Πανελλήνιες 2018

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

#LoveMaths

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Αν δεν ανοίξω σύντομα βιβλίο θα γράψω όπως το εννοεί ο φίλος παπουτσής.Βέβαια υπάρχει και η 2η φορά η τιμημένη.Ας μην τα ισοπεδώνουμε και όλα.

Ξέρεις λοιπόν τι πρέπει να κάνεις. :)
Γιατί να χάσεις έναν ολόκληρο χρόνο από την ζωή σου;

Καλή επιτυχία για ό,τι καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Αν δεν ανοίξω σύντομα βιβλίο θα γράψω όπως το εννοεί ο φίλος παπουτσής.Βέβαια υπάρχει και η 2η φορά η τιμημένη.Ας μην τα ισοπεδώνουμε και όλα.

Ξέρεις λοιπόν τι πρέπει να κάνεις. It's up to you που λεν' και στο χωριό μου. Και είναι Σεπτέμβρης, έχεις κάνει το πολύ 2-3 μήνες προετοιμασία. Είναι πάρα πολύ νωρίς για να σκέφτεσαι τη δεύτερη φορά. Μην εγκαταλείψεις από τώρα, κρίμα είναι.

edit: το ίδιο ακριβώς απάντησε και ο #lovemaths, δεν το είχα παρατηρήσει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mtbiker

Νεοφερμένος

Η Mtbiker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Πολλοί καθηγητες μας έχουν εξηγήσει ότι είναι μια τάξη που αλλαζεις προσωπικότητα,νοοτροπία.Ισχύει;
ουτε εγω παρατηρησα καποια αλλαγη ιδιαιτερη.παρ'οτι οι καθηγητες μας και ειδικα ενας απο αυτους,συνεχως ανεφεραν οτι θα αλλαξουμε και θα νιωθουμε πιο ωριμοι..προσωπικα με το τελος των πανελληνιων ενιωσα ανακουφιση και..ελευθερια :clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:..απλα μετανιωσα για τις στιγμες που αγχωνομουν μεσα στη χρονια ,διοτι συνειδητοποιεις οτι απλα οι πανελληνιες ειναι μια εξεταση,που χρειαζεται διαβασμα και επιμονη και οχι τραγικο αγχος!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Καλησπερα. Έδωσα πανελλήνιες από θεωρητικη το 2013 και θέλω φέτος να ξανά δωσω με στόχο τα οικονομικα τμήματα. Τι μαθήματα πρέπει να δωσω στις εξετασεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Καλησπερα. Έδωσα πανελλήνιες από θεωρητικη το 2013 και θέλω φέτος να ξανά δωσω με στόχο τα οικονομικα τμήματα. Τι μαθήματα πρέπει να δωσω στις εξετασεις;

Έκθεση
Μαθηματικά Προσανατολισμού
Α.Ε.Π.Π Προσανατολισμού(δηλαδή Πληροφορική-Προγραμματισμός)
Α.Ο.Θ(Αρχές Οικονομικής Θεωρίας) Προσανατολισμού
Καλή επιτυχία! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Να πω και εγώ καλή επιτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Έκθεση
Μαθηματικά Προσανατολισμού
Α.Ε.Π.Π Προσανατολισμού(δηλαδή Πληροφορική-Προγραμματισμός)
Α.Ο.Θ(Αρχές Οικονομικής Θεωρίας) Προσανατολισμού
Καλή επιτυχία! :)

Δηλαδη δεν δινω κανενα μαθημα θεωρητικης ετσι;
Σε ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Αν στα λατινικά πέσει το κείμενο 29, θα γράψω πως ο παπουτσής έλεγε "Τσάμπα το λάδι και ο κόπος μου". Δεν ξέρω γιατί μου έχει κολλήσει έτσι :P
Είχε πέσει σε εμάς το 2015 και παίζει να ήμουν ο μόνος στο τμήμα μου που έγραψε την ελεύθερη μετάφραση "Κρίμα στον κόπο μου!", αντί για "Έχασα το λάδι και τον κόπο μου", το οποίο ναι μεν είναι μετάφραση λέξη προς λέξη, αλλά στα νέα ελληνικά δεν βγάζει κανένα νόημα :rofl: :hehe: Αγαπημένο κείμενο κατά τα άλλα :D

Άντε βρε, την επόμενη φορά "σπάστε κι ένα πόδι", για καλύτερη τύχη (:angel:).
Η μετάφραση, παιδιά, είναι πολλά παραπάνω από μία λέξη προς λέξη διερμηνεία του κειμένου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mary10

Νεοφερμένος

Η Mary10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Για το μάθημα της έκθεσης πως διαβάζετε;
Κάνω ασκήσεις, περίληψη και έκθεση για το φροντιστήριο αλλά δεν ξέρω αν είναι αρκετό αυτό. Δεν είμαι σε θέση να παπαγαλίσω τα θέματα γιατί λίγο μετά δεν τα θυμάμαι. Γράφω έκθεση με ανοιχτό βιβλίο και νομίζω ότι αυτό δεν μου κάνει καλό.. αγχώνομαι ότι δεν είναι αρκετό το διάβασμα που κάνω (και όχι μόνο στην έκθεση, αλλα και σε όλα τα μαθήματα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Εγω διαβαζω μια ωρα την εμβδομαδα θεωρια.Οταν ειναι να γραψω εκθεση κανω σχεδιαγραμμα και μετα γραφω.Τις πληροφοριες τις διαβαζω απο βοηθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Για το μάθημα της έκθεσης πως διαβάζετε;
Κάνω ασκήσεις, περίληψη και έκθεση για το φροντιστήριο αλλά δεν ξέρω αν είναι αρκετό αυτό. Δεν είμαι σε θέση να παπαγαλίσω τα θέματα γιατί λίγο μετά δεν τα θυμάμαι. Γράφω έκθεση με ανοιχτό βιβλίο και νομίζω ότι αυτό δεν μου κάνει καλό.. αγχώνομαι ότι δεν είναι αρκετό το διάβασμα που κάνω (και όχι μόνο στην έκθεση, αλλα και σε όλα τα μαθήματα)

Εγω συγκεκριμενα δεν παπαγαλιζω την θεωρια για τις ασκησεις.Τι κανω ομως; Καθε φορα που πρεπει να λυσω μια ασκηση διαβαζω την αντιστοιχη θεωρια(ετσι το εκανα και περυσι που εδινα) και με τον καιρο συνηθιζει το χερι και παει μονο του.Μπορω να πω οτι με βοηθησε αρκετα αυτος ο τροπος και στις ασκησεις παντα ειχα ενα 30+/35 (τις υπολοιπες τις εχανα ειτε απο κανενα συνωνυμο-αντωνυμο ειτε απο κανα β1).
Νταξει η εκθεση με ανοιχτο βιβλιο δεν ειναι κατι κακο,μα προφανως δεν μπορεις να κατσεις να παπαγαλισεις ολους τους θεματικους κυκλους απο τωρα.Το θεμα ειναι να εισαι σε θεση να καταλαβαινεις τους περισσοτερους(σαφως και θα διαβαζεις και θα παιρνεις μερικες ιδεες απο καθε κειμενο)θεματικους κυκλους,ετσι ωστε να ειναι λιγοι αυτοι που θα πρεπει να παπαγαλισεις,οι οποιοι λιγοι ειναι και δυσκολοι και αναγκαστικα πρεπει να εχεις μερικες γνωσεις για να μπορεσεις να ανταποκριθεις.
Κοιταξε η εκθεση και η περιληψη ειναι ενα πραγμα που καλως η κακως <<χτιζεται>>.Κανενας δεν γεννηθηκε με το ταλεντο,απλα θελει δουλεια.Εγω αυτο που προτεινω ειναι,αν εχεις χρονο φυσικα να το κανεις,οταν θα τελειωνεις μια εκθεση ή μια περιληψη,μετα απο λιγες μερες ξαναδιαβασε το θεμα ή το κειμενο που εκανες περιληψη,δες τι δεν σου αρεσε ή αν πιστευεις οτι επρεπε να βαλεις κατι αλλο,και εν τελει ξαναγραψτην.Ετσι θα γινεις καλυτερη και με τον καιρο δεν θα εχεις θεμα.
Τωρα για τα υπολοιπα μαθηματα δεν γνωριζω(εξαρταται και απο την κατευθυνση που εισαι) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Εγώ φοβάμαι λίγο για τις πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αναζητητής

Νεοφερμένος

Ο Αναζητητής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Φιλαράκο μην φοβάσαι τίποτε... Πάμε να τα σκίσουμε όλα! Γεια σε όλους παιδιά! Από έναν συμμαχητή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ.Αλλα δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αναζητητής

Νεοφερμένος

Ο Αναζητητής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Τι κατεύθυνση είσαι ?? Οικονομικά αν κατάλαβα ορθώς από τα γραφόμενά σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Μακάρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.

Αναζητητής

Νεοφερμένος

Ο Αναζητητής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Μιας και λέγατε για την έκθεση , εγώ ας πούμε δεν κάνω φροντιστήριο σε αυτό το μάθημα . Λόγω αρχής βασικά , δε θα ήθελα να μπω σε κάποιο συγκεκριμένο καλούπι . Μπορεί νομίζω κανείς να διαβάζει από κάποιο βοήθημα ή από το διαδίκτυο τα στοιχειώδη όσον αφορά στην θεωρία αλλά και στους βασικούς άξονες μιας θεματικής ενότητας δίχως όμως την επιβολή ενός τρόπου γραφής και σκέψης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Μιας και λέγατε για την έκθεση , εγώ ας πούμε δεν κάνω φροντιστήριο σε αυτό το μάθημα . Λόγω αρχής βασικά , δε θα ήθελα να μπω σε κάποιο συγκεκριμένο καλούπι . Μπορεί νομίζω κανείς να διαβάζει από κάποιο βοήθημα ή από το διαδίκτυο τα στοιχειώδη όσον αφορά στην θεωρία αλλά και στους βασικούς άξονες μιας θεματικής ενότητας δίχως όμως την επιβολή ενός τρόπου γραφής και σκέψης...

Είναι δυνατόν, το έκανε γνωστός μου με επιτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top