Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.

alpha.kappa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alpha.kappa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Πέρυσι το τελευταιο μάθημα η βιολογια δοθηκε 18/06 και οι βαθμολγίες ανακοινωθηκαν 28/06
Φετος τελευταιο μάθημα η βιολογια δοθηκε 25/06 ,Λογικά λοιπόν το πολύ μέχρι τις 10/07 θα εχουν ανακοινωθεί
Εκτιμώ γύρω 7 ή 8 Ιουλίου
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
9-10 λογικά θα βγουν. Μέχρι 14-15 θα έχουν βγει σίγουρα

Στο σχολείο μου είπαν μέχρι τις 10 του μήνα αναμένουν τις βαθμολογίες. Τώρα αν υπάρχει κάποια καθυστέρηση δεν ξέρω..αλλά ναι μέχρι τις 15 θα βγουν σίγουρα.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πρόγραμμα Προκαταρκτικών εξετάσεων (ΠΚΕ) του διαγωνισμού για την εισαγωγή φοιτητών στη σχολή αξιωματικών και σπουδαστών στη σχολή πυροσβεστών της πυροσβεστικής ακαδημίας με το σύστημα των εξετάσεων σε πανελλαδικό επίπεδο το ακαδημαϊκό έτους 2020-2021



 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Παιδια, Δευτερα Τριτη δεν μπορουσα να παω σχολειο. Τεταρτη, δηλαδη εχθες, εγραψα αγγλικα αλλα τα θεματα αργησαν πολυ οποτε οταν πηγα στο σχολειο για τον κωδικο δεν ηταν κανεις. Σημερα ξαναπηγα και μου είπε ο φυλακας οτι ειναι ανοιχτα καθε Τεταρτη 8-1. Σας εχουν πει κατι για προθεσμια για τον προσωπικο κωδικο? Αρχισα να αγχωνομαι..
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Μπορείς να πας την Τετάρτη που έρχεται και να παραλάβεις τον κωδικό. Δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι. Δεν υπάρχει προθεσμία.
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Τρίτη δε θα ναι σίγουρα ανοιχτά;
Ουτε εγω τον εχω παραλάβει και καπου διάβασα ότι τρίτη θα ναι ανοιχτά κι κανόνισα να παω τοτε χωρις να παρω τηλ το σχολείο.
Ειμαι εκτός πόλης πλεον γι αυτο λεω κανόνισα.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Τρίτη 7/7 και 1 ακόμα ημέρα που θα ορίσει το κάθε σχολείο. Δεν το ανέφερα για την Τρίτη στη φίλη μιας και Τρίτη/Τετάρτη είναι δίπλα δίπλα οι μέρες 😛
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Τρίτη 7/7 και 1 ακόμα ημέρα που θα ορίσει το κάθε σχολείο. Δεν το ανέφερα για την Τρίτη στη φίλη μιας και Τρίτη/Τετάρτη είναι δίπλα δίπλα οι μέρες 😛


Τέλεια Ευχαριστώ :)
Δεν θέλω να παω κι πιο μετα γιατι φοβάμαι μην πεσω πανω στην ημέρα που βγαίνουν οι βαθμοί😅
 

Guest 451212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τέλεια Ευχαριστώ :)
Δεν θέλω να παω κι πιο μετα γιατι φοβάμαι μην πεσω πανω στην ημέρα που βγαίνουν οι βαθμοί😅
Επειδή τέλειωσες Σεπτέμβριο δεν κοίταξες για κατατακτήριες; Πώς ήταν η επιστροφή στην πολυαγαπημένη αποστήθιση της ιστορίας; Έδωσες με το παλιό ή με το νέο σύστημα; Αυτά από πρήξιμο.
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Τρίτη δε θα ναι σίγουρα ανοιχτά;
Ουτε εγω τον εχω παραλάβει και καπου διάβασα ότι τρίτη θα ναι ανοιχτά κι κανόνισα να παω τοτε χωρις να παρω τηλ το σχολείο.
Ειμαι εκτός πόλης πλεον γι αυτο λεω κανόνισα.

Εμενα ο φυλακας μου πε το σχολειο θα ειναι ανοιχτο καθε Τεταρτη. Δεν ξερω αν ισχυει το ιδιο για τα αλλα σχολεια
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Επειδή τέλειωσες Σεπτέμβριο δεν κοίταξες για κατατακτήριες; Πώς ήταν η επιστροφή στην πολυαγαπημένη αποστήθιση της ιστορίας; Έδωσες με το παλιό ή με το νέο σύστημα; Αυτά από πρήξιμο.


Τελείωσα Νοέμβρη .Και αρχισα διάβασμα γυρω στο Γενάρη.
Για κατατακτήριες το είχα απορρίψει (για να εδινα τον Δεκέμβρη που μας έρχεται) καθως για τη σχολή που με ενδιέφερε μου πρότειναν όλοι πανελλήνιες .
Το έψαξα πολύ με παιδιά που ειχαν ηδη εισαχθεί στη σχολή και υπολόγισα κι το κόστος-καθως 10 απο τους 12 ειχαν μπει με φροντιστήριο για να προετοιμαστούν καλύτερα - και λεω θα κάτσω ενα 6μηνο να διαβασω πανελελε και ο.τι γινει.
Τα καλα ειναι οτι και λογω πτυχίου και λογω ηλικίας οι πανελλήνιες ειναι πολυ πιο εύκολες.
Καταλαβαίνεις τα παντα , η υλη κυλάει πολυ πιο γρήγορα και δεν αγχώνεσαι ο.τι θα πεσει κατι που δε ξέρεις .
Στα αρχαία με το άγνωστο ασχολήθηκα , καλα παιζει ρολο κι η σχολη μου , πραγματικά μια βδομάδα.
Ο.τι λίγο πιο τραβηγμένο (ανθελξη πχ) εβλεπα ήξερα οτι απλα δεν θα πέσει .
Απο εκει και έπειτα ειναι απαίσιο πισωγύρισμα το να μαθαινεις κατα λέξη .
Ειδικά τις τελευταίες μερες κόντεψα να τρελαθώ .
Επίσης με λύπη μου διαπίστωσα οτι πραγματικά ειναι εξετάσεις που απευθύνονται καρα κύριο λογο σε ψύχραιμους διαβασμένους παπαγαλους.
Φυσικα και για να γράψεις ψηλα θελει μυαλο μην παρεξηγηθώ. Οσα παιδιά ξέρω που πέτυχαν ψηλές βαθμολογίες και έξυπνα ήταν και διαβάστερα και ειδικα οι άριστοι διέπρεψαν και στη σχολη τους αργότερα.
Δεν γίνεται να πετύχεις ψηλούς βαθμούς μονο με αποστήθιση.
Παρολαυτα ειναι ενα σύστημα που πετάει απ εξω οποιον δεν μπορεί να μαθει απ εξω.
Ειναι τρομερό μια κατεύθυνση να εξεταζει τοση παπαγαλία.
Λενε για κριτική σκέψη στην ιστορία και εννοούν να ενώσεις κομματάκια και να τρέχεις και να μην προλαβαίνεις .
Αρχαία καμια σχέση με παλιότερα πραγματικά , πλεον ο μέτριος μπορεί να αγγίξει το 16-17 .
Στα αρχαια που το άγνωστο κάποτε ηθελε σκέψη .
Εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι ναι μεν με εξυπηρέτησε( μαλλον😅) το σύστημα των πανελληνίων αλλα διαπίστωσα αυτα που μου λέγανε τα παιδιά των κατατακτηριων " θα θες να ξερασεις " .
Πρέπει να σκέφτεσαι με κουτάκια ενω στο Πανεπιστήμιο εμαθες ακριβώς να μην κανεις αυτό.
Α και κάτι αλλο, πίστευα οταν το ξεκίνησα ολο αυτό οτι δεν θα πεθάνω στο άγχος αλλα old habits die hard , ζούσα με 4ωρους ύπνους τον τελευταίο μηνα και στην ιστορία αν δεν καθοταν 4ημερο θα είχα εγκαταλείψει καθως ολη εκεινη τη πρώτη βδομάδα ημουνα ζομπι , πραγματικά έδωσα αρχαία 2 νύχτες αυπνη.Δεν άντεχα αλλο.
Μετά την κοινωνιολογία κοιμήθηκα 3 μερες και εβγαλα ολη την επανάληψη της ιστορίας ουσιστικα σε μια μερα😁
Αυτα βέβαια είναι προσωπικά θέματα και νομίζω τα ιδια θα είχα και αν εδινα κατατακτήριες.
Τώρα εγώ αγχος για τούς βαθμούς καθώς στην έκθεση ενω στην αρχη ήμουν πολυ ευχαριστημένη μετα κατάλαβα ότι ειναι ενα γραπτό που σίγουρα δεν εχει καμια σχέση με ολα τα αλλα.
Αμα μου ερθει κανα 12 bye bye ψυχολογία .
 

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Τελείωσα Νοέμβρη .Και αρχισα διάβασμα γυρω στο Γενάρη.
Για κατατακτήριες το είχα απορρίψει (για να εδινα τον Δεκέμβρη που μας έρχεται) καθως για τη σχολή που με ενδιέφερε μου πρότειναν όλοι πανελλήνιες .
Το έψαξα πολύ με παιδιά που ειχαν ηδη εισαχθεί στη σχολή και υπολόγισα κι το κόστος-καθως 10 απο τους 12 ειχαν μπει με φροντιστήριο για να προετοιμαστούν καλύτερα - και λεω θα κάτσω ενα 6μηνο να διαβασω πανελελε και ο.τι γινει.
Τα καλα ειναι οτι και λογω πτυχίου και λογω ηλικίας οι πανελλήνιες ειναι πολυ πιο εύκολες.
Καταλαβαίνεις τα παντα , η υλη κυλάει πολυ πιο γρήγορα και δεν αγχώνεσαι ο.τι θα πεσει κατι που δε ξέρεις .
Στα αρχαία με το άγνωστο ασχολήθηκα , καλα παιζει ρολο κι η σχολη μου , πραγματικά μια βδομάδα.
Ο.τι λίγο πιο τραβηγμένο (ανθελξη πχ) εβλεπα ήξερα οτι απλα δεν θα πέσει .
Απο εκει και έπειτα ειναι απαίσιο πισωγύρισμα το να μαθαινεις κατα λέξη .
Ειδικά τις τελευταίες μερες κόντεψα να τρελαθώ .
Επίσης με λύπη μου διαπίστωσα οτι πραγματικά ειναι εξετάσεις που απευθύνονται καρα κύριο λογο σε ψύχραιμους διαβασμένους παπαγαλους.
Φυσικα και για να γράψεις ψηλα θελει μυαλο μην παρεξηγηθώ. Οσα παιδιά ξέρω που πέτυχαν ψηλές βαθμολογίες και έξυπνα ήταν και διαβάστερα και ειδικα οι άριστοι διέπρεψαν και στη σχολη τους αργότερα.
Δεν γίνεται να πετύχεις ψηλούς βαθμούς μονο με αποστήθιση.
Παρολαυτα ειναι ενα σύστημα που πετάει απ εξω οποιον δεν μπορεί να μαθει απ εξω.
Ειναι τρομερό μια κατεύθυνση να εξεταζει τοση παπαγαλία.
Λενε για κριτική σκέψη στην ιστορία και εννοούν να ενώσεις κομματάκια και να τρέχεις και να μην προλαβαίνεις .
Αρχαία καμια σχέση με παλιότερα πραγματικά , πλεον ο μέτριος μπορεί να αγγίξει το 16-17 .
Στα αρχαια που το άγνωστο κάποτε ηθελε σκέψη .
Εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι ναι μεν με εξυπηρέτησε( μαλλον😅) το σύστημα των πανελληνίων αλλα διαπίστωσα αυτα που μου λέγανε τα παιδιά των κατατακτηριων " θα θες να ξερασεις " .
Πρέπει να σκέφτεσαι με κουτάκια ενω στο Πανεπιστήμιο εμαθες ακριβώς να μην κανεις αυτό.
Α και κάτι αλλο, πίστευα οταν το ξεκίνησα ολο αυτό οτι δεν θα πεθάνω στο άγχος αλλα old habits die hard , ζούσα με 4ωρους ύπνους τον τελευταίο μηνα και στην ιστορία αν δεν καθοταν 4ημερο θα είχα εγκαταλείψει καθως ολη εκεινη τη πρώτη βδομάδα ημουνα ζομπι , πραγματικά έδωσα αρχαία 2 νύχτες αυπνη.Δεν άντεχα αλλο.
Μετά την κοινωνιολογία κοιμήθηκα 3 μερες και εβγαλα ολη την επανάληψη της ιστορίας ουσιστικα σε μια μερα😁
Αυτα βέβαια είναι προσωπικά θέματα και νομίζω τα ιδια θα είχα και αν εδινα κατατακτήριες.
Τώρα εγώ αγχος για τούς βαθμούς καθώς στην έκθεση ενω στην αρχη ήμουν πολυ ευχαριστημένη μετα κατάλαβα ότι ειναι ενα γραπτό που σίγουρα δεν εχει καμια σχέση με ολα τα αλλα.
Αμα μου ερθει κανα 12 bye bye ψυχολογία .
τωρα με αγχωσες και μενα για την εκθεση γιατι και μενα διαφερει παρα πολυ η εκθεση απο τα αλλα γραπτα οποτε η θα παρω κανα 18 η κανα 12 και κλαμα μετα :D
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμενα ο φυλακας μου πε το σχολειο θα ειναι ανοιχτο καθε Τεταρτη. Δεν ξερω αν ισχυει το ιδιο για τα αλλα σχολεια

Εκτός από τις 7/7 και μίας ακόμα ημέρας εντός της προθεσμίας υποβολής των μηχανογραφικών που δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα, υπάρχουν και οι ανέκαθεν ισχύουσες εφημερίες των Γυμνασίων και Λυκείων καθ΄όλη τη διάρκεια του καλοκαιριού που γίνονται ή μία φορά την εβδομάδα ή μία φορά το 15/νθήμερο.
Κάθε Γυμνάσιο και Λύκειο καθορίζει τις δικές του ημερομηνίες εφημεριών.
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
@Alizoula2 αν ήταν 5 Νοεμβρίου η ορκωμοσία σου τότε ήμουν κι εγώ παρούσα 😂
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
εμάς πάντως σε μεηλ για 8/7 έλεγαν ότι θα είναι ανοιχτό το σχολείο. δεν ανέφερε κάτι για 7/7 που έλεγε η ανακοίνωση.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Τελείωσα Νοέμβρη .Και αρχισα διάβασμα γυρω στο Γενάρη.
Για κατατακτήριες το είχα απορρίψει (για να εδινα τον Δεκέμβρη που μας έρχεται) καθως για τη σχολή που με ενδιέφερε μου πρότειναν όλοι πανελλήνιες .
Το έψαξα πολύ με παιδιά που ειχαν ηδη εισαχθεί στη σχολή και υπολόγισα κι το κόστος-καθως 10 απο τους 12 ειχαν μπει με φροντιστήριο για να προετοιμαστούν καλύτερα - και λεω θα κάτσω ενα 6μηνο να διαβασω πανελελε και ο.τι γινει.
Τα καλα ειναι οτι και λογω πτυχίου και λογω ηλικίας οι πανελλήνιες ειναι πολυ πιο εύκολες.
Καταλαβαίνεις τα παντα , η υλη κυλάει πολυ πιο γρήγορα και δεν αγχώνεσαι ο.τι θα πεσει κατι που δε ξέρεις .
Στα αρχαία με το άγνωστο ασχολήθηκα , καλα παιζει ρολο κι η σχολη μου , πραγματικά μια βδομάδα.
Ο.τι λίγο πιο τραβηγμένο (ανθελξη πχ) εβλεπα ήξερα οτι απλα δεν θα πέσει .
Απο εκει και έπειτα ειναι απαίσιο πισωγύρισμα το να μαθαινεις κατα λέξη .
Ειδικά τις τελευταίες μερες κόντεψα να τρελαθώ .
Επίσης με λύπη μου διαπίστωσα οτι πραγματικά ειναι εξετάσεις που απευθύνονται καρα κύριο λογο σε ψύχραιμους διαβασμένους παπαγαλους.
Φυσικα και για να γράψεις ψηλα θελει μυαλο μην παρεξηγηθώ. Οσα παιδιά ξέρω που πέτυχαν ψηλές βαθμολογίες και έξυπνα ήταν και διαβάστερα και ειδικα οι άριστοι διέπρεψαν και στη σχολη τους αργότερα.
Δεν γίνεται να πετύχεις ψηλούς βαθμούς μονο με αποστήθιση.
Παρολαυτα ειναι ενα σύστημα που πετάει απ εξω οποιον δεν μπορεί να μαθει απ εξω.
Ειναι τρομερό μια κατεύθυνση να εξεταζει τοση παπαγαλία.
Λενε για κριτική σκέψη στην ιστορία και εννοούν να ενώσεις κομματάκια και να τρέχεις και να μην προλαβαίνεις .
Αρχαία καμια σχέση με παλιότερα πραγματικά , πλεον ο μέτριος μπορεί να αγγίξει το 16-17 .
Στα αρχαια που το άγνωστο κάποτε ηθελε σκέψη .
Εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι ναι μεν με εξυπηρέτησε( μαλλον😅) το σύστημα των πανελληνίων αλλα διαπίστωσα αυτα που μου λέγανε τα παιδιά των κατατακτηριων " θα θες να ξερασεις " .
Πρέπει να σκέφτεσαι με κουτάκια ενω στο Πανεπιστήμιο εμαθες ακριβώς να μην κανεις αυτό.
Α και κάτι αλλο, πίστευα οταν το ξεκίνησα ολο αυτό οτι δεν θα πεθάνω στο άγχος αλλα old habits die hard , ζούσα με 4ωρους ύπνους τον τελευταίο μηνα και στην ιστορία αν δεν καθοταν 4ημερο θα είχα εγκαταλείψει καθως ολη εκεινη τη πρώτη βδομάδα ημουνα ζομπι , πραγματικά έδωσα αρχαία 2 νύχτες αυπνη.Δεν άντεχα αλλο.
Μετά την κοινωνιολογία κοιμήθηκα 3 μερες και εβγαλα ολη την επανάληψη της ιστορίας ουσιστικα σε μια μερα😁
Αυτα βέβαια είναι προσωπικά θέματα και νομίζω τα ιδια θα είχα και αν εδινα κατατακτήριες.
Τώρα εγώ αγχος για τούς βαθμούς καθώς στην έκθεση ενω στην αρχη ήμουν πολυ ευχαριστημένη μετα κατάλαβα ότι ειναι ενα γραπτό που σίγουρα δεν εχει καμια σχέση με ολα τα αλλα.
Αμα μου ερθει κανα 12 bye bye ψυχολογία .
Και ακριβως επειδη ειναι για διαβασμενους παπαγαλους πλεον η εξεταστικη των πανελληνιων, γ αυτο μας συμφερει 100% περισσοτερο απο τις κατατακτηριες, γιατι παρα το οτι ειναι ενα απαραδεκτο συστημα, εξακολουθει να ειναι 'τιμιο' γιατι ξερεις τι να περιμενεις (ισως με την εξαιρεση της λατρεμενης μου εκθεσης). Οι κατατακτηριες επισης εχουν τρελο διαβασμα για ψυχολογια παντως, οποτε τα ξενυχτια δε θα τα γλιτωναμε ετσι κ αλλιως. Συν οτι εγω προτιμω να διαβασω τα ευκολακια των Αρχαιων και της Ιστοριας παρα τα ακαταληπτα της Ψυχολογιας που δεν τα εχω δει ποτε στη ζωη μου.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top