Πανεπιστήμιο Μακεδονίας:Διεθνών & Ευρωπαϊκών Σπουδών vs Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής vs Οικονομικών Επιστημών vs Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,806 μηνύματα.
Εσύ βρήκες καμία επιχείρηση που να ψάχνει 23χρονο πτυχιούχο διοικητή επιχειρήσεων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εσύ βρήκες καμία επιχείρηση που να ψάχνει 23χρονο πτυχιούχο διοικητή επιχειρήσεων;
βρήκες εσύ μαθηματικό?
εκτός αν τελείωσες και διοικηση επιχειρήσεων:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Εσύ βρήκες καμία επιχείρηση που να ψάχνει 23χρονο πτυχιούχο διοικητή επιχειρήσεων;

Αυτό εννοώ ότι μιλάνε αυτοί που δεν ξέρουν!Καταρχάς όταν μιλάμε για οικονομικά πρέπει να σκεφτόμαστε ένα καλό μεταπτυχικό και master! Αν είσαι καλός στη δουλεία σου και σου αρέσει αυτό που κάνεις δεν θα έχεις πρόβλημα! Και μην λέτε αυτές τις βλακείες που θα βρεις επιχείρηση για να την διοικήσεις..έλεος..αυτά τα λένε κάτι θείες μου και γελάω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Αυτό εννοώ ότι μιλάνε αυτοί που δεν ξέρουν!Καταρχάς όταν μιλάμε για οικονομικά πρέπει να σκεφτόμαστε ένα καλό μεταπτυχικό και master! Αν είσαι καλός στη δουλεία σου και σου αρέσει αυτό που κάνεις δεν θα έχεις πρόβλημα! Και μην λέτε αυτές τις βλακείες που θα βρεις επιχείρηση για να την διοικήσεις..έλεος..αυτά τα λένε κάτι θείες μου και γελάω!!!
Μα η σχολη σου δινει πολλες επιλογες και κατευθυνσεις,μπορει να ασχοληθεις και με τα λογιστικα με ενα μεταπτυχιακο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,806 μηνύματα.
Δηλ., μεταπτυχιακό (το master) αν είναι 1 ή 2 χρόνια..τότε 23+1 ή 2 = 24 ή 25 ετών διοικητής επιχειρήσεων; :hmm: Τα χαρτιά από μόνα τους δεν είναι επαρκή στοιχεία για πρόσληψη. Θέλουν μια μαγική λέξη: τουλάχιστον 10ετή εργασιακή εμπειρία σε ανάλογη θέση.

Υ.Γ. Johnnaousa, πριν μιλήσεις σκέψου λιγάκι ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Δηλ., μεταπτυχιακό (το master) αν είναι 1 ή 2 χρόνια..τότε 23+1 ή 2 = 24 ή 25 ετών διοικητής επιχειρήσεων; :hmm: Τα χαρτιά από μόνα τους δεν είναι επαρκή στοιχεία για πρόσληψη. Θέλουν μια μαγική λέξη: τουλάχιστον 10ετή εργασιακή εμπειρία σε ανάλογη θέση.

Υ.Γ. Johnnaousa, πριν μιλήσεις σκέψου λιγάκι ..
Μα σε όλες τις δουλειές αυτό δεν συμβαίνει;
Ο 25χρονος πρώτα θα ψαχτεί σε μικρές επιχειρήσεις όπου δεν νομίζω να ζητάνε 10ετή εμπειρία και μετά θα χτυπήσει την πόρτα της Τζάιαντ του Γιάγκου Δράκου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Αυτό που μερικοί έχετε άποψη για όλα,πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσει.
Λες και αυτός που ανοίγει μια επιχείρηση,πρέπει να ξέρει ντε και καλά από management και δεν έχει ανάγκη για 25χρονους managers-συμβούλους που σίγουρα ξέρουν πολλά περισσότερα από αυτόν.

Και έτσι να μην είναι,πρέπει εκεί που κάνω τα όνειρά μου να έχω τον καθένα πάνω από το κεφάλι μου να μου λέει ότι θα με φάει η ανεργία..;Ας πέσω μετά από το σύννεφο.Έλεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Πάντως όσους έχω ρωτήσει για την οργάνωση και διοίκηση μου έχουν πει πολύ καλά λόγια,πιο καλά απο τα τμήματα οικονομικών επιστημών..έχει πολλά πράγματα με τα οποία μπορείς να ασχοληθείς..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giwrgossp

Νεοφερμένος

Ο giwrgossp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Πολυ σχετικο αυτο που λες. Δεν μπορεις να πεις οτι το ενα ειναι καλυτερο απο το αλλο. Πανω κατω τα ιδια ειναι, απλα εαν σκεφτεσαι τις μεταπτυχιακες σπουδες κατα την αποψη μου εκει ειναι που σε κατευθυνει καπου. Οσο για τα πραγματα που μπορεις να ασχοληθεις , συμφωνω ειναι πολλα. Αλλα το ιδιο δεν ειναι και με το οικονομικο? Αυτο το καταλαβαινεις και μονο αν σκεφτεις οτι η διοικηση επιχειρησεων θεωρητικα ειναι κλαδος της οικονομικης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,806 μηνύματα.
Αυτό που μερικοί έχετε άποψη για όλα,πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσει.
Λες και αυτός που ανοίγει μια επιχείρηση,πρέπει να ξέρει ντε και καλά από management και δεν έχει ανάγκη για 25χρονους managers-συμβούλους που σίγουρα ξέρουν πολλά περισσότερα από αυτόν.

Και έτσι να μην είναι,πρέπει εκεί που κάνω τα όνειρά μου να έχω τον καθένα πάνω από το κεφάλι μου να μου λέει ότι θα με φάει η ανεργία..;Ας πέσω μετά από το σύννεφο.Έλεος

Σκέφτεσαι λιγάκι μονόπλευρα, μονοσήμαντα: αν όχι Α τότε ανεργία. Δυστυχώς η πραγματικότητα της ζωής δεν συμβαδίζει με όνειρα αλλά με όρεξη για πολλή δουλειά που πολλές φορές δεν έρχεται το αναμενόμενο αποτέλεσμα λόγω πολλών αιτιών. Υπάρχουν πολλοί επιτυχημένοι επιχειρηματίες με σπουδές εκτός management ή και χωρίς σπουδές, αλλά και πολυμορφωμένοι επιχειρηματίες με πολλά χαρτιά και είναι φυλακή. Αυτό δείχνει η αγορά. Η διοίκηση ενός επιχειρησιακού συστήματος απαιτεί διαίσθηση πάνω από όλα για ανάληψη ρίσκου. Αυτό δεν το έχουν όλοι οι άνθρωποι αλλά ούτε διδάσκεται στα μονότονα εξάμηνα των Ελληνικών θεωρητικών Πανεπιστημίων. Κανείς δεν είπε vickie να μην κάνει όνειρα. Δικαίωμά του να πιστεύει ότι θέλει. Όμως πρέπει να ακούγεται και μια άλλη γνώμη, γιατί δημοκρατία υποτίθεται έχουμε. Δεν φταίω εγώ που ενοχλούν οι απόψεις μου ή δεν λέμε πάντα πράγματα που αρέσουν να ακούγονται στο πλήθος. Καλά τα Πανεπιστήμια, η θεοποίηση των σπουδών υπερβολικά, η άγνοια περί κοινωνικής πραγματικότητας μέσα στην οποία βρίσκεται το Πανεπιστήμιο, η άγνοια για το πως λειτουργεί η αγορά εργασίας των επιχειρήσεων διεθνώς..Μια επιχείρηση δεν διοικείται με συγγράμματα και με laptop. :) Επίσης, οι γενικόλογες απαντήσεις που λαμβάνετε ότι "για την οργάνωση και διοίκηση μου έχουν πει πολύ καλά λόγια,πιο καλά απο τα τμήματα οικονομικών επιστημών..έχει πολλά πράγματα με τα οποία μπορείς να ασχοληθείς" δεν ξέρω κατά πόσο αντιστοιχούν στην πραγματικότητα. Ποια είναι τα πολλά πράγματα; Σε ποια ηλικία τα υλοποιείς αυτά τα πράγματα; Γνωρίζω πολλούς πτυχιούχους οικονομικών με καλό cv και είναι άνεργοι..μαλάκες είναι αυτοί; :worry: Μόνο εσείς είστε οι έξυπνοι που κοιτάτε να πιάσετε την "καλή"; Στα χαρτιά, όλοι οι ειδικοί, σύμβουλοι εργασίας και άλλοι θεωρητικοί της πολυθρόνας τα λένε ωραία..Η καθημερινότητα του πεζοδρομίου λέει πράγματα όμως, λιγάκι διαφορετικά και όχι τόσο ονειρικά.

Υ.Γ. Ξέρω ότι θα φάω κράξιμο. Τουλάχιστον εμένα δεν μου καίγεται καρφάκι. Μια ανιδιοτελή άποψη εκφράζω με την οποία δεν είναι κανείς υποχρεωμένος να συμφωνεί ή να διαφωνεί. Δεν ξέρω όμως η ίδια η ζωή έξω από το internet τι άποψη έχει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Σκέφτεσαι λιγάκι μονόπλευρα, μονοσήμαντα: αν όχι Α τότε ανεργία. Δυστυχώς η πραγματικότητα της ζωής δεν συμβαδίζει με όνειρα αλλά με όρεξη για πολλή δουλειά που πολλές φορές δεν έρχεται το αναμενόμενο αποτέλεσμα λόγω πολλών αιτιών. Υπάρχουν πολλοί επιτυχημένοι επιχειρηματίες με σπουδές εκτός management ή και χωρίς σπουδές, αλλά και πολυμορφωμένοι επιχειρηματίες με πολλά χαρτιά και είναι φυλακή. Αυτό δείχνει η αγορά. Η διοίκηση ενός επιχειρησιακού συστήματος απαιτεί διαίσθηση πάνω από όλα για ανάληψη ρίσκου. Αυτό δεν το έχουν όλοι οι άνθρωποι αλλά ούτε διδάσκεται στα μονότονα εξάμηνα των Ελληνικών θεωρητικών Πανεπιστημίων. Κανείς δεν είπε vickie να μην κάνει όνειρα. Δικαίωμά του να πιστεύει ότι θέλει. Όμως πρέπει να ακούγεται και μια άλλη γνώμη, γιατί δημοκρατία υποτίθεται έχουμε. Δεν φταίω εγώ που ενοχλούν οι απόψεις μου ή δεν λέμε πάντα πράγματα που αρέσουν να ακούγονται στο πλήθος. Καλά τα Πανεπιστήμια, η θεοποίηση των σπουδών υπερβολικά, η άγνοια περί κοινωνικής πραγματικότητας μέσα στην οποία βρίσκεται το Πανεπιστήμιο, η άγνοια για το πως λειτουργεί η αγορά εργασίας των επιχειρήσεων διεθνώς..Μια επιχείρηση δεν διοικείται με συγγράμματα και με laptop. :) Επίσης, οι γενικόλογες απαντήσεις που λαμβάνετε ότι "για την οργάνωση και διοίκηση μου έχουν πει πολύ καλά λόγια,πιο καλά απο τα τμήματα οικονομικών επιστημών..έχει πολλά πράγματα με τα οποία μπορείς να ασχοληθείς" δεν ξέρω κατά πόσο αντιστοιχούν στην πραγματικότητα. Ποια είναι τα πολλά πράγματα; Σε ποια ηλικία τα υλοποιείς αυτά τα πράγματα; Γνωρίζω πολλούς πτυχιούχους οικονομικών με καλό cv και είναι άνεργοι..μαλάκες είναι αυτοί; :worry: Μόνο εσείς είστε οι έξυπνοι που κοιτάτε να πιάσετε την "καλή"; Στα χαρτιά, όλοι οι ειδικοί, σύμβουλοι εργασίας και άλλοι θεωρητικοί της πολυθρόνας τα λένε ωραία..Η καθημερινότητα του πεζοδρομίου λέει πράγματα όμως, λιγάκι διαφορετικά και όχι τόσο ονειρικά.

Υ.Γ. Ξέρω ότι θα φάω κράξιμο. Τουλάχιστον εμένα δεν μου καίγεται καρφάκι. Μια ανιδιοτελή άποψη εκφράζω με την οποία δεν είναι κανείς υποχρεωμένος να συμφωνεί ή να διαφωνεί. Δεν ξέρω όμως η ίδια η ζωή έξω από το internet τι άποψη έχει..
Αυτο που εγραψες ισχυει για ΚΑΘΕ σχολη στην Ελλαδα,δεν μπορω να καταλαβω γιατι επικεντρωνεσαι στην διοικηση επιχειρησεων ή τα οικονομικα.Οντως τα πραγματα ειναι δυσκολα ακομα και με πτυχια και master στην πλατη απλα πιστευω πως αν καποιος εχει ορεξη του αρεσει αυτο που σπουδασε και το κυνηγαει μεχρι τελος θα τα καταφερει.Ενταξει οταν λεω να τα κατεφερει δεν εννοω να φτιαξει περιουσια,αλλα να βρει μια δουλεια στο αντικειμενο του.Εδω μετα απο 8 χρονια σπουδων φτυνοντας αιμα βγαινεις γιατρος και δυσκολευεσαι να βρεις δουλεια.Παντως ας αναγνωρισεις το λαθος σου,στο πρωτο σου μηνυμα μιλας εντελως απαξιωτικα για την σχολη δινοντας την αισθηση οτι αυτοι που σπουδαζουν διοικηση επιχειρησεων θα ειναι σιγουρα ανεργοι,λες και ξερεις τι μαθηματα κανεις στην σχολη και τι δρομους σου ανοιγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
συμφωνώ.βλέπω μια απαξιώση όσο αφορά την οργάνωση και διοίκηση επιχειρήσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,806 μηνύματα.
Αν το εκλαμβάνεις έτσι το πρώτο μήνυμα Κώστα..πάσο. Εστίασα σε άλλο κομμάτι της συζήτησης: master = συνταγή της επαγγελματικής επιτυχίας. Μην δημιουργείτε ηθελημένα «κόντρες». Ξαναδιαβάστε πριν απαντήσετε. Κανείς δεν αντιλέγει ότι όλες οι επιστήμες παρουσιάζουν μια κάμψη ζήτησης λόγω της πρωτοφανούς κρίσης. Απλά μην παρουσιάζετε κάποια πράγματα σαν ..μοναδικά ή λες και διαφημίζετε κανένα ΙΕΚ.

Εντάξει ότι και να λέμε..η καθεμία / ο καθένας βλέπει μια απαξίωση. Ο κοινωνικός ρεαλισμός nicol είναι απαξίωση; Τα λόγια περιττά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
δεν ξέρω απλά εγώ θέτω ένα δίλλημα.πιάνω οικονομικής επιστήμης πειραια και οδε στον πειραια..αμα πεσουν οι βάσεις μπορεί να τα πιάσει και στην ασοεε..το θέμα είναι δεν ξέρω ποιο να βάλω πρώτο στο μηχανογραφικό μου.ο ένας λέει ότι το οδε είναι πιο πρακτικό και το άλλο θεωρητικούρες,ο άλλος ότι το οδε είναι παρακλάδι των οικονομικών και το οικονομικής επιστήμης πιο ευρύ.εεε δεν γίνεται να μην μπερδευτείς...εγώ προσωπικά που το συζήτησα με καθηγήτρια στην ασοεε μου είπε να προτιμήσω το οδε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giwrgossp

Νεοφερμένος

Ο giwrgossp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Ρε Νικολ παντα καποιος θα λεει κατι. Οποιος λεει θεωρητικο το Οικονομικο πεστου να το ξανασκεφτει ή τουλαχιστον να ξαναδει το προγραμμα του οδε μηπως και αλλαξει γνωμη. Ο καθενας εδω μεσα θα σου λεει τα δικα του ( μαζι και εγω). Μπες στο site του Πα.πει. , δες τα προγραμματα καθε εξαμηνου και για τις δυο σχολες και κατασταλαξε καπου . Στο ξαναλεω , πανω κατω , το ιδιο πραγμα θα σπουδασεις και στα δυο . Απλα στο οικονομικο εχεις μερικα στατιστικομαθηματικα παραπανω , ενω στο οδε εχεις παραπανω σε κατι αλλο π.χ. μαρκετινγκ, καμια λογιστικη παραπανω κτλπ. Αλλα αυτα μπορεις να τα δεις και μονη σου συγκρινοντας τα προγραμματα. Δεν μπορει κατι θα σου φανει πιο ωραιο στο ενα απ οτι στο αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κυνικός

Νεοφερμένος

Ο Κυνικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Κανας φοιτητης απο οικονομικο απθ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Ρε Νικολ παντα καποιος θα λεει κατι. Οποιος λεει θεωρητικο το Οικονομικο πεστου να το ξανασκεφτει ή τουλαχιστον να ξαναδει το προγραμμα του οδε μηπως και αλλαξει γνωμη. Ο καθενας εδω μεσα θα σου λεει τα δικα του ( μαζι και εγω). Μπες στο site του Πα.πει. , δες τα προγραμματα καθε εξαμηνου και για τις δυο σχολες και κατασταλαξε καπου . Στο ξαναλεω , πανω κατω , το ιδιο πραγμα θα σπουδασεις και στα δυο . Απλα στο οικονομικο εχεις μερικα στατιστικομαθηματικα παραπανω , ενω στο οδε εχεις παραπανω σε κατι αλλο π.χ. μαρκετινγκ, καμια λογιστικη παραπανω κτλπ. Αλλα αυτα μπορεις να τα δεις και μονη σου συγκρινοντας τα προγραμματα. Δεν μπορει κατι θα σου φανει πιο ωραιο στο ενα απ οτι στο αλλο.

Θα διαφωνησω. Τα προγραμματα σπουδων τμηματων ΟΔΕ και Οικονομικων Επιστημων δεν εχουν καμια σχεση.Ειδικα απο το 2 ετος και μετα.
Αλλο το orientation του ενος τμηματος και αλλο του αλλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
η οργάνωση και διοίκηση επιχειρήσεων έχει πιο πολύ σχέση με το αοδε ενώ το οικονομικής επιστήμης με το αοθ ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
η οργάνωση και διοίκηση επιχειρήσεων έχει πιο πολύ σχέση με το αοδε ενώ το οικονομικής επιστήμης με το αοθ ?

Αντικειμενα του ΟΔΕ ειναι : Οργανωσιακη Ψυχολογια, Διοικηση Ανθρωπινου Δυναμικού, Διοικητικη Λογιστικη και Χρηματοοικονομική, Διοικηση Πληροφοριακων Συστηματων, και Διοικηση Προιοντος (Μαρκετινγκ).
Αντικειμενα της Οικονομικης Επιστημης ειναι: Μικροοικονομιες ,Μακροοικονομιες, Οικονομική Αναλυση, Κοινωνιολογια, και Χρηματοοικονομική-Τραπεζική

Mπορεις να πεις οτι το ΟΔΕ εχει καποια σχεση με το αοδε αλλα και παλι δεν ταυτιζονται. Σιγουρα ομως τμηματα οικονομικων επιστημων εχουν σχεση πολυ με ΑΟΘ που εκανες

Το ΟΔΕ νομιζω σου ανοιγει περισσοτερες πορτες μετα για μαστερ.Απο pure economics μεχρι ΙΤ (και το οικονομικων επιστημων θα σου ανοιξει αλλα λιγοτερες).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nicol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
σ'ευχαριστώ πολύ που απάντησες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top