Πιστεύετε στο Θεό;

Πιστεύετε στο Θεό;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 360)
  • Ναι

    Ψήφοι: 186 51.7%
  • Οχι

    Ψήφοι: 174 48.3%

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
fail.άκρως άτοπο..πώς είναι δυνατόν η ύλη να προήρθε από το πουθενά;για όλα Ένας είναι ο δημιουργός...
λάθος..κι οι ένθεοι έχουν επιχειρήματα..

Πιο άτοπο από την ύπαρξη ενός άναρχου θεού ο οποίος τη δημιούργησε? Τα επιχειρήματα τον ένθεων (αν μιλάμε για χριστιανούς) βασίζονται στην Αγία Γραφή ένα βιβλίο γραμμένο από ανθρώπους που και καλά είχαν θεία αποκάλυψη, δηλαδή ένα βιβλίο γεμάτο αξιώματα. Έτσι ο ένθεος διαθέτει αξιωματικά επιχειρήματα που είναι κατά πολύ κατώτερα από τα λογικά επιχειρήματα όταν προσπαθείς να αποδείξεις μια θέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Πιο άτοπο από την ύπαρξη ενός άναρχου θεού ο οποίος τη δημιούργησε? Τα επιχειρήματα τον ένθεων (αν μιλάμε για χριστιανούς) βασίζονται στην Αγία Γραφή ένα βιβλίο γραμμένο από ανθρώπους που και καλά είχαν θεία αποκάλυψη, δηλαδή ένα βιβλίο γεμάτο αξιώματα. Έτσι ο ένθεος διαθέτει αξιωματικά επιχειρήματα που είναι κατά πολύ κατώτερα από τα λογικά επιχειρήματα όταν προσπαθείς να αποδείξεις μια θέση.
Ποια ειναι τα λογικα επειχειρηματα ενος αθεου;Φωτιστε μας με την απαραμιλλη λογικη σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποια ειναι τα λογικα επειχειρηματα ενος αθεου;Φωτιστε μας με την απαραμιλλη λογικη σας.

Οι άθεοι δεν χρειάζεται να έχουν καν επιχειρήματα καθώς αυτοί ισχυρίζονται την μη ύπαρξη θεού. Δεν αποδεικνύεις το αρνητικό αλλά το θετικό. Έτσι ο ένθεος πρέπει να αποδείξει την ύπαρξη θεού και όχι ο άθεος την μη ύπαρξη. Για απέδειξε μου εσύ την ύπαρξη θεού χωρίς αξιώματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimissss

Νεοφερμένος

Ο jimissss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
fail.άκρως άτοπο..πώς είναι δυνατόν η ύλη να προήρθε από το πουθενά;για όλα Ένας είναι ο δημιουργός...
λάθος..κι οι ένθεοι έχουν επιχειρήματα..

Το να ισχυριζεσαι οτι "δεν ξερουμε πως προηρθε η υλη αρα καποιος την δημιουργησε αρα την δημιουργησε ενας θεος αρα υπαρχει" ειναι το ιδιο πραγμα με αυτο που λεγανε οι αρχαιοι ελληνες ¨"δεν ξερουμε πως δημιουργηται ο κεραυνος αρα καποιος πρεπει να τους ριχνει αρα τα ριχνει ενας θεος που θα τον ονομασουμε Δια.Επειδη ακομα δεν ξερουμε πως δημιουργηθηκε η υλη εξαρχης αυτο δεν σημαινει οτι οτι υπαρχει ενας δημιουργος για την υλη.Καποτε θα μαθουμε, ισως ζουμε ισως δεν ζουμε και δεν θα το μαθουμε ποτε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Tsig

Νεοφερμένος

Ο Kostas Tsig αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
ενα θαύμα ζούμε......πως να περιγραφει με την λογικη και την επιστημη???.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Το να ισχυριζεσαι οτι "δεν ξερουμε πως προηρθε η υλη αρα καποιος την δημιουργησε αρα την δημιουργησε ενας θεος αρα υπαρχει" ειναι το ιδιο πραγμα με αυτο που λεγανε οι αρχαιοι ελληνες ¨"δεν ξερουμε πως δημιουργηται ο κεραυνος αρα καποιος πρεπει να τους ριχνει αρα τα ριχνει ενας θεος που θα τον ονομασουμε Δια.Επειδη ακομα δεν ξερουμε πως δημιουργηθηκε η υλη εξαρχης αυτο δεν σημαινει οτι οτι υπαρχει ενας δημιουργος για την υλη.Καποτε θα μαθουμε, ισως ζουμε ισως δεν ζουμε και δεν θα το μαθουμε ποτε :P

Ίσως, όμως, ήδη να γνωρίζουμε ότι η ύλη είναι αιώνια - χωρίς αρχή και τέλος, παρά μόνο με μεταβλητικές ιδιότητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ενα θαύμα ζούμε......πως να περιγραφει με την λογικη και την επιστημη???.........

Ναι κατανοώ ότι είναι πιο εύκολο να διαβάσεις και να πιστέψεις ένα παραμύθι απ'το να κάνεις επιστημονική έρευνα μια ολόκληρη ζωή. Γιαυτό άλλωστε οι θρησκείες έχουν τόσο μεγάλη απήχηση, γιατί δίνουν μια εύκολη λύση μαζί με μπόλικη δόση μεταθανάτιας ελπίδας. Φοβερό πακέτο αν μη τι άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Tsig

Νεοφερμένος

Ο Kostas Tsig αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Νομιζω δεν εχεις καταλαβει καθολου την διδασκαλια του Χριστιανισμου,αφου λες οτι προσφερει μια ευκολη λυση....δεν πειραζει εσυ πιστευε οτι η ασυνειδητη υλη δημιουργησε τον ενσυνειδητο ανθρωπο...δικαιωμα σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Αφού το έχεις ψάξει, λοιπόν, πες μας τι γνωρίζεις για την ύλη, καθώς και για τη σχέση ύλης-συνείδησης.

Υγ. Το γεγονός ότι κάποια πράγματα δε μπορεί ακόμη να τα χωρέσει το κεφάλι σου, δε σημαίνει ότι είναι άκυρα.
Επιμένω, όμως, σε αυτό που σε ρώτησα και περιμένω απάντηση.
λάθος..το δικό σου ίσως κεφάλι δε μπορεί να δεχθεί τα αυτονόητα..γενικότερα διακρίνω έναν εγωισμό,έναν ατομικισμό την τάση του ανθρώπου να πάρει τα πρωτεία και να ακυρώνει αυτά του αληθινού Θεού..τόσο δύσκολο είναι να δεχτείτε ορισμένοι ότι υπάρχει κάτι πολύ πιο ανώτερο από εμάς που ορίζει τα πάντα;
όσον αφορά αυτό που με ρωτάς,όταν λες σχέση ύλης-συνείδησης,πώς ακριβώς το ορίζεις εσύ;εννοώ θέλω να με κατατοπίσεις πιο συγκεκριμένα..όσον αφορά τις δικές μου γνώσεις για την ύλη,η απάντηση είναι απλή..πιστεύω όλα όσα λέει η θρησκεία,ότι δηλαδή όλα από το Θεό είναι δημιουργημένα,υλικά και πνευματικά αγαθά..
περί θεωριών εξέλιξης,big bang και τα συναφή,τα ακυρώνω όλα προσωπικά,κι όχι μόνη μου...βάσει των όσων ξέρω..για το πρώτο (big bang) δεν ξέρω πώς και αν έγινε,το σίγουρο είναι όμως πως ότι κι αν ήταν,από το Δημιουργό προκλήθηκε..
κοίτα,ακόμα και να μην είναι χριστιανός κανείς..δε γίνεται να βασίσει τη δημιουργία του κόσμου στο αόριστο,στο πουθενά..απλά η διαφορά είναι ότι αυτός πχ μπορεί να μην πιστεύει ότι τα έφτιαξε όλα ο Χριστός,ενώ εγώ το πιστεύω..

Πιο άτοπο από την ύπαρξη ενός άναρχου θεού ο οποίος τη δημιούργησε? Τα επιχειρήματα τον ένθεων (αν μιλάμε για χριστιανούς) βασίζονται στην Αγία Γραφή ένα βιβλίο γραμμένο από ανθρώπους που και καλά είχαν θεία αποκάλυψη, δηλαδή ένα βιβλίο γεμάτο αξιώματα. Έτσι ο ένθεος διαθέτει αξιωματικά επιχειρήματα που είναι κατά πολύ κατώτερα από τα λογικά επιχειρήματα όταν προσπαθείς να αποδείξεις μια θέση.
ότι είπα πάνω κάτω και στον από πάνω..και καλά;πώς ξέρεις εσύ ότι όντως δεν υπήρξε θεία αποκάλυψη;υπάρχουν ένα σωρό καθημερινά φαινόμενα που αποδεικνύουν την ύπαρξη του Θεού..και πώς ξέρεις επίσης ότι στον καθέναν μας δεν έχουν συμβεί διάφορα που μας το απέδειξαν επίσης;προσωπικά δε χρειάζομαι αποδείξεις για να πιστέψω,αλλιώς η πίστη χάνει όλην την ουσία της,αλλά υπάρχουν και κάποια πράγματα που μου το απέδειξαν..τώρα δε χρειάζεται να μιλησω και δημοσιως,καθως ειναι ακρως προσωπικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimissss

Νεοφερμένος

Ο jimissss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Ίσως, όμως, ήδη να γνωρίζουμε ότι η ύλη είναι αιώνια - χωρίς αρχή και τέλος, παρά μόνο με μεταβλητικές ιδιότητες.

Θα μου ηταν πολυ ευκολο να το πιστεψω αυτο αν μπορουσα να κατανοησω το απειρο.Επειδη ομως δεν μπορω να τα κατανοησω μου ειναι λιγο δυσκολο να φανταστω οτι ο χωρος και ο χρονος ειναι απειρος.Βεβαια επειδη δεν μπορω να το κατανοησω εγω δεν σημαινει οτι ειναι και λαθος αυτη η αποψη.Πολλα πραγματα ισχυουν που δεν μπορει να τα κατανοησει ο ανθρωπινος νους.Πριν τον Αινσταιν αν ελεγες σε καποιον οτι ο χωροχρονος καμπυλωνει θα σου ελεγε οτι αυτο δεν μπορει να το κατανοησει.Ομως μετα απο πολλες μελετες, παραδειγματα,παρομοιωσεις,αποδειξεις,εξελιγμενες θεωρειες το ενα το αλλο μπορεις να το κατανοησεις(αν και εμενα μου ακουγεται τρελο αλλα οχι απιθανο).Ισως τελικα ο χωροχρονος να καμπυλωνει τοσο πολυ που να κανει κυκλο γιαυτο και ειναι και απειρος :P (τα συνδυασα ωραια ε?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ότι είπα πάνω κάτω και στον από πάνω..και καλά;πώς ξέρεις εσύ ότι όντως δεν υπήρξε θεία αποκάλυψη;υπάρχουν ένα σωρό καθημερινά φαινόμενα που αποδεικνύουν την ύπαρξη του Θεού..και πώς ξέρεις επίσης ότι στον καθέναν μας δεν έχουν συμβεί διάφορα που μας το απέδειξαν επίσης;προσωπικά δε χρειάζομαι αποδείξεις για να πιστέψω,αλλιώς η πίστη χάνει όλην την ουσία της,αλλά υπάρχουν και κάποια πράγματα που μου το απέδειξαν..τώρα δε χρειάζεται να μιλησω και δημοσιως,καθως ειναι ακρως προσωπικα..

Εσύ πως ξέρεις ότι υπήρξε πράγματι αποκάλυψη και έχεις βασίσει όλη την κοσμοθεωρία σου σε αυτήν? Επίσης πως ξέρεις ότι δεν έχω δεχτεί και εγώ αποκάλυψη και δε με πιστεύεις? Όπως δέχτηκαν αυτοί τότε κάλλιστα μπορώ να δεχτώ κι εγώ τώρα, γιατί πιστεύεις αυτούς και όχι εμένα π.χ.?

Όσο για τα πράγματα που στο απέδειξαν, όταν εγώ πιστεύω σε κάτι μπορώ να δικαιολογήσω με χίλιες δυο δικαιολογίες. Π.χ. ήμουν χάλια ψυχολογικά, μίλησα με κάποιον, έγινα καλύτερα, άρα αυτόν ο θεός τον έστειλε, άρα ο θεός υπάρχει, άρα όλα τα άλλα. Πολλά τέτοια παραδείγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Ακυρώνεις τη θεωρία της εξέλιξης; Ποια νομίζεις πως είσαι, ώστε να μπορείς με τις ανύπαρκτες γνώσεις σου να ακυρώσεις τη θεωρία του Δαρβίνου;
Δείχνεις έρμαιο και άβουλο ον.

Σχετικά με την ερώτησή μου, υπήρξα σαφέστατος.
Αφού δε μπορείς να καταλάβεις όσα σε ρώτησα -σε συνδυασμό με την ασύστολη δόση άγνοιας που απλόχερα μας έδωσες να καταλάβουμε ότι σε διακατέχει-, δεν έχω να πω κάτι άλλο. Οι απαντήσεις είναι δεδομένες.

Σχετικά με τη θεωρία της εξέλιξης πάλι, μαζέψου γιατί πολύ αέρα πήρες, λέω εγώ. Ποια είσαι εσύ που χωρίς να έχεις ιδέα ακυρώνεις ολόκληρη έρευνα και τον επιστήμονα μαζί;

Αίσχος.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
η επιστήμη που τόσο όλοι θεοποιείτε,αν δεν ήταν ο Θεός,θα σας έλεγα αν θα υπήρχε επιστήμη,γνώση κι ευσυνειδησία...νομίζετε πως όσοι από σας έχετε ιδιαίτερες κλίσεις,ανεπτυγμένη,ορθή σκέψη,τα έχετε από μόνοι σας;όσοι τα καταφέρνετε σε μαθηματικά,φυσικές,χημείες,όσοι έχετε χάρισμα στο λόγο κι οποιοδήποτε ακόμα χάρισμα,το έχετε από μόνοι σας;νήπιοι και μωροί είμαστε χωρίς το Δημιουργό μας,αυτό είναι γεγονός..ο Γέροντας Πορφύριος δημοτικό έβγαλε και με τη θεία φώτιση ήξερε κάθε αστροφυσικό νόμο,καθώς και άψογη χημεία..επαναλαμβάνω..ΔΗΜΟΤΙΚΟ έβγαλε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Kostas Tsig

Νεοφερμένος

Ο Kostas Tsig αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Μόνο και μόνο η πίστη στον Θέο δίνει νόημα στην ζωή του ανθρώπου και την ελπίδα και την χαρά της Αναστάσεως...δεν νοείται ζωή χωρις τον Θεό.....προσωπικη αποψη παντα........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
η επιστήμη που τόσο όλοι θεοποιείτε,αν δεν ήταν ο Θεός,θα σας έλεγα αν θα υπήρχε επιστήμη,γνώση κι ευσυνειδησία...νομίζετε πως όσοι από σας έχετε ιδιαίτερες κλίσεις,ανεπτυγμένη,ορθή σκέψη,τα έχετε από μόνοι σας;όσοι τα καταφέρνετε σε μαθηματικά,φυσικές,χημείες,όσοι έχετε χάρισμα στο λόγο κι οποιοδήποτε ακόμα χάρισμα,το έχετε από μόνοι σας;νήπιοι και μωροί είμαστε χωρίς το Δημιουργό μας,αυτό είναι γεγονός..ο Γέροντας Πορφύριος δημοτικό έβγαλε και με τη θεία φώτιση ήξερε κάθε αστροφυσικό νόμο,καθώς και άψογη χημεία..επαναλαμβάνω..ΔΗΜΟΤΙΚΟ έβγαλε..

Και ο παππούς μου δημοτικό έβγαλε και ήξερε αγγλικά γιατί έκατσε και έμαθε τι πάει να πει αυτό? Όσο για τις κλίσεις μας στα μαθηματικά και τα άλλα, δε μας τα έδωσε ο θεός, είναι αποτέλεσμα πολύ κόπου και προσπάθειας.

Αντί λοιπόν να προσπαθείς να ακυρώσεις τον κόπο και την δουλεία όλων, ξεκίνα να δουλεύεις κι εσύ και όταν καταφέρεις κάτι ίσως να πάρεις μια δόση αυτοεκτίμησης και χαράς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Εσύ πως ξέρεις ότι υπήρξε πράγματι αποκάλυψη και έχεις βασίσει όλη την κοσμοθεωρία σου σε αυτήν? Επίσης πως ξέρεις ότι δεν έχω δεχτεί και εγώ αποκάλυψη και δε με πιστεύεις? Όπως δέχτηκαν αυτοί τότε κάλλιστα μπορώ να δεχτώ κι εγώ τώρα, γιατί πιστεύεις αυτούς και όχι εμένα π.χ.?

Όσο για τα πράγματα που στο απέδειξαν, όταν εγώ πιστεύω σε κάτι μπορώ να δικαιολογήσω με χίλιες δυο δικαιολογίες. Π.χ. ήμουν χάλια ψυχολογικά, μίλησα με κάποιον, έγινα καλύτερα, άρα αυτόν ο θεός τον έστειλε, άρα ο θεός υπάρχει, άρα όλα τα άλλα. Πολλά τέτοια παραδείγματα.
κρίνω βάσει των λεγομένων σου,δε μπορώ να ξέρω τι σκέφτεσαι ευρύτερα,αφού δε σε ξέρω..ότι βλέπω λέω και σε ότι βλέπω απαντώ..
όχι,πρόκειται για πολύ βαθύτερα πράγματα πουβ αποδεικνύουν ξεκάθαρα ότι ο Θεός υπάρχει...αν τα ζούσες,δε θα με αμφισβητούσες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όσο για το Δαρβινισμό, δεν έχει αποδειχθεί πλήρως γιατί λείπουν κάποια κομμάτια της εξελικτικής αλυσίδας, αλλά δεν έχει διαψευσθεί κιόλας. Παραμένει μια θεωρία με καλές πιθανότητες απόδειξης στο μέλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Με αφήνουν παγερά αδιάφορο πλέον τα όσα αναφέρεις, οπότε και τα αφήνω ασχολίαστα.
Σχετικά με το Δαρβίνο, άνοιξε τη Βιολογία Γενικής, στις τελευταίες σελίδες των εντός ύλης μαθημάτων θα δεις ελάχιστα πράγματα για αυτή, και θα ΜΑΘΕΙΣ κατά πόσο είναι άκυρη.

Άσχετη.-
το υπόλοιπο που έγραψα δεν το διάβασες;;;;
σου είπα ότι έχω και ένα (ΚΑΤ'ΕΣΕ) λογικο επιχειρημα,διαφορο των θρησκευτικων μου πεποιηθησεων..
πλακα μας κανεις,σε μια βιολογία γενικής βασίζεσαι; :laugh: :laugh: :laugh:
anyway,αλλον ασχετο διακρινω εγω και εχεις να δεις πολλα ακομα..και ακομα κι ασχετη,το προτιμω απ'το να είμαι ψωροπερηφανη οπως δειχνεις εσυ οτι εισαι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Kostas Tsig

Νεοφερμένος

Ο Kostas Tsig αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Αναρωτιεμαι γιατι ολοι οι επιστημονες και οι λατρεις αυτων..τα βαζουν και επιτιθενται μονο κατα του Θεου και οχι κατα του βουδα και του αλλαχ....πολυ περιεργο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
κρίνω βάσει των λεγομένων σου,δε μπορώ να ξέρω τι σκέφτεσαι ευρύτερα,αφού δε σε ξέρω..ότι βλέπω λέω και σε ότι βλέπω απαντώ..
όχι,πρόκειται για πολύ βαθύτερα πράγματα πουβ αποδεικνύουν ξεκάθαρα ότι ο Θεός υπάρχει...αν τα ζούσες,δε θα με αμφισβητούσες..

Τη μία μου λες κρίνεις βάσει των όσων βλέπεις και απ'την άλλη πιστεύεις σε ένα αόρατο θεό. Οκ το δέχομαι. Σου λέω τώρα πως δέχτηκα και εγώ αποκάλυψη και ξέρω την μια και μοναδική αλήθεια , ακολούθησε με θα σου δείξω το σωστό δρόμο. Θα το κάνεις? Όχι προφανώς.

Όλοι όσους έχω ρωτήσει λένε πως τους συνέβη κάτι πολύ προσωπικό και απέδειξε τα πάντα γι'αυτούς. Κανείς δεν μου είπε ποτέ τι ήταν αυτό... Θα το δεχτώ και αυτό, όπως άλλωστε είπα στην αρχή αυτή η κουβέντα δεν έχει γενικώς νόημα και καταλήγει σε κύκλους.

Αναρωτιεμαι γιατι ολοι οι επιστημονες και οι λατρεις αυτων..τα βαζουν και επιτιθενται μονο κατα του Θεου και οχι κατα του βουδα και του αλλαχ....πολυ περιεργο.....

Έλεος με αυτή τη καραμέλα, πόσο χαζό επιχείρημα πραγματικά.... Ασχολούμαστε με το χριστιανισμό γιατί μιλάμε με χριστιανούς... αν μιλάγαμε με μουσουλμάνους θα λέγαμε για το Ισλάμ.... Άθεος είμαι όχι αντι-χριστιανός....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Top