Πανελλήνιες 2019

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πέτρο εγω λεω καλου κακου να το πεις στους επιτηρητες για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.
 

Guest 039548

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
απλα πες τους οτι πρεπει να παρεις ενα χαπι,μην τους πεις χαπι καφεϊνης συγκεκριμενα
 

maria200

Νεοφερμένος

Η maria200 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ποια ενοτητα έπεσε στα θεματα οεφε στα αρχαια στις 11/5;
 

blackmamba

Νεοφερμένος

Ο blackmamba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Παιδιά, έγραψε κάνεις το σημερινό διαγώνισμα του ΟΕΦΕ στα μαθηματικά και αν ναι πως του φάνηκαν;


Το γράψαμε εμείς σήμερα.Λοιπόν,είχε μια διαφοροποιήση στο Α Θέμα καθώς έβαλαν κατι σαν μικρα προβληματάκια δίνοντας δεδομένα...Αν το σκεφτείς καλα μπορείς να το κάνεις,Τα ΣΛ θέλουν λίγο προσοχή.Τώρα το 2ο θέμα δεν ηταν απαιτητικό εκτός απο το Β4 που έπρεπε να σκεφτείς μια μεθοδολογία για να βρείς το πρόσημο του Ολοκληρώματος.Μετά το Γ2 το διαγώνισμα αρχίζει να δυσκολεύει αρκετά.Γ3 κλασσικό ερώτημα που ζητάει εμβάθυνση σε ολοκληρωτικό λογισμό.Γ4 εν μέρη παρουσιάζεται σαν ρυθμός μεταβολής αλλα τελικά βγαίνει με διαφορετικό τροπο.Απο το Δ το Δ3,Δ4 εξαιρετικά δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο.Γενικά ηταν πολύπλοκο διαγώνισμα.Έφτανες στο 8 έυκολα..Αν είσαι καλός μαθητής πιστεύω οτι μπορείς να ξεπεράσεις και το 70-75% με λίγη παραπάνω προσπάθεια.Πάντως ευκολότερο απο τα προήγουμενα χρόνια.Όπως φαίνεται το επίπεδο χαμηλώνει και το κατάλαβε και ο ΟΕΦΕ και για αυτό οι απαιτήσεις δεν είναι εξωπραγματικές...Καλή επιτυχία ,Καλή δυναμη και σου εύχομαι να περάσεις εκει που θες.Λιγότερο απο 25 μέρες..!!

Παιδιά έχω μία ερώτηση που θα σας φανεί λίγο παράξενη αλλά ας την κάνω. :jumpy:

Λοιπόν εγώ τις μέρες των Πανελληνίων που θα δίνουμε μάθημα θα ξυπνάω 6:30 το πρωί Οπου πίνω μία καφεΐνη χάπι και τρώω το πρωινό μου. Κάπου στις 9:30 με 10:00 μπορώ να πιω και 2η καφεΐνη αλλά τότε θα δίνω μάθημα Δηλαδή θα είμαι στην τάξη. Επιτρέπεται την ώρα που δίνω μάθημα να πάρω χάπι καφεΐνης; Και πώς θα το πάρω π.χ. μπορώ να το έχω δίπλα μου μαζί με το ρολόι και το μπουκαλάκι με το νερό και να το πάρω ότι ώρα θέλω; :thumbup:

Ντόπα όλε:giveup:


Πάρε δυο χαπάκια μαζί σου,έτσι ώστε αν δεν σε αφήσουν να τους δώσεις το ενα και το αλλο να το βάλεις στο στόμα σου και να το πιεις..Η να πας τουαλέτα..και να το πιεις απο της βρύσης το νερό..(Δεν το συνιστώ..χαχαχ)
 
Τελευταία επεξεργασία:

TonyMontanaEse

Νεοφερμένος

Ο TonyMontanaEse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Το γράψαμε εμείς σήμερα.Λοιπόν,είχε μια διαφοροποιήση στο Α Θέμα καθώς έβαλαν κατι σαν μικρα προβληματάκια δίνοντας δεδομένα...Αν το σκεφτείς καλα μπορείς να το κάνεις,Τα ΣΛ θέλουν λίγο προσοχή.Τώρα το 2ο θέμα δεν ηταν απαιτητικό εκτός απο το Β4 που έπρεπε να σκεφτείς μια μεθοδολογία για να βρείς το πρόσημο του Ολοκληρώματος.Μετά το Γ2 το διαγώνισμα αρχίζει να δυσκολεύει αρκετά.Γ3 κλασσικό ερώτημα που ζητάει εμβάθυνση σε ολοκληρωτικό λογισμό.Γ4 εν μέρη παρουσιάζεται σαν ρυθμός μεταβολής αλλα τελικά βγαίνει με διαφορετικό τροπο.Απο το Δ το Δ3,Δ4 εξαιρετικά δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο.Γενικά ηταν πολύπλοκο διαγώνισμα.Έφτανες στο 8 έυκολα..Αν είσαι καλός μαθητής πιστεύω οτι μπορείς να ξεπεράσεις και το 70-75% με λίγη παραπάνω προσπάθεια.Πάντως ευκολότερο απο τα προήγουμενα χρόνια.Όπως φαίνεται το επίπεδο χαμηλώνει και το κατάλαβε και ο ΟΕΦΕ και για αυτό οι απαιτήσεις δεν είναι εξωπραγματικές...Καλή επιτυχία ,Καλή δυναμη και σου εύχομαι να περάσεις εκει που θες.Λιγότερο απο 25 μέρες..!!




Πάρε δυο χαπάκια μαζί σου,έτσι ώστε αν δεν σε αφήσουν να τους δώσεις το ενα και το αλλο να το βάλεις στο στόμα σου και να το πιεις..Η να πας τουαλέτα..και να το πιεις απο της βρύσης το νερό..(Δεν το συνιστώ..χαχαχ)

Τι βαλανε σε ορισμο/αποδειξη?
 

Jim_Pap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Το γράψαμε εμείς σήμερα.Λοιπόν,είχε μια διαφοροποιήση στο Α Θέμα καθώς έβαλαν κατι σαν μικρα προβληματάκια δίνοντας δεδομένα...Αν το σκεφτείς καλα μπορείς να το κάνεις,Τα ΣΛ θέλουν λίγο προσοχή.Τώρα το 2ο θέμα δεν ηταν απαιτητικό εκτός απο το Β4 που έπρεπε να σκεφτείς μια μεθοδολογία για να βρείς το πρόσημο του Ολοκληρώματος.Μετά το Γ2 το διαγώνισμα αρχίζει να δυσκολεύει αρκετά.Γ3 κλασσικό ερώτημα που ζητάει εμβάθυνση σε ολοκληρωτικό λογισμό.Γ4 εν μέρη παρουσιάζεται σαν ρυθμός μεταβολής αλλα τελικά βγαίνει με διαφορετικό τροπο.Απο το Δ το Δ3,Δ4 εξαιρετικά δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο.Γενικά ηταν πολύπλοκο διαγώνισμα.Έφτανες στο 8 έυκολα..Αν είσαι καλός μαθητής πιστεύω οτι μπορείς να ξεπεράσεις και το 70-75% με λίγη παραπάνω προσπάθεια.Πάντως ευκολότερο απο τα προήγουμενα χρόνια.Όπως φαίνεται το επίπεδο χαμηλώνει και το κατάλαβε και ο ΟΕΦΕ και για αυτό οι απαιτήσεις δεν είναι εξωπραγματικές...Καλή επιτυχία ,Καλή δυναμη και σου εύχομαι να περάσεις εκει που θες.Λιγότερο απο 25 μέρες..!!
Το εχω γραψει και ρωταω για να δω αν δυσκολεψε μονο εμενα.Α-Β τα εχω ολα σωστα απ οσο ειδα στις λυσεις και το προβλημα αρχιζει απ το Γ2 (το 2ο ζητουμενο) και το Γ3 τα οποια δεν εκανα.Μετα ολα καλα αν και ο χρονος δεν με αφησε να ολοκληρωσω και το Δ4
Τι βαλανε σε ορισμο/αποδειξη?
θεωρημα ολοκληρωτικου λογισμου
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,793 μηνύματα.
Κι εμάς το φροντιστήριο θεώρημα ολοκληρωτικού λογισμού έβαλε ο μαθηματικός στην προσομοίωση. Οπότε ο οεφε το έκαψε το θέμα Κρίμα και ήταν εύκολη απόδειξη. :morning1:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,171 μηνύματα.
Τελευταίο διαγώνισμα Έκθεσης κα πήρα 16.5 (15.3 έγραψα πανελλήνιες πέρσι).
 

Jim_Pap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Κι εμάς το φροντιστήριο θεώρημα ολοκληρωτικού λογισμού έβαλε ο μαθηματικός στην προσομοίωση. Οπότε ο οεφε το έκαψε το θέμα Κρίμα και ήταν εύκολη απόδειξη. :morning1:
Το περιεργο ειναι οτι και στα περσινα θεματα εβαλαν αυτην την αποδειξη.

Ομως δεν νομιζω να εμπαινε καθως στις Πανελληνιες περυσι εβαλαν να το διατυπωσουν
 

blackmamba

Νεοφερμένος

Ο blackmamba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται να μπαίνουμε στο τρυπάκι τι έκαψε ο ΟΕΦΕ ..Σαν θεσμός έχει παλιώσει ..Κάνουμε επανάληψη ότι έχουμε διαβάσει και έχει ο Θεός ..Πίστη στον εαυτό μας ,και εμείς που πιστεύουμε,στον Θεο.Ολα θα πάνε καλα παιδιά 3,5 βδομαδες μειναν!!(Jim εγώ το Γ4 το δεύτερο ζητούμενο δεν έκανα και το Δ3,Δ4
 

aekarare

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aekarare αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
καλησπερα παιδιά..δίνω δεύτερη φορά από βιολογια και απλά ανοίγω το πεδιο από τα μαθηματικά χωρίς να διαβάσω τιποτα γιατι δεν προλαβαινω..Θα μπορουσατε να μου πείτε λίγα tips να γράψω ένα 2-3..Για να μην κοπανάω ότι να ναι..ευχαριστω
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
καλησπερα παιδιά..δίνω δεύτερη φορά από βιολογια και απλά ανοίγω το πεδιο από τα μαθηματικά χωρίς να διαβάσω τιποτα γιατι δεν προλαβαινω..Θα μπορουσατε να μου πείτε λίγα tips να γράψω ένα 2-3..Για να μην κοπανάω ότι να ναι..ευχαριστω

Μη λύσεις καμία άσκηση, απλά διάβασε λίγο τη θεωρία. Ορισμούς, θεωρήματα. Κάνε τα βασικά (που έχεις μια ιδέα και από άλλες τάξεις), μονοτονία, μέγιστο-ελάχιστο και μάθε αντίστοιχα και κυρτότητα-σ.κ. Βρίσκονται πολύ εύκολα για Β θέμα.
Α, και κοίτα και λίγο τη συνέχεια.
 

aekarare

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aekarare αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
χαχα ευχαριστώ για την απάντηση..Το θέμα είναι βέβαια ότι δεν έχω χρόνο για να διαβάσω και αυτα και από ότι ξέρω η θεωρία τους είναι αρκετη+ότι δεν θέλω να φορτώνομαι και με άλλα πραγματά γιατί ήδη έχω αρκετά που πρέπει να θυμάμαι..Ελπίζω να πιάσω κάτι από του Σ/Λ τουλάχιστον η αν έχει κάποιος άλλος να μου προτείνει κάτι αλλο
 

TonyMontanaEse

Νεοφερμένος

Ο TonyMontanaEse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
καλησπερα παιδιά..δίνω δεύτερη φορά από βιολογια και απλά ανοίγω το πεδιο από τα μαθηματικά χωρίς να διαβάσω τιποτα γιατι δεν προλαβαινω..Θα μπορουσατε να μου πείτε λίγα tips να γράψω ένα 2-3..Για να μην κοπανάω ότι να ναι..ευχαριστω
Πιστευω οτι θα ηταν καλυτερο να εκμεταλευτεις τον χρονο που σας δινουν αναμεσα στην εκθεση και τη φυσικη στο μεγιστο. Δεν εχει νοημα να σπαταλας το χρονο σου για να δωσεις μαθηματικα αφου οπως λες δεν εχεις ανοιξει βιβλιο.
 

aekarare

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aekarare αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
απλα θελω να γράψω ένα 2-3 όσο γίνεται ακομα και 1 ετσι ώστε άμα γίνει καμία στραβή να μην μεινω ξεκρέμαστος γιατί από τα μαθηματικά έχει χαμηλές σχολές σε αντίθεση με την βιολόγια..Και πιστεύω από το να μην πάω καθόλου και να παω 0 καλύτερα να πάω και ας πάρω ένα 1 ας πουμε
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
χαχα ευχαριστώ για την απάντηση..Το θέμα είναι βέβαια ότι δεν έχω χρόνο για να διαβάσω και αυτα και από ότι ξέρω η θεωρία τους είναι αρκετη+ότι δεν θέλω να φορτώνομαι και με άλλα πραγματά γιατί ήδη έχω αρκετά που πρέπει να θυμάμαι..Ελπίζω να πιάσω κάτι από του Σ/Λ τουλάχιστον η αν έχει κάποιος άλλος να μου προτείνει κάτι αλλο

Α ε τότε γιόλο. Βάλε όλα τα Σ/Λ ή Σ ή Λ να πιάσεις 1-2 :P
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,793 μηνύματα.
καλησπερα παιδιά..δίνω δεύτερη φορά από βιολογια και απλά ανοίγω το πεδιο από τα μαθηματικά χωρίς να διαβάσω τιποτα γιατι δεν προλαβαινω..Θα μπορουσατε να μου πείτε λίγα tips να γράψω ένα 2-3..Για να μην κοπανάω ότι να ναι..ευχαριστω

Πέφτει σίγουρα κάθε χρόνο και μία από τις αποδείξεις του βιβλίου, διάβασέ τες οπωσδήποτε, δεν είναι τίποτα το πολύ δύσκολο ή χρονοβόρο και είναι σίγουρα μόρια. ;)
Ίσως σε δυσκελέψουν λίγο λόγω του ότι δεν ξέρεις τη θεωρία, αλλά βγαίνουν - υπάρχει χρόνος να τις βγάλεις.


Είναι από όσο ξέρω το μόνο standarάκι, εφόσον δεν έχεις χρόνο να διαβάσεις όλη τη θεωρία ή κάτι πάνω σε ασκήσεις.
 

Panelele19

Νεοφερμένος

Ο Panelele19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Καλησπερα , θα ηθελα να κάνω μια ερώτηση στα παιδια της οικονομικης κατευθηνσης .. Πως τα πατε με τη θεωρια του αεππ και με το μαθημα γενινοτερα ;; προσωπικά δεν έχω αφιερώσει τον απαραίτητο χρονο στη θεωρια του συγκεκριμένου μαθηματος .
 

blackmamba

Νεοφερμένος

Ο blackmamba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Καλησπερα , θα ηθελα να κάνω μια ερώτηση στα παιδια της οικονομικης κατευθηνσης .. Πως τα πατε με τη θεωρια του αεππ και με το μαθημα γενινοτερα ;; προσωπικά δεν έχω αφιερώσει τον απαραίτητο χρονο στη θεωρια του συγκεκριμένου μαθηματος .

Είναι πολύ περίεργες όντως γιατί δεν είναι σαν του αοθ ,εγώ την έχω βγάλει 5-6 φορές ,ολόκληρη..έχεις λίγο χρόνο ακόμα όποτε προσπάθησε σε 3-4 μέρες να τη βγάλεις !!Καλη τύχη !!

απλα θελω να γράψω ένα 2-3 όσο γίνεται ακομα και 1 ετσι ώστε άμα γίνει καμία στραβή να μην μεινω ξεκρέμαστος γιατί από τα μαθηματικά έχει χαμηλές σχολές σε αντίθεση με την βιολόγια..Και πιστεύω από το να μην πάω καθόλου και να παω 0 καλύτερα να πάω και ας πάρω ένα 1 ας πουμε

Μάθε τους τύπους των παραγωγών και κάνε Α ερώτημα από το Β θέμα αν λέει μονοτονία ,αλλιώς βαλτα όλα ΣΣΣΣΣ,επίσης μάθε τα αντί παραδείγματα δεν είναι πολλά !
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top