Περιορισμοί στη χρήση βίαιων ηλεκτρονικών παιχνιδιών από τους γονείς

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
αχαχχαχαχα αληθεια καλυτερα να ξυνομαι παρα να ειμαι ο καλυτερος στο γουοου:confused:

Για αυτο και θα αποτυχεις στη ζωη σου.Οχι επειδη δεν παιζει wow.Αλλα επειδη εχεις παρωχημενες αποψεις.Οπως και πολλοι αλλοι.
Αντε ξεκινα να πουλας χαρτομαντιλα προλαβαινεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Για αυτο και θα αποτυχεις στη ζωη σου.Οχι επειδη δεν παιζει wow.Αλλα επειδη εχεις παρωχημενες αποψεις.Οπως και πολλοι αλλοι.
Αντε ξεκινα να πουλας χαρτομαντιλα προλαβαινεις.
παρωχημένη άποψη ότι τα παιδιά που κάθονται 7 ώρες σε ένα νετ αντί να αθλούνται καταστρέφονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είμαι σίγουρος πως τα ίδια έλεγαν και για τη τηλεόραση και ακόμα πιο παλιά για το ίδιο το σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
Για αυτο και θα αποτυχεις στη ζωη σου.Οχι επειδη δεν παιζει wow.Αλλα επειδη εχεις παρωχημενες αποψεις.Οπως και πολλοι αλλοι.
Αντε ξεκινα να πουλας χαρτομαντιλα προλαβαινεις.

παρωχημενες αποψεις ? ουτε καν απλα δεν μου φαινονται τοσο σοβαρα τα βιντεο γκειμς ωστε να τους δωσω καποια σημασια χωρις αυτο να σημαινει οτι υποβαθμιζω αυτους που το κανουν, στα παπαρια μου στην τελικη πως θα σπαταλησει ο καθεις τον χρονο του . οσο για τα αλλα οκ δεν θα μπω καν στο τρυπακι να κατσω να σκεφτω καμια μαλακια να σου απαντησω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Kαλύτερα να παίζεις μπάλα σε αλάνα
από το να πάιζεις pro
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dragonborn

Νεοφερμένος

Ο Dragonborn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Παιδια, ειναι απλο: Καποια videogames ειναι τεχνη, ενω αλλα ειναι ''χαζα, απλοικα και απλα για το ''fun''.

Πολλα παιχνιδια προσφερουν τρομερο story και συναγωνιζονται τις ταινιες (Heavy Rain) οποτε καλο ειναι
να μην τα υποτιμουμε ολα.
Τωρα για WoW, LOL, δεν ξερω προσωπικα αλλα δεν μου φαινονται κατι το ιδιαιτερο, χωρις ομως να
υποτιμω τους ''καμμενους'' με αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
παρωχημενες αποψεις ? ουτε καν απλα δεν μου φαινονται τοσο σοβαρα τα βιντεο γκειμς ωστε να τους δωσω καποια σημασια χωρις αυτο να σημαινει οτι υποβαθμιζω αυτους που το κανουν, στα παπαρια μου στην τελικη πως θα σπαταλησει ο καθεις τον χρονο του . οσο για τα αλλα οκ δεν θα μπω καν στο τρυπακι να κατσω να σκεφτω καμια μαλακια να σου απαντησω:P

Με μαλακια μου απαντησες.
Οπως ειπα και πριν ο αθλητισμος εκπαιδευει το πνευμα,ενω τα video games σε κανουν σαν τον Κατιδη.
Οπα ο Κατιδης αθλητης δεν ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scof

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Jesus! Μου συγκρίνεις παιχνίδια horror με την τέχνη?? Τέχνη, δεν είναι ο κινηματογράφος μόνο και δεν εστιάζω εκεί..Εστιάζω σε άλλες μορφές της που θα μπορούσε να στραφεί ο έφηβος και να καλλιεργηθεί μέσω αυτού. Ο κινηματογράφος είναι κάτι τελείως διαφορετικό και πολυδιάστατο. Για πολύ λίγους, και μάλιστα ενήλικες ναι μπορεί να θεωρείται τέχνη γιατί είναι σε θέση να το καταλάβει να το φιλτράρει..( αν και οι ταινίες αυτές όσο και κάποιοι τις θεωρούν καλλιτεχνικές δεν εντάσσονται στην 7η τέχνη).Το 15χρονο όμως που είναι σε φάση δημιουργίας της προσωπικότητας του, μιμείται.
Αν προσωπικά για εμένα, τα παιχνίδια αυτά δεν θα έπρεπε να έχουν λόγο ύπαρξης, διότι βασίζονται καθαρά στο βασικό ένστικτο του ανθρώπου, της επιβίωσης μέσω φόνου κάτι το όποιο όταν το καλλιεργείς σε παιδικές ψυχές, για το κέρδος, είναι ΕΓΚΛΗΜΑ.

Θες να συγκρίνεις τον κινηματογράφο με τα games το δέχομαι..Αλλά μην το κάνεις με τις άλλες μορφές τέχνης ή τον αθλητισμό γιατί είναι βλακώδες και ηλίθιο.

Δεν θεωρώ υγιές να αναπτύσσεις μια social ζωή μέσα σ' ένα pc πως να το κάνουμε..

Y.Γ. και να τελειώνω το θέμα, έχω παίξει pc games στην εκάστοτε ηλικία, αλλά δεν με γέμιζε όσο ο αθλητισμός ή η ζωγραφική. Ο καθένας έχει διαφορετικά στανταρ.

Δεν είναι horror, πλην του Alan Wake. Και ναι, αφού θεωρείται τέχνη ο Stephen King και τα βιβλία του, θέλω να θεωρείται και ο Sam Lake και τα παιχνίδια του. Και από τη στιγμή που αποτελεί οπτικοακουστικό υλικό, μπορεί να συγκριθεί μόνο με οπτικοακουστικό υλικό. Εγώ δεν σύγκρινα τα games με τον αθλητισμό. Όπως δεν συγκρίνω το αυτοκίνητο με το ραδιόφωνο

Kαλύτερα να παίζεις μπάλα σε αλάνα
από το να πάιζεις pro

Συμφωνώ. Αλλά FIFA; :P:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
Με μαλακια μου απαντησες.
Οπως ειπα και πριν ο αθλητισμος εκπαιδευει το πνευμα,ενω τα video games σε κανουν σαν τον Κατιδη.
Οπα ο Κατιδης αθλητης δεν ειναι;

νταξ δεν νομιζω να σαι τοσο βλακας ωστε απο ενα συγκεκριμενο παραδειγμα να κανεις τετοια γενικευση:hmm:
μπορει και ναι τωρα που το σκεφτομαι :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mantalo

Νεοφερμένος

Ο τραπεζομάντηλο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νέοι Επιβάτες (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
κοιτάξτε αν και gamer όχι φανατικός βέβαια σας λέω
αθλητισμός>games
ΟΚ τα games καλά αλλά δεν συγρίνονται γιατί
-με τον αθλητισμό κοινοικοποιήσαι(και με τα παιχνίδια αλλά σε μικρότερο βαθμό)
-κρατάς την φόρμα σου(ε ναι μην γίνουμε και γουρούνια βρε παιδιά)
-παιρνάς ευχάριστα την ώρα σου(προσωπικά προτιμώ να παίζω μπάλα με παρέα παρά να παίζω LoL με παρέα)

p.s Αυτή είναι η δική μου άποψη.Καλά τα ηλεκτρονικά παιχνίδια αλλά με μετρα.Α,και να τα θεωρώ τέχνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Οτι δεν μας συμφερει ειναι γενικευση.Τα βιαια παιχνιδια μας ωθουν στη βια.Ο αθλητισμος οχι.Βεβαια αυτα ειναι απλες γενικευσεις

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όσοι κατηγορούν τα βίντεο παιχνίδια καίγονται στο κινητό. Σίγουρα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Καλύτερα να παίζεις GTA 4


παρά να κλεβεις αυτοκίνητα, να οδηγάς στο αντίθετο ρεύμα, να σκοτώνεις αθώους πολίτες να δίνεις μπουνίδια για να δεις πως θα αντιδράσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Eιμαι σιγουρος για οτι γραφω.Ποσοι απο εσας τους κουλτουριαρηδες ασχολειστε με τον αθλητιμσο και την τεχνη εδω μεσα;
Και αν το κανετε δεν θα μπαινατε στον κοπο να γραψετε σε ενα τετοιο θεμα αφου μειωνει την ανεπτυγμενη νοημοσυνη σας.

ΥΓ. Ο Κατιδης αθλητης ειναι.Ασχολειται δημιουργικα με τον χρονο του.Ειναι ενας απο εσας.
Ναι,ειμαστε κουλτουριαρηδες! Τι να σου πω...Δεν ξερω για τους αλλους,εγω προσωπικα ασχολουμαι με το βολλευ απο 9 χρονων και αναγκαστηκα να το σταματησω λογω ενος προβληματος υγειας,αλλα συντομα θα μπορεσω να ασχοληθω ξανα...Και οσο για τους βαθμους και για τα πτυχια,απ'οτι βλεπω οι περισσοτεροι απο εδω μεσα δεν νομιζω να εχουν προβλημα με το διαβασμα,ολοι μια χαρα τα πανε με τους βαθμους(τουλαχιστον ετσι λενε)!
Και δεν ξερω αν τα πιστευεις αυτα που λες,παντως ειναι κοινως αποδεκτο οτι τα video games δεν εχουν θετικα αποτελεσματα στην ψυχικη και στην σωματικη υγεια των παιδιων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλύτερα να παίζεις GTA 4


παρά να κλεβεις αυτοκίνητα, να οδηγάς στο αντίθετο ρεύμα, να σκοτώνεις αθώους πολίτες να δίνεις μπουνίδια για να δεις πως θα αντιδράσουν

:D
Ρε αυτά κάνουν τα παιδιά βίαια. Όχι σαν το προπονητή στο πόλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Καλύτερα να παίζεις sims 3

Παρά να τα φτιάχνεις με μια κοπέλα να την χωρίζεις, να τα φτιάχνεις παράλληλα με άλλες , να κάνεις παιδιά να τα σκοτώνεις γιατί απλά βαριέσαι να τα χειρίζεσαι , να κλείνεις την κοπέλα σου σε νησάκι με γύρω γύρω θάλασσα για να δεις πως θα πεθάνει από ασιτία ,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλύτερα να παίζεις surgeon simulator.

Παρά να αφαιρείς πνευμονία για να δεις τι θα γίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
πωωω ήθελα να κάνω κάτι παρόμοιο
Καλύτερα να παίζείς theme hospital


παρά να απολύεις προσωπικό, να κόβεις φάρμακα και υπηρεσίες για να λες ότι απλά έκανες κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scof

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Και μιας παίζω Bioshock αυτόν τον καιρό, ταιριάζει με το θέμα

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Όσοι κατηγορούν τα βίντεο παιχνίδια καίγονται στο κινητό. Σίγουρα πράγματα.
εντάξει μας γνωρίζετε σίγουρα καλά όλους στο φόρουμ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top