Πανεπιστήμιο Μακεδονίας:Διεθνών & Ευρωπαϊκών Σπουδών vs Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής vs Οικονομικών Επιστημών vs Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων

marios21aek

Νεοφερμένος

Ο marios21aek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής Πανεπιστημίου. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
οι φορολογικες δηλωσεις "εντασσονται" στο μαθημα που ονομαζεται μικροΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ναι ή οχι ?
και ειμαι και 2ο ετος ακομα, και εσυ αν λες αληθεια, εισαι 28 αρα καπου τωρα τελιωνεις! που να ημουν και περισσοτερο στ σχολη και να τα ειχα μαθει καλυτερα! αιντε αιντε :D
Εχω ορκιστεί απο 2008..ΚΑΜΙΑ σχέση μικροοικονομία με φορολογική δήλωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geo_7_

Νεοφερμένος

Ο geo_7_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Γεια σας ,ειμαι ΄Γ Λυκειου και σαν πρωτες επιλογες στο μηχανογραφικο θα βαλω οικονομικες επιστημες . Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν υπαρχει καποια διαφορα μεταξυ των τμηματων ,πιο συγκεκριμενα το ιδιο ειναι να τελειωσεις οικονομικα στο ΟΠΑ και το ιδιο ξερω γω στην Πατρα ή στο Ρεθυμνο .(στο τελευταιο συμφερει κιολας μιασ και σπουδαζει η αδερφη μου Πολιτικων Επιστιμων).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Γεια σας ,ειμαι ΄Γ Λυκειου και σαν πρωτες επιλογες στο μηχανογραφικο θα βαλω οικονομικες επιστημες . Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν υπαρχει καποια διαφορα μεταξυ των τμηματων ,πιο συγκεκριμενα το ιδιο ειναι να τελειωσεις οικονομικα στο ΟΠΑ και το ιδιο ξερω γω στην Πατρα ή στο Ρεθυμνο .(στο τελευταιο συμφερει κιολας μιασ και σπουδαζει η αδερφη μου Πολιτικων Επιστιμων).

και καλα, καποιες σχολες εχουν καλυτερο ονομα,(αλλα αυτα ειναι παπαριες, με τ οποια ασχολουνται οσοι δεν εχουν τιποτα καλυτερο να κανουν) , το ιδιο πραγμα ειναι, αμα σου αρεσουν οντως τα οικονομικα, δεν θα εχεις κανενα προβλημα οπου και εαν περασεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Καλησπέρα geo,

όχι τα τμήματα και τα πανεπιστήμια δεν είναι ίδια, έχουν διαφορές και μάλιστα πολλές.
τι σε ενδιαφέρει πιο πολύ να σπουδάσεις για να σε βοηθήσω?
Λογιστικά, χρηματοοικονομικά, ναυτιλιακά, διοικηση επιχειρήσεων, μάρκετινγκ, οικονομικές επιστήμες, τι θέλεις?
πχ τα καλύτερα ναυτιλιακά τα έχει ο πειραιάς, στις οικονομικές επιστήμες και στο μάρκετινγκ είναι η ασοεε.
λογιστική το οπα, αλλά χρηματοοικονομικά είναι πολύ καλά και το οπα και ο πειραιάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geo_7_

Νεοφερμένος

Ο geo_7_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση φιλε ,απλα ετυχε και ειδα καπου οτι ισχυει αυτο για το ονομα και ηθελα να παρω και μια δευτερη γνωμη,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geo_7_

Νεοφερμένος

Ο geo_7_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Γεια σου john1994,πιο πολυ με ενδιαφερει για οικονομικές επιστήμες αλλα παραλληλα νομιζω οτι οποιος τελειωσει οικονομικα εχει δικαιωματα και σαν Λογιστης.Ετσι θα προτιμουσα να τα συνδυασω και τα δυο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Γεια σου john1994,πιο πολυ με ενδιαφερει για οικονομικές επιστήμες αλλα παραλληλα νομιζω οτι οποιος τελειωσει οικονομικα εχει δικαιωματα και σαν Λογιστης.Ετσι θα προτιμουσα να τα συνδυασω και τα δυο...:)

ναι αυτό αληθεύει ότι έχει τα δικαιώματα, αλλά αμφιβάλλω ως προς τη γνώση.

πάντως και στο πεδίο των Οικονομικών επιστημών και της λογιστικής είναι κρίμα αν πιάσεις τα μόρια, να μην μπεις στην ασοεε. το όνομα μετράει και στην αγορά εργασίας αργότερα, και για να γίνεις δεκτός σε ένα καλό μεταπτυχιακό.

πρέπει να ξεκαθαρίσεις στο τι θέλεις να κάνεις. οικονομικές επιστήμες είναι ένα πάρα πολύ καλό τμήμα, που δεν σου κλείνει κανέναν δρόμο για το τι θα κάνεις μετά, αλλά πιστεύω πως χρειάζεται μεταπτυχιακό για εξειδίκευση σε κάτι. αν τελειωσεις αυτο το τμήμα, μετά μπορείς να κάνεις μεταπτυχιακό και εξειδίκευση σε οτιδήποτε, για αυτό σου είπα οτι δεν σου κλείνει κανεναν δρόμο.
από την άλλη η λογοιστική οπα, είναι αρκετά εξειδικευμένο τμήμα.
πάντως αν ξέρεις πως θες να γίνεις λογιστικής είναι καλύτερα το λοχρη, για αυτο σου είπα πως πρέπει να ξεκαθαρίσεις το τι θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geo_7_

Νεοφερμένος

Ο geo_7_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Κυριο λογο εχουν οι οικονομικες επιστημες.Κατα προτιμιση θα θελα πολυ να περασω οικονομικα στο ΟΠΑ, απο την αλλη ομως ειναι και λιγο τα μορια τσιμπιμενα γυρω στις 16.789 καπου εκει αν θυμαμε σωστα ενω οικονομικα σε Πατρα , Ρεθυμνο , Γιαννενα ειναι γυρω στις 14.000 + , γι αυτο ρωτησα για τις διαφορες στο παραπανω ποστ......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Καλησπέρα geo,

όχι τα τμήματα και τα πανεπιστήμια δεν είναι ίδια, έχουν διαφορές και μάλιστα πολλές.
τι σε ενδιαφέρει πιο πολύ να σπουδάσεις για να σε βοηθήσω?
Λογιστικά, χρηματοοικονομικά, ναυτιλιακά, διοικηση επιχειρήσεων, μάρκετινγκ, οικονομικές επιστήμες, τι θέλεις?
πχ τα καλύτερα ναυτιλιακά τα έχει ο πειραιάς, στις οικονομικές επιστήμες και στο μάρκετινγκ είναι η ασοεε.
λογιστική το οπα, αλλά χρηματοοικονομικά είναι πολύ καλά και το οπα και ο πειραιάς.

γιατι λες αυτα που λες ? εχεις καποια στοιχεια που να το αποδεικνυουν ? υπαρχει καποια επισημη αναλυση ? η στο ειπε ο μπαρμπας σου ? αναφερομαι στο π.χ.
επισης μαθε να διαβαζεις, ρωτησε απλα εαν το ιδιο τμημα (οικονομικες επιστημες) εχει διαφορα απο πολη σε πολη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
ναι αυτό αληθεύει ότι έχει τα δικαιώματα, αλλά αμφιβάλλω ως προς τη γνώση.

πάντως και στο πεδίο των Οικονομικών επιστημών και της λογιστικής είναι κρίμα αν πιάσεις τα μόρια, να μην μπεις στην ασοεε. το όνομα μετράει και στην αγορά εργασίας αργότερα, και για να γίνεις δεκτός σε ένα καλό μεταπτυχιακό.

πρέπει να ξεκαθαρίσεις στο τι θέλεις να κάνεις. οικονομικές επιστήμες είναι ένα πάρα πολύ καλό τμήμα, που δεν σου κλείνει κανέναν δρόμο για το τι θα κάνεις μετά, αλλά πιστεύω πως χρειάζεται μεταπτυχιακό για εξειδίκευση σε κάτι. αν τελειωσεις αυτο το τμήμα, μετά μπορείς να κάνεις μεταπτυχιακό και εξειδίκευση σε οτιδήποτε, για αυτό σου είπα οτι δεν σου κλείνει κανεναν δρόμο.
από την άλλη η λογοιστική οπα, είναι αρκετά εξειδικευμένο τμήμα.
πάντως αν ξέρεις πως θες να γίνεις λογιστικής είναι καλύτερα το λοχρη, για αυτο σου είπα πως πρέπει να ξεκαθαρίσεις το τι θες.

αμφιβαλλεις ως προς την γνωση ? εχεις ιδεα , εαν ειδικα στ λογιστικη (που δεν ειναι καν επιστημη, αλλα μια μεθοδος) παιζει κανενα ρολο κατι αλλο εκτος απο την εμπειρια ?
γιατι πιστευεις πως χρειαζετε μεταπτυχιακο μετα ? τι σημαινει μεταπτυχιακο ? ποτε πρεπει να το κανεις ? τι ειναι? η συνεχεια του προπτυχιακου ?
ρε παιδια, μην λετε οτι εχετε ακουσει ετσι για το λετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
αμφιβαλλεις ως προς την γνωση ? εχεις ιδεα , εαν ειδικα στ λογιστικη (που δεν ειναι καν επιστημη, αλλα μια μεθοδος) παιζει κανενα ρολο κατι αλλο εκτος απο την εμπειρια ?
γιατι πιστευεις πως χρειαζετε μεταπτυχιακο μετα ? τι σημαινει μεταπτυχιακο ? ποτε πρεπει να το κανεις ? τι ειναι? η συνεχεια του προπτυχιακου ?
ρε παιδια, μην λετε οτι εχετε ακουσει ετσι για το λετε!

δεδομενου οτι ο πατερας, η μανα μου, και 2 απο τους μπαρμπες μου οπως λες ειναι λογιστες,
δεν εχει την ιδια γνωση να κανεις λογιστικα στο μαναβικο, που οπως λες σωστα, δεν θελει καν χαρτι-πτυχιο, με το να κανεις λογιστικη στη χρηματιστηριακη της eurobank.
αλλα ακομα και ιδιο να ειναι, λεμε τωρα, δεν νομιζω πως η eurobank θα προτιμησει τον αποφοιτο των οικονομικων επιστημων, χωρις μεταπτυχιακο, απο εναν με μεταπτυχιακο στη λογιστικη.. δεν ακουγεται λογικο?

επισης μην εισαι επιθετικος και ναι δεν πιστευω πως υπαρχουν καλυτερα ναυτιλιακα στην ελλαδα απο αυτα του πειραια, δεδομενου οτι το αλλο τμημα ειναι στη χιο και δεν ειναι καν καθαροαιμο ναυτιλιακο.
δεν ειμαι βεβαια ειδικος σε θεματα επαγγελματικο προσανατολισμου, απλα εχω μια εμπειρια και εγω, διοτι τα εψαξα ολα πολυ οταν συμπληρωνα το μηχανογραφικο μου.
οπως πιστευω πως και η στατιστικη οπα ειναι καλυτερη και θα την προτιμουσα απο αυτη του πειραια, χωρις να το εχω ψαξει και καθολου. εσυ γιατι την διαλεξες απο αυτη του πειραια ?

τωρα αν θες να πεις στο παιδι, αν εχει τα μορια, να αφησει των οικονομικων επιστημων οπα, για να παει σε αυτο στη τριπολη, πες του το εγω δεν του το λεω.

και geo να ξερεις πως η συμπληρωση του μηχανογραφικου δεν εχει καμια σχεση με τα μορια που εχεις συγκεντρωσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos Pamak

Δραστήριο μέλος

Ο Giorgos Pamak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 510 μηνύματα.
:clapup:
οι φορολογικες δηλωσεις "εντασσονται" στο μαθημα που ονομαζεται μικροΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ναι ή οχι ?
και ειμαι και 2ο ετος ακομα, και εσυ αν λες αληθεια, εισαι 28 αρα καπου τωρα τελιωνεις! που να ημουν και περισσοτερο στ σχολη και να τα ειχα μαθει καλυτερα! αιντε αιντε :D

Τί άλλο θα διαβάσουμε εδώ μέσα. Τραγικό :confused:
Όπως επίσης και στο μάθημα ΜακροΟικονομική, εντάσσεται το κεφάλαιο "Πώς βγάζουμε φωτοτυπίες από Epson πολυμηχάνημα..." :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
:clapup:

Τί άλλο θα διαβάσουμε εδώ μέσα. Τραγικό :confused:
Όπως επίσης και στο μάθημα ΜακροΟικονομική, εντάσσεται το κεφάλαιο "Πώς βγάζουμε φωτοτυπίες από Epson πολυμηχάνημα..." :clapup:

νταξει, εχω πεταξει και μια μαλακια
μια ομως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
δεδομενου οτι ο πατερας, η μανα μου, και 2 απο τους μπαρμπες μου οπως λες ειναι λογιστες,
δεν εχει την ιδια γνωση να κανεις λογιστικα στο μαναβικο, που οπως λες σωστα, δεν θελει καν χαρτι-πτυχιο, με το να κανεις λογιστικη στη χρηματιστηριακη της eurobank.
αλλα ακομα και ιδιο να ειναι, λεμε τωρα, δεν νομιζω πως η eurobank θα προτιμησει τον αποφοιτο των οικονομικων επιστημων, χωρις μεταπτυχιακο, απο εναν με μεταπτυχιακο στη λογιστικη.. δεν ακουγεται λογικο?

επισης μην εισαι επιθετικος και ναι δεν πιστευω πως υπαρχουν καλυτερα ναυτιλιακα στην ελλαδα απο αυτα του πειραια, δεδομενου οτι το αλλο τμημα ειναι στη χιο και δεν ειναι καν καθαροαιμο ναυτιλιακο.
δεν ειμαι βεβαια ειδικος σε θεματα επαγγελματικο προσανατολισμου, απλα εχω μια εμπειρια και εγω, διοτι τα εψαξα ολα πολυ οταν συμπληρωνα το μηχανογραφικο μου.
οπως πιστευω πως και η στατιστικη οπα ειναι καλυτερη και θα την προτιμουσα απο αυτη του πειραια, χωρις να το εχω ψαξει και καθολου. εσυ γιατι την διαλεξες απο αυτη του πειραια ?

τωρα αν θες να πεις στο παιδι, αν εχει τα μορια, να αφησει των οικονομικων επιστημων οπα, για να παει σε αυτο στη τριπολη, πες του το εγω δεν του το λεω.

και geo να ξερεις πως η συμπληρωση του μηχανογραφικου δεν εχει καμια σχεση με τα μορια που εχεις συγκεντρωσει.

τοτε γιατι το τμημα ναυτιλιακων στ χιο χρηματοδοτειτε απο ναυτιλιακες εταιριες και του πειραια οχι ?
μαλακες ειναι στις ναυτιλιακες ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petroskaz

Νεοφερμένος

Ο petroskaz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
τοτε γιατι το τμημα ναυτιλιακων στ χιο χρηματοδοτειτε απο ναυτιλιακες εταιριες και του πειραια οχι ?
μαλακες ειναι στις ναυτιλιακες ????
Κοίτα μπορεί να θεωρήσεις οτι δεν μιλάω αντικειμενικά διότι είμαι φοιτήτης του Ναυτιλιακού τμήματος στο Πειραιά.Το τμήμα της Χιού βρίσκεται στο καλύτερο νησί που θα μπορούσε να σπουδάσει κανείς ναυτιλιακά-οικονομικά λόγω της ιστορίας του νησιού και της παράδοσης που έχουν στα ναυτιλιακά και ναυτικά εππαγγέλματα.Δεν χρηματοδοτείτε όμως απο εταιρείες,απλα προσφέρουν σε καποιο έτος κατι σαν πρακτική άσκηση του μήνες του καλοκαιριού.Το τμήμα απλά το θέλον οι οικογένειες καπετάνιων και το ίδιο το νησί για να κρατάει την παράδοση και να στηρίζει την τοπική οικονομία.Όμως ένα τμήμα ενός πανεπιστημίου το αξιολογείς απο το ερευνητικό του έργο,απο τους καθηγητές του,τη συμμετοχή του σε επιστημονικές δραστηριοτητες,την αποροφητικότητα των αποφοιτων αργότερα στην αγορα κλπ.(διοτι είναι πανεπιστημιακό τμήμα και οχι επαγγελματική σχολή) πραγματα στα οποία υστερει το τμήμα στη Χίο συγκριτικά με αυτό του Πειραιά.
Δεν έχω κανένα κόμπλεξ με το τμήμα μου ισα ισα που πιστεύω οτι εάν οργανωνόταν καλύτερα το τμήμα της Χιου και το "προσέχανε" περισσότερο αυτο θα δημιουργούσε έναν καλώς εννοούμενο ανταγωνισμό και πραγματικά και τα δύο θα μπορόυσαν άνετα να συγκρίνονται με τα αντίστοιχα του εξωτερικού!Αλλά θα παραμείνει το τμήμα του Πειραιά στην μετριότητα και το Τμήμα της Χίου πιο κάτω,δυστηχώς...:/:Βέβαια όλα αυτά αφορούνε καθάρα δικές μου απόψεις και μπορούνα να είναι αμφισβητίσιμες απο όλους!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geo_7_

Νεοφερμένος

Ο geo_7_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
και geo να ξερεις πως η συμπληρωση του μηχανογραφικου δεν εχει καμια σχεση με τα μορια που εχεις συγκεντρωσει.
Τι ακριβως εννοεις..??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiveLoveLaugh:D

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LiveLoveLaugh:D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Μήπως μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος ποιές οι διαφορές άναμεσα σε ένα τμήμα οικονομικών επιστημών κ ενός τμήματος χρηματοοικονομικής & λογιστικής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Μήπως μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος ποιές οι διαφορές άναμεσα σε ένα τμήμα οικονομικών επιστημών κ ενός τμήματος χρηματοοικονομικής & λογιστικής;
Το πρώτο επικεντρώνεται σε διάφορα disciplines της οικονομικής, ενώ το δεύτερο, πέρα απο τα βασικά θεωρητικά, ασχολείται με εφαρμοσμένα οικονομικά και λογιστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Yeap, απλή και πλήρης απάντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiveLoveLaugh:D

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LiveLoveLaugh:D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
μάλιστα..άρα το πρώτο περισσότερο θεωρητικό.ευχαριστώ για την απάντηση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top