Περιορισμοί στη χρήση βίαιων ηλεκτρονικών παιχνιδιών από τους γονείς

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω ετσι και αλλιώς δε μπορω να παίξω αυτα τα παιχνιδια γιατι ειναι δύσκολα.

Και δίνεις λεφτα για να παίξεις ;

Δε πληρώνεις αλλά η βιομηχανία είναι τόσο ύπουλη που θα σε αναγκάσει να πληρώνεις στο τέλος. Είναι όντως δύσκολο κι ας έχει παιδικά γραφικά. Δεν το προτείνω σε κανέναν που δε μπορεί να παίξει πάνω από 2-3 ώρες τη μέρα όπως εγώ
Αναφέρθηκα εγώ πότε για πρωταθλητισμό?? :confused:
Άντε καλά...Εγώ φταίω που και γράφω..Ότι να ναι ακούω σήμερα...Το έχει μέρα φαίνεται λόγω ζέστης..

Και παρεμπιπτόντως, ασχολούμαι τόσα χρόνια με τον αθλητισμό..Λες να μου ήρθαν ουρανοκατέβατα αυτά που λέω?? Τι να πω, το ότι κάθεστε και βάζετε στην ίδια μοίρα τις τέχνες και τον αθλητισμό με το lol και το wow είναι αξιοθρήνητο..

Ούτε εγώ αναφέρθηκα στον πρωταθλητισμό. Και ναι πιστεύω πως θα αθλητικά πρωταθλήματα με αυτά του λολ είναι το ίδιο πράγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Αναφέρθηκα εγώ πότε για πρωταθλητισμό?? :confused:
Άντε καλά...Εγώ φταίω που κάθομαι και γράφω..Ότι να ναι ακούω σήμερα...Το έχει μέρα φαίνεται λόγω ζέστης..

Και παρεμπιπτόντως, ασχολούμαι τόσα χρόνια με τον αθλητισμό..Λες να μου ήρθαν ουρανοκατέβατα αυτά που λέω?? Τι να πω, το ότι κάθεστε και βάζετε στην ίδια μοίρα τις τέχνες και τον αθλητισμό με το lol και το wow είναι αξιοθρήνητο..

Mην το παιζεις ανωτερος δεν εισαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Genesis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Genesis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Ούτε εγώ αναφέρθηκα στον πρωταθλητισμό. Και ναι πιστεύω πως θα αθλητικά πρωταθλήματα με αυτά του λολ είναι το ίδιο πράγμα.

Αυτό με ανησυχεί...:confused:
Mην το παιζεις ανωτερος δεν εισαι.

Εντάξει δεν θα το παίζω ανώτερη αλλά ανώτερος...:smoke: :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό με ανησυχεί...:confused:

Δεν καταλαβαίνω γιατί. Κουράζονται οι μεν κουράζονται και οι δε. Αυτό το θεωρώ προκατάληψη... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Και ναι πιστεύω πως θα αθλητικά πρωταθλήματα με αυτά του λολ είναι το ίδιο πράγμα.
χαχαχαχααχχααχαχ
εντάξει το τερμάτισες πραγματικά:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scof

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Αναφέρθηκα εγώ πότε για πρωταθλητισμό?? :confused:
Άντε καλά...Εγώ φταίω που κάθομαι και γράφω..Ότι να ναι ακούω σήμερα...Το έχει μέρα φαίνεται λόγω ζέστης..

Και παρεμπιπτόντως, ασχολούμαι τόσα χρόνια με τον αθλητισμό..Λες να μου ήρθαν ουρανοκατέβατα αυτά που λέω?? Τι να πω, το ότι κάθεστε και βάζετε στην ίδια μοίρα τις τέχνες και τον αθλητισμό με το lol και το wow είναι αξιοθρήνητο..
Τέχνη με WoW όχι. Τέχνη με Heavy Rain, Max Payne, L.A. Noire ή Alan Wake ναι. Υπάρχουν παιχνίδια που είναι τέχνη. Αλλά μάλλον δεν τα ξέρεις αυτά... Και πριν ρίξεις το dislike σου, ρίξε πρώτα μια ματιά τι είναι αυτά. Διάβασε ένα review. Το story αυτών των παιχνιδιών θα το ζήλευαν και οι καλύτερες ταινίες.

Πόσο μάλλον του Heavy Rain, που το story το χτίζεις εσύ, με τις επιλογές σου. Επιλογές που έχουν αντίκτυπο στην συνέχεια, και μπορούν να επιφέρουν μέχρι και τον θάνατο τον πρωταγονιστών. Αλλά ναι, δεν είναι τέχνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
τωρα ελπιζω πως δεν συγκρινετε τον αθλητισμο με τα βιντεο γκειμς :knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
χαχαχαχααχχααχαχ
εντάξει το τερμάτισες πραγματικά:confused:

Απο πλευρας ανταγωνισμου το ιδιο πραγμα ειναι.Απο πλευρας απηχησης ειναι πανω απο το βολλευ τουλαχιστον στην Ασια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Απο πλευρας ανταγωνισμου το ιδιο πραγμα ειναι.Απο πλευρας απηχησης ειναι πανω απο το βολλευ τουλαχιστον στην Ασια.
έχω μπει σε διαδικασία να συζητήσω την διαφορά αθλητισμού με γυμναστήριο, ε όχι και την διαφορά αθλητισμού με gaming σε pc:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μερικά βίντεο παιχνίδια δεν μπορούν να συγκριθούν ούτε με τους καλύτερες ταινίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scof

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Μερικά βίντεο παιχνίδια δεν μπορούν να συγκριθούν ούτε με τους καλύτερες ταινίες.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Genesis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Genesis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Τέχνη με WoW όχι. Τέχνη με Heavy Rain, Max Payne, L.A. Noire ή Alan Wake ναι. Υπάρχουν παιχνίδια που είναι τέχνη. Αλλά μάλλον δεν τα ξέρεις αυτά... Και πριν ρίξεις το dislike σου, ρίξε πρώτα μια ματιά τι είναι αυτά. Διάβασε ένα review. Το story αυτών των παιχνιδιών θα το ζήλευαν και οι καλύτερες ταινίες.

Πόσο μάλλον του Heavy Rain, που το story το χτίζεις εσύ, με τις επιλογές σου. Επιλογές που έχουν αντίκτυπο στην συνέχεια, και μπορούν να επιφέρουν μέχρι και τον θάνατο τον πρωταγονιστών. Αλλά ναι, δεν είναι τέχνη.

Jesus! Μου συγκρίνεις παιχνίδια horror με την τέχνη?? Τέχνη, δεν είναι ο κινηματογράφος μόνο και δεν εστιάζω εκεί..Εστιάζω σε άλλες μορφές της που θα μπορούσε να στραφεί ο έφηβος και να καλλιεργηθεί μέσω αυτού. Ο κινηματογράφος είναι κάτι τελείως διαφορετικό και πολυδιάστατο. Για πολύ λίγους, και μάλιστα ενήλικες ναι μπορεί να θεωρείται τέχνη γιατί είναι σε θέση να το καταλάβει να το φιλτράρει..( αν και οι ταινίες αυτές όσο και κάποιοι τις θεωρούν καλλιτεχνικές δεν εντάσσονται στην 7η τέχνη).Το 15χρονο όμως που είναι σε φάση δημιουργίας της προσωπικότητας του, μιμείται.
Αν προσωπικά για εμένα, τα παιχνίδια αυτά δεν θα έπρεπε να έχουν λόγο ύπαρξης, διότι βασίζονται καθαρά στο βασικό ένστικτο του ανθρώπου, της επιβίωσης μέσω φόνου κάτι το όποιο όταν το καλλιεργείς σε παιδικές ψυχές, για το κέρδος, είναι ΕΓΚΛΗΜΑ.

Θες να συγκρίνεις τον κινηματογράφο με τα games το δέχομαι..Αλλά μην το κάνεις με τις άλλες μορφές τέχνης ή τον αθλητισμό γιατί είναι βλακώδες και ηλίθιο.

Δεν θεωρώ υγιές να αναπτύσσεις μια social ζωή μέσα σ' ένα pc πως να το κάνουμε..

Y.Γ. και να τελειώνω το θέμα, έχω παίξει pc games στην εκάστοτε ηλικία, αλλά δεν με γέμιζε όσο ο αθλητισμός ή η ζωγραφική. Ο καθένας έχει διαφορετικά στανταρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Μια μικρη ανασκοπηση του thread. :hmm:

Ενα 50% full προκατειλημμενο απεναντι στα video games και τους gamers
Ενα 30% υπερ των games γιατι οι ιδιοι ειναι gamers.
και ενας να μας χτυπαει αλυπητα με ασυστολο trolling :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Eγω ξερω οτι οσοι λετε οτι ειστε κατα των βιντεοπαιχνδιων

1. Ειστε πολυ αχρηστοι για να παιξετε

2.Λετε οτι ειναι καλυτερα να ασχολεισαι με αθλητισμο και αλλες παρομοιες χρησιμες δραστηριοτητες που οντως ειναι σωστο.Ξεχνατε ομως οτι κοροιδευετε τους εαυτους σας και τη μιζερη ζωη σας αφου δεν ασχολειστε με τιποτα.Τουλαχιστον οι κορυφαιοι gamers στον κοσμο που χλευαζονται συχνα ειναι καλυτεροι σε κατι εστω και αν αυτο ειναι το LOL,WOW,LINEAGE και οτι αλλο εσεις υποτιματε.
Εσεις ειστε καλυτεροι στο να ξυνεστε και να θυμαστε που και που να διαβαζετε μηπως και παρετε κανενα πτυχιο εχοντας ομως το ιδιο αισθημα κενου μεσα σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Eγω ξερω οτι οσοι λετε οτι ειστε κατα των βιντεοπαιχνδιων

1. Ειστε πολυ αχρηστοι για να παιξετε

2.Λετε οτι ειναι καλυτερα να ασχολεισαι με αθλητισμο και αλλες παρομοιες χρησιμες δραστηριοτητες που οντως ειναι σωστο.Ξεχνατε ομως οτι κοροιδευετε τους εαυτους σας και τη μιζερη ζωη σας αφου δεν ασχολειστε με τιποτα.Τουλαχιστον οι κορυφαιοι gamers στον κοσμο που χλευαζονται συχνα ειναι καλυτεροι σε κατι εστω και αν αυτο ειναι το LOL,WOW,LINEAGE και οτι αλλο εσεις υποτιματε.
Εσεις ειστε καλυτεροι στο να ξυνεστε και να θυμαστε που και που να διαβαζετε μηπως και παρετε κανενα πτυχιο εχοντας ομως το ιδιο αισθημα κενου μεσα σας.
η σιγουριά σου με τρελαίνει:clapup:
ελπίζω να γνωρίζεις ότι δεν έχεις ιδέα για ότι έχεις γράψει σε αυτό το ποστ:P
μάλλον μιλάς για απωθημένα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
η σιγουριά σου με τρελαίνει:clapup:
ελπίζω να γνωρίζεις ότι δεν έχεις ιδέα για ότι έχεις γράψει σε αυτό το ποστ:P
μάλλον μιλάς για απωθημένα..

Eιμαι σιγουρος για οτι γραφω.Ποσοι απο εσας τους κουλτουριαρηδες ασχολειστε με τον αθλητιμσο και την τεχνη εδω μεσα;
Και αν το κανετε δεν θα μπαινατε στον κοπο να γραψετε σε ενα τετοιο θεμα αφου μειωνει την ανεπτυγμενη νοημοσυνη σας.

ΥΓ. Ο Κατιδης αθλητης ειναι.Ασχολειται δημιουργικα με τον χρονο του.Ειναι ενας απο εσας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Eιμαι σιγουρος για οτι γραφω.Ποσοι απο εσας τους κουλτουριαρηδες ασχολειστε με τον αθλητιμσο και την τεχνη εδω μεσα;
Και αν το κανετε δεν θα μπαινατε στον κοπο να γραψετε σε ενα τετοιο θεμα αφου μειωνει την ανεπτυγμενη νοημοσυνη σας.

ΥΓ. Ο Κατιδης αθλητης ειναι.Ασχολειται δημιουργικα με τον χρονο του.Ειναι ενας απο εσας.
αφού είσαι σίγουρος πως κανένας..ε μην σου χαλάσουμε την έκπληξη και στεναχωρηθείς για ότι δεν μπόρεσες να κάνεις:P
όλοι γνωρίζουμε άτομα που παίζουν 10 ώρες wow και lol...δεν χρειάζεται βοήθεια για να βγάλουμε συμπεράσματα για τις επιδράσεις αυτών των παιχνιδιών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
Eγω ξερω οτι οσοι λετε οτι ειστε κατα των βιντεοπαιχνδιων

1. Ειστε πολυ αχρηστοι για να παιξετε

2.Λετε οτι ειναι καλυτερα να ασχολεισαι με αθλητισμο και αλλες παρομοιες χρησιμες δραστηριοτητες που οντως ειναι σωστο.Ξεχνατε ομως οτι κοροιδευετε τους εαυτους σας και τη μιζερη ζωη σας αφου δεν ασχολειστε με τιποτα.Τουλαχιστον οι κορυφαιοι gamers στον κοσμο που χλευαζονται συχνα ειναι καλυτεροι σε κατι εστω και αν αυτο ειναι το LOL,WOW,LINEAGE και οτι αλλο εσεις υποτιματε.
Εσεις ειστε καλυτεροι στο να ξυνεστε και να θυμαστε που και που να διαβαζετε μηπως και παρετε κανενα πτυχιο εχοντας ομως το ιδιο αισθημα κενου μεσα σας.

αχαχχαχαχα αληθεια καλυτερα να ξυνομαι παρα να ειμαι ο καλυτερος στο γουοου:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Είναι καλύτερο να παίζεις TENNIS

από top spin 4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top