Πανελλήνιες 2018

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

panspil

Νεοφερμένος

Ο panspil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού Θράκης. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Καλησπέρα ,

μια ερώτηση, υπάρχει κάποιος εδώ που θα δώσει βιολογία γ.π;

εδωσα περυσι οποτε, ισως μπορω να βοηθησω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SweetGirl

Νεοφερμένος

Η SweetGirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
εδωσα περυσι οποτε, ισως μπορω να βοηθησω...

Ωραία, γιατί έχω μερικές απορίες! Σου στέλνω π.μ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sgreece

Νεοφερμένος

Ο sgreece αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδιά μήπως γνωρίζετε κάποια καλά βοηθήματα για μαθηματικά(Γ'λυκείου)και έκθεση(για όλες τις τάξεις)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

osfp123123

Νεοφερμένος

Ο osfp123123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Για μαθηματικά πολύ καλό ειναι το βοήθημα του Παπαδάκη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

#LoveMaths

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Για Μαθηματικά χρησιμοποιούσε το φροντιστήριό μου (άρα και εγώ) τα βοηθήματα του Μπάρλα.
Ηταν πολύ καλά και γι' αυτόν τον λόγο πρέπει να δουλευτούν όσο περισσότερο γίνεται.
Ορίστε: https://www.mparlas.gr/index.php?id=12
https://www.mparlas.gr/index.php?id=13

Τώρα για το προσωπικό σου διάβασμα (αν μπορείς να λύσεις και σου αρέσουν τα Μαθηματικά παραπάνω), προτείνω και εγώ το βοήθημα του Παπαδάκη το β' τεύχος για την επανάληψή σου περισσότερο.
https://www.politeianet.gr/books/97...ilis-sabbalas-mathimatika-g2-g-lukeiou-250435

Για την Έκθεση χρησιμοποιούσα το βιβλίο αυτό, έμεινα αρκετά ευχαριστημένος.
https://www.ellinoekdotiki.gr/displayITM2.asp?ITMID=1549&LANG=GR
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KamilGR

Νεοφερμένος

Ο KamilGR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Εχω του Μπαρλα και του Παπαδακη. Θεωρω οτι του Παπαδακη εχει μεγαλυτερη ποικιλια και ποσοτητα ασκησεων απο οτι του Μπαρλα. Ο Μπαρλας θεωρειται απο αρκετους λιγο ξεπερασμενος ..παντως και τα δυο ειναι καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sgreece

Νεοφερμένος

Ο sgreece αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stark21

Νεοφερμένος

Ο Stark21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Αναφερόμενος στους απόφοιτους,ισχύει ότι η 3η λυκειου είναι η τάξη που ‘αλλαζεις’ και αν ναι πως το έχετε αντιληφθεί με το που τελειώσατε.Ηταν δηλαδή εποικοδομητική αυτή η αλλαγή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
αν εξηγησεις τι εννοεις θα ξερουμε να σου πουμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stark21

Νεοφερμένος

Ο Stark21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
αν εξηγησεις τι εννοεις θα ξερουμε να σου πουμε :P

Πολλοί καθηγητες μας έχουν εξηγήσει ότι είναι μια τάξη που αλλαζεις προσωπικότητα,νοοτροπία.Ισχύει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
εγω δεν προσεξα κατι, αν ησουν του ξυσιματος ισως απλα να σφιξεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Αναφερόμενος στους απόφοιτους,ισχύει ότι η 3η λυκειου είναι η τάξη που ‘αλλαζεις’ και αν ναι πως το έχετε αντιληφθεί με το που τελειώσατε.Ηταν δηλαδή εποικοδομητική αυτή η αλλαγή;
Η αληθεια ειναι οτι αρχιζεις να σκεφτεσαι λιγα πραγματα παραπανω(υποχρεωσεις,επαγγελματικη αποκατασταση κλπ).Λογικο ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,984 μηνύματα.
Γράψαμε Αοθ στο σχολείο πάνω στην θεωρεία του πρωτου κεφαλαίου.Εγραψα 19.5 και είχα το μεγαλυτερο βαθμό στο τμήμα μου.Εχω αναθέσει πολλες ελπιδες στο Αοθ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sgreece

Νεοφερμένος

Ο sgreece αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Όσον αφορά τα επιστημονικά πεδία,ποια είναι κατά την γνώμη σας η σωστή επιλογή για ένα παιδί που σκέφτεται να σπουδάσει πληροφορική(αλλά δεν ειναι 100% σίγουρος). 2ο ή 5ο ?

Δηλαδή έχει στο μυαλό του και αστυνόμια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Όσον αφορά τα επιστημονικά πεδία,ποια είναι κατά την γνώμη σας η σωστή επιλογή για ένα παιδί που σκέφτεται να σπουδάσει πληροφορική(αλλά δεν ειναι 100% σίγουρος). 2ο ή 5ο ?

Δηλαδή έχει στο μυαλό του και αστυνόμια...
5ο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

#LoveMaths

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Το 5ο πεδίο είναι πιο ασφαλές.
Ένας καλός μαθητής μπορεί να γράψει πάνω από 17 Πληροφορική και ΑΟΘ, ενώ δεν ισχύει το ίδιο για τα μαθήματα της Φυσικής και Χημείας.
Ταυτόχρονα, επειδή η ύλη της Χημείας είναι σχετικά μεγάλη σε όγκο, χρειάζεται πολλές επαναλήψεις για να εμπεδωθεί.
Επίσης η Φυσική θέλει και μία α' αντίληψη. Προσωπικά ήταν το μάθημα που με δυσκόλεψε περισσότερο.

Αντίθετα τα μαθήματα της Πληροφορικής και του ΑΟΘ είναι πιο σίγουρα για βαθμό.
Συγχρόνως έχεις περισσότερο χρόνο για τα Μαθηματικά, οπότε να διεκδικήσεις κάτι καλό εκεί. ;)

Γενικότερα θεωρείται πιο εύκολο πεδίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VirusX

Νεοφερμένος

Ο VirusX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Όσον αφορά τα επιστημονικά πεδία,ποια είναι κατά την γνώμη σας η σωστή επιλογή για ένα παιδί που σκέφτεται να σπουδάσει πληροφορική(αλλά δεν ειναι 100% σίγουρος). 2ο ή 5ο ?

Δηλαδή έχει στο μυαλό του και αστυνόμια...
2ο. Ξέχνα την αστυνομία αν θες να σπουδάσεις πληροφορική.Ή σπουδάζουμε κάτι ή δεν ασχολούμαστε με αυτό.Ξεσκίσου εξίσου φυσική,χημεία, μαθηματικά και έκθεση και αν είσαι καλός θα περάσεις σε μια καλή σχολή που μόνο στο 2ο υπάρχει.5ο μόνο ΕΚΠΑ.Όλα τα άλλα είναι μετριότητες(για την πληροφορική μιλάμε πάντα) τις οποίες θα πρέπει να ξεπεράσεις(κατατακτήριες).Αν δεν είσαι 100% τράβα 5ο και αν δεν περάσεις ΕΚΠΑ θα γίνεις ένας εξαιρετικός μπάτσος.Αν δεν περάσεις ούτε μπάτσος,θα το ρίξεις στις πορείες κατά του συστήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sgreece

Νεοφερμένος

Ο sgreece αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Πρώτον ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Δεύτερον δεν πρόκειται για εμένα αλλά για φίλους μου(ήμουν σε παρόμοιο δίλημμα).Επίσης τόσο υποδεέστερα είναι τα υπόλοιπα τμήματα πληροφορικής(π.χ ΟΠΑ) σε σχέση με αυτό του ΕΚΠΑ?Τώρα όσον αφορά εμένα ποια είναι η γνώμη σας για την σχολή ΣΜΥΝ?Αξίζει σαν σχολή?
Ή να προτιμήσω αλλή αν πιάνω τα μόρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Αν στα λατινικά πέσει το κείμενο 29, θα γράψω πως ο παπουτσής έλεγε "Τσάμπα το λάδι και ο κόπος μου". Δεν ξέρω γιατί μου έχει κολλήσει έτσι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

VirusX

Νεοφερμένος

Ο VirusX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Αν δεν ανοίξω σύντομα βιβλίο θα γράψω όπως το εννοεί ο φίλος παπουτσής.Βέβαια υπάρχει και η 2η φορά η τιμημένη.Ας μην τα ισοπεδώνουμε και όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top