Πανελλήνιες 2017

Ποια είναι η γνώμη σας για τις φετινές βάσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 83)
  • Θα ανεβούν

    Ψήφοι: 16 19.3%
  • θα παραμείνουν ίδιες

    Ψήφοι: 18 21.7%
  • Θα πέσουν

    Ψήφοι: 49 59.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Τα στατιστικά για τις βαθμολογίες πότε περίπου θα βγουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgoshan

Νεοφερμένος

Ο Giorgoshan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Τα στατιστικά για τις βαθμολογίες πότε περίπου θα βγουν;
Νομίζω πρωί αλλά ώρα δε ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristarac

Νεοφερμένος

Ο xristarac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Η αύριο ή μια-δυο μέρες μετά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Είμαστε στην μέση ενός καύσωνα. Τα κλιματιστικά δουλεύουν φουλ. Τα αποτελέσματα θα αναρτηθούν αύριο σε όλα τα λύκεια μέχρι το μεσημέρι άρα στο σάιτ του υπουργείου θα γίνει πολύ αργότερα. Και τι κάνεις;;; Πας στο σχολείο μέσα στην ζέστη και περιμένεις να δεις τους βαθμούς σου ή περιμένεις μέσα στην δροσιά του σπιτιού σου να τα δεις απο το σάιτ; Αντέχεις όμως την αναμονή; Και αν το κάνουν αυτό αρκετές χιλιάδες παιδιά, και μπλοκάρει το σύστημα και δεν δεις τους βαθμούς σου πριν βραδιάσει; Ή αν πέσει το ρεύμα απο την ασταμάτητη λειτουργία των κλιματιστικών;
Πωπω, πολύ αισιόδοξη είμαι, :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psyco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Psyco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Είμαστε στην μέση ενός καύσωνα. Τα κλιματιστικά δουλεύουν φουλ. Τα αποτελέσματα θα αναρτηθούν αύριο σε όλα τα λύκεια μέχρι το μεσημέρι άρα στο σάιτ του υπουργείου θα γίνει πολύ αργότερα. Και τι κάνεις;;; Πας στο σχολείο μέσα στην ζέστη και περιμένεις να δεις τους βαθμούς σου ή περιμένεις μέσα στην δροσιά του σπιτιού σου να τα δεις απο το σάιτ; Αντέχεις όμως την αναμονή; Και αν το κάνουν αυτό αρκετές χιλιάδες παιδιά, και μπλοκάρει το σύστημα και δεν δεις τους βαθμούς σου πριν βραδιάσει; Ή αν πέσει το ρεύμα απο την ασταμάτητη λειτουργία των κλιματιστικών;
Πωπω, πολύ αισιόδοξη είμαι, :P:P

Πήγαινε κάτι τις 12 στο σχολείο σου παιδί μου:D

Το άλλο πάλι?με πήρε ο διευθυντής του σχολείου μου να πάω να βγάλω κωδικόγια το μηχανογραφικό κ του λέω θα τον βγάλω αύριο που θα ρθω για τους βαθμούς... Κ μ λέει δεν μας έχουν στείλει κάποιο επίσημο μηνυμα για τους βαθμούς.. Κ τουλέω δλδ δεν ξέρετε τι ώρα θα βγουν? Κ μ λέει δεν ξέρω καν αν θα βγουν αυριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Πήγαινε κάτι τις 12 στο σχολείο σου παιδί μου:D

Το άλλο πάλι?με πήρε ο διευθυντής του σχολείου μου να πάω να βγάλω κωδικόγια το μηχανογραφικό κ του λέω θα τον βγάλω αύριο που θα ρθω για τους βαθμούς... Κ μ λέει δεν μας έχουν στείλει κάποιο επίσημο μηνυμα για τους βαθμούς.. Κ τουλέω δλδ δεν ξέρετε τι ώρα θα βγουν? Κ μ λέει δεν ξέρω καν αν θα βγουν αυριο
Μήπως με αυτό ήθελε να σου πει οτι μπορεί να βγουν αργότερα; Κάτι δεν έλεγαν για 4 Ιουλίου;;
Δεν νομίζω να πάω. Δεν ξέρεις και τι ώρα θα βγουν, άλλο να παω-να δω-να φυγω και άλλο να πάω και να περιμένω... Και ξέρεις οτι δεν θα είναι μόνο τα παιδιά εκεί, αλλά όλη η οικογένεια άρα σκέψου πόσα άτομα και τι στριμωγμένα θα είναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psyco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Psyco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Μήπως με αυτό ήθελε να σου πει οτι μπορεί να βγουν αργότερα; Κάτι δεν έλεγαν για 4 Ιουλίου;;
Δεν νομίζω να πάω. Δεν ξέρεις και τι ώρα θα βγουν, άλλο να παω-να δω-να φυγω και άλλο να πάω και να περιμένω... Και ξέρεις οτι δεν θα είναι μόνο τα παιδιά εκεί, αλλά όλη η οικογένεια άρα σκέψου πόσα άτομα και τι στριμωγμένα θα είναι :P
Εγώ θα πάω στις 10 για κανα καφέ κ όταν βεβαιωθώ ότι βγήκαν Θ πάω. ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Από που προκύπτει ότι στην ιστοσελίδα θα αναρτηθούν το απόγευμα; Η ακριβής φράση του εγγράφου του Υπουργείου (που μιλάει ξεκάθαρα για αύριο) είναι η εξής:

Την Παρασκευή 30-6-2017 το πρωί ως το μεσημέρι, οι Διευθυντές Δ.Ε. θα παραδώσουν αμέσως στα Λύκειά τους τα ανάλογα δέματα, ώστε το μεσημέρι της Παρασκευής 30-6-2017 οι βαθμοί να αναρτηθούν σε όλα τα Λύκεια και στην επίσημη ιστοσελίδα του ΥΠΠΕΘ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Εγώ θα πάω στις 10 για κανα καφέ κ όταν βεβαιωθώ ότι βγήκαν Θ πάω. ..
Σωστό και αυτό...

Από που προκύπτει ότι στην ιστοσελίδα θα αναρτηθούν το απόγευμα; Η ακριβής φράση του εγγράφου του Υπουργείου (που μιλάει ξεκάθαρα για αύριο) είναι η εξής:

Την Παρασκευή 30-6-2017 το πρωί ως το μεσημέρι, οι Διευθυντές Δ.Ε. θα παραδώσουν αμέσως στα Λύκειά τους τα ανάλογα δέματα, ώστε το μεσημέρι της Παρασκευής 30-6-2017 οι βαθμοί να αναρτηθούν σε όλα τα Λύκεια και στην επίσημη ιστοσελίδα του ΥΠΠΕΘ.
Στην Ελλάδα ζούμε, άρα άλλο το τι λέμε και άλλο το τι κάνουμε...... Ναι μπορεί να γίνει όπως γράφει το έγγραφο αλλά εγω είμαι και λίγο άπιστος Θωμάς με τις δημόσιες υπηρεσίες, εκεί που ανήκουν και τα υπουργεία... Όπως και να έχει, θα δούμε αύριο και ελπίζω να με διαψεύσουν πανηγυρικά, χωρίς ίχνος ειρωνίας εκ μέρους μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Στην Ελλάδα ζούμε, άρα άλλο το τι λέμε και άλλο το τι κάνουμε...... Ναι μπορεί να γίνει όπως γράφει το έγγραφο αλλά εγω είμαι και λίγο άπιστος Θωμάς με τις δημόσιες υπηρεσίες, εκεί που ανήκουν και τα υπουργεία... Όπως και να έχει, θα δούμε αύριο και ελπίζω να με διαψεύσουν πανηγυρικά, χωρίς ίχνος ειρωνίας εκ μέρους μου.

Για να είμαστε 100% δίκαιοι, θα είναι έκπληξη αν γίνει κάτι άλλο από αυτό που περιγράφεται στο έγγραφο. Αν μη τι άλλο, οι Πανελλήνιες Εξετάσεις και όλα όσα τις συνοδεύουν στο διαδικαστικό κομμάτι (Αποστολή θεμάτων, καταχώρηση και ανακοίνωση βαθμολογιών, ανακοίνωση βάσεων, κτλ) είναι ίσως το μοναδικό πράγμα που εκτελεί το ελληνικό δημόσιο με ποσοστό επιτυχίας πολύ κοντά στο 100% εδώ και πάρα πολλά χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Για να είμαστε 100% δίκαιοι, θα είναι έκπληξη αν γίνει κάτι άλλο από αυτό που περιγράφεται στο έγγραφο. Αν μη τι άλλο, οι Πανελλήνιες Εξετάσεις και όλα όσα τις συνοδεύουν στο διαδικαστικό κομμάτι (Αποστολή θεμάτων, καταχώρηση και ανακοίνωση βαθμολογιών, ανακοίνωση βάσεων, κτλ) είναι ίσως το μοναδικό πράγμα που εκτελεί το ελληνικό δημόσιο με ποσοστό επιτυχίας πολύ κοντά στο 100% εδώ και πάρα πολλά χρόνια.
Ακόμα καλύτερα, τότε.. Και με βάση το επάγγελμα που αναγράφεται, εσείς ξέρετε πολύ καλύτερα απο εμένα, μιας και τα παρακολουθείτε άρα δεν έχω λόγο να σας αμφισβητώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Ακόμα καλύτερα, τότε.. Και με βάση το επάγγελμα που αναγράφεται, εσείς ξέρετε πολύ καλύτερα απο εμένα, μιας και τα παρακολουθείτε άρα δεν έχω λόγο να σας αμφισβητώ.

Σκέψου μόνο ότι το Υπουργείο αποφεύγει να δώσει ακριβή ώρα ανακοίνωσης, και αυτό κατά τη γνώμη μου είναι πράξη υπευθυνότητας. Ναι, το site θα πέσει (κάθε χρόνο πέφτει, το ξέρουμε), αλλά τα ΕΛΤΑ courier έχουν πάρει φωτιά σήμερα. Οι βαθμοί βρίσκονται ήδη καθοδόν για τις διευθύνσεις δευτεροβάθμιας και από εκεί στα σχολεία σας.

Έχουν περάσει ατάλαντοι και ατάλαντοι Υπουργοί Παιδείας, μπορεί να υπήρχαν Υπουργοί που καθυστέρησαν να τυπώσουν βιβλία ή να στείλουν καθηγητές, αλλά στις Πανελλήνιες ελάχιστα είναι τα λάθη που ακούγονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psyco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Psyco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Α και κάτι άλλο... θα βγουν στα 20 ή στα 100? Αν είναι στα είκοσι βάζεις τους βαθμους στην εφαρμογή κ βγαίνουν.. Αλλά αν είναι στα εκατο πρεπει μες στο αγχος μας να κάνουμε και τη μετατροπή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
..... Ναι, το site θα πέσει (κάθε χρόνο πέφτει, το ξέρουμε)...
Άρα επιστρέφουμε πάλι στο αρχικό μου μήνυμα, οτι θα αργήσουμε να τα δούμε τα αποτελέσματα και οχι λόγω καθυστέρησης αλλά λόγω σάιτ... Και ας εύχομαι να διορθώσουν γρήγορα το λάθος, για να συμπληρώσω και εγω το μηχανογραφικό μου..

Α και κάτι άλλο... θα βγουν στα 20 ή στα 100? Αν είναι στα είκοσι βάζεις τους βαθμους στην εφαρμογή κ βγαίνουν.. Αλλά αν είναι στα εκατο πρεπει μες στο αγχος μας να κάνουμε και τη μετατροπή?
Εγω νομίζω οτι βγαίνουν και στα 20 και στα 100... Τουλάχιστον, έτσι θυμάμαι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Α και κάτι άλλο... θα βγουν στα 20 ή στα 100? Αν είναι στα είκοσι βάζεις τους βαθμους στην εφαρμογή κ βγαίνουν.. Αλλά αν είναι στα εκατο πρεπει μες στο αγχος μας να κάνουμε και τη μετατροπή?

στα 20 αν δεν κάνω λάθος βγαίνουν οι βαθμοί
οπότε δε θαα κάνετε μετατροπή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophiazach

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
View attachment 62484
Άρα επιστρέφουμε πάλι στο αρχικό μου μήνυμα, οτι θα αργήσουμε να τα δούμε τα αποτελέσματα και οχι λόγω καθυστέρησης αλλά λόγω σάιτ... Και ας εύχομαι να διορθώσουν γρήγορα το λάθος, για να συμπληρώσω και εγω το μηχανογραφικό μου..


Εγω νομίζω οτι βγαίνουν και στα 20 και στα 100... Τουλάχιστον, έτσι θυμάμαι....

Αγχωμένη και εγώ για τα αποτελέσματα, έψαξα στο google πώς ακριβώς είναι οι πίνακες που αναρτούν στα σχολεία. Ελπίζω να φαίνεται καλά!

https://viotiaplus.gr/wp-content/uploads/2015/06/51-DSCF1926.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Άρα επιστρέφουμε πάλι στο αρχικό μου μήνυμα, οτι θα αργήσουμε να τα δούμε τα αποτελέσματα και οχι λόγω καθυστέρησης αλλά λόγω σάιτ... Και ας εύχομαι να διορθώσουν γρήγορα το λάθος, για να συμπληρώσω και εγω το μηχανογραφικό μου..

Καλά, όταν λέμε ότι θα πέσει το site, δεν εννοούμε ότι θα πέσει για 2 μέρες. Στο φροντιστήριο συνήθως, που ψάχνουμε να βρούμε τις βαθμολογίες πολλών μαθητών, δεν μας παίρνει πάνω από 2 ώρες, με συνεχή refresh. Ο κάθε μαθητής όμως έχει να δει μόνο τους δικούς του βαθμούς. Και φυσικά έχει την επιλογή να πάει στο σχολείο του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cisse

Νεοφερμένος

Ο cisse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
τα στατιστικα στοιχεια δεν βγαινουν μια μερα πριν απο τα αποτέεσματα? αρα δεν θα επρεπε να βγουν σημερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Όχι. Συνήθως βγαίνουν ή την ίδια μέρα με τους βαθμούς ή 1-2 μέρες μετά. Τώρα βέβαια, το 1-2 μέρες μετά είναι σαββατοκύριακο. Οπότε λογικά, ή αύριο, ή την Δευτέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεα

Νεοφερμένος

Ο Δεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
τα στατιστικα στοιχεια δεν βγαινουν μια μερα πριν απο τα αποτέεσματα? αρα δεν θα επρεπε να βγουν σημερα?
Πέρσι είχαν βγει μια μέρα πριν πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top