Πανελλήνιες 2023 - Κουβεντούλα

Theo2005

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theo2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
@Arvacon φίλε καλησπέρα δύσκολη η Σάμος δεν πήγα καλά. Όμως βλέπω ότι στα επαλ λόγω στατιστικων έχουν πάει χειρότερα από πέρσι αλλά και από το 21 στον τομέα μου. Δύσκολο αλλά χρειάζομαι μια μεγάλη βουτιά στις βάσεις πχ σαν 21
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20230701_161319.jpg
    Screenshot_20230701_161319.jpg
    33.3 KB · Εμφανίσεις: 116

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έλα πες, ποιος/ποια ήσουν;
Αποκαλύψου... Έρχεσαι με φιλικές διαθέσεις; Από ποιον πλανήτη;

Το πιο αξιοθαύμαστο είναι ότι συνέβη στην θεωρητική όπου η υποκειμενικότητα επηρεάζει περισσότερο από κάθε άλλη κατεύθυνση.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
ΑΚΥΡΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ

1) Δεν έγραψα καλά. Μπορώ να ξαναγράψω το Σεπτέμβριο;
2) Νομίζω ότι αδικήθηκα στη βαθμολογία. Μπορώ να ζητήσω αναβαθμολόγηση;
3) Αν μια μαθήτρια είναι έγκυος, παίρνει πριμ 3.000 μόρια;
4) Αν την ώρα του μαθήματος πεθάνει ο καθηγητής, όλοι οι μαθητές του τμήματος έχουν 2.000 μόρια πριμ;
5) Αν κάνουμε στο γραπτό υπογραμμίσεις και μουτζούρες, θα θεωρηθούν σημάδια και θα μας ακυρώσουν το γραπτό;
6) Ο βαθμός δυσκολίας των θεμάτων επηρεάζει τον αριθμό των εισακτέων;
7) Αν είσαι παντρεμένος κερδίζεις μόρια;
8) Αν πεθάνει η γιαγιά μου παίρνω πριμ μορίων;
9) Κάποια ιδιωτικά σχολεία ξέρουν από πριν τα θέματα;
10) Δηλαδή, αν δεν γράψω καλά στις πανελλήνιες, η ζωή μου καταστράφηκε;


1688221002052.png
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
@Arvacon φίλε καλησπέρα δύσκολη η Σάμος δεν πήγα καλά. Όμως βλέπω ότι στα επαλ λόγω στατιστικων έχουν πάει χειρότερα από πέρσι αλλά και από το 21 στον τομέα μου. Δύσκολο αλλά χρειάζομαι μια μεγάλη βουτιά στις βάσεις πχ σαν 21
Ποσα μορια συγκεντρωσες? Μην απογοητευεσαι, δηλωσε εσυ τις σχολες με τη σειρα που θες και μπορει να γινει κανα θαυμα. Να ξερεις οτι γενικα στα ΕΠΑΛ, οι βασεις κανουν αλματα, σε συγκριση με του ΓΕΛ οπου μεταβαλλονται ελαχιστα. Πχ οταν εδωσα εγω το 2020, εβλεπα τις βασεις του 2019 και ελεγα, ειμαι μεσα στης Πατρας το ΗΜΜΥ, με 1400 μορια παραπανω, οποτε περναω. Ομως οταν βγηκαν οι βασεις του 20 τελικα, η συγκεκριμενη σχολη εφτασε 3000 μορια παραπανω απ οτι ηταν το 19, με αποτελεσμα να την κοιταζω με κυαλια. Τα τελευταια 3 χρονια η αληθεια ειναι πως οι βασεις κινουνται διαρκως ανοδικα, αλλα αυτο δε σημαινει απαραιτητα οτι θα συμβει το ιδιο και φετος, μιας και παιζει ρολο η δυσκολια των θεματων, το πως εγραψαν οι υποψηφιοι κλπ.

Κανε εσυ το μηχανογραφικο σου συμφωνα με τις σχολες που γουσταρεις και οτι ειναι να γινει θα γινει.
Μην καθεσαι και χαλιεσαι με τις περσινες βασεις, ειδικα για εμας του ΕΠΑΛ, δεν εχει κανενα νοημα να τις κοιτας...
 

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,016 μηνύματα.


Απιστευτο!! Πρωτη φορα το βλέπω αυτο
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,551 μηνύματα.
Χίλια μπράβο στο παιδί, παραγματικα!

Αλλά ρε μάγκες....Πώς γίνεται;
 

Eleni123-

Νεοφερμένος

Η Eleni123- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά !! Με 14.380 λέτε μπαίνω αστυφυλάκων ;
 

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,016 μηνύματα.

math2arch

Νεοφερμένος

Ο math2arch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Να αναφέρω και μία ιστορία που άκουσα σήμερα από κόρη γνωστών μου. Έδινε για επιστήμες υγείας και, ενώ οι του φροντιστηρίου τής είχαν πει πως θα έγραφε γύρω στα 12000 μόρια, τελικά πήρε 15700. Η ίδια μάλιστα είναι σε σοκ, γιατί δεν το περίμενε με τίποτα. Υπάρχουν και αυτά, τα καλά απρόοπτα.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kyriakos2005

Νεοφερμένος

Ο kyriakos2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
με 17160 πιστευτε υπαρχουν πιθανοτητες για αστυφυλακων αν την βαλω 3η επιλογη;(προφανως αν δεν περασω στις 2 πανω επιλογες)
 

WindOfChange

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο WindOfChange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 157 μηνύματα.

Marianna.diamanti

Νεοφερμένος

Η Marianna.diamanti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Έχει κανένας πληροφορίες για το τμήμα δημόσιας και κοινοτικής υγείας ; Ψάχνω αρκετή ώρα να καταλάβω περί τίνος πρόκειται, τι προοπτικές έχει κλπ και αντί να καταλαβαίνω μπερδεύομαι περισσότερο. Όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Ως απόφοιτος του τμήματος δημόσιας και κοινοτικής υγείας θα μπορέσεις να εργαστείς είτε στην επιθεώρηση υγειονομικού (έλεγχος συνθηκών υγιεινής σε εργοστάσια, μαγαζιά κλπ) είτε ως βοηθός σε κέντρα υγείας κάνοντας εμβολιασμούς, αιμοληψίες
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,741 μηνύματα.
Βγήκανε οι πρώτες εκτιμήσεις από το aeitei

και κάποιοι πίνακες από την εφημερίδα Τα Νέα
 

EliasKr

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Τεχνολογίας Υπολογιστών Πατρών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Βγήκανε οι πρώτες εκτιμήσεις από το aeitei

και κάποιοι πίνακες από την εφημερίδα Τα Νέα

Τα Νέα μου φαίνονται πολύ συντηρητικά στις προβλέψεις τους για το 2ο πεδίο (δεν ξέρω τι γίνεται όσον αφορά τις επιδόσεις στα υπόλοιπα). Φέτος είχαμε μεγάλη αύξηση στα άριστα γραπτά σε όλα τα μαθήματα, ακόμα και στην έκθεση, οπότε δεν μπορώ να καταλάβω πως σε υψηλόβαθμες σχολές προβλέπουν σταθερότητα ή ακόμα και μείωση.

Θεωρείτε ρεαλιστική την πρόβλεψη κάτω από 17900 για ΗΜΜΥ ΑΠΘ;
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,741 μηνύματα.
Τα Νέα μου φαίνονται πολύ συντηρητικά στις προβλέψεις τους για το 2ο πεδίο (δεν ξέρω τι γίνεται όσον αφορά τις επιδόσεις στα υπόλοιπα). Φέτος είχαμε μεγάλη αύξηση στα άριστα γραπτά σε όλα τα μαθήματα, ακόμα και στην έκθεση, οπότε δεν μπορώ να καταλάβω πως σε υψηλόβαθμες σχολές προβλέπουν σταθερότητα ή ακόμα και μείωση.

Θεωρείτε ρεαλιστική την πρόβλεψη κάτω από 17900 για ΗΜΜΥ ΑΠΘ;
Δεν γνωρίζω για το 2ο πεδίο αλλά αυτό που περιγράφεις το παρατηρώ και στο 3ο. Το aeitei είναι σίγουρα πιο αξιόπιστο , αν και περυσι και αυτό δεν έπεσε τόσο μέσα
 

Than003

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Than003 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 277 μηνύματα.
Γενικά τα γραπτά 18-20 μειώθηκαν σε κάποια μαθήματα αλλά αυξήθηκαν τα 19-20. Ίσως εστιάζουν στο 1ο δεδομένο οι εκτιμητές και μιλούν για πτώση ή σταθερότητα. Εγώ για υψηλόβαθμες δίνω πιθανότητα για οριακή πιθανόν άνοδο, όχι όμως πτώση. Και αυτό ισχύει και για το 2ο και το 3ο πεδίο. Δεν καταλαβαίνω που στηρίζουν την πρόβλεψη για πτώση, η σταθερότητα μπορεί όντως να επαληθευτεί
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Γενικά τα γραπτά 18-20 μειώθηκαν σε κάποια μαθήματα αλλά αυξήθηκαν τα 19-20. Ίσως εστιάζουν στο 1ο δεδομένο οι εκτιμητές και μιλούν για πτώση ή σταθερότητα. Εγώ για υψηλόβαθμες δίνω πιθανότητα για οριακή πιθανόν άνοδο, όχι όμως πτώση. Και αυτό ισχύει και για το 2ο και το 3ο πεδίο. Δεν καταλαβαίνω που στηρίζουν την πρόβλεψη για πτώση, η σταθερότητα μπορεί όντως να επαληθευτεί
Και εγώ πιστεύω ότι οι ιατρικές θά ανέβουν, έχουμε πολύ μεγάλο αριθμό 19-20 σε όλα τα μαθήματα
,Στα μεσαία και χαμηλόβαθμα είναι πιο δύσκολος ο υπολογισμός γιατί δεν υπάρχουν στατιστικά μορίων
 

Than003

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Than003 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 277 μηνύματα.
Και εγώ πιστεύω ότι οι ιατρικές θά ανέβουν, έχουμε πολύ μεγάλο αριθμό 19-20 σε όλα τα μαθήματα
,Στα μεσαία και χαμηλόβαθμα είναι πιο δύσκολος ο υπολογισμός γιατί δεν υπάρχουν στατιστικά μορίων
Στα μεσαία και στα χαμηλόβαθμα είναι και η ζήτηση απρόβλεπτη. Οι υψηλόβαθμες θα ανέβουν μάλλον σε όλα τα πεδία, μπορεί όμως να ανέβουν ελάχιστα
 

VasN

Νεοφερμένος

Η VasN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 25 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top