Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής

vangelisk94

Νεοφερμένος

Ο vangelisk94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
ε πες το έτσι να καταλάβουμε..... :thumbup:
Έχεις απόλυτο δίκιο η αισθητικός που πέρασε στο ΤΕΙ Αθήνας με 14.000 μόρια πρέπει να σέβεται τον παιδαγωγό των 10.000 μορίων γιατί αυτή μπήκε στο τει και ο άλλος στο ΑΕΙ ( βέβαια δεν ξέρεις τους βασικούς νόμους αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία)
Δεν μου απάντησες και στα ερωτήματα μου, περιμένω στοιχεία.
νομίζω ότι η συζήτηση αναφερεται σε τμήματα που υπάρχουν ΤΕΙ και ΑΕΙ!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
το είδα το μήνυμα κι έχω απαντήσει!


και πάλι πώς ένα ΤΕΙ που έχει αλλον προσανατολσμό θα έχει καλύτερο ΠΣ απο το ΕΜΠ?:happy::happy:

Η διαφορά φαίνεται άλλωστε όταν στα μεταπτυχιακά προτειμούνται οι απόφοιτοι ΑΕΙ

Μα δεν συγκρινα ποτε το ΕΜΠ με καποιο τει,απλα ειπα κατι που ισχυει γενικα :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
νομίζω ότι η συζήτηση αναφερεται σε τμήματα που υπάρχουν ΤΕΙ και ΑΕΙ!:):)

μίλησες βάσει μορίων γενικά, γενικές απαντήσεις θα πάρεις, λογικό δεν είναι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vangelisk94

Νεοφερμένος

Ο vangelisk94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Σε ποιο μεταπτυχιακό είσαι ; τι έχεις σπουδάσει ;
δεν είμαι σε μεταπτυχιακό αλλά το θέμα το έχω ψάξει! είμαι στο τμήμα πληροφορικής και τηλεματικής του Χαροκοπείου ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ

ΟΠΑ ΟΠΑ ΟΠΑ Μισό. Καταρχήν ΔΕΝ σημαίνει ότι ο μαθητής του 18 θα γράψει και καλύτερα πανελλήνιες ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ.
Και κανείς δεν εγγυάται ότι μέσα σε 3 ώρες που εσύ γράφεις εξετάσεις είσαι καλύτερος από εμένα .
Ποιος τα λέει αυτά; Οι πανελλελέ καθορίζουν Θεωρείς την αξία του μαθητή; Έλεος!



Και τα ΤΕΙ πανεπιστήμια είναι ... :oops:
Αυτα που λες τα διαβάζεις? υπάρχει πουθένα στην ονομασία η λέξη Πανεπιστημιο?:rofl::rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
δεν είμαι σε μεταπτυχιακό αλλά το θέμα το έχω ψάξει! είμαι στο τμήμα πληροφορικής και τηλεματικής του Χαροκοπείου ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ

περιμένω τα στοιχεία για το ποιοι προτιμούνται κτλ. Εκτός αν το είπε μια θεία της γειτόνισσας της κουμπάρας Α που έχει μια ξαδέρφη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vangelisk94

Νεοφερμένος

Ο vangelisk94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Μα δεν συγκρινα ποτε το ΕΜΠ με καποιο τει,απλα ειπα κατι που ισχυει γενικα :worry:
οκ με παρεσυρε η συζητηση!:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Αυτα που λες τα διαβάζεις? υπάρχει πουθένα στην ονομασία η λέξη Πανεπιστημιο?:rofl::rofl:

Τα Πανεπιστήμια διακρίνονται στα ΑΕΙ στα ΤΕΙ!


Δεν υπάρχου ΑΕΙ/ΤΕΙ παρά μόνο ΑΕΙ τα οποία περιλαμβάνουν τόσο τα ΤΕΙ όσο και τα πανεπιστήμια, επίσης οι απόφοιτοι και των δύο αντίστοιχα έχοντας αποκτήσει πτυχίο προπτυχιακού επιπέδου ισότιμα εντάσσονται στο επίπεδο 6 του εθνικού πλαισίου προσόντων.

όπως και είπε και ο antis
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vangelisk94

Νεοφερμένος

Ο vangelisk94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
περιμένω τα στοιχεία για το ποιοι προτιμούνται κτλ. Εκτός αν το είπε μια θεία της γειτόνισσας της κουμπάρας Α που έχει μια ξαδέρφη
εχω πολλές γνωριμίες πάνω σε αυτό το θέμα και ξέρω πολλούς εμπειρογνώμονες πάνω σε αυτό!

Τα Πανεπιστήμια διακρίνονται στα ΑΕΙ στα ΤΕΙ!
εδω κανεις λάθος! σύμφωνα με το νομο του 2009 τα τει είναι τεχνολογικου τομεα και οχι πανεπιστημιακου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
εδω κανεις λάθος! σύμφωνα με το νομο του 2009 τα τει είναι τεχνολογικου τομεα και οχι πανεπιστημιακου!

:loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίντα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίντα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Βρε το καταραμένο το ΠΑΝΔΑ τι μας έκανε. Που τόλμησε να ονομαστεί πανεπιστήμιο. Και τώρα θα γίνει χαμός με τον ανταγωνισμό :κλαίω:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vangelisk94

Νεοφερμένος

Ο vangelisk94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Για πες μου λιγο η σχολη σου ηταν 1η επιλογη?:rofl::rofl::rofl::rofl: την ηθελες απο μικρη?

σε λιγο θα μας πειτε οτι επιλεξατε τα ΤΕΙ απο τα ΑΕΙ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
εχω πολλές γνωριμίες πάνω σε αυτό το θέμα και ξέρω πολλούς εμπειρογνώμονες πάνω σε αυτό!

Ε πες το άνθρωπε μου ότι έχεις σοβαρά στοιχεία για να αφήσουμε κάτι χαζό νόμους στην άκρη :thumbup: :thumbup: :rofl: :rofl: :loltooth: :thanku:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Βρε το καταραμένο το ΠΑΝΔΑ τι μας έκανε. Που τόλμησε να ονομαστεί πανεπιστήμιο. Και τώρα θα γίνει χαμός με τον ανταγωνισμό :κλαίω:

Να ταν η ζήλεια ψώρα Ίντα μου <3 κι εγώ μαζί σου ...


Για πες μου λιγο η σχολη σου ηταν 1η επιλογη?:rofl::rofl::rofl::rofl:

Ήταν 3η επιλογή αλλά όχι επειδή ήταν ΤΕΙ επειδή μου άρεσαν περισσότερο άλλα τμήματα :) :rofl:
Κατάλαβέ το ότι ΤΕΙ/ΑΕΙ είναι Πανεπιστήμια με διαφορετική κατεύθυνση ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vangelisk94

Νεοφερμένος

Ο vangelisk94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ε πες το άνθρωπε μου ότι έχεις σοβαρά στοιχεία για να αφήσουμε κάτι χαζό νόμους στην άκρη :thumbup: :thumbup: :rofl: :rofl: :loltooth: :thanku:
μαλλον κι εσυ ηθελες απο παντα να περασεις εκει?:rofl::rofl::rofl::rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Ποια ακριβώς στερεότυπα?Γεγονός έιναι! Δεν είναι τυχαίο ότι όσοι υποστηρίζετε το ΠΑ.ΔΑ είστε σπουδαστές του ΤΕΙ Αθήνας ή Πειραιά άρα δεν υπάρχει αντικειμενική προσέγγιση!

Ναι προφανως δεν λεω,αλλα απο την αλλη ποιος θα περιμενες να επιχειρηματολογησει υπερ καποιος φοιτητης απο το ΑΠΘ η το πολυτεχνειο της Κρητης :/: ;

Γιατι δεν υπαρχουν στερεοτυπα;Οτι ολα αυτα τα παιδια στο 3ο επιλεγουν ιατρικη ειναι επειδη ειναι το καλυτερο επαγγελμα του κοσμου η επειδη υπαρχει το στερεοτυπο οτι ενας ιατρος ειναι μορφωμενος;Ας πουμε ενας μαθηματικος η ενας φυσικος δεν ειναι μορφωμενοι;Νομιζω καταλαβαινεις τι θελω να πω.

Το ΠΑΔΑ θα αξιζε να το δοκιμασει καποιος λογω του διαφορετικου τροπου που θα κινηθει και την διαφορετικη πολιτικη που εχει για τις συνεργασιες με επιχειρησεις.Απο εκει και περα ναι δεν θα το επελεγα διοτι ειναι κατι καινουριο στον χωρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vangelisk94

Νεοφερμένος

Ο vangelisk94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Να ταν η ζήλεια ψώρα Ίντα μου <3 κι εγώ μαζί σου ...




Ήταν 3η επιλογή αλλά όχι επειδή ήταν ΤΕΙ επειδή μου άρεσαν περισσότερο άλλα τμήματα :) :rofl:
αυτο αμα θελω το πιστευω! οσο για τη ζηλεια να ζηλεψω που ειμαι σε πολυ ανωτερη σχολη?:rofl::rofl::rofl:

Ναι προφανως δεν λεω,αλλα απο την αλλη ποιος θα περιμενες να επιχειρηματολογησει υπερ καποιος φοιτητης απο το ΑΠΘ η το πολυτεχνειο της Κρητης :/: ;

Γιατι δεν υπαρχουν στερεοτυπα;Οτι ολα αυτα τα παιδια στο 3ο επιλεγουν ιατρικη ειναι επειδη ειναι το καλυτερο επαγγελμα του κοσμου η επειδη υπαρχει το στερεοτυπο οτι ενας ιατρος ειναι μορφωμενος;Ας πουμε ενας μαθηματικος η ενας φυσικος δεν ειναι μορφωμενοι;Νομιζω καταλαβαινεις τι θελω να πω.
σιγουρα καταλαβαινω αλλα νομιζω οτι στο 2018 εχουν ξεπεραστει αυτα σε μεγαλο βαθμο!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
αυτο αμα θελω το πιστευω! οσο για τη ζηλεια να ζηλεψω που ειμαι σε πολυ ανωτερη σχολη?:rofl::rofl::rofl:


σιγουρα καταλαβαινω αλλα νομιζω οτι στο 2018 εχουν ξεπεραστει αυτα σε μεγαλο βαθμο!:):)

Δεν θα το ελεγα,εγω οταν εδινα θυμαμαι παιδια που τους εκαναν οι καθηγητες η οι γονεις το μηχανογραφικο.Προφανως παντα υπαρχουν στερεοτυπα.

Εγω λεω να αφησουμε το εγχειρημα να εξελιχθει οσοι θελουν να το προτιμησουν το Πανδα και να δουμε την πορεια του σε λιγα χρονια.Τοτε θα ερθω ο ιδιος που λες οτι ειμαι και σπουδαστης και θα σου,τελικα ηταν μεγαλη πατατα.Γιατι δεν εχω θεμα να πω οτι πεταξα x χρονια,ουτε θα στηριξω κατι που τελικα δεν αξιζε επειδη απλα επενδυσα χρονο.Ολα αυτα με την προυποθεση να του δωσουμε τον χρονο που χρειαζεται να δουμε πως θα παει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
αυτο αμα θελω το πιστευω! οσο για τη ζηλεια να ζηλεψω που ειμαι σε πολυ ανωτερη σχολη?:rofl::rofl::rofl: σιγουρα καταλαβαινω αλλα νομιζω οτι στο 2018 εχουν ξεπεραστει αυτα σε μεγαλο βαθμο!:):)

Τι σημαίνει ανώτερη σχολή και τι κατώτερη, δεν καταλαβαίνω :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
αυτο αμα θελω το πιστευω! οσο για τη ζηλεια να ζηλεψω που ειμαι σε πολυ ανωτερη σχολη?:rofl::rofl::rofl:

εσύ έχεις και γνωστούς που σου το είπαν :thumbup: :thumbup: αρκετά, άλλωστε δεν με ενδιαφέρουν οι γνώμες των γνωστών ( θείων, κουμπάρων, γιαγιάδων, ξαδέρφων κτλ ) αλλά οι νόμοι και άλλα πράγματα. Ίσως κάποτε έχεις στοιχεία και μπορούμε να συνεχίσουμε μια όμορφη συζήτηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top