[Πανελλήνιες 2023] Ανακοίνωση αποτελεσμάτων - πόσα μόρια βγάλατε;

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξεκάθαρα λοιπόν το πρόβλημα το είχε ο δεύτερος. Θα έπρεπε να ντρέπονται.
Στα θετικά μαθήματα θα έπρεπε με 2-3 να γίνεται αναβαθμολόγηση και στα θεωρητικά (πλην ίσως έκθεσης) με 6-7.

Έλεος με την παρωδία των 13+.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,745 μηνύματα.
Πάντως λίγοι είσαστε φέτος, πέρσι γινόταν χαμός στο φόρουμ αν δε με απατά η μνήμη μου γτ είμαι και μιας άλφα ηλικίας :hehe:
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Είχαμε πάθει σοκ. Ακόμη και στο φροντιστήριο μας έλεγαν δεν το έχουν ξαναδεί
Κρίμα γιατί έχασε τότε την πρώτη του επιλογή.
Αλλά κατέληξε σε μια παρεμφερή που του αρέσει περισσότερο εν τέλει οπότε για καλό μας βγήκε 😁
γιατι την εχασε; ο ενας του εβαλε 70 και ο αλλος 60 και του βγηκε ο βαθμος στο 13, λογικο το βρισκω εφοσον ο 2ος του ειχε βαλει 50 ο τριτος εβαλε τον ΜΟ των 2 προηγουμενων δειχνοντας οτι η αληθεια βρισκοταν καπου στη μεση (μαλλον)
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,768 μηνύματα.
Είναι ντροπή να υπάρχουν τέτοιες αποκλίσεις. Πώς γίνεται μαθηματικά ο ένας 98 και ο άλλος 91, χωρίς να έχω λάθη; Έκθεση ο ένας 93 και ο άλλος 79; Χημεία μία από τα ίδια με 6 μόρια;

Ξέρετε πόσα μόρια στοίχισαν αυτά;

180 από τα μαθηματικά και 120 από την χημεία. Αφήνοντας έξω την έκθεση είναι 300 μόρια...μη μιλήσω και για το πετσόκομμα της φυσικής όπου μάλλον ολόκληρα θέματα κόπηκαν για λάθη σε πράξεις.
14 μορια αποκλιση εκθεσης ειναι το συνηθες!εγω οταν εδινα ειχα 28 μορια αποκλιση!μαθηματικα οντως δεν δικαιολογειται 7 μορια ειναι παρα πολλα για να υπαρχει αποκλιση!εσυ ησουνα που μου ελεγες οτι ελυσες το γ4 χωρις σχημα και επεμενες οτι θα το πιασουν ολο σωστο ή ηταν αλλος?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

γιατι την εχασε; ο ενας του εβαλε 70 και ο αλλος 60 και του βγηκε ο βαθμος στο 13, λογικο το βρισκω εφοσον ο 2ος του ειχε βαλει 50 ο τριτος εβαλε τον ΜΟ των 2 προηγουμενων δειχνοντας οτι η αληθεια βρισκοταν καπου στη μεση (μαλλον)
νομιζω παντως οτι ο τριτος δεν ξερει τι βαθμο εχουν βαλει οι αλλοι δυο ή εκτος και δεν το τηρουν......
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
14 μορια αποκλιση εκθεσης ειναι το συνηθες!εγω οταν εδινα ειχα 28 μορια αποκλιση!μαθηματικα οντως δεν δικαιολογειται 7 μορια ειναι παρα πολλα για να υπαρχει αποκλιση!εσυ ησουνα που μου ελεγες οτι ελυσες το γ4 χωρις σχημα και επεμενες οτι θα το πιασουν ολο σωστο ή ηταν αλλος?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


νομιζω παντως οτι ο τριτος δεν ξερει τι βαθμο εχουν βαλει οι αλλοι δυο ή εκτος και δεν το τηρουν......
ναι ουτε εγω το γνωριζω αυτο αλλα αν το εκανε εις γνωση του η οχι, οταν απο το 10 και το 14 μπαινει αυτος σου βαζει 12 και σε στελνει στο 13, δεν φαινεται καπου να εχεις αδικηθει (συνολικα δλδ)
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,768 μηνύματα.
ναι ουτε εγω το γνωριζω αυτο αλλα αν το εκανε εις γνωση του η οχι, οταν απο το 10 και το 14 μπαινει αυτος σου βαζει 12 και σε στελνει στο 13, δεν φαινεται καπου να εχεις αδικηθει (συνολικα δλδ)
παντως για να βαλε βαθμο ακριβως στη μεση μαλλον φαινεται να γνωριζε το βαθμο των αλλων δυο.......
 

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
14 μορια αποκλιση εκθεσης ειναι το συνηθες!εγω οταν εδινα ειχα 28 μορια αποκλιση!μαθηματικα οντως δεν δικαιολογειται 7 μορια ειναι παρα πολλα για να υπαρχει αποκλιση!εσυ ησουνα που μου ελεγες οτι ελυσες το γ4 χωρις σχημα και επεμενες οτι θα το πιασουν ολο σωστο ή ηταν αλλος?
Εγώ ήμουν. Το πολύ 2-3 μόρια να κοπούν λοιπόν. Βρήκα πλάνα βαθμολόγησης, κάποια έκοβαν 0, άλλα 2. Ρώτησα βαθμολογητές και έλαβα 50-50 απαντήσεις για το αν έπρεπε να κοπεί. Αλλά πάνω από 2 μόρια δεν μου ανέφερε κανείς, οι περισσότεροι για 1 μόριο έλεγαν. Οπότε το 98 δικαιολογείται -δεν αντιλέγω- αλλά το 91 πώς προκύπτει; Και όλο το Γ4 να έκοβε κανένας παλαβός πιο μεγάλο βαθμό θα είχα.

Και είναι άδικο για μία τέτοια μπούρδα να χάνω το 20 και άλλοι να πριμοδοτούνται έχοντας κάνει σοβαρά σφάλματα.
 

Than003

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Than003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Εγώ ήμουν. Το πολύ 3 μόρια να κοπούν λοιπόν. Βρήκα πλάνα βαθμολόγησης, κάποια έκοβαν 0, άλλα 2. Ρώτησα βαθμολογητές και έλαβα 50-50 απαντήσεις για το αν έπρεπε να κοπεί. Αλλά πάνω από 2 μόρια δεν μου ανέφερε κανείς. Οπότε το 98 δικαιολογείται -δεν αντιλέγω- αλλά το 91 πώς προκύπτει; Και όλο το Γ4 να έκοβε κανένας παλαβός πιο μεγάλο βαθμό θα είχα.

Και είναι άδικο για μία τέτοια μπούρδα να χάνω το 20 και άλλοι να πριμοδοτούνται έχοντας κάνει σοβαρά σφάλματα.
Είδες στο απόκομμα από που σου έκοψαν;
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,768 μηνύματα.
Εγώ ήμουν. Το πολύ 3 μόρια να κοπούν λοιπόν. Βρήκα πλάνα βαθμολόγησης, κάποια έκοβαν 0, άλλα 2. Ρώτησα βαθμολογητές και έλαβα 50-50 απαντήσεις για το αν έπρεπε να κοπεί. Αλλά πάνω από 2 μόρια δεν μου ανέφερε κανείς. Οπότε το 98 δικαιολογείται -δεν αντιλέγω- αλλά το 91 πώς προκύπτει; Και όλο το Γ4 να έκοβε κανένας παλαβός πιο μεγάλο βαθμό θα είχα.

Και είναι άδικο για μία τέτοια μπούρδα να χάνω το 20 και άλλοι να πριμοδοτούνται έχοντας κάνει σοβαρά σφάλματα.
το ερωτημα επιανε 7 μορια?αρα μαλλον θα σου κοπηκε αλλου που δεν το πηρες χαμπαρι?ποιος ξερει.παντως στο ερωτημα που σου ειπα στανταρα θα σου κοψανε πανω απο 2 μορια γτ θεωρησαν οτι το κανες στην τυχη!ρε γαμωτο αφου το ηξερες γτ δεν εκανες ενα προχειρο σχημα διπλα?σαν να λυνεις ασκηση γεωμετριας χωρις σχημα!
 

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.

Than003

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Than003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 276 μηνύματα.

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
το ερωτημα επιανε 7 μορια?αρα μαλλον θα σου κοπηκε αλλου που δεν το πηρες χαμπαρι?ποιος ξερει.παντως στο ερωτημα που σου ειπα στανταρα θα σου κοψανε πανω απο 2 μορια γτ θεωρησαν οτι το κανες στην τυχη!ρε γαμωτο αφου το ηξερες γτ δεν εκανες ενα προχειρο σχημα διπλα?σαν να λυνεις ασκηση γεωμετριας χωρις σχημα!
ΟΚ ας κόψανε, το δέχομαι, προχωράμε. 1,2,3 μόρια; ΟΚ! Αλλά ξαναρωτώ το 91 ΓΙΑΤΙ; Χρόνο είχα να τα ελέγξω μπόλικο και δεν είδα τίποτα.

Που το πιο πιθανό είναι να έκοψαν 2, κανείς δεν μου είπε για παραπάνω. Βέβαια παρότι δεν έκανα σχήμα ΕΞΗΓΗΣΑ γιατί το εμβαδό είναι αυτό με σχετικές θέσεις ευθειών, σημείο τομής με χ'χ της εφαπτομένης, θετικότητα της 1/χ. Δηλαδή, ό,τι έβλεπε κανείς πάνω στο σχήμα του το έγραψα.

Βλακεία μου όντως που δεν το έκανα, αλλά αυτό δεν αλλάζει κάτι αν η απάντηση είναι πλήρως αιτιολογημένη.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,768 μηνύματα.
ΟΚ ας κόψανε, το δέχομαι, προχωράμε. 1,2,3 μόρια; ΟΚ! Αλλά ξαναρωτώ το 91 ΓΙΑΤΙ; Χρόνο είχα να τα ελέγξω μπόλικο και δεν είδα τίποτα.

Που το πιο πιθανό είναι να έκοψαν 2, κανείς δεν μου είπε για παραπάνω. Βέβαια παρότι δεν έκανα σχήμα ΕΞΗΓΗΣΑ γιατί το εμβαδό είναι αυτό με σχετικές θέσεις ευθειών, σημείο τομής με χ'χ, θετικότητα της 1/χ. Δηλαδή, ότι έβλεπε κανείς πάνω στο σχήμα του το έγραψα.

Βλακεία μου όντως που δεν το έκανα, αλλά αυτό δεν αλλάζει κάτι αν η απάντηση είναι πλήρως αιτιολογημένη.
Αν το εξηγησες με λογια παω πασο αλλα ποσο αναλυτικα να το εξηγησεις για να το καταλαβει ο αλλος!δεν ξερω τι να σου πω.τουλαχιστον πιανεις εκει που θες?αν πιανεις μικρο το κακο.
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
το ερωτημα επιανε 7 μορια?αρα μαλλον θα σου κοπηκε αλλου που δεν το πηρες χαμπαρι?ποιος ξερει.παντως στο ερωτημα που σου ειπα στανταρα θα σου κοψανε πανω απο 2 μορια γτ θεωρησαν οτι το κανες στην τυχη!ρε γαμωτο αφου το ηξερες γτ δεν εκανες ενα προχειρο σχημα διπλα?σαν να λυνεις ασκηση γεωμετριας χωρις σχημα!
λες μηπως και το γ2ii να απαιτει σχημα, αυτο με την γωνια που σχηματιζει με τον αξονα η y=-x
 

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν το εξηγησες με λογια παω πασο αλλα ποσο αναλυτικα να το εξηγησεις για να το καταλαβει ο αλλος!δεν ξερω τι να σου πω.τουλαχιστον πιανεις εκει που θες?αν πιανεις μικρο το κακο.
Πιάνω ναι. Πληροφορική στο ΕΚΠΑ και Πολιτικούς Μηχανικούς στο ΕΜΠ σχεδόν σίγουρα και ίσως δια θαύματος Ναυπηγούς αν οι βάσεις πέσουν τρελά, κάτι που είναι σχεδόν απίθανο.

Παρότι είχα ΗΜΜΥ ΕΜΠ ως πρώτη επιλογή, πιάνω και άλλες σχολές που μου αρέσουν. Να πω την αλήθεια, δεν με ενδιέφερε και για κάτι πέραν της μεγάλης εργασιακής απορρόφησης και του σχετικά υψηλότερου μισθολογικού η ΣΗΜΜΥ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

λες μηπως και το γ2ii να απαιτει σχημα, αυτο με την γωνια που σχηματιζει με τον αξονα η y=-x
Στις λύσεις της επιτροπής δεν είχε.
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 308 μηνύματα.

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,768 μηνύματα.
λες μηπως και το γ2ii να απαιτει σχημα, αυτο με την γωνια που σχηματιζει με τον αξονα η y=-x
οχι ρε ειπαμε!!την εξισωση εφω=-1 λυνεις τι να το κανεις το σχημα.εκτος και αν καποιος εκανε τον τριγωνομετρικο κυκλο και ηταν τοσο κωλοφαρδος που εβρισκε τη γωνια ετσι κομπογιαννιτικα....
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Κλασικά, όταν υπάρχει διαφορά βαθμολογιών, όλοι οι μαθητές θεωρούν πάντα σωστό και δίκαιο αυτόν που έβαλε το μεγαλύτερο βαθμό, ενώ βρίζουν τον άλλον. Μόνο που πολλές φορές συμβαίνει το αντίθετο. Αυτός που έβαλε τον μικρότερο βαθμό είναι αυτός που το έψαξε προσεκτικά, ενώ κάποιος ασυνείδητος βιαστικός έβαλε κάτι παραπάνω για να ξεμπερδεύει πριμοδοτώντας κάποιον και αδικώντας πολλούς άλλους.

EDIT: Δεν αναφέρομαι στην Εκθεση

1688045150301.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top