Πανελλήνιες 2023 - Κουβεντούλα

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,499 μηνύματα.
Στην αδερφή μου στην χημεία, ο ένας της έβαλε 80 και ο άλλος 95 :P
Αν ήταν άλλος δε θα του έλεγα τίποτα, αλλά εσένα σε έχω φάει να διαβάζεις προσεκτικά :pfff:
δε νομίζω ότι βλέπει κανείς εύκολα μεγάλες αποκλίσεις.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,603 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,499 μηνύματα.

Theo2005

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theo2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 186 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,499 μηνύματα.
Γενικά αν το γραπτό είναι οκ δίνουν μόρια η σπάνια;
Δεν τους ενδιαφέρει η εικόνα, αλλά το τι γράφεις. Δεν πάει να έχεις τον πιο τέλειο γραφικό χαρακτήρα αν τους έχεις γράψει αλλά ντάλα της Παρασκευής το γάλα δε θα πάρεις μονάδες, εκτός τώρα και αν κερδίσεις 1/100 επειδή δεν έβγαλες τα μάτια του δύσμοιρου διορθωτή 😛
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,464 μηνύματα.
Η σημερινή μέρα δεν περνάει με τίποτα:jumpy:
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Δεν τους ενδιαφέρει η εικόνα, αλλά το τι γράφεις. Δεν πάει να έχεις τον πιο τέλειο γραφικό χαρακτήρα αν τους έχεις γράψει αλλά ντάλα της Παρασκευής το γάλα δε θα πάρεις μονάδες, εκτός τώρα και αν κερδίσεις 1/100 επειδή δεν έβγαλες τα μάτια του δύσμοιρου διορθωτή 😛
αντίθετα αν η εικόνα του γραπτού δεν είναι τόσο καλή , μπορεί να κόψουν; προσπαθώ να βελτιώσω τον γραφικό μου χαρακτήρα αλλά αν προσέχω τα γράμματα δεν θα προλάβω τον χρόνο
 

Theo2005

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theo2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Δεν τους ενδιαφέρει η εικόνα, αλλά το τι γράφεις. Δεν πάει να έχεις τον πιο τέλειο γραφικό χαρακτήρα αν τους έχεις γράψει αλλά ντάλα της Παρασκευής το γάλα δε θα πάρεις μονάδες, εκτός τώρα και αν κερδίσεις 1/100 επειδή δεν έβγαλες τα μάτια του δύσμοιρου διορθωτή 😛
Απλά έχω γράψει ένα θέμα ολοσωστο (δίκτυα υπολογιστών) με την μεθοδολογία και όλα τα ερωτήματα σωστα απλά ενα νούμερο μου βγήκε λάθος οπότε λάθος και όλα τα υπόλοιπα. Λες με μεθοδολογία σωστή να μου δώσει τις μισές μονάδες;
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,499 μηνύματα.
αντίθετα αν η εικόνα του γραπτού δεν είναι τόσο καλή , μπορεί να κόψουν; προσπαθώ να βελτιώσω τον γραφικό μου χαρακτήρα αλλά αν προσέχω τα γράμματα δεν θα προλάβω τον χρόνο
Παιδιά επαγγελματίας υποψήφιος πανελλαδικών είμαι (για τους og 😋) όχι διορθωτής. Πάντως σε θετικά μαθήματα το θεωρώ απίθανο να κόψουν, τώρα σε θεωρητικά δεν ξέρω τι γίνεται.


Απλά έχω γράψει ένα θέμα ολοσωστο (δίκτυα υπολογιστών) με την μεθοδολογία και όλα τα ερωτήματα σωστα απλά ενα νούμερο μου βγήκε λάθος οπότε λάθος και όλα τα υπόλοιπα. Λες με μεθοδολογία σωστή να μου δώσει τις μισές μονάδες;
Δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει σε αυτό το μάθημα, αλλά στα μαθήματα που έδινα εγώ δε σου έκοβαν ολόκληρη άσκηση για ένα αριθμητικό ο Χριστός και η Παναγία.
 

Theo2005

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theo2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Παιδιά επαγγελματίας υποψήφιος πανελλαδικών είμαι (για τους og 😋) όχι διορθωτής. Πάντως σε θετικά μαθήματα το θεωρώ απίθανο να κόψουν, τώρα σε θεωρητικά δεν ξέρω τι γίνεται.



Δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει σε αυτό το μάθημα, αλλά στα μαθήματα που έδινα εγώ δε σου έκοβαν ολόκληρη άσκηση για ένα αριθμητικό ο Χριστός και η Παναγία.
Ναι κατάλαβα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πόσες πιθανότητες δίνεται να ξαναγίνει 2019 όπου είχαμε πάλι εκλογές και είχαν πέσει τρομερά οι βάσεις
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,603 μηνύματα.

Theo2005

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theo2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 186 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,591 μηνύματα.
Πόσες πιθανότητες δίνεται να ξαναγίνει 2019 όπου είχαμε πάλι εκλογές και είχαν πέσει τρομερά οι βάσεις
Από το πως γράψατε και από τα μηχανογραφικά σας εξαρτώνται οι βάσεις, όχι από τις εκλογές. Οι εισακτέοι είναι ίδιοι με πέρυσι. Άσε που και να υπήρχε σχέση (που ξαναλέω δεν υπάρχει καμία), οι βάσεις θα ανακοινωθούν ένα μήνα μετά τις εκλογές :P
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Κάποιες φορές ένα αριθμητικό λάθος μπορεί να έχει διαφορετικά αποτελέσματα. Πριν χρόνια στη Φυσική ζητούσε να υπολογιστεί η ταχύτητα του φωτός μέσα σε κάποιο υλικό. Το αποτέλεσμα ήταν 2,5‧10⁸m/s. Αν κάποιος έκανε αριθμητικό λάθος και εύρισκε (π.χ.) 1,5‧10⁸m/s έχανε ένα (1) μόριο. Αν όμως εύρισκε 3,5‧10⁸m/s του κόβανε τρία (3) μόρια.

1686506978360.png
 

Theo2005

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theo2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Από το πως γράψατε και από τα μηχανογραφικά σας εξαρτώνται οι βάσεις, όχι από τις εκλογές. Οι εισακτέοι είναι ίδιοι με πέρυσι. Άσε που και να υπήρχε σχέση (που ξαναλέω δεν υπάρχει καμία), οι βάσεις θα ανακοινωθούν ένα μήνα μετά τις εκλογές :P
απλα βλεπω οτι πολλοι λενε οτι δεν εγραψαν και θυμαμαι το 2019 να ελεγαν τετοια παλι
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.

augustine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η augustine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Καλή επιτυχία σε όλους για αύριο! Φτάσαμε αισίως στο τέλος! Ο,τι λάθη κι ας έχει κάνει ο καθένας μας, κοιτάμε μόνο το αυριανό μάθημα, και μετά από αυτό το καλοκαίρι που έρχεται :clapup:
 

Mariamar

Νεοφερμένος

Η Mariamar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Καλή επιτυχία σε όλους για αύριο! Φτάσαμε αισίως στο τέλος! Ο,τι λάθη κι ας έχει κάνει ο καθένας μας, κοιτάμε μόνο το αυριανό μάθημα, και μετά από αυτό το καλοκαίρι που έρχεται :clapup:
Ιστορία αύριο 😓ενώ ήταν το καλύτερο μ εξελίχθηκε μες τη χρονιά το χειρότερο. Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλους❣️❣️
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,298 μηνύματα.
Κάποιες φορές ένα αριθμητικό λάθος μπορεί να έχει διαφορετικά αποτελέσματα. Πριν χρόνια στη Φυσική ζητούσε να υπολογιστεί η ταχύτητα του φωτός μέσα σε κάποιο υλικό. Το αποτέλεσμα ήταν 2,5‧10⁸m/s. Αν κάποιος έκανε αριθμητικό λάθος και εύρισκε (π.χ.) 1,5‧10⁸m/s έχανε ένα (1) μόριο. Αν όμως εύρισκε 3,5‧10⁸m/s του κόβανε τρία (3) μόρια.

Μου φαίνεται εν μέρει λογικό γιατί κάποιος που βρίσκει οτι η ταχύτητα του φωτός μέσα σε ένα υλικό είναι μεγαλύτερη απο οτι στο κενό , και δεν κάνει έστω ένα σχόλιο περί αυτού , να πει βρε παιδί μου : "έχω κάνει λάθος εδώ ξεκάθαρα , δεν γίνεται αυτό το πράγμα " , είτε λύνει μηχανικά στην καλύτερη των περιπτώσεων , είτε δεν ξέρει τι του γίνεται στην χειρότερη .
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Πόσες πιθανότητες δίνεται να ξαναγίνει 2019 όπου είχαμε πάλι εκλογές και είχαν πέσει τρομερά οι βάσεις
Δεν έφταιγαν οι εκλογές , μην το πολιτικοποιούμε.(και αν το πάμε με φακτς πολιτικά- με την ίδρυση ιδιωτικών ΑΕΙ/εξίσωση κολλεγίων-ΑΕΙ δεν νομίζω οτι θέλουν να πέσουν οι βάσεις=> να περάσουν πολλά άτομα). Οι βάσεις καθορίζονται αφενός απο τις επιλογές των υποψηφίων στα μηχανογραφικά τους και αφετέρου απο τις επιδόσεις. Τα θέματα τότε ήταν αρκετά δύσκολα (βλ. Χημεία) και αυτό έπαιξε καθοριστικό ρόλο. (Νομίζω και τα μαθηματικά πάλι ήταν τσιμπημένης δυσκολίας , αλλά μπορεί να κάνω και λάθος)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top