Πιστεύετε στη μοίρα;

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Το ό,τι αγόρασα λαχείο όμως ήταν δική μου απόφαση..

Βασικά, ναι, είναι διασταύρωση πολλών αποφάσεων όπως λες.

Απλά δεν πρέπει να βασιζόμαστε στην τύχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Nαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
και μοίρα να υπάρχει πρέπει να κουνήσεις κι εσύ το χεράκι σου για να σε ευνοήσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whatmarie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Whatmarie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
αυτο που λενε οτι ολα ειναι γραπτα να γινουν ειναι αληθεια (κατα την γνωμη μου) γιατι ετσι κι αλλιως αυτα τα γεγονοτα που γινονται εχουν "ξαναγινει"..ο ανθρωπος δεν μπορει να αλλαξει καποια απο αυτα,αλλα μερικα μπορει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Πιστεύω ότι υπάρχει ότι πιστεύεις ότι υπάρχει.

Αν για εσένα υπάρχει μοίρα τότε θα θεωρείς ότι όλα καθορίζονται από αυτή.
Αν για εσένα δεν υπάρχει τότε θα πιστεύεις ότι είσαι κύριος του εαυτού σου.

Οπότε τι σημασία έχει η αλήθεια? Την αλήθεια την αντιλάμβάνεται ο καθένας διαφορετικά δεν είναι μια και μοναδική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι ο κάθε άνθρωπος καθορίζει τη ζωή του ανάλογα με τις ενέργειες και τις πράξεις του.Θεωρώ ότι η ζωή μας δεν καθορίζεται από κάτι ανώτερο,αλλά ότι ο άνθρωπος και μόνο αυτός είναι υπεύθυνος γι αυτά που συμβαίνουν στη ζωή του καθημερινά.Βέβαια,πολλές φορές σημαντικό ρόλο σε κάποια πράγματα,βλέπουμε ότι "παίζει" κι ο παράγοντας τύχη,αλλά αυτό δεν αποτελεί λόγο για να πιστεύουμε ότι η ζωή μας εξαρτάται από κάτι/κάποιον άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Δε ξέρω αν υπάρχει μοίρα. Μόρα υπάρχει σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antreas95

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
την μοιρα την κανονιζεις εσυ με τις αποφασεις σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oLgA 19956

Νεοφερμένος

Η olga-maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω με χίλια στη μοίρα!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Αυτές είναι αναχρονιστικές θεωρείες. Δεν είναι δυνατόν η στιγμή της γέννησης να καθορίζει όλο το μέλλον του ατόμου. Ακόμη και η επιστήμη παραδέχτηκε ότι τίποτα δεν είναι αιτιοκρατικό. Άρα και στην καθημερινή ζωή υπάρχει το περιθώριο των επιλογών. Η πίστη στη μοίρα, κοινώς μοιρολατρεία, δεν είναι ωφέλιμη για τον άνθρωπο, αντιθέτως μάλλον αποτελεί αιτία για στασιμότητα και τροχοπέδη στην ανάπτυξή του. Όσον αφορά τον παράγοντα "τύχη" θεωρώ ότι είναι μόνο όρος για εκμετάλλευση, παρά πραγματικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω στην μοίρα . . .όχι πορωμένα ,αλλά αν βλέπω συνέχεια μπροστά κείμενα και δηλώσεις για την Ζάκυνθο και την Κεφαλονιά (κ κάποιος άλλος είναι από εκεί :xixi:) ,ε ,ναι πιστεύω πως πρέπει να πάω κάποια φάση . . .:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η Ελευθεροτυπία (ή κάποια άλλη εφημερίδα) άρχισε να έχει μαζί με την εφημερίδα και κάποια βιβλία για τον κάθε νομό της Ελλάδας.Το μόνο βιβλίο που καταφέραμε να θυμηθούμε και να πάρουμε τότε με την εφημερίδα ήταν η Θεσσαλονίκη.Σύμπτωση? :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Η Ελευθεροτυπία (ή κάποια άλλη εφημερίδα) άρχισε να έχει μαζί με την εφημερίδα και κάποια βιβλία για τον κάθε νομό της Ελλάδας.Το μόνο βιβλίο που καταφέραμε να θυμηθούμε και να πάρουμε τότε με την εφημερίδα ήταν η Θεσσαλονίκη.Σύμπτωση? :p
Δεν με καταλαβαίνεις . .. παντού μπροστά μου η Κεφαλονιά !Ο Χ-ΜΑΝ είναι από εκεί και πρόσφατα είδα τις φωτογραφίες του .Όπου και να γυρίσω το κεφάλι μου θα δω για την Κεφαλονια .ΑΚόμα και ο αδερφός μου ονειρεύτηκε πως κολυμπούσε σε μια παραλία της Κεφαλονιάς !![και δεν του είχα πει και κάτι]:jumpy:Σου μιλάω για τρελές συμπτώσεις (ή μοίρα;))

*και εγώ έτυχε το μόνο φυλλάδιο από την εφημερίδα που έχω πάρει, να είχε για τα Ιόνια νησιά :PΧωρίς πλάκα . ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g!orgos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Η Ελευθεροτυπία (ή κάποια άλλη εφημερίδα) άρχισε να έχει μαζί με την εφημερίδα και κάποια βιβλία για τον κάθε νομό της Ελλάδας.Το μόνο βιβλίο που καταφέραμε να θυμηθούμε και να πάρουμε τότε με την εφημερίδα ήταν η Θεσσαλονίκη.Σύμπτωση? :p
Βασικά θυμάμαι αυτη την σειρά αλλά εγώ είχα πάρει μόνο το πρώτο για τη Θεσσαλονίκη γιατί ήταν τζάμπα :P :D Για να μην βγαίνω off topic πάντως, δεν μπορώ να πώ ότι πιστευω στην Μοίρα αλλα πιστεύω πως το σύμπαν δεν αφήνει ανοικτούς λογαριασμούς.. Πάντα επανέρχεται και τους κλείνει.. :xixi: Υ.Γ Πολύ ποιητικό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βασικά θυμάμαι αυτη την σειρά αλλά εγώ είχα πάρει μόνο το πρώτο για τη Θεσσαλονίκη γιατί ήταν τζάμπα :P :D Για να μην βγαίνω off topic πάντως, δεν μπορώ να πώ ότι πιστευω στην Μοίρα αλλα πιστεύω πως το σύμπαν δεν αφήνει ανοικτούς λογαριασμούς.. Πάντα επανέρχεται και τους κλείνει.. :xixi: Υ.Γ Πολύ ποιητικό :P

Τζάμπα ήταν ε?:P
Καλά.Και πάλι νομός Θεσσαλονίκης ήταν.Δεν αλλάζει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g!orgos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Τζάμπα ήταν ε?:P
Καλά.Και πάλι νομός Θεσσαλονίκης ήταν.Δεν αλλάζει.:P
Η Θεσσαλονίκη που κολλάει όμως γιατί σε έχασα λιγο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι που θέλω να περάσω Θεσσαλονίκη :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnsonb

Νεοφερμένος

Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Εγώ με μια απλή λέξη... Όχι... :D

Απ'τα τρελά πιστεύω στους UFOάδες όμως.:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Εγώ δεν ξέρω αν πιστεύω στην μοίρα... κάποιες φορές είμαι ορθολογίστρια και σκέφτομαι οτι εγώ καθορίζω την ζωή μου γιατί έτσι όμως θέλω να πιστεύω...
Οι καταστάσεις όμως που ζω κάποιες φορές άλλα λένε....δεν θα φέρω τα προσωπικά μου παραδείγματα γιατί θα γίνω κουραστική όμως έχω δει κάτι οτι αν είναι να γίνει κάτι δεν υπάρχει περίπτωση 1 στο εκατομμύριο να μην γίνει...ενώ αν κάτι δεν πρέπει να γίνει...οτι και να κάνω δεν μπορώ να το καταφέρω:'(

Ηλίθιο αλλά μερικές φορές βλέπω οτι για τον καθένα υπάρχει ένα "σχέδιο" ο καθένας κάπου θα καταλήξει..και αυτό το σημείο είναι συγκεκριμένο...ίσως αυτό ισχύει όμως από τις επιλογές που κάνει που είναι και αυτές συγκεκριμένες....
παρόλο που άλλαξα επιλογές το συγκεκριμένο θέμα συνεχίζει να με οδηγεί σε έναν δρόμο......
τα συμπεράσματα? δικά σας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top