Πεδία, κατευθύνσεις - επαγγέλματα & μαθήματα βαρύτητας

Ελευθερια13

Νεοφερμένος

Η Ελευθερια13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
μπορεί να μου λύσει κάποιος μια απορία?? Αν δώσω από Τεχνολογική Κατεύθυνση Βιολογία γενικής παιδείας μπορώ να ανόιξω 3ο Επιστημονικό πεδίο και να πάω σε Τ.Ε.Ι. Φυσικοθεραπείας???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ναι μπορεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ελευθερια13

Νεοφερμένος

Η Ελευθερια13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ευχαριστώ.. και κάτι ακόμη.. δεν χάνω μόρια λόγω του ότι δεν δινω χημεία κατεύθυνσης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ευχαριστώ.. και κάτι ακόμη.. δεν χάνω μόρια λόγω του ότι δεν δινω χημεία κατεύθυνσης?
αν δεν κανω λαθος ναι χανεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Nαι, χανεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
ευχαριστώ.. και κάτι ακόμη.. δεν χάνω μόρια λόγω του ότι δεν δινω χημεία κατεύθυνσης?

Χάνεις και μάλιστα πολλά...1400 αν δεν απατώμαι...και σαν μαθήματα βαρύτητας μετράνε η έκθεση και η βιολογία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokara123

Νεοφερμένος

Ο paokara123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
** δεν γνωριζω** Δυο επαγγελματα εχω στο μυαλο μου. Τον ρομποτισμο και την νανοτεχνολογια αλλα δεν ξερω σε ποιο πεδιο και περιοχες υπαρχουν αυτα τα επαγγελματα. Αν γνωριζετε εσεις κατι παρακαλω βοηθηστε με!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
** δεν γνωριζω** Δυο επαγγελματα εχω στο μυαλο μου. Τον ρομποτισμο και την νανοτεχνολογια αλλα δεν ξερω σε ποιο πεδιο και περιοχες υπαρχουν αυτα τα επαγγελματα. Αν γνωριζετε εσεις κατι παρακαλω βοηθηστε με!

Περνάς ΗΜΜΥ σε κάποιο πολυτεχνείο, κυρίως της Κρήτης (δεν ξέρω γιατί, αλλά μόνο εκεί ασχολούνται με ρομποτική νομίζω.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokara123

Νεοφερμένος

Ο paokara123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Περνάς ΗΜΜΥ σε κάποιο πολυτεχνείο, κυρίως της Κρήτης (δεν ξέρω γιατί, αλλά μόνο εκεί ασχολούνται με ρομποτική νομίζω.)

θα το ψαξω...ευχαριστω παντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Όλα τα ΗΜΜΥ ασχολούνται με ρομποτική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokara123

Νεοφερμένος

Ο paokara123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Όλα τα ΗΜΜΥ ασχολούνται με ρομποτική...
γνωρίζεις απο ποιό πεδίο περνάω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
4ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,097 μηνύματα.
Και απο άλλες σχολες μπορείς όμως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokara123

Νεοφερμένος

Ο paokara123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
ευχαριστω παιδια να 'στε καλα!!! το εψαξα επιπλεον και καλυφτηκα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo_13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Μήπως γνωρίζει κανένας ποιες σχολές βρίσκονται σε δύο πεδία??
Μόλις πρόσφατα το άκουσα, και ίσως μου φανεί χρήσιμο.

Παίζει να είμαι σε λάθος τόπικ? Αν ναι, πληζ μεταφέρετέ το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LYDIAG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LYDIAG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
δεν νομιζω να ισχυει αυτο. το καθε πεδιο αντιπροσωπευει διαφορετικες επιστημες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ampalea4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
κατι οικονομικές νομίζω μπορείς να τις δηλώσεις είτε στο 1ο, χωρίς αοθ, είτε στο 5ο με αοθ. αλλά δεν ειμαι 100% σιγουρος, καθως οι οικονομικές σχολές που με ενδιαφέρουν ειναι στο 5ο σιγουρα, και μάλιστα μαλλον θα ειναι δεύτερη επιλογη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo_13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Βρήκα αυτό το λινκ το οποίο λέει:

Για τις Σχολές που είναι κοινές στα δύο επιστημονικά πεδία τα οποία επέλεξε ο υποψήφιος, λαμβάνεται υπόψη για την επιλογή του στις συγκεκριμένες Σχολές το μεγαλύτερο από τα δύο σύνολα μορίων από αυτά που αντιστοιχούν σε κάθε επιστημονικό πεδίο που επέλεξε ο υποψήφιος, ανεξάρτητα από το επιστημονικό πεδίο στο οποίο δήλωσε την προτίμησή του.

Αντίθετα, για τα Τμήματα που είναι κοινά σε δύο επιστημονικά πεδία, από τα οποία ο υποψήφιος επέλεξε μόνο το
ένα, λαμβάνονται υπόψη τα μόρια που αντιστοιχούν στο επιστημονικό πεδίο προτίμησης του υποψηφίου. Ένα παράδειγμα:
Το τμήμα Δημόσιας Διοίκησης Παντείου (κωδικός: 124) είναι κοινό στο πρώτο και στο πέμπτο πεδίο. Υποψήφιος που δηλώνει το πρώτο και το πέμπτο πεδίο και έχει 16456 μόρια στο πρώτο και 16976 μόρια στο 5ο Πεδίο δεν έχει καμία σημασία σε ποιο πεδίο θα δηλώσει το τμήμα.

Το σύστημα επιλέγει τα 16976 μόρια είτε το τμήμα δηλωθεί στο πρώτο πεδίο είτε δηλωθεί στο πέμπτο πεδίο. Αν δηλώσει μόνο το πρώτο πεδίο τότε τα μόρια που καταχωρούνται στο σύστημα είναι 16456.


..μήπως υπάρχει και καμία άλλη που θα έπρεπε να ξέρω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LYDIAG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LYDIAG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
κατι οικονομικές νομίζω μπορείς να τις δηλώσεις είτε στο 1ο, χωρίς αοθ, είτε στο 5ο με αοθ. αλλά δεν ειμαι 100% σιγουρος, καθως οι οικονομικές σχολές που με ενδιαφέρουν ειναι στο 5ο σιγουρα, και μάλιστα μαλλον θα ειναι δεύτερη επιλογη...

εχει οικονομικα πρωτο πεδιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
εχει οικονομικα πρωτο πεδιο?

Δημόσια Διοίκηση Παντείου
Διεθνών και Ευρωπαικών Σπουδών Πειραιά (κατεύθυνση Οικονομικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top