Πανελλήνιες 2019

lenaki001

Νεοφερμένος

Η Λένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Χαιρομαι που με καταλαβαινεις. Μου αρεσει να με συναισθανονται ιατι ετσι υπαρχει καλυτερη επικοινωνια και αυτο ειναι που με ενωνει με τον απεναντι μου.

Επισης δεν ημουν το μονο παιδι που δυσκολευτηκε. Ολοι απο την ταξη μου καπου δυσκολευτηκαν και ειχα δει ορισμενους μου συμμαθητες να στεναχωριουνται αλλα αυτο ειναι αλλο κεφαλαιο.

Ξερω να επιβεβαιωσω πως εκλαιγα κρυφα εστω και στην διαρκεια της εξετασης και απλα σταματαγα.
Επισης, ειχα αμφιβολιες για τον εαυτο μου, εφτασα σε σημειο που δεν αντεχα αλλο παρα ηθελα ολο αυτο το μπαχαλο με τις πανελληνιες να τελειωσει ωστε να ηρεμησω και εγω λιγο και εννιωθα τελειως απελπισμενη οπως τωρα. Ηταν και αυτο οτι εβλεπα τις απαντησεις σε καποια site και με επιανε πανικος και συνεχιζαν οι αμφιβολιες να με κυριευουν. Γι'αυτο και συνεχιζω να ειμαι χαλια ψυχολογικα.

Ξερω πως η ζωη μου δεν κρινεται απο τις πανελληνιες αλλα αυτο που ηθελα παρα πολυ να κανω ηταν να κανω την προσπαθεια μου να περασω στην τεχνων ηχου και εικονας καθως πιστευω πως εκει θα ειμαι happy και θα μπορω να κανω τα ονειρα μου πραγματικοτητα στο να γινω animator και γραφιστρια. Και επισης γιατι ειχα παντα σκοπο να περασω σε δημοσια σχολη και οχι σε ιδιωτικη οπως μανα μου προσπαθει να μου επιβαλλει απο την αρχη της χρονιας τη μια κοροιδευοντας με πως δηθεν αυτη η σχολη ειναι μονο για την θετικη κατευθυνση διοτι δηθεν και καλα θελει μαθηματικα ωστε να με κανει να τα παρατησω με την πρωτη και επειτα να εχει εμενα να της λεω πως ειναι για ολα τα επιστημονικα πεδια, επειτα να φασκει οτι θελει να περασω εκει μετα να αντιφασκει οτι και να περασω εκει θα παω με το ζορι σε ιδιωτικη στην αθηνα διοτι ειναι και ο αδερφος μου εκει στην Αθηνα ενω εγω δεν θελω με τιποτα αυτο καθως και φοβαμαι την αθηνα (και ας θελουν οι περισσοτεροι συμμαθητες μου να περασουν εκει λογω των σχολων τους που υπαρχουν εκει) και δε θελω να γινω βαρος στον αδερφο μου. Ειναι και αυτο οτι ακομα και αυτο να γινει, τα μαθηματα της σχολης της τεχνων ηχου και εικονας θα μου γινουν βαρος αφου θα θεωρηθει οτι δεν τα παρακολουθησα ποτε και επειτα να συνεχιζει η μανα μου να αντιφασκει πως αν δεν περασω με πανελληνιες, δε θα πληρωνει ιδιωτικες σχολες και τετοια ενω τωρα θελει ακομα να παω σε ιδιωτικη εστω και που δεν το θελω εγω. Πιστευε παντα οτι δε θα περασω τις πανελληνιες ετσι και αλλιως οποτε λογικο εγω να καταντησω ετσι οπως ειμαι ψυχικα πλεον. Σιν αυτο οτι δε θα με αφησει να ξαναδωσω πανελληνιες αν δεν περασα.

Ειχε δικιο, καλυτερα να τα παρατουσα εξαρχης η να δηλωνα εστω και τελευταια στιγμη οτι δηθεν δεν θελω να δωσω πανελληνιες ενω εγω δεν ηθελα ποτε να τα παρατησω διοτι θα μου ερχοταν το κουραγιο ξανα και σιν αυτο οτι δεν ειμαι τυπος που παραιτειται ευκολα. Δυσκολα παραιτουμαι απο κατι.
Ωχ ωχ ωχ, τρικυμία εν κρανίω και πάλι...
Δεν ξέρω σε τι να πρωτοαπαντήσω
Βρε κορίτσι μου, μην δραματοποιείς τα πάντα
First things first, κανείς δεν μπορεί να σε αναγκάσει να κάνεις κάτι που δεν θέλεις σχετικά με τις σπουδές σου, δεν μπορεί να σε πάει με το ζόρι σε ιδιωτική σχολή, ούτε να σε αποτρέψει να κάνεις εγγραφή όπου περάσεις
Πάντως, φαντάζομαι ότι δεν έχει τελείως άδικο λέγοντας ότι θα σου χρειαστούν μαθηματικά στη σχολή σου αν όντως περάσεις.
 

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Συγνώμη που στο λέω,αλλά νομίζω δεν ακούς.Οπως νομίζω ότι δεν διάβασες πολύ,γιατί αν διαβάζε σήμερα θα έγραφες τουλάχιστον ένα 12.Θελουμε βα σε βοηθήσουμε μην μας λες ψέματα δεν θέλουμε το κακό σου.


Δεν λεω ψεματα παιδια.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Ωχ ωχ ωχ, τρικυμία εν κρανίω και πάλι...
Δεν ξέρω σε τι να πρωτοαπαντήσω
Βρε κορίτσι μου, μην δραματοποιείς τα πάντα
First things first, κανείς δεν μπορεί να σε αναγκάσει να κάνεις κάτι που δεν θέλεις σχετικά με τις σπουδές σου, δεν μπορεί να σε πάει με το ζόρι σε ιδιωτική σχολή, ούτε να σε αποτρέψει να κάνεις εγγραφή όπου περάσεις
Πάντως, φαντάζομαι ότι δεν έχει τελείως άδικο λέγοντας ότι θα σου χρειαστούν μαθηματικά στη σχολή σου αν όντως περάσεις.


Το ειχε πει οτι πρεπει δηθεν και καλα να περασω απο θετικη κατευθυνση διοτι δηθεν και καλα οτι μονο μαθηματικα χρειαζεται για να παρω μορια και να περασω εκει. Με αυτην την εννοια το ειπε. Οτι δηλαδη δεν υπαρχει δηθεν και καλα στην θεωριτκη κατευθυνση.
 

lenaki001

Νεοφερμένος

Η Λένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Ωραία τότε γιατί δεν παραδέχεσαι ότι δεν έκανες καλή προετοιμασία;Και εγώ το έπαθα πέρσι.


ΣΥΝ ότι πρέπει να αρχισεις να σκέφτεσαι πως θα αντεπεξέλθεις στις απαιτήσεις της σχολής σου αφού αφενός από ό,τι φαίνεται δεν έμαθες ποτέ πως να διαβάζεις αποτελεσματικά και αφετέρου πνίγεσαι σε μια κουταλιά νερό.
Ίσως μια δεύτερη χρονιά πανελληνίων με λίγη καθοδήγηση (κάποιο κοινωνικό φροντιστήριο ίσως, κάποιος φίλος ή συγγενής;
) να βοηθούσαν να συγκροτηθείς λίγο
 

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Πως γίνεται να διάβαζες όλη την χρόνια και να μην έπεσαν τίποτα από όσα διάβασες;Άρα κάτι εσυ δεν έκανες σωστά.


Επεσαν και πραγματα απο αυτα που διαβασα, απλα δεν ειμαι σιγουρη για τις απαντησεις που εδωσα. Πχ στο ερωτημα με τη φυσικη επιλογη, στο πολλαπλης επιλογης και σε αυτο που ειχε εναν πινακα να βαλεις τρεις συγκεκριμενες ασθενειες που προκαλουνται απο καποιο πρωτοζωο.

Ασκηση με διαγραμμα και με εικονα δεν ειχα κανει ποτε μεσα στην χρονια οποτε εγραψα οτι θεωρησα οτι πρεπει να γραψω εστω και συνοπτικα ακομα και που αμφιβαλλω για το αν ειναι σωστα.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
βεβαια απο φετος ηταν που εβγαλαν τον συντελεστη βαρυτητας απο τα λατινικα και τον εβαλαν στην ιστορια για καποιο λογο.


Αγαπητή μου, στην αρχή σε συμπάθησα και ήθελα να σε βοηθήσω όσο μπορώ, μετά από κάποια μηνύματά σου άρχισα να πιστεύω ότι είσαι TROLL, τώρα λοιπόν άσχετα με το τι είσαι και για ποιον λόγο ήρθες στο φόρουμ έχω να σου πω κάτι τελευταίο.΄Οταν ξεκινάμε να λάβουμε μέρος σε κάποια διαδικασία (όποια κι αν είναι αυτή), φροντίζουμε να μάθουμε πώς λειτουργεί! Αν όχι στην κάθε της λεπτομέρεια τουλάχιστον στους βασικούς της άξονες. Αυτό μας βοηθάει γιατί ξέρουμε τι μας γίνεται και τοποθετούμε την προσπάθειά μας, την αποτυχία ή την επιτυχία στη σωστή τους βάση! Εσύ κορίτσι μου έδωσες πανελλαδικές και ακόμα δεν ξέρεις τι είναι αυτό που έκανες! Δεν υπάρχει δικαιολογία ούτε για απαθείς γονείς ούτε για αμελείς καθηγητές ούτε για έλλειψη χρημάτων για φροντιστήριο! ΄Οταν θέλεις κάτι πολύ, πάντα βρίσκεις τον τρόπο να ενημερωθείς! Και πρώτα απ΄όλα από το διαδίκτυο! Μια απλή ερώτηση πληκτρολογείς και έχεις αυτόματα χιλιάδες απαντήσεις στη διάθεσή σου! Θα μπορούσα να πω πολλά αλλά δεν θέλω ούτε να σε φορτίσω ούτε να φορτιστώ! Παρόλα αυτά σου εύχομαι καλή επιτυχία την οποία όμως αν δεν έχεις φέτος, φρόντισε τουλάχιστον του χρόνου να την επιδιώξεις με τον σωστό τρόπο!
 

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Αγαπητή μου, στην αρχή σε συμπάθησα και ήθελα να σε βοηθήσω όσο μπορώ, μετά από κάποια μηνύματά σου άρχισα να πιστεύω ότι είσαι TROLL, τώρα λοιπόν άσχετα με το τι είσαι και για ποιον λόγο ήρθες στο φόρουμ έχω να σου πω κάτι τελευταίο.΄Οταν ξεκινάμε να λάβουμε μέρος σε κάποια διαδικασία (όποια κι αν είναι αυτή), φροντίζουμε να μάθουμε πώς λειτουργεί! Αν όχι στην κάθε της λεπτομέρεια τουλάχιστον στους βασικούς της άξονες. Αυτό μας βοηθάει γιατί ξέρουμε τι μας γίνεται και τοποθετούμε την προσπάθειά μας, την αποτυχία ή την επιτυχία στη σωστή τους βάση! Εσύ κορίτσι μου έδωσες πανελλαδικές και ακόμα δεν ξέρεις τι είναι αυτό που έκανες! Δεν υπάρχει δικαιολογία ούτε για απαθείς γονείς ούτε για αμελείς καθηγητές ούτε για έλλειψη χρημάτων για φροντιστήριο! ΄Οταν θέλεις κάτι πολύ, πάντα βρίσκεις τον τρόπο να ενημερωθείς! Και πρώτα απ΄όλα από το διαδίκτυο! Μια απλή ερώτηση πληκτρολογείς και έχεις αυτόματα χιλιάδες απαντήσεις στη διάθεσή σου! Θα μπορούσα να πω πολλά αλλά δεν θέλω ούτε να σε φορτίσω ούτε να φορτιστώ! Παρόλα αυτά σου εύχομαι καλή επιτυχία την οποία όμως αν δεν έχεις φέτος, φρόντισε τουλάχιστον του χρόνου να την επιδιώξεις με τον σωστό τρόπο!


δεν ειμαι ομως τρολ. Αυτη ειναι η διαφορα.

Και να θελω να ξαναδωσω του χρονου ακομα και αν δεν εχω περασει, δεν θα μπορω διοτι δεν θα με αφησει η μητερα μου. Αλλα τουλαχιστον ας ελπισω να με αφησει να ζητησω να εισαχθω με το 10% χωρις να ξανα εξεταστω. Αυτο ισως γινει πιο ευκολα.

Επισης, καταλαβαινω αν με αντιπαθεις πλεον.
 

lenaki001

Νεοφερμένος

Η Λένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Αγαπητή μου, στην αρχή σε συμπάθησα και ήθελα να σε βοηθήσω όσο μπορώ, μετά από κάποια μηνύματά σου άρχισα να πιστεύω ότι είσαι TROLL, τώρα λοιπόν άσχετα με το τι είσαι και για ποιον λόγο ήρθες στο φόρουμ έχω να σου πω κάτι τελευταίο.΄Οταν ξεκινάμε να λάβουμε μέρος σε κάποια διαδικασία (όποια κι αν είναι αυτή), φροντίζουμε να μάθουμε πώς λειτουργεί! Αν όχι στην κάθε της λεπτομέρεια τουλάχιστον στους βασικούς της άξονες. Αυτό μας βοηθάει γιατί ξέρουμε τι μας γίνεται και τοποθετούμε την προσπάθειά μας, την αποτυχία ή την επιτυχία στη σωστή τους βάση! Εσύ κορίτσι μου έδωσες πανελλαδικές και ακόμα δεν ξέρεις τι είναι αυτό που έκανες! Δεν υπάρχει δικαιολογία ούτε για απαθείς γονείς ούτε για αμελείς καθηγητές ούτε για έλλειψη χρημάτων για φροντιστήριο! ΄Οταν θέλεις κάτι πολύ, πάντα βρίσκεις τον τρόπο να ενημερωθείς! Και πρώτα απ΄όλα από το διαδίκτυο! Μια απλή ερώτηση πληκτρολογείς και έχεις αυτόματα χιλιάδες απαντήσεις στη διάθεσή σου! Θα μπορούσα να πω πολλά αλλά δεν θέλω ούτε να σε φορτίσω ούτε να φορτιστώ! Παρόλα αυτά σου εύχομαι καλή επιτυχία την οποία όμως αν δεν έχεις φέτος, φρόντισε τουλάχιστον του χρόνου να την επιδιώξεις με τον σωστό τρόπο!

 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
δεν ειμαι ομως τρολ. Αυτη ειναι η διαφορα.

Και να θελω να ξαναδωσω του χρονου ακομα και αν δεν εχω περασει, δεν θα μπορω διοτι δεν θα με αφησει η μητερα μου. Αλλα τουλαχιστον ας ελπισω να με αφησει να ζητησω να εισαχθω με το 10% χωρις να ξανα εξεταστω. Αυτο ισως γινει πιο ευκολα.

Επισης, καταλαβαινω αν με αντιπαθεις πλεον.


Εσυ κανείς ότι σου λέει η μητέρα σου;Οκ.
 

lenaki001

Νεοφερμένος

Η Λένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Μωρέ, αυτό να το δεχτώ γιατί δεν ξέρεις τη δυναμική κάθε οικογένειας.
Όμως γιατί κάτι μου λέει ότι το προβάλλει απλώς σαν δικαιολογία;


Δεν νομίζω ότι είναι οικονομικό το πρόβλημα.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Και να θελω να ξαναδωσω του χρονου ακομα και αν δεν εχω περασει, δεν θα μπορω διοτι δεν θα με αφησει η μητερα μου. Αλλα τουλαχιστον ας ελπισω να με αφησει να ζητησω να εισαχθω με το 10% χωρις να ξανα εξεταστω. Αυτο ισως γινει πιο ευκολα.

Θα σε δέσει χειροπόδαρα και δεν θα μπορείς να δώσεις 2η φορά; Πάρε τα βιβλία, άνοιξέ τα, διάβασέ τα και πήγαινε δώσε. Χωρίς φροντιστήρια ή ιδιαίτερα και άρα με 0 οικονομικό κόστος.
 

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Εσυ κανείς ότι σου λέει η μητέρα σου;Οκ.

Πολλες φορες δεν θελω.
Καμια φορα ομως της κανω το χατιρι ακουγοντας αυτο που μου λεει για να με αφησει ησυχη.

Αλλα πες μου,
και να θελω να ξαναδωσω πανελληνιες, δε θα μπορω διοτι η υλη θα διπλασιαστει και ισως ειναι ακομα πιο δυσκολα.
Σιν και αυτο οτι δεν νομιζω να αξιζει διοτι ισως και να παραμεινω αναγκαστικα στο χωριο μου, προκειμενου να ξαναδωσω πανελληνιες στο λυκειο οπου αποφητισα. Δεν μου φαινεται καλο ποιντ αυτο.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Πολλες φορες δεν θελω.
Καμια φορα ομως της κανω το χατιρι ακουγοντας αυτο που μου λεει για να με αφησει ησυχη.

Αλλα πες μου,
και να θελω να ξαναδωσω πανελληνιες, δε θα μπορω διοτι η υλη θα διπλασιαστει και ισως ειναι ακομα πιο δυσκολα.
Σιν και αυτο οτι δεν νομιζω να αξιζει διοτι ισως και να παραμεινω αναγκαστικα στο χωριο μου, προκειμενου να ξαναδωσω πανελληνιες στο λυκειο οπου αποφητισα. Δεν μου φαινεται καλο ποιντ αυτο.


Πρώτον δεν ακούς την μητέρα σου για αποφάσεις που αφορούν την ζωή σου.
Και δεύτερον εσυ θα δώσεις με το παλιό σύστημα.
 

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Θα σε δέσει χειροπόδαρα και δεν θα μπορείς να δώσεις 2η φορά; Πάρε τα βιβλία, άνοιξέ τα, διάβασέ τα και πήγαινε δώσε. Χωρίς φροντιστήρια ή ιδιαίτερα και άρα με 0 οικονομικό κόστος.


Και φετος χωρις φροντηστηρια την εβγαλα την χρονια.
Αυτο δεν αλλαζει το γεγονος οτι δεν πιστευει σε'μενα. Και αφου το εκανε μια και εξακολουθει να το κανει, λογικοτερο θα ειναι να το κανει και δευτερη φορα.

Το θεμα με την μανα μου ειναι 1) λεει πως θα ειναι κομματι δυσκολο ακομα και αν περασω εκει που θελω.
2) λεει πως θα ειναι το ιδανικοτερο να παω εστω και με το ζορι στην αθηνα διοτι δεν θα χρειαστει να πληρωνει πολλα νοικια και οτι 3) θα εχει καλυτερη εκπτωση στην ιδιωτικη σχολη την οποια και δε θελω να παω.

Επειτα μου λεει "πας και στα 30 Κερκυρα" και εγω σε φαση "ναι. Τοτε που θα εχω ηδη τελειωσει απο σπουδες ε;" ενω σε μια φαση μου ειπε πως απο ιδιωτικη σχολη μπορω να κανω μεταπτυχιακο στην σχολη που θελω να παω αμεσως μετα την αποφοιτιση μου απο την ιδιωτικη.

Μωρέ, αυτό να το δεχτώ γιατί δεν ξέρεις τη δυναμική κάθε οικογένειας.
Όμως γιατί κάτι μου λέει ότι το προβάλλει απλώς σαν δικαιολογία;


Οχι οχι δεν ειναι αυτο.
Καταρχας, δεν φτανει που δεν πιστευει και δεν πιστευε πως δε θα τα καταφερω, με καταπιεζε απο πανω και μου φαιροταν λες και πρεπει να πετυχω και σε αυτο.
Ασε, ως προς το θεμα με τις πανελληνιες, μια φασκει και αντιφασκει.
Ε μα, τι να καθομουν εγω να πιστεψω;
Λογικο ηταν και εγω να παρθω απο κατω και να μην πιστευω με τιποτα στον δικο μου τον εαυτο.
Το θεμα δηλαδη, εχει να κανει με διαφωνιες αναμεσα σε μενα και στην μητερα μου.
Δεν ειναι οικονομικο αναγκαστικα.

Πρώτον δεν ακούς την μητέρα σου για αποφάσεις που αφορούν την ζωή σου.
Και δεύτερον εσυ θα δώσεις με το παλιό σύστημα.


2) Οκ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Και φετος χωρις φροντηστηρια την εβγαλα την χρονια.
Αυτο δεν αλλαζει το γεγονος οτι δεν πιστευει σε'μενα. Και αφου το εκανε μια και εξακολουθει να το κανει, λογικοτερο θα ειναι να το κανει και δευτερη φορα.

Το θεμα με την μανα μου ειναι 1) λεει πως θα ειναι κομματι δυσκολο ακομα και αν περασω εκει που θελω.
2) λεει πως θα ειναι το ιδανικοτερο να παω εστω και με το ζορι στην αθηνα διοτι δεν θα χρειαστει να πληρωνει πολλα νοικια και οτι 3) θα εχει καλυτερη εκπτωση στην ιδιωτικη σχολη την οποια και δε θελω να παω.

Επειτα μου λεει "πας και στα 30 Κερκυρα" και εγω σε φαση "ναι. Τοτε που θα εχω ηδη τελειωσει απο σπουδες ε;" ενω σε μια φαση μου ειπε πως απο ιδιωτικη σχολη μπορω να κανω μεταπτυχιακο στην σχολη που θελω να παω αμεσως μετα την αποφοιτιση μου απο την ιδιωτικη.




Καταρχας, δεν φτανει που δεν πιστευει και δεν πιστευε πως δε θα τα καταφερω, με καταπιεζε απο πανω και μου φαιροταν λες και πρεπει να πετυχω και σε αυτο.
Ασε, ως προς το θεμα με τις πανελληνιες, μια φασκει και αντιφασκει.




2) Οκ.


Άρα θα δώσεις ξανά;
 

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Άρα θα δώσεις ξανά;


Ισως.
Ακομα και αναγκαστικα στην Αθηνα να παω, ισως βρω καπου ενα λυκειο ωστε να κανω μια αιτηση-δηλωση απο εκει η απλα να ζητησω το 10% γιατι δεν το κοβω οτι θα παραμεινω εκει που μενω.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Ισως.
Ακομα και αναγκαστικα στην Αθηνα να παω, ισως βρω καπου ενα λυκειο ωστε να κανω μια αιτηση-δηλωση απο εκει η απλα να ζητησω το 10% γιατι δεν το κοβω οτι θα παραμεινω εκει που μενω.

Τι δουλειά έχει το λύκειο με το 10% και ακόμα και να είχε στο λύκειο που ήσουν πας.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top