Πειρατεία

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Ε τότε γιατί χρησιμοποιείς τα προϊόντα τους;

Και γιατί πχ χρησιμοποιείς μόνο linux; Δεν σου φτάνει; Έχεις ανάγκη και τα windows μήπως, όχι; :P

Ναι γιατί δεν ξέρω και άριστα Linux για αυτό όταν κολλάω μπαίνω σε Window's και ψάχνομαι.Όπως και οτι το Linux δεν παίρνει τα παιχνίδια του υπολογιστή γενικά.

Τους έχεις ανάγκη για να βγάζουν παιχνίδια να παίζεις. Θέλω πολύ να δω την αντίδρασή σου αν επικρατήσει ποτέ το trusted computing μοντέλο στα οικιακά PC (ελπίζω να μη γίνει ποτέ, αλλά για άλλους λόγους, όχι για να μπορώ να παίζω πειρατικά παιχνίδια).

Ναι τους έχω για να τα παίζω εγώ ΠΕΙΡΑΤΙΚΑ και όχι ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ!
Πολύ απλά εγώ δεν θα είμαι απο τους χρήστες που θα πάρουν καλά είμαι και με αυτόν που έχω.

(Να υπενθυμίσω οτι δεν παίζω και πολλά παιχνίδια μόνο σπασμένα προγράμματα κατεβάζω,για να μην λέτε οτι τα χρειάζομαι τα παιχνίδια τους,και ο ναρκαλιευτής μια χαρά είναι .:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Πολύ απλά εγώ δεν θα είμαι απο τους χρήστες που θα πάρουν καλά είμαι και με αυτόν που έχω.
Δε θα έχεις κάποια επιλογή αν επικρατήσει αυτό, όλοι οι υπολογιστές έτσι θα είναι. Μη μου πεις οτι σε 4-5 χρόνια θα έχεις ακόμα το pc που έχεις τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Έγω πάντως δεν έχω ανάγκη τον Bill Gates. Χρησιμοποιώ ΜΟΝΟ mac, εκτός από τα windows σε ένα λάπτοπ, μόνο και μόνο, άμα μου καπνίσει μια φορά το μήνα, να παίξω warcraft online (μπορώ και στο mac, απλά το patch μπορεί να φθείρει το expansion...). Προσωπικά, έχω απαρνηθεί εντελώς τα windows, της apple τα προγράμματα είναι καλύτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Δε θα έχεις κάποια επιλογή αν επικρατήσει αυτό, όλοι οι υπολογιστές έτσι θα είναι. Μη μου πεις οτι σε 4-5 χρόνια θα έχεις ακόμα το pc που έχεις τώρα.

σε 4-5 χρόνια ίσως να μην ζω,σε 4-5 χρόνια μπορεί να πουλάει κάποιος κάποια πράγματα απο το παλιό PC του που μπορεί να είναι Ι7 , Ι10 ,Ι11 η οτι άλλο βγεί :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Έγω πάντως δεν έχω ανάγκη τον Bill Gates. Χρησιμοποιώ ΜΟΝΟ mac, εκτός από τα windows σε ένα λάπτοπ, μόνο και μόνο, άμα μου καπνίσει μια φορά το μήνα, να παίξω warcraft online (μπορώ και στο mac, απλά το patch μπορεί να φθείρει το expansion...). Προσωπικά, έχω απαρνηθεί εντελώς τα windows, της apple τα προγράμματα είναι καλύτερα...
Ε ντάξει, δεν έχεις ανάγκη τον Gates αλλά έχεις ανάγκη τον Jobs, δεν ξέρω τι είναι χειρότερο :P

σε 4-5 χρόνια ίσως να μην ζω,σε 4-5 χρόνια μπορεί να πουλάει κάποιος κάποια πράγματα απο το παλιό PC του που μπορεί να είναι Ι7 , Ι10 ,Ι11 η οτι άλλο βγεί :no1:
Όλη η σειρά Core2 έχει ήδη hardware υποστήριξη για trusted computing.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
δεν είπα οτι δεν είναι γνωρίζω τι είναι η αναφορά του Trusted Computing :) απλα σου λεω ειμαι ατομο που δεν θατο χρησιμοποιησει ΠΟΤΕ! Καλα είμαι έτσι οπως ειμαι ακριβως!
Οχι,οτι και εκεινα δεν θα σπασουν δεν θα αλλαξουν οι κωδικες ασφαλειας αλλα παω πασο.
Οταν θα υπαρξει 31 Φεβρουαριου τοτε και εγω θα σταματησω να ειμαι πειρατης :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
τι ειναι το trusted computing ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μα δεν θα είναι επιλογή σου το αν θα το χρησιμοποιήσεις ή όχι, δεν θα μπορείς να μη το χρησιμοποιήσεις. Ελπίζω να μην έρθει ποτέ αυτή η μέρα βέβαια.

PGeorge4: https://en.wikipedia.org/wiki/Trusted_Computing
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Ας έρθει,πάλι θα συνιθιστεί ... ;) Αν και δεν πρόκειται να εφαρμοστεί ποτέ του ,και τσάμπα το συζητάμε αυτό .Οπως και το εαν θα υπαρξει ποτε "φραγμα" στην πειρατεια.Τσαμπα τα λεμε,ουτε αυτο που λες Αλεξ θα γινει ουτε τιποτα απο μετρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Υπέρ της δωρεάν διακίνησης αρχείων μεταξύ των χρηστών.

Για να πάω να δώ θέατρο πρέπει να πληρώσω 100 ευρω+
ας είναι και μερικές μορφές τέχνης-διασκέδασης δωρεάν/.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Δεν είναι δικαιολογία αυτό.
Υπάρχουν μορφές διασκέδασης και τέχνης που είναι απολύτως δωρεάν και νόμιμα και ηθικά και τα πάντα.

Απλά φυσικά οι περισσότεροι "πειρατές" τις αγνοούν επιδεικτικά.
Αφού σας αρέσει το δωρεάν, στηρίξτε το. Ή μη λέτε οτι σας φταίει που τα εμπορικά είναι ακριβά. Πείτε καλύτερα πως είστε εξαρτημένοι απο τις μεγαλοεκδοτικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Αφού σας αρέσει το δωρεάν, στηρίξτε το. Ή μη λέτε οτι σας φταίει που τα εμπορικά είναι ακριβά. Πείτε καλύτερα πως είστε εξαρτημένοι απο τις μεγαλοεκδοτικές.

Άσε μας ρε συ. Πήγα να ακούσω τον Αγγελάκα και πλήρωσα 50 ευρώ και δεν είναι και εμπορικός. Θα παω ροκ γουέιβ και θα δώσω 85 και είναι και εμπορικό..

παιχνίδι αυθεντικό έχω αγοράσει μόνο μια φορά στην ζωή μου από την γερμανία επειδή είχε ίδια τιμή με αντεγραμένο, CD μουσικής ποτέ και ούτε πρόκειται. μόνο σινεμά πάω γιατί είναι ξενέρα να βλέπεις ταινία στην οθονούλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Όταν λέει εμπορικό ο Eruyomo εννοεί οτιδήποτε δεν είναι δωρεάν.
Ρίχτε μια ματιά στο www.newgrounds.com να δείτε πόσο ωραία πράγματα υπάρχουν τελείως δωρεάν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Άσε μας ρε συ. Πήγα να ακούσω τον Αγγελάκα και πλήρωσα 50 ευρώ και δεν είναι και εμπορικός. Θα παω ροκ γουέιβ και θα δώσω 85 και είναι και εμπορικό..

παιχνίδι αυθεντικό έχω αγοράσει μόνο μια φορά στην ζωή μου από την γερμανία επειδή είχε ίδια τιμή με αντεγραμένο, CD μουσικής ποτέ και ούτε πρόκειται. μόνο σινεμά πάω γιατί είναι ξενέρα να βλέπεις ταινία στην οθονούλα.

Εμπρορικότατος είναι, αλλα εγώ εννούσα με την έννοια του οτι τον πληρώνεις για να τον ακούσεις. Υπάρχει πραγματικά πολύ αξιόλογη μουσική η οποία είναι δωρεάν, πλήρως. Το ίδιο και εφαρμογές και παιχνίδια. Όχι πολύ φθηνά αλλα δωρεάν (και πολλά απο αυτά που ανέφερα και ελεύθερα αλλα μάλλον δεν σας ενδιαφέρει). Δεν βλέπω κανέναν όμως να τα στηρίζει, προτιμάτε όλοι να στηρίζετε οτιδήποτε εμπορικό, έστω και πειρατεύοντας το.

Δεν προτείνω να μην πειρατεύεσαι, αν αυτό κατάλαβες, αλλα απο την στιγμή που θες να αντιδράσεις στις ψηλές τιμές, να μην στηρίζεις το εμπορικό λογισμικό/τέχνη κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Τα τελευταία χρόνια οι dsl συνδέσεις δίνουν και παίρνουν στην Ελλάδα...Αυτό δίνει τη δυνατότητα στον καθένα να κάνει download οτιδήποτε θέλει μέσω του internet χώρις περιορισμούς..Αν και πολλά απο αυτά τα downloads είναι νόμιμα, στην πλεόψηφία τους είναι παράνομα.Πολλοί όμως, με πρόφαση την υψηλή τιμή των γνήσιων προιόντων, όπως συμβαίνει στα τραγούδια/videogames/ταινίες κ.ο.κ διαλέγουν χωρίς ενδοίασμούς τη φτηνή λύση και κάνουν άπειρα downloads καθημερινά χώρις να σκέφτονταί οτι με αυτόν τον τρόπο παράνομουν.

Θεωρείτε σωστή μια τέτοια πράξη ??? "Κατεβάζετε" και εσείς πειρατικά προιόντα και αν ναί με μέτρο η ασύστολα??
Κοιτα εγω δεν κατεβαζω τραγούδια και τέτοια αλλά χρησιμοποιώ πολύ συχνα κατεβασμένα αντικείμενα και βαζω τον πατέρα μου να τα κατεβάζει. Εγώ δεν το κάνω για πλάκα απλά είναι και οι τιμές, αλλά είναι και το ότι το να το κατεβάσεις από το ίντερνετ είναι πιο βολικό γιατι δε βγαίνεις από το σπίτι σου. Βέβαια υπάρχουν και άλλοι τρόποι. Πέρνει ένας το σιντί και κάποιος άλλος το μετατρέπει σε μπ3 και το μοιράζει στην παρέα. Γενικά πάντως εγώ δεν κατεβάζω ιδιαίτερα οπότε.....συνήθως βάζω τον πατέρα μου:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Αθώα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewatcher

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thewatcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Όσο οι τιμές είναι υψηλές, η πειρατεία θα κυριαρχεί και είμαι υπέρ της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Μπα και να πέσουν οι τιμές η πειρατεία θα εξακολουθεί να υπάρχει. Είναι στη φύση του ανθρώπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewatcher

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thewatcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Εγώ τουλάχιστον θα αγόραζα περισσότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JimCoun

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Ας τα κάνουν πιο φτηνά και προσιτά σε όλους, και μετά να μιλάνε για πειρατεία. Είμαστε και σε οικονομική κρίση μην το ξεχνάμε. Αλλά ποιος θα πλήρωνε για κάτι που μπορεί να το έχει τζάμπα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top