στο νερό? Ότι κάποιον τον έβαλαν στην φωτιά και δεν καιγόταν και ο ιδρώτας του έσβηνε την φωτιά?
Όπως είπα, καλές είναι οι ιδεολογίες αλλά να μην το παρακάνουμε... Επίσης η Αγία Γραφή είναι μια συλλογή από αποσπάσματα, δεν ξέρουμε ποιος την σύνθεσε και γιατί.
Και όντως, ο άνθρωπος θέλει αποδείξεις, δεν μπορεί να μου έρθει και να μου πει μια μέρα ένας ότι έκοψε το κεφάλι του και μετά το ξανακόλλησε και να περιμένει να τον πιστέψω:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Tsig

Νεοφερμένος

Ο Kostas Tsig αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Τα αλλα βιβλια αναφερουν ενα Θεο..ο οποιος ζητα τη διαδοση της λατρειας του στους απιστους με πολεμο και σφαγες(ισλαμ)...ασε που γραφτηκαν πολλα χρονια μετα τα ευαγγελια (κορανι)..για τις αλλες θρησκειες απο οσο ξερω απο το σχολειο(Κινα,Ιαπωνια)..προκειται περισσοτερο για φιλοσοφιες.....τεσπα πιστευω στο Θεο της ορθοδοξιας γιατι μαρεσει και ειναι πιστευω η Αληθεια....ο καθενας πιστευει οτι θελει εξαλλου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Τα αλλα βιβλια αναφερουν ενα Θεο..ο οποιος ζητα τη διαδοση της λατρειας του στους απιστους με πολεμο και σφαγες(ισλαμ)...ασε που γραφτηκαν πολλα χρονια μετα τα ευαγγελια (κορανι)..για τις αλλες θρησκειες απο οσο ξερω απο το σχολειο(Κινα,Ιαπωνια)..προκειται περισσοτερο για φιλοσοφιες.....τεσπα πιστευω στο Θεο της ορθοδοξιας γιατι μαρεσει και ειναι πιστευω η Αληθεια....ο καθενας πιστευει οτι θελει εξαλλου!!

Ο Θεός την ορθοδοξίας είναι ο Θεός και του Καθολικισμού και του Προτεσταντισμού. Η ορθοδοξία είναι διακλάδωση του Χριστιανισμού. Και είναι αλήθεια ότι έχει χυθεί πολύ αίμα για τις θρησκείες και χύνετε ακόμη και σήμερα στις χώρες της Ανατολής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Τα αλλα βιβλια αναφερουν ενα Θεο..ο οποιος ζητα τη διαδοση της λατρειας του στους απιστους με πολεμο και σφαγες(ισλαμ)...ασε που γραφτηκαν πολλα χρονια μετα τα ευαγγελια (κορανι)..για τις αλλες θρησκειες απο οσο ξερω απο το σχολειο(Κινα,Ιαπωνια)..προκειται περισσοτερο για φιλοσοφιες.....τεσπα πιστευω στο Θεο της ορθοδοξιας γιατι μαρεσει και ειναι πιστευω η Αληθεια....ο καθενας πιστευει οτι θελει εξαλλου!!

Actually not. Ο βουδισμός είναι μία θρησκεία που εμφανίστηκε λίγο πριν τον Χριστιανίσμο αν όχι και πολύ παλαιότερα. Είναι μία θρησκεία με κανόνες ηθικής όπως ο Χριστιανίσμός που έχει ώς απότερο σκοπό την ένωση του ανθρώπου με τον Θεο, χωρίς να ζητά απο τους πιστούς την διαδωσή της με οποιαδήποτε μορφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Tsig

Νεοφερμένος

Ο Kostas Tsig αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Κανείς τότε δεν μίλησε για σταύρωση (το 1000 π.Χ). Και όπως είπα και στο προηγούμενό μου ποστ οι άνθρωποι έψαχναν για απαντήσεις, όταν ένα παιδάκι έχει απορίες ποιον ρωτάει? τους γονείς του, όταν ένα σμήνος ανθρώπων που γονείς είναι οι εαυτοί του καθενός έχει υπαρξιακές απορίες ποιον ρωτάει? ΚΑΝΕΝΑΝ. Πρέπει να βρει απάντηση, και αν δεν βρει, να δημιουργήσει μία.
Επίσης για το θέμα της Αγίας Γραφής, πιστεύει κανείς όντως από εδώ ότι υπήρχε άνθρωπος που περπάτησε στο νερό? Ότι κάποιον τον έβαλαν στην φωτιά και δεν καιγόταν και ο ιδρώτας του έσβηνε την φωτιά?
Όπως είπα, καλές είναι οι ιδεολογίες αλλά να μην το παρακάνουμε... Επίσης η Αγία Γραφή είναι μια συλλογή από αποσπάσματα, δεν ξέρουμε ποιος την σύνθεσε και γιατί.
Και όντως, ο άνθρωπος θέλει αποδείξεις, δεν μπορεί να μου έρθει και να μου πει μια μέρα ένας ότι έκοψε το κεφάλι του και μετά το ξανακόλλησε και να περιμένει να τον πιστέψω:confused:
να σε ρωτησω κατι..πιστευεις οτι εγιναι ο πρωτος παγκοσμιος πολεμος και ο δευτερος και ολοι αυτοι οι πολεμοι που εχουν γινει μεχρι σημερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris Black

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris Black αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Τα αλλα βιβλια αναφερουν ενα Θεο..ο οποιος ζητα τη διαδοση της λατρειας του στους απιστους με πολεμο και σφαγες(ισλαμ)...ασε που γραφτηκαν πολλα χρονια μετα τα ευαγγελια (κορανι)..για τις αλλες θρησκειες απο οσο ξερω απο το σχολειο(Κινα,Ιαπωνια)..προκειται περισσοτερο για φιλοσοφιες.....τεσπα πιστευω στο Θεο της ορθοδοξιας γιατι μαρεσει και ειναι πιστευω η Αληθεια....ο καθενας πιστευει οτι θελει εξαλλου!!
Και γιατί ρε φίλε η δική σου η θρησκεία να είναι η αληθινή και των ισλαμιστών να μην είναι. Δηλαδή εσένα ποιος στο είπε ότι πιστεύεις στον αληθινό θεό?Ο θεός ο ίδιος? Και τι πάει να πει ''γράφτηκαν μετά''...και? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Tsig

Νεοφερμένος

Ο Kostas Tsig αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Actually not. Ο βουδισμός είναι μία θρησκεία που εμφανίστηκε λίγο πριν τον Χριστιανίσμο αν όχι και πολύ παλαιότερα. Είναι μία θρησκεία με κανόνες ηθικής όπως ο Χριστιανίσμός που έχει ώς απότερο σκοπό την ένωση του ανθρώπου με τον Θεο, χωρίς να ζητά απο τους ιστούς την διαδωσή της με οποιαδήποτε μορφή.
λαθος μου..sorry..δεν γνωριζω και πολλα για υτο,δεν διαβαζα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
να σε ρωτησω κατι..πιστευεις οτι εγιναι ο πρωτος παγκοσμιος πολεμος και ο δευτερος και ολοι αυτοι οι πολεμοι που εχουν γινει μεχρι σημερα?

Δεν μπορείς να συγκρίνεις αυτά τα δύο. Υπάρχουν αποδείξεις ότι αυτοί οι δύο πόλεμοι έγιναν ενώ για αυτά που λέει η Αγία Γραφή δεν υπάρχει καμία άλλη απόδειξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top