Πεδία, κατευθύνσεις - επαγγέλματα & μαθήματα βαρύτητας

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Και αν κάποιος τελικά αποφασίσει να σπουδάσει ψτχολογία σε ιδιωτικό πανεπιστήμιο?είναι καλύτερα? που υπάρχει ψυχολογίας?τα δίδακτρα είναι υψηλά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Κι εγώ για ψυχολογία σκεπτομαι:hmm:Και ναι απο θεωριτική είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Και αν κάποιος τελικά αποφασίσει να σπουδάσει ψτχολογία σε ιδιωτικό πανεπιστήμιο?είναι καλύτερα? που υπάρχει ψυχολογίας?τα δίδακτρα είναι υψηλά?
Τι εννοεις;Ιδιωτικα πανεπιστημια στην Ελλαδα δεν υπαρχουν[ακομα].
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rea

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Θεωρητικη 100%.Ψυχολογια θα σπουδασω εχω μαθει σχεδον τα παντα απο τη μητερα μου(σπουδαζε ψυχολογια στην Ιταλια).Μονο που πολλοι (βασικα παρα πολλοι!) πανε για ψυχολογια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Nαι αυτό που λένε και οι υπόλοιποι, από Θεωρητική πρέπει να πας, αλλιώς αν επιλέξεις άλλη κατεύθυνση έχεις απώλεια μορίων.
Και πρέπει να γράψεις πάρα μα πάρα πολύ καλά..καλύτερα από κάποιον της θεωρητικής..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ειρηλενα

Νεοφερμένος

Η ΕΙΡΗΛΕΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
θελω να σπουδασω αγγλικη η' γαλλικη φιλολογια (κατα προτιμηση αγγλικη)και δν ξέρω τι κατευθυνση πρεπει να δηλωσω!(οκ,ξερω ειμαι ακομα μικρη,ωστε να με απασχολουν απο τωρα,αλλα εχω την απορια)

πρεπει αναγκαστικα να πας θεωρητικη κατευθυνση για να σπουδασεις ξενες γλωσσες???:what:γιατι απο την μια μου αρεσουν η λογοτεχνια,τα κειμενα,η γλωσσα,και ειμαι σιγουρη οτι θα μου αρεσουν και τα λατινικα!
;)

ομως δν μου αρεσουν τα αρχαια και η ιστορια(δηλαδη περυσι μου αρεσαν,αλλα τωρα :nono:!

απο την αλλη,μου αρεσει να λυνω ασκησεις στα μαθηματικα,και στην χημεια,αλλα δν μου πολυαρεσουν η βιολογια και η φυσικη!


εσεις τι λετε???τι να κανω????:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Θα έλεγα να πας θεωρητική. Εκτός του ότι οι ξένες φιλολογίες είναι πιο εύκολες απο εκεί, η ιστορία πιστεύω ότι θα σου αρέσει και απο τα αρχαία μέχρι που θα χρησιμοποιείς φράσεις στην καθημερινή σου ομιλία θα σου γίνουν απίστευτη συνήθεια. Δεν βλέπω γιατί να πάρεις άλλη κατεύθυνση αφού τα μαθήματα που σου αρέσουν είναι από τη θεωρητική κυρίως. Προετοιμάσου πάντως για μέτριες επαγγελματικές προοπτικές.

Εγώ δεν μετάνοιωσα καθόλου για την επιλογή μου της θεωρητικής, αν και μίσησα τη φιλοσοφία στη Β' λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Από το να πας θετικοτεχνολογική και να πάρεις ιστορία καλύτερα η θεωρητική.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Γενικά, θεωρητική. Είσαι ακόμα μικρή, πίστεψέ με, για να μιλάς για κατευθύνσεις όμως. Μόλις φτάσεις Α Λυκείου θα καταλάβεις περισσότερα πάνω στα μαθήματα, θα καταλάβεις καλύτερα τα ενδιαφέροντά σου και έτσι θα επιλέξεις την κατεύθυνση που θα σου ταιριάζει. Κάτσε να δούμε αν μέχρι τότε θα θες ακόμα αγγλική φιλολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flower princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Flower princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Ειναι αληθεια πως αν καποιος επιλεξει θετικη κατευθυνση τοτε μπορει να επιλεξει επαγγελμα απο το 2,3,4 πεδιο?Ενω στην τεχνολογικη μονο απο το 2,4 πεδιο? (αν εξαιρεσουμε το ΑΟΘ)
Δηλ αν επιλεξω στη 3ή θετικη κατευθ. και μαθ.επιλόγης βιολογια.Μπορω ακομα να επιλεξω απο το 2,4 πεδιο (π.χ πληροφορικη) αν δεν παρω τα μορια που χρειαζομαι ωστε να περασω ιατρικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ναι αλλά στο μηχανογραφικό έχει δικαίωμα μόνο για 2 πεδία να επιλέξεις πχ 2ο και 3ο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flower princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Flower princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Ναι αλλά στο μηχανογραφικό έχει δικαίωμα μόνο για 2 πεδία να επιλέξεις πχ 2ο και 3ο:)
Ααα οκ :)Ευχαρισω πολυ δεν ξερεις ποσο ξαλαφρωσα με την απαντηση σου:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Μπορείς να δηλώσεις 2 πεδία όποια θέλεις, π.χ. 2 κ 3, 3 κ 4, 2 κ 4. Π.χ. εγώ λέω να δηλώσω 3 κ 4, αλλά αν δεν έχω αρκετά μόρια για Ιατρικές κτλ. δε θα έχω ούτε για πολυτεχνεία, οπότε θα δηλώσω 2 κ 3 ώστε να έχω τουλάχιστον σίγουρο το Μαθηματικό που επίσης μ' αρέσει... (όλα αυτά χωρίς ΑΟΘ)
Γενικά η θετική είναι η πιο ευνοημένη από άποψη πεδίων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrysel

Νεοφερμένος

Η xrysel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
γειά!
εγώ που ήμουν θετική κατεύθυνση, ποια είναι τα μαθήματα βαρύτητας σε κάθε πεδίο???
ευχαριστώ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Στη θετική μαθήματα βαρύτητας είναι η χημεία και η βιολογία, ενω στην τεχνολογική τα μαθηματικά και η φυσική :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Ανάλογα με το πεδίο που επιλέγεις: Στα 2, 4 Μαθηματικά και Φυσική έιτε από Θετική είτε από Τεχνολ.
3 Βιολογία και Χημεία (μόνο από θετική φυσικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flower princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Flower princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Μπορείς να δηλώσεις 2 πεδία όποια θέλεις, π.χ. 2 κ 3, 3 κ 4, 2 κ 4. Π.χ. εγώ λέω να δηλώσω 3 κ 4, αλλά αν δεν έχω αρκετά μόρια για Ιατρικές κτλ. δε θα έχω ούτε για πολυτεχνεία, οπότε θα δηλώσω 2 κ 3 ώστε να έχω τουλάχιστον σίγουρο το Μαθηματικό που επίσης μ' αρέσει... (όλα αυτά χωρίς ΑΟΘ)
Γενικά η θετική είναι η πιο ευνοημένη από άποψη πεδίων!
Ευχαριστω πολυ και δεν πειραζει δηλ. που θα παρω μαθημα επιλογης βιολογια αν θελησω να επιλεξω κατι απο το 2 και 4 πεδιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Καθολου. Οποιοδηποτε μαθημα επιλογης παρεις, θα μπορεις να δηλωσεις 2,3,4 πεδιο χωρις απωλεια μοριων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hASMA

Νεοφερμένος

Η Γιούλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Έχω ένα πρόβλημα! Είμαι θεωρητική με επιλεγόμενο βιολογία γενικής παιδείας. Κ μου είπαν κατα τον υπολογισμό μορίων οτι μπορώ να δηλώσω μόνο 1ο κ 3ο πεδίο :'( αυτο που θέλω να ρωτήσω ειναι το εξής:
αν δηλωσω καποια σχολή απο 2ο ή 4ο πεδίο τι θα γίνει??? Υπάρχει το ενδεχόμενο να περάσω ή είναι αδύνατον?? Πραγματικά δεν μπορω να καταλαβω! Είμαι απελπισμενη.. νόμιζα μέχρι σήμερα πως μπορω να δηλώσω όποιο πεδίο θελω εκτος του 5ου με καποιο κόστος στα μόριά μου κ υπολογιζα να μπω σε κανα δυο σχολες που θελω. σημερα ομως ολοι οι δρόμοι κλεισαν για μενα. Κ εμεινε ανοιχτος μονο αυτος του να δωσω για τρίτη φορα πανελλήνιες του χρόνου. ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Δυστυχως, δεν μπορεις να δηλωσεις αλλα πεδια περαν του πρωτου και του τριτου:(
Αν δηλωσεις 2ο η 4ο θα ειναι σαν να μην τα εχεις δηλωσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top