Πανελλήνιες 2024 - Κουβεντούλα

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,839 μηνύματα.
Οι πανελλήνιες 2023 τελείωσαν (ίσως μένουν κάποια ειδικά μαθήματα). Βέβαια έχουμε ακόμα δρόμο με τις Βάσεις και τα Μηχανογραφικά, όμως ας υπάρξει πρόνοια και γι αυτούς που δίνουν του χρόνου (2024) και ξεκινούν τα θερινά.

Συζήτηση, προβληματισμοί, συναισθήματα. Αυτό το θέμα είναι για εσάς :)
 

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Συγκλό θα πω εγώ, ο χρόνος έχει περ΄σει πάρα πολύ γρήγορα και εγώ έχω μείνει στο γυμνάσιο όχι οτι θα δώσω πανελελε
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
κι εγω ακριβώς το ίδιο
 

Ness

Νεοφερμένος

Η Ness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Οι πανελλήνιες 2023 τελείωσαν (ίσως μένουν κάποια ειδικά μαθήματα). Βέβαια έχουμε ακόμα δρόμο με τις Βάσεις και τα Μηχανογραφικά, όμως ας υπάρξει πρόνοια και γι αυτούς που δίνουν του χρόνου (2024) και ξεκινούν τα θερινά.

Συζήτηση, προβληματισμοί, συναισθήματα. Αυτό το θέμα είναι για εσάς :)
Προσωπικά χαίρομαι που τελείωσαν οι Πανελλήνιες. Προτείνω στους νέους υποψηφίους να αποβάλλουν το άγχος. Σαφώς οι εξετάσεις δημιουργούν αυτό το συναίσθημα όμως πραγματικά δεν αξίζει. Να κυνηγήσετε το όνειρο σας και να μην το βάλετε κάτω. Πάνω από όλα ψυχραιμία και υπομονή.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Συγκλό θα πω εγώ, ο χρόνος έχει περ΄σει πάρα πολύ γρήγορα και εγώ έχω μείνει στο γυμνάσιο όχι οτι θα δώσω πανελελε
Και εγώ το ένιωσα αυτό πολύ έντονα. Φαντάσου ακόμα δεν έχω συνειδητοποιήσει πώς πέρασε ο χρόνος από την θερινή προετοιμασία που έκανα πέρυσι ως τώρα.
 

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Καλό κουράγιο και καλό διάβασμα σε όσους ξεκινούν απ' τον Σεπτέμβριο την 3η Λυκείου και σε εμάς τους αποφοίτους που προσπαθούμε για ακόμη μια φορά!
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Συμβουλή: μην κάνετε θερινά. Ξεκινήστε από Σεπτέμβρη και πάρτε το σερί.
 

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Συμβουλή: μην κάνετε θερινά. Ξεκινήστε από Σεπτέμβρη και πάρτε το σερί.
Δε νομίζω, πιστεύω καλύτερα είναι να ξεκινήσεις απ το καλοκαίρι, να προσαρμοστείς σιγά σιγά (γιατί είναι νωρίς ακόμα), και όχι κατεύθειαν να πλακωθεις:)
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Συμβουλή: Διαβάστε αρκετά στα θερινά, θα έχετε προφανές προβάδισμα συγκριτικά με αρκετούς άλλους, εξ άλλου οι πανελλήνιες ειναι διαγωνισμός.
 
Τελευταία επεξεργασία:

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Συμβουλή: μην κάνετε θερινά. Ξεκινήστε από Σεπτέμβρη και πάρτε το σερί.
Κι εγω θα διαφωνήσω γιατί δεν γίνεται κάποιος που διαβάζει 0 ώρες ξαφνικά να ξεκινήσει να διαβάζει 6+ για να μπορέσει να ανταποκρίθει. Αμα ξεκινήσουμε απο τώρα θα μπορέσουμε να διαβάσουμε σε λογικά πλαίσια και να περάσουμε όμορφα το καλοκαίρι.Ασε που τον Σεπτεμβρη ξεκινά το σχολείο οπότε μειώνεται ο διαθέσιμος χρόνος.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ακριβώς, δεν προκαλούν και υπερκόπωση τα θερινά... Εμένα μπορώ να πω ότι μου άρεσαν κιόλας. Είναι μια πολύ καλή ευκαιρία να προχωρήσετε στην ύλη όπως είπε και ο συνάδελφος @SlimShady.
Θα έχετε μετά ένα μήνα για ξεκούραση, δεν είναι λίγος. Τι να κάνουμε, μια χρονιά είναι οι Πανελλήνιες, λογικό είναι να έχετε κι ένα καλοκαίρι μικρότερο για να πετύχετε αυτό που θέλετε. Του χρόνου θα βαρεθείτε να κάθεστε...
 

Φινεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Ακριβώς, δεν προκαλούν και υπερκόπωση τα θερινά... Εμένα μπορώ να πω ότι μου άρεσαν κιόλας. Είναι μια πολύ καλή ευκαιρία να προχωρήσετε στην ύλη όπως είπε και ο συνάδελφος @SlimShady.
Θα έχετε μετά ένα μήνα για ξεκούραση, δεν είναι λίγος. Τι να κάνουμε, μια χρονιά είναι οι Πανελλήνιες, λογικό είναι να έχετε κι ένα καλοκαίρι μικρότερο για να πετύχετε αυτό που θέλετε. Του χρόνου θα βαρεθείτε να κάθεστε...
Καλά τα λες, αλλά ας καταργήσουμε τη λέξη συνάδελφος ως μέσο αναφοράς σε συμφοιτητές μας. Γιατί θα έρθω Αθήνα και θα μπαρουτιάσω νομικές, ιατρικές και όλες τις άλλες σχολές που το κάνουν αυτό. :happy:
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Καλά τα λες, αλλά ας καταργήσουμε τη λέξη συνάδελφος ως μέσο αναφοράς σε συμφοιτητές μας. Γιατί θα έρθω Αθήνα και θα μπαρουτιάσω νομικές, ιατρικές και όλες τις άλλες σχολές που το κάνουν αυτό. :happy:
Ολίγον σαρκαστικά το χρησιμοποιώ, επειδή το λένε όλοι στη σχολή :lol:
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Πάντως μην έχετε την αυταπάτη πως το διάβασμα σταματάει τη στιγμή που παραδίδεις το τελευταίο πανελλαδικό γραπτό. Στο πανεπιστήμιο θα κληθείτε να διαβάσετε σε μια βδομάδα 600+ σελιδές για να δώσετε ένα μάθημα, πολλές απο τις οποίες, εκουσίως και μη, δε θα έχετε διαβάσει στη διάρκεια του εξαμήνου. Οι πανελλήνιες σε προετοιμάζουν για το σκληρό διάβασμα (το οποίο απαιτούν οι υψηλές βαθμολογίες) που ακολουθεί στο πανεπιστήμιο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλά τα λες, αλλά ας καταργήσουμε τη λέξη συνάδελφος ως μέσο αναφοράς σε συμφοιτητές μας. Γιατί θα έρθω Αθήνα και θα μπαρουτιάσω νομικές, ιατρικές και όλες τις άλλες σχολές που το κάνουν αυτό. :happy:
Οκ συνάδελφε εν ευρεία εννοία.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Πάντως με έχετε την αυταπάτη πως το διάβασμα σταματάει τη στιγμή που παραδίδεις το τελευταίο πανελλαδικό γραπτό. Στο πανεπιστήμιο θα κληθείτε να διαβάσετε σε μια βδομάδα 600+ σελιδές για να δώσετε ένα μάθημα, πολλές απο τις οποίες, εκουσίως και μη, δε θα έχετε διαβάσει στη διάρκεια του εξαμήνου. Οι πανελλήνιες σε προετοιμάζουν για το σκληρό διάβασμα (που απαιτούν οι υψηλές βαθμολογίες) που ακολουθεί στο πανεπιστήμιο.
έλα μωρέ σιγά το διάβασμα κι εσύ, βγαίνουν από τον κώδικα!!
 

augustine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η augustine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 179 μηνύματα.

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.

augustine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η augustine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 179 μηνύματα.

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Παιδιά πιστεύετε ότι με μια φορα την εβδομαδα διάβασμα για έκθεση είναι καλα για πανελλήνιες;
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
ελπίζω ναι γιατι και εγώ αυτό κάνω
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top