Πανελλήνιες 2024 - Κουβεντούλα

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 371 μηνύματα.
ναι λαθος μου, εννοούσα τη βάση της προηγούμενης χρονιας. Αν πχ ειναι 16900 κ γω εγραψα 16500 αλλα περναω την εβε μπορω να τη δηλωσω απ'οτι καταλαβα
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
ναι λαθος μου, εννοούσα τη βάση της προηγούμενης χρονιας. Αν πχ ειναι 16900 κ γω εγραψα 16500 αλλα περναω την εβε μπορω να τη δηλωσω απ'οτι καταλαβα
Ναι. Η ΕΒΕ μετρά, η βάση της προηγούμενης χρονιάς δεν έχει καμία σχέση.
 

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Ωραία, σας ευχαριστωω
 

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω κάτι; Τα θέματα των πανελληνίων στην έκθεση προκύπτουν και απο θεματικές της Α' και Β'λυκείου; Ή αφορούν αποκλειστικά αυτές της Γ';
 

Ness

Νεοφερμένος

Η Ness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Η ύλη της Γ' περιλαμβάνει όλα τα κεφάλαια από τις προηγούμενες τάξεις του Λυκείου. Φαντάσου κυκλοφορούν προσομοιωτικά για την τέχνη. Οπότε στις Πανελλήνιες δεν είναι καθόλου απίθανο να βάλουν κάτι από τα προηγούμενα χρόνια.
 

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Η ύλη της Γ' περιλαμβάνει όλα τα κεφάλαια από τις προηγούμενες τάξεις του Λυκείου. Φαντάσου κυκλοφορούν προσομοιωτικά για την τέχνη. Οπότε στις Πανελλήνιες δεν είναι καθόλου απίθανο να βάλουν κάτι από τα προηγούμενα χρόνια.
Ναι έχω προσέξει ότι πολλές ενότητες επαναλαμβάνονται, αλλα θεματικές ας πούμε όπως Ψυχαγωγία-Διασκέδαση όχι. Τι να πω..
 

Ness

Νεοφερμένος

Η Ness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Τα θέματα της Έκθεσης στις Πανελλήνιες είναι κυριολεκτικά τα πιο απρόβλεπτα. Θα συμφωνήσω πάντως με αυτό που λες, όσο έκανα προετοιμασία δεν πέτυχα ποτέ κριτήριο με θεματική όπως το γέλιο, τη φιλία και τα σχετικά.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,550 μηνύματα.

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 307 μηνύματα.
όποιοι έχετε τελειώσει με τα θερινά διαβάζετε μόνοι σας ή οχι; εγώ εδώ και μια εβδομάδα τα έχω παρατήσει τελείως και νιώθω ότι έχω μείνει πολύ πίσω
 

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 371 μηνύματα.
όποιοι έχετε τελειώσει με τα θερινά διαβάζετε μόνοι σας ή οχι; εγώ εδώ και μια εβδομάδα τα έχω παρατήσει τελείως και νιώθω ότι έχω μείνει πολύ πίσω
Εγώ προσωπικά διαβάζω κάθε μέρα, πολλοί λένε ε οχι χαζομάρες κάνεις θα κουραστείς, αλλα προσωπικά θέλω να έχω (έστω να νιώθω ότι έχω) κάποιο προβάδισμα, κυρίως όμως δίνω έμφαση στο να καλύψω κάποια κενά μαθηματικά και έκθεση τις διάφορες θεματικές. Δεν είσαι η μόνη πάντως, ίσως απλά έτσι να ένιωσες κάποια στιγμή. Ειδικά αν γράφεις κάποια τεστ στο φροντ τώρα πρόσφατα να δεις ότι απο μόνη σου θα αρχίσεις να διαβάζεις για αυτά και θα ξαναμπείς εύκολα στο "κλίμα" των πανελελε.
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 307 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά διαβάζω κάθε μέρα, πολλοί λένε ε οχι χαζομάρες κάνεις θα κουραστείς, αλλα προσωπικά θέλω να έχω (έστω να νιώθω ότι έχω) κάποιο προβάδισμα, κυρίως όμως δίνω έμφαση στο να καλύψω κάποια κενά μαθηματικά και έκθεση τις διάφορες θεματικές. Δεν είσαι η μόνη πάντως, ίσως απλά έτσι να ένιωσες κάποια στιγμή. Ειδικά αν γράφεις κάποια τεστ στο φροντ τώρα πρόσφατα να δεις ότι απο μόνη σου θα αρχίσεις να διαβάζεις για αυτά και θα ξαναμπείς εύκολα στο "κλίμα" των πανελελε.
μακάρι να είχα το κουράγιο σου , αυτή την εβδομάδα γράφω διαγωνίσμα οπότε απο αύριο θα στρωθώ
 

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 371 μηνύματα.
μακάρι να είχα το κουράγιο σου , αυτή την εβδομάδα γράφω διαγωνίσμα οπότε απο αύριο θα στρωθώ
χαχα να φανταστείς ούτε εγώ το πιστεύω ότι διαβάζω. Παρόλα αυτά αφού όντως γράφεις τότε μια χαρά θα ξαναβρεις τον ρυθμό σου, αν αυτή την βδομάδα που λες ότι δε διάβασες καθόλου σκέψου ότι απλά έκανεες διάλειμμα, δεν είναι κάτι
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 307 μηνύματα.
χαχα να φανταστείς ούτε εγώ το πιστεύω ότι διαβάζω. Παρόλα αυτά αφού όντως γράφεις τότε μια χαρά θα ξαναβρεις τον ρυθμό σου, αν αυτή την βδομάδα που λες ότι δε διάβασες καθόλου σκέψου ότι απλά έκανεες διάλειμμα, δεν είναι κάτι
Ναι καλό είναι να αναπληρώνουμε δυνάμεις. Εσυ συνέχιζε να διαβάζεις , εφόσον το θες , αλλά καλό είναι να χάρεις τις τελευταίες μέρες ελευθερίας που έχουμε. Παντώς νομίζω φέτος δίνουμε λίγα άτομα απο το φόρουμ εε;
 

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 371 μηνύματα.
αλλά καλό είναι να χάρεις τις τελευταίες μέρες ελευθερίας που έχουμε
πρέπει όντως, έχω αρχίσει και βγαίνω τώρα απλά πιο αργά :)
Παντώς νομίζω φέτος δίνουμε λίγα άτομα απο το φόρουμ εε;
Ναι πραγματικά!! Μη σου πω δίνουμε μόνο εμείς και ένα άλλο παιδί που θυμάμαι έλεγε για πληροφορικη:laugh:
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 307 μηνύματα.
Μιας και σε λιγότερο απο εβδομάδα ανοίγουν τα σχολεία έχετε να δώσετε κάποιες συμβουλές για τη διαχείριση του χρόνου για να προλαβαίνω να διαβάζω ικανοποιητικά έχοντας παράλληλα σχολείο και φροντιστήρια; Το ξέρω οτι όσοι δίνουμε τα έχουμε αυτά αλλά αγχώνομαι γιατί ενώ το καλοκαίρι υπολόγιζα να στρωθώ και να βγάλω μεγάλο μέρος της ύλης, αυτό δεν έγινε (διάβαζα απλά οχι όσο θα ήθελα ιδανικά , ίσως βέβαια να έκανα και καλά γιατί αν διάβαζα όσο σχεδίαζα δεν θα είχα καθόλου δυνάμεις τωρα).
 

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Μιας και σε λιγότερο απο εβδομάδα ανοίγουν τα σχολεία έχετε να δώσετε κάποιες συμβουλές για τη διαχείριση του χρόνου για να προλαβαίνω να διαβάζω ικανοποιητικά έχοντας παράλληλα σχολείο και φροντιστήρια; Το ξέρω οτι όσοι δίνουμε τα έχουμε αυτά αλλά αγχώνομαι γιατί ενώ το καλοκαίρι υπολόγιζα να στρωθώ και να βγάλω μεγάλο μέρος της ύλης, αυτό δεν έγινε (διάβαζα απλά οχι όσο θα ήθελα ιδανικά , ίσως βέβαια να έκανα και καλά γιατί αν διάβαζα όσο σχεδίαζα δεν θα είχα καθόλου δυνάμεις τωρα).
Μπορείς να βγάλεις ένα πρόγραμμα, ναι λένε πολλοί ότι δεν έχει καμία σημασία αλλά σίγουρα βοηθάει να ξέρεις τι πρέπει να κάνεις, πότε, και για πόσο χρόνο
 

Μαθητής του 15

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μαθητής του 15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Μπορείς να βγάλεις ένα πρόγραμμα, ναι λένε πολλοί ότι δεν έχει καμία σημασία αλλά σίγουρα βοηθάει να ξέρεις τι πρέπει να κάνεις, πότε, και για πόσο χρόνο

Και επίσης κάτι που δεν έκανα εγώ όταν έδινα είναι να αποφύγει τους περισπασμούς.
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 307 μηνύματα.
Μπορείς να βγάλεις ένα πρόγραμμα, ναι λένε πολλοί ότι δεν έχει καμία σημασία αλλά σίγουρα βοηθάει να ξέρεις τι πρέπει να κάνεις, πότε, και για πόσο χρόνο
σωστό θα κάτσω να φτιάξω πρόγραμμα
Και επίσης κάτι που δεν έκανα εγώ όταν έδινα είναι να αποφύγει τους περισπασμούς.
το προσπαθώ :book:
 

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 371 μηνύματα.
σωστό θα κάτσω να φτιάξω πρόγραμμα

το προσπαθώ :book:
Πιστεύω ότι αν συνηθίσεις από λίγο στο διάβασμα χωρις περισπασμούς μετά να δεις θα σου γίνει συνήθεια και θα παρατηρήσεις ότι έκατσες να διαβάσεις πχ ένα 3ωρο χωρις να ασχοληθείς με κάτι άλλο. Επίσης για το πρόγραμμα συμβουλή, μη ζητήσεις βοήθεια ή να σου πει/φτιάξει κάποιος άλλος το δικό σου πρόγραμμα διαβάσματος.
 

manosz

Νεοφερμένος

Ο manosz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εκτος των αλλων, να προσεχεις στα μαθηματα κατευθυνσης στο σχολειο γιατι ετσι θα εχεις την ευκαιρια για επαναληψεις και φρεσκαρισμα αυτων που εμαθες στο φροντ. Και αν σε καποιες φασεις νιωθεις οτι δεν τα θυμασαι, να διατυπωνεις αποριες και να μη σε αγχωνει γιατι απ το μπλα μπλα ολο και κατι θα μεινει (σε σχεση με το να μην προσεχεις καθολου και απλα να υπαρχεις στην ταξη).
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top