Περνώντας δύσκολες ώρες στη γυμναστική

glaider

Νεοφερμένος

Ο glaider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Δεν παρακολούθησα από την αρχή την συζήτηση σας, λόγω της μεγάλης έκτασης που πήρε το θέμα, μιας και σαν μαθητής Γ' Λυκείου που είμαι, ο Χρόνος είναι Χρήμα αυτή την περίοδο... :P Εγώ είμαι ακριβώς το αντίθετο απ' εσένα... Ανέκαθεν ήμουν πολύ καλός σ' ότι αφορούσε τον αθλητισμό!! Και μέχρι τώρα έχω ασχοληθεί πολύ εντατικά μ' αυτόν!! Πήγαινα ποδόσφαιρο στο Δημοτικό και από Γ' Γυμνασίου μέχρι και πέρυσι έκανα πρωταθλητισμό στον στίβο... (μια μικρή εισαγωγή στο αθλητικό βιογραφικό μου)
Απ' όταν θυμάμαι τον εαυτό μου, πάντα μου άρεσε να τρέχω και γενικά ήμουν πολύ ενεργητικός τυπάκος από πιτσιρίκι ακόμα!! :) Και πιστεύω πως είναι θέμα τύχης όλο αυτό.. Κακά τα ψέματα ορισμένοι το έχουν μέσα τους το αθλητικό στοιχείο, άλλοι σε μεγάλο βαθμό άλλοι πάλι σε μικρό! Εσύ απ'ότι μας λες ανήκεις στην δεύτερη κατηγορία!! Μην αισθάνεσαι άσχημα όμως... Αυτό είναι απλά μια τυχαία συγκυρία και δεν είναι δικό σου το φταίξιμο... Βέβαια μπορείς να κάνεις πολλά για να το διορθώσεις αυτό!! Όλα είναι θέμα εξάσκησης... Ίσως όταν ήσουν ακόμα μικρή δεν ασχολήθηκες ιδαιίτερα με κάθε είδους αθλοπαιδιές με αποτέλεσμα να είσαι ακόμα "Αρχάρια" στον τομέα της αυτό!! Οπότε ,αν θες, μπορείς να συνεχίσεις να προσπαθείς και σίγουρα θα δεις κάποια βελτίωση στην απόδοση σου!! Και το σημαντικότερο μην απογοητεύεσαι και τα παρατάς... Είναι χρυσός κανόνας για κάθε αθλητή αυτός.. Έναν αθλητή μόνο η εξάσκηση (=προπόνηση) μπορεί να τον κάνει καλύτερο!!
Αν πάλι δεν σ αφορά καθόλου πλέον ο τομέας της Γυμναστικής, συγγνώμη που θα στο πω, αλλά θα πρέπει να αναθεωρήσεις... Μπορεί να ήταν παλιοί αυτοί που το έλεγαν, και επιστημονικά αλλά και στις γνώσεις να ήταν υποδιέστεροι απ' εμάς, αλλά εγώ συμμερίζομαι την άποψη τους!! Αναφέρομαι στο γνωστό (θεωρώ σε όλους σας) ρητό "Νους υγιής εν σώματι υγιή" ή αλλιώς "Anima Sana In corpore Sano" στα λατινικά... Θεωρώ πως αυτό κρύβει μια βαθύτερη αλήθεια!! Στην αρχαία Ελλάδα, η γυμναστική ήταν βασικό στοιχείο της εκπαίδευσης που έπαιρναν οι νέοι και υποχρεωτική απ' όλους... Όπως και στην Ιδανική Πολιτεία του Πλάτωνα, οι Φύλακες (οι αντίστοιχοι άρχοντες σήμερα και κυβερνήτες μας) επιλέγονταν με βάση την σωματική τους διάπλαση αλλά και την νοημοσύνη τους... Δηλαδή, θεωρούσαν πως για να φτάσει ένας άνθρωπος στην ύψιστη μορφή γνώσης θα έπρεπε να διατηρεί καλή φυσική κατάσταση και να προσέχει το σώμα του... Νούς και σώμα είναι σαν ένα σύστημα συγκοινωνούντων δοχείων που το ένα ανταγωνίζεται το άλλο και πρέπει πάντα να βρίσκονται σε τέλεια ισορροπία, αλλιώς το ένα αποκτά μια "θρασύτητα" έναντι του άλλου... Εδώ ταιριάζει και το "Παν μέτρον Άριστον"... :whistle:
Οπότε ακόμα και να θεωρείτε τον εαυτό σας άνθρωπο των γραμμάτων, μην παραμελείτε την άσκηση και το σώμα σας... Βοηθούν σημαντικά στην καλύτερη λειτουργία του εγκεφάλου και φυσικά στον ψυχοσυναισθηματικό τομέα!! Έπειτα, ποτέ μην λουφάρετε από τη γυμναστική για να κάνετε κάτι άλλο, γιατί αυτό λειτουργεί μόνο κατά του εαυτού σας και πρέπει να εκμεταλλεύεστε αυτή την ευκαρία που σας δίνεται στα πλαίσια του σχολείου, για άθληση, μιας και ο χρόνος έξω απ' αυτό είναι περιορισμένος!!

Tip: Αν δεν τα καταφέρνεις καλά σε ένα παιχνίδι στη γυμναστική, φρόντισε να βρεις κάτι άλλο στο οποίο είσαι καλύτερη και σου αρέσει παράλληλα...

Συγγνώμη για το μάκρος του κειμένου...

Χαμογελάτε... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Axileas-LoCo

Νεοφερμένος

Ο Axileas-LoCo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Απο οτι βλεπω τα παιδια δεν είναι κομπλεξικα ... ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ .. ΤΟ μαθημα δεν είναι καθόλου ανώφελο... όπως και σε ολα τα μαθηματα υπαρχεί όχι μονο πνευματικη αλλα κια σωματικη καλλιεργεια .. Και ακου στο λεω εγω οχι και κανας σωματαρασ που παιζει την μπαλα στα δαχτυλα .. Απλα προσπαθω να διασκεδαζωνα χορευω να φοραωτις φορμουλες μου απλα για να μην δινω διακαιωματα ... ΜΗΝ ΝΟΙΑΖΕΣΕ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΛΕΝΕ οπως λεει ενα ποιηματακι .. :
Σχολιάζετε την ζωη μου ... Σημαινει οτι ειναι πιο ενδιαφερουσα απο την δικη σασ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christaras94

Νεοφερμένος

Ο christaras94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Θα κάνεις υπομονή μέχρι να πάς στο λύκειο, εκεί τα πράγματα είναι διαφορετικα. Ακόμη να ξέρεις οτι όταν κάποιον δεν μπορούνε να τον φτάσουμε, προσπαθούμε να τον μειώσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos777

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
στο μοναδικο μαθημα που ημουν παντα στην ωρα μου δεν ειχα κανει ποτε κοπανα ημουν παντα ο καλυτερος στα αθληματα και στις ασκησεις αλλα και εκανα φιγουρα στα κοριτσια(κοιλιακους κλπ) Το λατρευα αυτο το μαθημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,095 μηνύματα.
Aυτό το μάθημα πρέπει να καταργηθεί τελείως και να αντικατασταθεί με ελεύθερη ώρα. Δεν είναι δυνατόν να πληρώνονται καθηγητές και το μόνο που κάνουν είναι να δίνουν μια μπάλα στα παιδιά να παίζουν. Θα μου πείτε ότι υπάρχουν γυμναστές που δεν το κάνουν. Μα δεν μπορεί να κάνει ο γυμναστής τίποτα με αυτές τις συνθήκες. Πως να κάνεις γυμναστική εάν το σχολείο δεν έχει ούτε ντουζιέρες..... Δεν είναι δυνατόν 30 ιδρωμένα άτομα την επόμενη ώρα να μπαίνουν στις αίθουσες διδασκαλίας και να κανουν μάθημα γιατί τότε δημιουργείται απίστευτη βρώμα... Το καλύτερο που έχει να κάνει το σχολείο είναι να απωλήσει όλους τους γυμναστές και με τα λεφτά που θα μείνουν να κλείσει συμβάσεις με ιδιωτικά και δημόσια γυμναστήρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Aυτό το μάθημα πρέπει να καταργηθεί τελείως και να αντικατασταθεί με ελεύθερη ώρα. Δεν είναι δυνατόν να πληρώνονται καθηγητές και το μόνο που κάνουν είναι να δίνουν μια μπάλα στα παιδιά να παίζουν. Θα μου πείτε ότι υπάρχουν γυμναστές που δεν το κάνουν. Μα δεν μπορεί να κάνει ο γυμναστής τίποτα με αυτές τις συνθήκες. Πως να κάνεις γυμναστική εάν το σχολείο δεν έχει ούτε ντουζιέρες..... Δεν είναι δυνατόν 30 ιδρωμένα άτομα την επόμενη ώρα να μπαίνουν στις αίθουσες διδασκαλίας και να κανουν μάθημα γιατί τότε δημιουργείται απίστευτη βρώμα... Το καλύτερο που έχει να κάνει το σχολείο είναι να απωλήσει όλους τους γυμναστές και με τα λεφτά που θα μείνουν να κλείσει συμβάσεις με ιδιωτικά και δημόσια γυμναστήρια.
1) Και τώρα ελεύθερη ώρα είναι.
2) Εμείς έχουμε ντουσιέρες που βάζουν μέσα οι καθαρίστριες τα όπλα τους.
3) Το θέμα είναι ότι και εμείς δεν θέλουμε γυμναστική. Ξέρω περίπτωση γυμναστή που προσπαθούσε να κάνει σωστά τη δουλειά του και οι μαθητές του μαχαίρωσαν το αυτοκίνητο.
4) Το να απολυθούν κάποιες χιλιάδες, είναι υπερβολικό και απάνθρωπο.
5) Δεν συμφωνώ ότι όταν κάτι δεν γίνεται σωστά πρέπει να καταργηθεί. Πιστεύω ότι υπάρχει πάντα και η λύση της διόρθωσης.
6) Αυτό για τα ιδιωτικά δεν το δέχομαι. Θέλουμε ή όχι δωρεάν δημόσια παιδεία? Το επόμενο βήμα θα είναι να κλείσουμε και τα δημόσια σχολεία και να κάνουμε συμβάσεις με τα ιδιωτικά?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos777

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Aυτό το μάθημα πρέπει να καταργηθεί τελείως και να αντικατασταθεί με ελεύθερη ώρα. Δεν είναι δυνατόν να πληρώνονται καθηγητές και το μόνο που κάνουν είναι να δίνουν μια μπάλα στα παιδιά να παίζουν. Θα μου πείτε ότι υπάρχουν γυμναστές που δεν το κάνουν. Μα δεν μπορεί να κάνει ο γυμναστής τίποτα με αυτές τις συνθήκες. Πως να κάνεις γυμναστική εάν το σχολείο δεν έχει ούτε ντουζιέρες..... Δεν είναι δυνατόν 30 ιδρωμένα άτομα την επόμενη ώρα να μπαίνουν στις αίθουσες διδασκαλίας και να κανουν μάθημα γιατί τότε δημιουργείται απίστευτη βρώμα... Το καλύτερο που έχει να κάνει το σχολείο είναι να απωλήσει όλους τους γυμναστές και με τα λεφτά που θα μείνουν να κλείσει συμβάσεις με ιδιωτικά και δημόσια γυμναστήρια.
Δεν συμφωνω καθολου.. ειναι απανθρωπο να χασουν τοσοι χιλιαδες ανθρωποι τις δουλειες τους...'επειδη δημιουργειται απιστευτη βρωμα'.....δηλαδη αν το μαθημα γυμναστικης γινονταν τελευταια ωρα ποιο θα ηταν το προβλημα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,854 μηνύματα.
εκεί που γελούσαμε με τα παχύσαρκα αμερικανάκια...τώρα θα γελάνε με τα παχύσαρκα ελληνάκια

σηκωθείτε από τις καρέκλες...πιάστηκε ο κώλος σας και θα γεμίσετε χοληστερίνη, περιττά κιλά...κτλ
η γυμναστική είναι ζωή
το καθησιό και το αραλίκι είναι θάνατος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos777

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
εκεί που γελούσαμε με τα παχύσαρκα αμερικανάκια...τώρα θα γελάνε με τα παχύσαρκα ελληνάκια

σηκωθείτε από τις καρέκλες...πιάστηκε ο κώλος σας και θα γεμίσετε χοληστερίνη, περιττά κιλά...κτλ
η γυμναστική είναι ζωή
το καθησιό και το αραλίκι είναι θάνατος
ΕΥΓΕ npb παιδι μου!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,095 μηνύματα.
4) Το να απολυθούν κάποιες χιλιάδες, είναι υπερβολικό και απάνθρωπο.
Δεν χρειάζεται να απολυθούν αλλά να μην προσλαμβάνονται νέοι. Στα δημοτικά προτείνανε τη γυμναστική να έχει τη δυνατότητα να την κάνει ο δάσκαλος αλλά υπήρχουν αντιδράσεις.

6) Αυτό για τα ιδιωτικά δεν το δέχομαι. Θέλουμε ή όχι δωρεάν δημόσια παιδεία? Το επόμενο βήμα θα είναι να κλείσουμε και τα δημόσια σχολεία και να κάνουμε συμβάσεις με τα ιδιωτικά?
Αφού δεν μπορεί να πάει το γυμναστήριο στο σχολείο ας πάει το σχολείο στο γυμναστήριο.

Δεν συμφωνω καθολου.. ειναι απανθρωπο να χασουν τοσοι χιλιαδες ανθρωποι τις δουλειες τους...'επειδη δημιουργειται απιστευτη βρωμα'.....δηλαδη αν το μαθημα γυμναστικης γινονταν τελευταια ωρα ποιο θα ηταν το προβλημα??
Δεν μπορεί να κάνουν όλοι τελευταίες ώρες γυμναστική τα τμήματα είναι πολλά και οι γυμναστες σε κάθε σχολείο 1, 2.

εκεί που γελούσαμε με τα παχύσαρκα αμερικανάκια...τώρα θα γελάνε με τα παχύσαρκα ελληνάκια

σηκωθείτε από τις καρέκλες...πιάστηκε ο κώλος σας και θα γεμίσετε χοληστερίνη, περιττά κιλά...κτλ
η γυμναστική είναι ζωή
το καθησιό και το αραλίκι είναι θάνατος
Συμφωνω αλλά 1 ώρα στο γυμναστήριο ισοδυναμούν με 3 ώρες γυμναστική (αγγαρείες) ενός μέσου γυμναστή στο στο σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
.....δηλαδη αν το μαθημα γυμναστικης γινονταν τελευταια ωρα ποιο θα ηταν το προβλημα??
Υπάρχει νόμος που απαγορεύει να γίνεται η γυμναστική την τελευταία ώρα επειδή είναι πολύ μεσημέρι. Το ξέρω γιατί πέρυσι η γυμνάστρια μας, έκανε ολόκληρο θέμα γιατί δεν ήθελε να μένει στο σχολείο μέχρι αργά.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,095 μηνύματα.
Υπάρχει νόμος που απαγορεύει να γίνεται η γυμναστική την τελευταία ώρα επειδή είναι πολύ μεσημέρι. Το ξέρω γιατί πέρυσι η γυμνάστρια μας, έκανε ολόκληρο θέμα γιατί δεν ήθελε να μένει στο σχολείο μέχρι αργά.
:clapup: Αυτό είναι το δημόσιο.....:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos777

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Υπάρχει νόμος που απαγορεύει να γίνεται η γυμναστική την τελευταία ώρα επειδή είναι πολύ μεσημέρι. Το ξέρω γιατί πέρυσι η γυμνάστρια μας, έκανε ολόκληρο θέμα γιατί δεν ήθελε να μένει στο σχολείο μέχρι αργά.


για τον νομο δεν εχω ακουσει αλλα για το δημοσιουπαλληλικη ελεοςςςςςςς ποια....εμεις απ οτι θυμαμε:hmm: τελευταιες ωρες καναμε γυμναστικη δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
για τον νομο δεν εχω ακουσει αλλα για το δημοσιουπαλληλικη ελεοςςςςςςς ποια....εμεις απ οτι θυμαμε:hmm: τελευταιες ωρες καναμε γυμναστικη δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο...
Δες εδώ: https://www.fa3.gr/nomothesia_2/nomoth_fa/11_last_hour_2tmimata-matakinisi_mathiton.htm
Για λόγους Βιολογικούς και Υγιεινής, πρέπει ν’ αποφεύγεται η Γύμναση των μαθητών-τριών, την τελευταία ώρα του πρωινού και την πρώτη του απογευματινού κύκλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Υπάρχει νόμος που απαγορεύει να γίνεται η γυμναστική την τελευταία ώρα επειδή είναι πολύ μεσημέρι. Το ξέρω γιατί πέρυσι η γυμνάστρια μας, έκανε ολόκληρο θέμα γιατί δεν ήθελε να μένει στο σχολείο μέχρι αργά.


εμείς όλο τελευταία ώρα κάνουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
εμείς όλο τελευταία ώρα κάνουμε...
Ο νόμος υπάρχει. Αν ο γυμναστής δεν θέλει να ξυπνάει νωρίς, κάνει την πάπια. Αν θέλει να τελειώνει νωρίς, τον εφαρμόζει.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crisdirk41

Νεοφερμένος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
(δεν εχω διαβασει τα προηγουμενα μονο το πρωτο)
ελα ρε παιδια.. ακους εκει να καταργηθει η γυμναστικη... μια ωρα ειναι που ολοι οταν ημασταν σχολειο περιμενα πως και πως μπας και ξεσκασουμε λιγο... και εγω οταν παιζαμε ποδοσφαιρο ολο βλακειες εκανα και τα ακουγα απο τους αλλους! αλλα δεν δινεις σημασια και τους γραφεις κανονικοτατα στα @@ σου! εγω 2α και 3η λυκειου καθομουν με αλλους 2 ή ακομα και μονος μου(το προτιμουσα) και βαραγα βολες και σουτ σαν προπονηση... ασε που φοβομουνα να παιξω μπαλα με ολα αυτα τα "ταγαρια" μηπως και χτυπησω! απλα εσυ κοπελα μου παρε μια μπαλα βολλευ και παιξε με 2 φιλες σου σε μια γωνια και να μιλατε που και που! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Ο νόμος υπάρχει. Αν ο γυμναστής δεν θέλει να ξυπνάει νωρίς, κάνει την πάπια. Αν θέλει να τελειώνει νωρίς, τον εφαρμόζει.


καλά δεν το θεωρώ και τόσο τραγικό να πω την αλήθεια, ίσα ίσα δεν έχεις και άλλη ώρα μάθημα μετά ώστε να έχεις θέμα με ιδρώτες, αλλαξιές κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
καλά δεν το θεωρώ και τόσο τραγικό να πω την αλήθεια, ίσα ίσα δεν έχεις και άλλη ώρα μάθημα μετά ώστε να έχεις θέμα με ιδρώτες, αλλαξιές κλπ

εγώ ποτέ δεν ίδρωσα στη γυμναστική :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
τι λετε καλε??????ενα μαθημα εχουμε για να ξεσκαμε και αυτο να καταργιθει???εμενα ειναι το αγαπημενο μου μεσα σε ολες τις βαρετες ωρες μαθηματων μεσα στη ταξη..και στο κατω κατω η γυμναστικη χρειαζεται..δηλαδη εγω τη θεωρω απαραιτιτη....!
βασικα απ'οτι θυμαμαι στο γυμνασιο συνηθως τελευταιες ωρες ειχαμε γυμναστικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top