Πανελλήνιες 2022 - Κουβεντούλα

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Καλή επιτυχία και να ξέρετε ότι στις σχολές που θα μπείτε σε κάθε εξάμηνο θα εξετάζεστε στην διπλή ύλη από αυτή των πανελλήνιων, μουαχαχαχ
Σωστό νταξει αλλά η εμβάθυνση που χρειάζεται στις πανελλαδικές νομίζω ισορροπεί κάπως τον όγκο διαβάσματος που απαιτείται
 

Guest 831328

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν γνωρίζω αν έχει ζητηθεί προηγουμένως, αλλά πόσα μόρια φιλοδοξείτε πως έχετε συγκεντρώσει;Προσωπικά, τοποθετώ τον εαυτό μου στο όριο 18.400-18.500, με την προϋπόθεση πως έχω πέσει σε καλούς ανθρώπους με ενσυναίσθηση
Πιστεύω κάπου στο 17.600-17.800 πιστεύω εγώ. Ευελπιστώ για ένα 15 στην έκθεση. Όπως και να έχει κατά 90% πιθανότητα περνάω στην σχολή που επιθυμώ
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,482 μηνύματα.
Καλά αποτελέσματα σε όλους, το αξίζετε να μπείτε στις επιθυμητές σας σχολές.

@Cade μακάρι πρώτος στην σχολή σου :dance2:

Α και @Pak εσένα δεν σε φοβάμαι, θεωρώ θα έχεις μπει σίγουρα και σε καλή σειρά.
Καλά την καλή σειρά θα την μελετάγαμε αν δεν είχα πετάξει γύρω στα 800 μόρια, αλλά κλαιν και πόρτα να κλείσω πανευτυχής θα είμαι :P
Σ'ευχαριστώ πάντως


Να είσαι καλά! Σου εύχομαι από καρδιάς τα καλύτερα, πάνω από όλα για την επιμονή σου και την προσήλωσή σου στον στόχο σου! Το αξίζεις!
Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ για την ευχή :happy:
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,598 μηνύματα.
Καλά την καλή σειρά θα την μελετάγαμε αν δεν είχα πετάξει γύρω στα 800 μόρια, αλλά κλαιν και πόρτα να κλείσω πανευτυχής θα είμαι :P
Ειλικρινά σε λατρεύω για αυτή την απάντηση
 

Guest 831328

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Ceid στην Πάτρα 14.200 έχει βάση θα πρέπει να πάρω πολύ χαμηλά έκθεση για να μην την πιάσω. Καθώς στα άλλα μαθήματα έχω πάρει σχεδόν σίγουρα πάνω από 16
Μπράβο! Πολλά συγχαρητήρια
 

spring day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η spring day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Δεν γνωρίζω αν έχει ζητηθεί προηγουμένως, αλλά πόσα μόρια φιλοδοξείτε πως έχετε συγκεντρώσει;Προσωπικά, τοποθετώ τον εαυτό μου στο όριο 18.400-18.500, με την προϋπόθεση πως έχω πέσει σε καλούς ανθρώπους με ενσυναίσθηση
Πιστεύω γύρω στα 17.600, με χαντάκωσε η χημεία 🥲
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Θα ήθελα πολύ να μπω στο τμήμα πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών στο εκπα και ευτυχώς σύμφωνα με τα νεότερα δεδομένα φαίνεται να πιάνω τη βάση. Εσύ;
Στο εύχομαι! Νομική Αθηνών, μετά θα δω τι θα επιλέξω, ελπίζω να μην χρειαστεί να σκεφτώ κάποιο σενάριο εκτός αυτής
Ceid στην Πάτρα 14.200 έχει βάση θα πρέπει να πάρω πολύ χαμηλά έκθεση για να μην την πιάσω. Καθώς στα άλλα μαθήματα έχω πάρει σχεδόν σίγουρα πάνω από 16
Πατρινός;
 

Guest 004218

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν γνωρίζω αν έχει ζητηθεί προηγουμένως, αλλά πόσα μόρια φιλοδοξείτε πως έχετε συγκεντρώσει;Προσωπικά, τοποθετώ τον εαυτό μου στο όριο 18.400-18.500, με την προϋπόθεση πως έχω πέσει σε καλούς ανθρώπους με ενσυναίσθηση
Συγχαρητήρια σε όλους, ανεξαρτήτως αποτελέσματος! Πιστεύω πως κυμαίνομαι από 17.900 μεχρι 18.400, ανάλογα και τον διορθωτή. Γενικά στο 4ο φέτος είχαμε αρκετά αμφιλεγόμενα ερωτήματα, λόγω και της καινούριας ύλης. Στοχεύω σε Πληροφορική ΕΚΠΑ ή ΟΠΑ, δεν έχω αποφασίσει. Καλά μας αποτελέσματα!
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,579 μηνύματα.
 

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Θεωρώ ότι τα 500 γραπτά δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα, ώστε να εξαχθούν ασφαλή συμπεράσματα για τις βαθμολογίες. Ωστόσο, είναι αναμενόμενο ότι οι επιδόσεις στα Λατινικά θα είναι χαμηλότερες σε σχέσεις με τις περσινές στην Κοινωνιολογία.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Θεωρώ ότι τα 500 γραπτά δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα, ώστε να εξαχθούν ασφαλή συμπεράσματα για τις βαθμολογίες. Ωστόσο, είναι αναμενόμενο ότι οι επιδόσεις στα Λατινικά θα είναι χαμηλότερες σε σχέσεις με τις περσινές στην Κοινωνιολογία.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
Διαβάζοντας το μου έκανε εντύπωση η έκθεση. Ήταν πιο εύκολη από πέρυσι, αλλά λένε τα εχουμε πάει ''χειροτερα''. Άραγε, κατά πόσο αληθεύουν τα ποσοστά που παραθέτει το άρθρο;
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Διαβάζοντας το μου έκανε εντύπωση η έκθεση. Ήταν πιο εύκολη από πέρυσι, αλλά λένε τα εχουμε πάει ''χειροτερα''. Άραγε, κατά πόσο αληθεύουν τα ποσοστά που παραθέτει το άρθρο;
Ποιος λέει ότι ήταν πιο εύκολη από πέρυσι; κάτσε να δούμε τι έγραψαν τα παιδιά
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.

Guest 004218

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Διαβάζοντας το μου έκανε εντύπωση η έκθεση. Ήταν πιο εύκολη από πέρυσι, αλλά λένε τα εχουμε πάει ''χειροτερα''. Άραγε, κατά πόσο αληθεύουν τα ποσοστά που παραθέτει το άρθρο;
Ειναι υποκειμενικό, για κάποιους ηταν πιο εύκολα φέτος και για κάποιους πέρυσι. Σιγουρα το θέμα δεν άρεσε στους περισσότερους, τουλάχιστον απο ότι άκουσα εγώ. Το εάν οι ερωτήσεις θα ειναι κατανοητές εχει να κάνει με την προετοιμασία, την επανάληψη του καθενός και το τι θα του έρθει εκείνη την ώρα, το αν εχει αγχωθεί με το θέμα και πολλά άλλα. Εγω συμφωνώ με αυτα που λές, αλλα μπορει να μην είναι για όλους ετσι.
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Οι ερωτήσεις ήταν κατανοητές και ευκρινείς αρκετά. Μόνο το β' στο θεμα δ ηταν καπως δυσκολο
Και τα δύο παιδιά μου που έδιναν φέτος αυτό είπανε. Αλλά γνωστοί καθηγητές που διορθώνουν εδώ στην πόλη μας γραπτά από άλλη πόλη ακούω χαμηλές βαθμολογίες
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Σβηστός για νομική είσαι φίλε...Πολλά συγχαρητήρια
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,579 μηνύματα.
Διαβάζοντας το μου έκανε εντύπωση η έκθεση. Ήταν πιο εύκολη από πέρυσι, αλλά λένε τα εχουμε πάει ''χειροτερα''. Άραγε, κατά πόσο αληθεύουν τα ποσοστά που παραθέτει το άρθρο;
Η αλήθεια είναι πως κι εμένα μου έκανε εντύπωση, ειδικά εκεί που λέει για συσσώρευση στο εύρος 8-12. Παρέθεσα το άρθρο παρ' όλ' αυτά για όποιον ενδιαφέρεται, αλλά σαφώς ένα δείγμα 500 ατόμων είναι επισφαλές.
Ακόμη και χειρότερα να είναι από πέρυσι, είναι κάπως χαμηλά για έκθεση όπου η βάση πιάνεται σχετικά εύκολα.

Σβηστός για νομική είσαι φίλε...Πολλά συγχαρητήρια
Ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να είναι έτσι!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top