Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Αναβαθμολογηση γραπτου πώς ζητας και γενικα τι διαδικασια εχει? Το εχω απορια
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Αναβαθμολογηση γραπτου πώς ζητας και γενικα τι διαδικασια εχει? Το εχω απορια

Δεν το ξέρω, αλλά αν ξέρει κάποιος ας μας πει..και εγώ θα ήθελα να μάθω. Όχι ότι θα κάνω αλλά να ξέρουμε.
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Δείτε εγκύκλιο ρε μια βδομάδα θέλουν να τα πακετάρουν και να τα στείλουν..άντε 3 μέρες έμειναν
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
@uni77 εννοείς όταν δεις τα αποτελέσματα και δεν συμφωνείς να ζητήσεις να στα ξανά διορθώσουν; Δεν γίνεται αυτό
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Αναβαθμολογηση γραπτου πώς ζητας και γενικα τι διαδικασια εχει? Το εχω απορια
δεν γινεται αναβαθμολογηση απ΄ οσο ξερω .Μονο αν θες να δεις το γραπτο σου πληρωνεις 50 ευρω .Επισης μπορεις να δεις το αποκομμα με αναλυτικη βαθμολογια για να δεις που εχασες σε καθε ερωτημα (δωρεαν) συμπληρωνοντας μια αιτηση απλος στον διευθυντη
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
δεν γινεται αναβαθμολογηση απ΄ οσο ξερω .Μονο αν θες να δεις το γραπτο σου πληρωνεις 50 ευρω .Επισης μπορεις να δεις το αποκομμα με αναλυτικη βαθμολογια για να δεις που εχασες σε καθε ερωτημα (δωρεαν) συμπληρωνοντας μια αιτηση απλος στον διευθυντη
50€ είναι το ελάχιστο. Άμα θες να τα δεις όλα είναι 80€ και τα βλέπεις Σεπτέμβριο κι οχι τώρα. Τα αποκόμματα όμως τα δίνουν τώρα. Αλλά νομίζω τα δίνουν με την καλή τους την καρδιά. Δεν είναι υποχρεωμένοι
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
@uni77 εννοείς όταν δεις τα αποτελέσματα και δεν συμφωνείς να ζητήσεις να στα ξανά διορθώσουν; Δεν γίνεται αυτό

εγω θυμάμαι λεγανε στο σχολειο αμα θες να στο βαθμολογησουν παλι χρειαζεται να πληρωσεις αλλα δεν ρωτησα για αλλα. Απο οτι φαίνεται εκαναν λαθος ή εγω καταλαβα λαθος
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
εγω θυμάμαι λεγανε στο σχολειο αμα θες να στο βαθμολογησουν παλι χρειαζεται να πληρωσεις αλλα δεν ρωτησα για αλλα. Απο οτι φαίνεται εκαναν λαθος ή εγω καταλαβα λαθος
Δυστυχώς δεν γίνεται! Πληρώνεις για να τα δεις. Μέχρι εκει. Δεν μπορείς να αντιδράσεις ύστερα άμα δεν σου κάθεται καλα. Η μόνη αναβαθμολόγηση είναι ο γ βαθμολογητής ο οποίος μπαινει αυτόματα αν ο πρώτος με τον δεύτερο έχουν διαφορά πάνω από 12/100
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν γίνεται! Πληρώνεις για να τα δεις. Μέχρι εκει. Δεν μπορείς να αντιδράσεις ύστερα άμα δεν σου κάθεται καλα. Η μόνη αναβαθμολόγηση είναι ο γ βαθμολογητής ο οποίος μπαινει αυτόματα αν ο πρώτος με τον δεύτερο έχουν διαφορά πάνω από 12/100

Καταλαβα, σε ευχαριστώ!
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Και ακριβως επειδη ειναι για διαβασμενους παπαγαλους πλεον η εξεταστικη των πανελληνιων, γ αυτο μας συμφερει 100% περισσοτερο απο τις κατατακτηριες, γιατι παρα το οτι ειναι ενα απαραδεκτο συστημα, εξακολουθει να ειναι 'τιμιο' γιατι ξερεις τι να περιμενεις (ισως με την εξαιρεση της λατρεμενης μου εκθεσης). Οι κατατακτηριες επισης εχουν τρελο διαβασμα για ψυχολογια παντως, οποτε τα ξενυχτια δε θα τα γλιτωναμε ετσι κ αλλιως. Συν οτι εγω προτιμω να διαβασω τα ευκολακια των Αρχαιων και της Ιστοριας παρα τα ακαταληπτα της Ψυχολογιας που δεν τα εχω δει ποτε στη ζωη μου.


Τωρα το ειδα !
Κοίτα εγω τα ξενύχτια θα τα γλίτωνα μονο με ζαναξ.
Θελω να περάσω και ψυχολογια τρομάρα μου, με τοσο άγχος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nefeli01

Νεοφερμένος

Η Nefeli01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Τελείωσα Νοέμβρη .Και αρχισα διάβασμα γυρω στο Γενάρη.
Για κατατακτήριες το είχα απορρίψει (για να εδινα τον Δεκέμβρη που μας έρχεται) καθως για τη σχολή που με ενδιέφερε μου πρότειναν όλοι πανελλήνιες .
Το έψαξα πολύ με παιδιά που ειχαν ηδη εισαχθεί στη σχολή και υπολόγισα κι το κόστος-καθως 10 απο τους 12 ειχαν μπει με φροντιστήριο για να προετοιμαστούν καλύτερα - και λεω θα κάτσω ενα 6μηνο να διαβασω πανελελε και ο.τι γινει.
Τα καλα ειναι οτι και λογω πτυχίου και λογω ηλικίας οι πανελλήνιες ειναι πολυ πιο εύκολες.
Καταλαβαίνεις τα παντα , η υλη κυλάει πολυ πιο γρήγορα και δεν αγχώνεσαι ο.τι θα πεσει κατι που δε ξέρεις .
Στα αρχαία με το άγνωστο ασχολήθηκα , καλα παιζει ρολο κι η σχολη μου , πραγματικά μια βδομάδα.
Ο.τι λίγο πιο τραβηγμένο (ανθελξη πχ) εβλεπα ήξερα οτι απλα δεν θα πέσει .
Απο εκει και έπειτα ειναι απαίσιο πισωγύρισμα το να μαθαινεις κατα λέξη .
Ειδικά τις τελευταίες μερες κόντεψα να τρελαθώ .
Επίσης με λύπη μου διαπίστωσα οτι πραγματικά ειναι εξετάσεις που απευθύνονται καρα κύριο λογο σε ψύχραιμους διαβασμένους παπαγαλους.
Φυσικα και για να γράψεις ψηλα θελει μυαλο μην παρεξηγηθώ. Οσα παιδιά ξέρω που πέτυχαν ψηλές βαθμολογίες και έξυπνα ήταν και διαβάστερα και ειδικα οι άριστοι διέπρεψαν και στη σχολη τους αργότερα.
Δεν γίνεται να πετύχεις ψηλούς βαθμούς μονο με αποστήθιση.
Παρολαυτα ειναι ενα σύστημα που πετάει απ εξω οποιον δεν μπορεί να μαθει απ εξω.
Ειναι τρομερό μια κατεύθυνση να εξεταζει τοση παπαγαλία.
Λενε για κριτική σκέψη στην ιστορία και εννοούν να ενώσεις κομματάκια και να τρέχεις και να μην προλαβαίνεις .
Αρχαία καμια σχέση με παλιότερα πραγματικά , πλεον ο μέτριος μπορεί να αγγίξει το 16-17 .
Στα αρχαια που το άγνωστο κάποτε ηθελε σκέψη .
Εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι ναι μεν με εξυπηρέτησε( μαλλον😅) το σύστημα των πανελληνίων αλλα διαπίστωσα αυτα που μου λέγανε τα παιδιά των κατατακτηριων " θα θες να ξερασεις " .
Πρέπει να σκέφτεσαι με κουτάκια ενω στο Πανεπιστήμιο εμαθες ακριβώς να μην κανεις αυτό.
Α και κάτι αλλο, πίστευα οταν το ξεκίνησα ολο αυτό οτι δεν θα πεθάνω στο άγχος αλλα old habits die hard , ζούσα με 4ωρους ύπνους τον τελευταίο μηνα και στην ιστορία αν δεν καθοταν 4ημερο θα είχα εγκαταλείψει καθως ολη εκεινη τη πρώτη βδομάδα ημουνα ζομπι , πραγματικά έδωσα αρχαία 2 νύχτες αυπνη.Δεν άντεχα αλλο.
Μετά την κοινωνιολογία κοιμήθηκα 3 μερες και εβγαλα ολη την επανάληψη της ιστορίας ουσιστικα σε μια μερα😁
Αυτα βέβαια είναι προσωπικά θέματα και νομίζω τα ιδια θα είχα και αν εδινα κατατακτήριες.
Τώρα εγώ αγχος για τούς βαθμούς καθώς στην έκθεση ενω στην αρχη ήμουν πολυ ευχαριστημένη μετα κατάλαβα ότι ειναι ενα γραπτό που σίγουρα δεν εχει καμια σχέση με ολα τα αλλα.
Αμα μου ερθει κανα 12 bye bye ψυχολογία .
Καλή επιτυχία σου εύχομαι κ μην αγχώνεσαι, την έχεις σίγουρα την σχολή!!!! Ήθελα να σε ρωτήσω ,γτ απέρριψε ς τις κατατακτηριες.... επειδή κ εγώ έχω περάσει φιλολογία κ ξαναεδωσα για ψυχολογια, αποφάσισα ότι αν δεν τα καταφέρω, θα πάω στην σχολή μου κ μετά θα το παλέψω με κατατακτήριες....δεν μπορώ με τίποτα να το ξαναζήσω για τρίτη φορά όλο αυτήν τη ψυχοφθόρα κατάσταση. Εσύ που το έψαξες, γτ τις απέρριψε ς;;;;
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Καλή επιτυχία σου εύχομαι κ μην αγχώνεσαι, την έχεις σίγουρα την σχολή!!!! Ήθελα να σε ρωτήσω ,γτ απέρριψε ς τις κατατακτηριες.... επειδή κ εγώ έχω περάσει φιλολογία κ ξαναεδωσα για ψυχολογια, αποφάσισα ότι αν δεν τα καταφέρω, θα πάω στην σχολή μου κ μετά θα το παλέψω με κατατακτήριες....δεν μπορώ με τίποτα να το ξαναζήσω για τρίτη φορά όλο αυτήν τη ψυχοφθόρα κατάσταση. Εσύ που το έψαξες, γτ τις απέρριψε ς;;;;

Κατσε να βγουν τα αποτελέσματα , πρώτα😊
Εννοω μπορεί να έχεις περάσει, οι βάσεις του παλιού ειναι μυστήριο .Θα δηλώσεις επαρχια;
Εμεις πανω κατω την αλλη βδομάδα θα ξέρουμε αν περνάμε.
Καλα μας αποτελέσματα .!
Τωρα μη σκέπτεται απο το τώρα το δίλλημα κατατακτήριες η πανελλήνιες.
Οταν ερθει η στιγμή θα αξιολογήσεις τι ειναι
πιο σωστό για σενα :)
Προσωπικά το απέρριψα λογω μεγαλης ύλης και ανταγωνισμού.Αλλα πολλοί τα καταφέρνουν!
Οσο να ναι ημουνα κι αρκετά εξοικειωμένη με τα φιλολογικά μαθήματα, και όλοι μου ελεγαν οτι θα ναι πιο εύκολο.
Δηλαδή και ατομα που πέτυχαν με κατατακτήριες.
Ειναι νωρις όμως ακομα.Πανε με το καλο στην σχολή σου, μπορεί να ναι κι η ψυχολογία δεν ξέρεις😉, και μετα βλέποντας και κάνοντας.
 

Nefeli01

Νεοφερμένος

Η Nefeli01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Κατσε να βγουν τα αποτελέσματα , πρώτα😊
Εννοω μπορεί να έχεις περάσει, οι βάσεις του παλιού ειναι μυστήριο .Θα δηλώσεις επαρχια;
Εμεις πανω κατω την αλλη βδομάδα θα ξέρουμε αν περνάμε.
Καλα μας αποτελέσματα .!
Τωρα μη σκέπτεται απο το τώρα το δίλλημα κατατακτήριες η πανελλήνιες.
Οταν ερθει η στιγμή θα αξιολογήσεις τι ειναι
πιο σωστό για σενα :)
Προσωπικά το απέρριψα λογω μεγαλης ύλης και ανταγωνισμού.Αλλα πολλοί τα καταφέρνουν!
Οσο να ναι ημουνα κι αρκετά εξοικειωμένη με τα φιλολογικά μαθήματα, και όλοι μου ελεγαν οτι θα ναι πιο εύκολο.
Δηλαδή και ατομα που πέτυχαν με κατατακτήριες.
Ειναι νωρις όμως ακομα.Πανε με το καλο στην σχολή σου, μπορεί να ναι κι η ψυχολογία δεν ξέρεις😉, και μετα βλέποντας και κάνοντας.
Δυστυχώς δεν ελπίζω κ πολύ, γτ στα αρχαία έκανα μεγάλες βλακείες... τελισπντων τώρα σε αναμονή μέχρι τέλους Αυγούστου, γτ κ με τους βαθμούς πάλι δεν θα ξέρουμε τίποτα,κ τα ξαναβάζουμε κάτω κ το παλεύουμε....απλα σε ηλικία 23-24 χρονών, δεν το βλέπω να ξαναμπαινω σε αυτή την τρελή διαδικασία.....κ όσο γιαεπαρχια ,θα τις δηλώσω όλες εκτός Φλώρινας, γτ θέλω να πάρω μεταγραφή....καλή μας επιτυχία, καλά αποτελέσματα. Κ ότι είναι για καλύτερο για την ζωή μας να γίνει....κ όπως λέει κ ο σοφός λαός,όταν κλείνει μια πόρτα ανοίγει ένα παράθυρο....ποιος ξέρει τι μας επιφυλάσσει η ζωή!!!!!
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Τωρα το ειδα !
Κοίτα εγω τα ξενύχτια θα τα γλίτωνα μονο με ζαναξ.
Θελω να περάσω και ψυχολογια τρομάρα μου, με τοσο άγχος.
πιστευω η ψυχολογια θα σε βοηθησει με το αγχος παντως, σε καταλαβαινω 100%. Ουφ υπομονη, θυμαμαι αυτες οι δυο βδομαδες ηταν απο τις χειροτερες της ζωης μου!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δυστυχώς δεν ελπίζω κ πολύ, γτ στα αρχαία έκανα μεγάλες βλακείες... τελισπντων τώρα σε αναμονή μέχρι τέλους Αυγούστου, γτ κ με τους βαθμούς πάλι δεν θα ξέρουμε τίποτα,κ τα ξαναβάζουμε κάτω κ το παλεύουμε....απλα σε ηλικία 23-24 χρονών, δεν το βλέπω να ξαναμπαινω σε αυτή την τρελή διαδικασία.....κ όσο γιαεπαρχια ,θα τις δηλώσω όλες εκτός Φλώρινας, γτ θέλω να πάρω μεταγραφή....καλή μας επιτυχία, καλά αποτελέσματα. Κ ότι είναι για καλύτερο για την ζωή μας να γίνει....κ όπως λέει κ ο σοφός λαός,όταν κλείνει μια πόρτα ανοίγει ένα παράθυρο....ποιος ξέρει τι μας επιφυλάσσει η ζωή!!!!!
Καλα αποτελεσματα, ποτε δεν ξερεις (σημ. 23-24 σε μενα φανταζει μικρο παιδακι παρολο που εχουμε 4 χρονια διαφορα, χιχι)
 

ros

Νεοφερμένος

Ο ros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Kαλα.Εσυ;
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
για την ωρα καλα, μαλλον το βραδυ ή αυριο τ πρωι θα φτασει το αγχος :laugh:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top