Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Ρε φιλη εννοειται πως σε συμφέρει πιο πολύ αν και δεν σου εγγυάται κανενασ Ότι θα πετύχεις. Σκέψου όμως κι εμάς τους καημένους που διαβάζουμε όλη τη χρόνια και παραπάνω για να καταφέρουμε να μπούμε εκει που θελουμε. Προσωπικά έστω και μια μέρα να πάει πιο μετά θα εκραγώ... η υπομονή μου πλέον έχει το πάχος της τρίχας των μαλλιών μου
Καλημέρα!! Αν κατάλαβες καλά είπα ότι παρότι θα ήταν προς όφελος μου να πάει αργότερα, δεν το θέλω..σαφώς για όσους προετοιμάζεστε όλη τη χρονιά θα ήταν ακόμα πιο κουραστικό το να πήγαινε αργότερα..και εγώ (για τους δικούς μου λόγους) θα ήθελα να τελειώσω όσο νωρίτερα γίνεται παρότι ξέρω ότι έστω και κάποιο διάστημα παραπάνω θα ήταν στα θετικά ώστε να μπορέσω να καλύψω καλύτερα κάποια πράγματα...το μόνο που δεν με αγχόνει σε αυτό είναι ότι η σχολή που θέλω είναι αρκετά χαμηλόβαθμη οπότε δεν χρειάζεται και μεγάλη προσπάθεια. Το ότι θα ήθελα να προετοιμαστώ καλύτερα όμως δεν αλλάζει.
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Με πηραν τηλεφωνο για το καρτελακι να παω αυριο να το παρω. Ειναι μεχρι 10 Ιουνιου και πρεπει να εχω μαζι μου την αστυνομικη ταυτότητα
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,669 μηνύματα.
Δεν μπορώ να καταλάβω πού το βλέπεις αυτα αλλά αστα να πάνε ρε συ! Εσυ πως ήσουν πριν δώσεις πανελλήνιες; Θυμασαι;
ειχα αγχος στα ορια του υποφερτου οχι απιστευτα πραγματα που διαβαζω κατα καιρους.απλα οπως ειπα και σε αλλο αρθρο αγχωνομουν πολυ μετα τις εξετασεις γτ μεσα μου λειτουργουσα οτι αν εχω κανει πατατα δεν θα μπορω να το αλλαξω.οσες φορες και αν ελεγα οτι οχι παντα με επιανε μετα.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
ειχα αγχος στα ορια του υποφερτου οχι απιστευτα πραγματα που διαβαζω κατα καιρους.απλα οπως ειπα και σε αλλο αρθρο αγχωνομουν πολυ μετα τις εξετασεις γτ μεσα μου λειτουργουσα οτι αν εχω κανει πατατα δεν θα μπορω να το αλλαξω.οσες φορες και αν ελεγα οτι οχι παντα με επιανε μετα.
Πλέον δεν πρέπει να αγχώνεσαι σωστά;
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Καλημέρα!! Αν κατάλαβες καλά είπα ότι παρότι θα ήταν προς όφελος μου να πάει αργότερα, δεν το θέλω..σαφώς για όσους προετοιμάζεστε όλη τη χρονιά θα ήταν ακόμα πιο κουραστικό το να πήγαινε αργότερα..και εγώ (για τους δικούς μου λόγους) θα ήθελα να τελειώσω όσο νωρίτερα γίνεται παρότι ξέρω ότι έστω και κάποιο διάστημα παραπάνω θα ήταν στα θετικά ώστε να μπορέσω να καλύψω καλύτερα κάποια πράγματα...το μόνο που δεν με αγχόνει σε αυτό είναι ότι η σχολή που θέλω είναι αρκετά χαμηλόβαθμη οπότε δεν χρειάζεται και μεγάλη προσπάθεια. Το ότι θα ήθελα να προετοιμαστώ καλύτερα όμως δεν αλλάζει.
Η αλήθεια είναι ότι την τελευταία πρόταση του μηνύματος σου τώρα την είδα πρώτη φορά. Μήπως βιάστηκα να σου απαντήσω ενώ έκανες επεξεργασία ☺️ Αλλά anyway ολοι κουρασμένοι είμαστε εν τελεί. Άλλοι περισσότερο άλλοι λιγότερο. Μακάρι να περασεις φέτος ακόμα κι αν δεν είσαι καλα προετοιμασμένη όπως λες... αλλιώς του χρόνου. Δεν μας πήραν και τα χρόνια
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ειχα αγχος στα ορια του υποφερτου οχι απιστευτα πραγματα που διαβαζω κατα καιρους.απλα οπως ειπα και σε αλλο αρθρο αγχωνομουν πολυ μετα τις εξετασεις γτ μεσα μου λειτουργουσα οτι αν εχω κανει πατατα δεν θα μπορω να το αλλαξω.οσες φορες και αν ελεγα οτι οχι παντα με επιανε μετα.
Άρα μάλλον συνειδητοποιούσες ότι έκανες βλακίες λάθη. Εβλεπες λύσεις μετά;
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,669 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι την τελευταία πρόταση του μηνύματος σου τώρα την είδα πρώτη φορά. Μήπως βιάστηκα να σου απαντήσω ενώ έκανες επεξεργασία ☺ Αλλά anyway ολοι κουρασμένοι είμαστε εν τελεί. Άλλοι περισσότερο άλλοι λιγότερο. Μακάρι να περασεις φέτος ακόμα κι αν δεν είσαι καλα προετοιμασμένη όπως λες... αλλιώς του χρόνου. Δεν μας πήραν και τα χρόνια
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Άρα μάλλον συνειδητοποιούσες ότι έκανες βλακίες λάθη. Εβλεπες λύσεις μετά;
φυσικα και εβλεπα λυσεις.δεν υπαρχει πιστευω ποτε υποψηφιος στα χρονικα που να μην ειδε λυσεις μετα και οσοι λενε οτι δεν ειδαν κοροιδευουν
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
φυσικα και εβλεπα λυσεις.δεν υπαρχει πιστευω ποτε υποψηφιος στα χρονικα που να μην ειδε λυσεις μετα και οσοι λενε οτι δεν ειδαν κοροιδευουν
εγω πάντως φετος δεν θα δω λυσεις και θα αποφύγω κάθετι που μπορει να συζηταει για αυτες. Μεχρι την μερα της ανακοινωσης των βαθμων θα εχω κλειστα αυτια και ματια για οτιδηποτε εχει σχεση με πανελληνιες😄 Το θέλω καθαρά σαν εκπληξη, ειτε κακη ειτε καλη, και ετσι δεν κάθομαι ολο το καλοκαιρι με το αγχος και με την θλίψη οτι τα εκανα λαθος ή ξεχασα κατι κτλ. Θελω να περασω χαρουμενα στις διακοπες
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
@Katerinaev δεν πειράζει,τυχαίνει μερικές φορές να διαβάζουμε κάτι λίγο γρήγορα...σ' ευχαριστώ!!!και σε σένα εύχομαι να περάσεις εκεί που θες.. ☺️
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
φυσικα και εβλεπα λυσεις.δεν υπαρχει πιστευω ποτε υποψηφιος στα χρονικα που να μην ειδε λυσεις μετα και οσοι λενε οτι δεν ειδαν κοροιδευουν
Άμα δεν σου κάνει καλό ξέρεις και προφυλάσσεις τον εαυτό σου. Προσωπικά προτιμώ να στεναχωρηθώ για βλακίες που έκανα παρα να βρεθώ προ εκπλήξεως την ημέρα των αποτελεσμάτων όποτε γι αυτό και θα δω λύσεις
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Πήρα τηλέφωνο στο σχολείο και μου είπαν από αύριο μπορώ να πάω για το καρτελάκι (με την ταυτότητά μου). Οπότε λογικά αυτές τις μέρες θα ξεκινήσουν και από άλλα σχολεία.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Στην ιστορία σε πιθανή ερώτηση για διανομή των εθνικών γαιων θα μας δινει κάποιο χιντ η εκφώνηση αν Πρεπει να συμπεριλάβουμε και την παράγραφο στο τέλος της σελίδας σχετικά με τον πολυτεμαχισμο;
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
ΘΕΜΑ
Α1.2. Δώστε τον ορισμό των «εθνικών γαιών»
Απάντηση
Εθνικές Γαίες: Σελ. 25 «Από τα πολλά προβλήματα.... μέσω της εκποίησής τους.»


ΘΕΜΑ
Α.2.1. Με ποιον τρόπο αντιμετωπίστηκε οριστικά το πρόβλημα της διανομής των «εθνικών γαιών» μετά το 1870;
Απάντηση
Το ελληνικό κράτος αντιμετώπισε από τις πρώτες δεκαετίες της ανεξαρτησίας του το πρόβλημα των
«εθνικών γαιών». Βλ. σχολ. εγχ. σελ. 27 «Η οριστική αντιμετώπιση ... της εθνικής αυτής ιδιοκτησίας»
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
ΘΕΜΑ
Α1.2. Δώστε τον ορισμό των «εθνικών γαιών»
Απάντηση
Εθνικές Γαίες: Σελ. 25 «Από τα πολλά προβλήματα.... μέσω της εκποίησής τους.»


ΘΕΜΑ
Α.2.1. Με ποιον τρόπο αντιμετωπίστηκε οριστικά το πρόβλημα της διανομής των «εθνικών γαιών» μετά το 1870;
Απάντηση
Το ελληνικό κράτος αντιμετώπισε από τις πρώτες δεκαετίες της ανεξαρτησίας του το πρόβλημα των
«εθνικών γαιών». Βλ. σχολ. εγχ. σελ. 27 «Η οριστική αντιμετώπιση ... της εθνικής αυτής ιδιοκτησίας»


Ευχαριστώ πολύ :)
Βέβαια δεν ειχε πέσει ερώτηση με τα προβλήματα της διανομης καθως αυτες οι δυο που αναφέρεις αφορούσαν τον ορισμο κι την οριστική λυση που δόθηκε .
Παρ ολα αυτά ακομα κι στον ορισμό δεν καταλαβαίνω γιατί να μην δινει σαν απάντηση κι το ποσό υπολογίζονταν η εκτάση τους και κόβει την παράγραφο του σχολικού στη μεση .
Οσο σχετικό ειναι με το πώς τις χρησιμοποίησε το ελληνικό κράτος τοσο είναι και η εκταση τους .Καταλαβαίνω πως αξιολογείται κι η αφαιρετική ικανότητα αλλα εγω δεν θα το επερνα λάθος.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Κι εγώ θα την ολοκλήρωνα την παράγραφο για να είμαι ειλικρινής. Θυμάμαι μου έλεγε ο καθηγητής λίγο περισσότερο να γράψεις δεν πειράζει, να μην λείπουν πράγματα εκεί αφαιρούνται μονάδες. Για 2 γραμμές που απέμειναν δεν νομίζω να έλεγε κανείς κάτι. Επίσης, το θέμα Δ των Πανελληνίων 2016 αντλεί ένα κομμάτι για απάντηση από τις εθνικές γαίες.
 

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.

Γεια σας παιδιά,

Ξέρει κανείς εάν αυτό με τις βάσεις εισαγωγής για συγκεκριμένα μαθήματα θα ισχύσει από φέτος;
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Φέτος εννοείς αν θα αφορά τις βάσεις του 2020 όχι δεν θα ισχύσει κάτι τέτοιο από τώρα. Ακόμα το μελετάνε γράφει το άρθρο, επομένως μου φαίνεται σχεδόν αδύνατον να εφαρμοστεί τώρα. Αν το ψηφίσουν από του χρόνου και πάλι δύσκολα να εφαρμοστεί.
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ :)
Βέβαια δεν ειχε πέσει ερώτηση με τα προβλήματα της διανομης καθως αυτες οι δυο που αναφέρεις αφορούσαν τον ορισμο κι την οριστική λυση που δόθηκε .
Παρ ολα αυτά ακομα κι στον ορισμό δεν καταλαβαίνω γιατί να μην δινει σαν απάντηση κι το ποσό υπολογίζονταν η εκτάση τους και κόβει την παράγραφο του σχολικού στη μεση .
Οσο σχετικό ειναι με το πώς τις χρησιμοποίησε το ελληνικό κράτος τοσο είναι και η εκταση τους .Καταλαβαίνω πως αξιολογείται κι η αφαιρετική ικανότητα αλλα εγω δεν θα το επερνα λάθος.

Παντως στους ορισμους που ειχε δωσει ο καθηγητης μου ειχε μεσα και τον υπολογισμο των εκτασεων κατα προσέγγιση και ο ορισμος τελειωνε εκει. Οποτε αν πέσει εθνικές γαιες, θα το συμπεριλάβω
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Παντως στους ορισμους που ειχε δωσει ο καθηγητης μου ειχε μεσα και τον υπολογισμο των εκτασεων κατα προσέγγιση και ο ορισμος τελειωνε εκει. Οποτε αν πέσει εθνικές γαιες, θα το συμπεριλάβω

Θα συμπεριελάμβαnες ολόκληρη την επόμενο παράγραφο ή μόνο την τελευταία πρόταση με την έκταση (το είχαν ορισμένα φροντιστήρια συμπεριελάβει που διάβαζα απαντήσεις). Έχει πέσει ο ορισμός και το 2018 τελευταία φορά επαναληπτικές εσπερινών, και το 2016 πάλι επαναληπτικες .

Λέτε να ήρθε η ώρα φέτος για τα ΓΕΛ; ... ;)
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Θα συμπεριελάμβαnες ολόκληρη την επόμενο παράγραφο ή μόνο την τελευταία πρόταση με την έκταση (το είχαν ορισμένα φροντιστήρια συμπεριελάβει που διάβαζα απαντήσεις). Έχει πέσει ο ορισμός και το 2018 τελευταία φορά επαναληπτικές εσπερινών, και το 2016 πάλι επαναληπτικες .

Λέτε να ήρθε η ώρα φέτος για τα ΓΕΛ; ... ;)

μονο την τελευταία προταση με την εκταση.

Προσωπικα δεν θα ειχα θεμα να πεσει, γιατι εκανα πολυ κοπο να μαθω το πρώτο κεφάλαιο της ιστοριας, που ειναι και το πιο δυσκολο
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
μονο την τελευταία προταση με την εκταση.

Προσωπικα δεν θα ειχα θεμα να πεσει, γιατι εκανα πολυ κοπο να μαθω το πρώτο κεφάλαιο της ιστοριας, που ειναι και το πιο δυσκολο


Νομιζω ο.τι πιο evil ειναι το σιδηροδρομικό δίκτυο .
Το ξεκίνησα στις 10 και τελείωσα την επανάληψη τωρα. Επιτυχία μεγάλη 😅
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top