[Πανελλήνιες 2023] Ανακοίνωση αποτελεσμάτων - πόσα μόρια βγάλατε;

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Μπράβο σε όλα τα παιδιά για τον κόπο και τα αποτελέσματα που πέτυχαν.

Εμένα έδινε ο αδελφός μου φέτος, ήταν στον 2ο επιστημονικό πεδίο και έγραψε τους εξής βαθμούς:

•Έκθεση: 15,2

• Μαθηματικά: 16

•Χημεία: 15,2

•Φυσική: 13,4

Βγάζει 15.030 για το Μαθηματικό Αθήνας και 15.076 για την Στατιστική ΟΠΑ.

Καλά αποτελέσματα σε όλους εύχομαι.
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Μπράβο σε όλα τα παιδιά για τον κόπο και τα αποτελέσματα που πέτυχαν.

Εμένα έδινε ο αδελφός μου φέτος, ήταν στον 2ο επιστημονικό πεδίο και έγραψε τους εξής βαθμούς:

•Έκθεση: 15,2

• Μαθηματικά: 16

•Χημεία: 15,2

•Φυσική: 13,4

Βγάζει 15.030 για το Μαθηματικό Αθήνας και 15.076 για την Στατιστική ΟΠΑ.

Καλά αποτελέσματα σε όλους εύχομαι.
μαθηματικό όχι στατιστική, το μαθηματικό είναι πολύ ανώτερο και για στατιστική αν θα ήθελε να ασχοληθεί κανείς
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
μαθηματικό όχι στατιστική, το μαθηματικό είναι πολύ ανώτερο και για στατιστική αν θα ήθελε να ασχοληθεί κανείς
Μαθηματικό θα βάλει κατά 90% σαν πρώτη επιλογή και μετά στατιστική ΟΠΑ. Το μαθηματικό πέρσι είχε 14.140 σαν βάση και 14,25 ΕΒΕ. Το πιάνει ο αδελφός μου κατά 95%.

Απλα δεν ξέρω κατά πόσο τα μαθηματικά έχουν επαγγελματική αποκατάσταση πλέον.
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Μαθηματικό θα βάλει κατά 90% σαν πρώτη επιλογή και μετά στατιστική ΟΠΑ. Το μαθηματικό πέρσι είχε 14.140 σαν βάση και 14,25 ΕΒΕ. Το πιάνει ο αδελφός μου κατά 95%.

Απλα δεν ξέρω κατά πόσο τα μαθηματικά έχουν επαγγελματική αποκατάσταση πλέον.
απίστευτο, έφτασε 14140 το μαθηματικό της Αθήνας, νόμιζα ότι είναι ακόμα λίγο κάτω από τα 16000 που το είχα αφήσει εγώ το 2017 όταν έδινα
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
απίστευτο, έφτασε 14140 το μαθηματικό της Αθήνας, νόμιζα ότι είναι ακόμα λίγο κάτω από τα 16000 που το είχα αφήσει εγώ το 2017 όταν έδινα
Και όμως ναι όσο και αν ακούγεται παράξενο το Μαθηματικό Αθήνας πέρσι βούτηξε στα 14.140 σε σχέση με το 14.700 που είχε το 2021. Αν δεν κάνω λάθος πάνε πολλά χρόνια από τότε που το μαθηματικό κατέγραψε αύξηση στην βάση του. Σκέψου ότι ακόμα και φέτος που τα παιδιά πήγαν καλύτερα στα μαθηματικά σε σχέση με πέρσι οι εκτιμήσεις δίνουν το συγκεκριμένο τμήμα στα 14.000-14.200, δηλαδή δεν αναμένεται να αυξηθεί ούτε φέτος.

Το τμήμα Στατιστικής του ΟΠΑ το οποίο δέχεται φοιτητές και από τα 2 πεδία (θετικών και οικονομικά) είχε πέρσι 13.827 μόρια βάση και 12,54 ΕΒΕ.
 

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μαθηματικό θα βάλει κατά 90% σαν πρώτη επιλογή και μετά στατιστική ΟΠΑ. Το μαθηματικό πέρσι είχε 14.140 σαν βάση και 14,25 ΕΒΕ. Το πιάνει ο αδελφός μου κατά 95%.

Απλα δεν ξέρω κατά πόσο τα μαθηματικά έχουν επαγγελματική αποκατάσταση πλέον.
Αν φοβάται για το κομμάτι της επαγγελματικής αποκατάστασης, ας εξετάσει και αυτό το τμήμα, είναι η μόνη πληροφορική που ίσως πιάνει εντός Αττικής νομίζω. Πιάνει και Τοπογράφους, Μεταλλειολόγους ΕΜΠ αλλά δεν έχω γνώσεις επί αυτών των τμημάτων. Και το μαθηματικό δίνει ευκαιρίες πάντως αν είσαι αρκετά καλός και ψαγμένος.
 

RuyLopez

Νεοφερμένος

Ο RuyLopez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα.
Πιστεύετε ότι οι βάσεις στο 4ο πεδίο θα ανεβούν πολύ; Ανάλογα με τα αγγλικά, είμαι περίπου 500 μόρια πάνω από το τμήμα ευρωπαικών και διεθνών στο πάντειο, που είναι η σχολή που θέλω. Να νιώθω σχετικά ασφαλής ή είμαι 50/50;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα.
Πιστεύετε ότι οι βάσεις στο 4ο πεδίο θα ανεβούν πολύ; Ανάλογα με τα αγγλικά, είμαι περίπου 500 μόρια πάνω από το τμήμα ευρωπαικών και διεθνών στο πάντειο, που είναι η σχολή που θέλω. Να νιώθω σχετικά ασφαλής ή είμαι 50/50;
500 μόρια πάνω τα οικονομικά;; Δεν προκύπτει από τα μέχρι στιγμής δεδομένα κάτι τέτοιο.
 

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά καλησπέρα.
Πιστεύετε ότι οι βάσεις στο 4ο πεδίο θα ανεβούν πολύ; Ανάλογα με τα αγγλικά, είμαι περίπου 500 μόρια πάνω από το τμήμα ευρωπαικών και διεθνών στο πάντειο, που είναι η σχολή που θέλω. Να νιώθω σχετικά ασφαλής ή είμαι 50/50;
Μάλλον μέσα είσαι αν αγγλικά τα έχεις πάει όπως υπολογίζεις. Δεν έχω ακούσει ότι εκτινάχθηκε η ζήτηση για αυτά τα τμήματα και οι βαθμολογίες δεν είναι ιδιαιτέρως καλύτερες από πέρσι.
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Γνωστό ιδιωτικό εκ Θεσσαλονίκης ορμώμενο. Πολύ δυνατοί
 

Συνημμένα

  • IMG_20230704_213126.jpg
    IMG_20230704_213126.jpg
    217.3 KB · Εμφανίσεις: 197

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
QUOTE="Pak, post: 4918365, member: 99479"]
Πάντως λίγοι είσαστε φέτος, πέρσι γινόταν χαμός στο φόρουμ αν δε με απατά η μνήμη μου γτ είμαι και μιας άλφα ηλικίας :hehe:
Θυμάμαι που παρακολουθούσα το θέμα και έλεγα πω πω έτσι θα είμαστε κι εμείς του χρόνου, αλλά τελικά ψοφια τα πράγματα 😂
[/QUOTE]
Καλά πέρυσι ήταν τρελοκομείο εδώ μέσα 🤣🤣🤣
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,670 μηνύματα.
Ναι; Και όταν έδινα πανελλήνιες το αντίστοιχο με αυτό θέμα έφτασε τις 600 απαντήσεις.
[Πανελλήνιες 2011] Αποτελέσματα Βαθμολογιών | iSchool
[2011] Σε ποιό τμήμα και με πόσα μόρια περάσατε; | iSchool

2011 ειχαμε γαπ κυβερνηση και ακομα ηταν προσφατο το καστελοριζο και οι αγανακτισμενοι στο συνταγμα......Ε ρε μνημες.Περασαν σχεδον 12 χρονια απο τοτε και φαινεται σαν να ηταν τωρα
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Αγγλικά 18
Γερμανικά 17.9 :clapup:
 

augustine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η augustine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 179 μηνύματα.

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Félicitations!
 

RuyLopez

Νεοφερμένος

Ο RuyLopez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
18.7 αγγλικά

Είμαι επίσημα ακριβώς 700 πάνω από ΕΔΣ Πάντειου. Μπορώ πλέον να είμαι σίγουρος; Νιώθω σίγουρος :D
 

gpgp

Νεοφερμένος

Ο gpgp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Αγγλικά 18
Γερμανικά 17.9 :clapup:
Συγχαρητήρια και από μένα!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αγγλικά 18.9
Γαλλικά 18.7
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ!!!
Μπράβο!!! Συγχαρητήρια!!!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top