Πανελλήνιες 2017

Ποια είναι η γνώμη σας για τις φετινές βάσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 83)
  • Θα ανεβούν

    Ψήφοι: 16 19.3%
  • θα παραμείνουν ίδιες

    Ψήφοι: 18 21.7%
  • Θα πέσουν

    Ψήφοι: 49 59.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Psyco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Psyco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Αυτο ;Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Απλώς, κάθε βαθμολογητης έχει να διορθώσει περισσότερα ή λιγότερα γραπτά. Κάποιος που έχει περισσότερα θα βιαστεί ακόμα περισσότερο οπότε μπορεί τα γραπτά αυτά να αδικηθουν. Βέβαια εγώ συνήθως δεν ασχολούμαι με τέτοιες λεπτομέρειες και βασικά ας γράψουμε πρώτα και βλέπουμε. Αλλά είπα να το πω μιας και το έμαθα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Strawberoula

Νεοφερμένος

Ο Strawberoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Αυτα τα ηθικα τα εχουν ξεσκισει...παλιοτερα συνεχεια ηθικα εμπαιναν.τι λετε για φετος;λετε να πεσουν ηθικα που ειναι outsider?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Αυτα τα ηθικα τα εχουν ξεσκισει...παλιοτερα συνεχεια ηθικα εμπαιναν.τι λετε για φετος;λετε να πεσουν ηθικα που ειναι outsider?

Όχι δε (θέλουμε να) λέμε. Αν πέσουν θα κάψω το Υπουργείο Παιδείας. Ας βάλουν επιτέλους κάτι άλλο, πόσα ηθικά ακομαααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Strawberoula

Νεοφερμένος

Ο Strawberoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Και εγω ετσι λεω αλλα μπας και κανουν καμια ντριπλα...για να δουν τον συνειδητοποιημενο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Προς τους θεωρητικαριους, να ξέρετε πως δυστυχώς το περιθώριο των βαθμολογητών να διορθώσουν φέτος τα γραπτά ΑΡΧΑΊΩΝ, είναι 8 ημέρες. Να είστε σίγουροι πως η βαθμολόγηση θα γίνει κάπως βιαστικά και ίσως πρόχειρα...

Για την έκθεση το περιθώριο είναι -αν δεν κάνω λάθος- 12 ημέρες.

Το ότι γράφουμε πανελλήνιες τόσο αργά ίσως έχει επομένως επιπτώσεις και στη βαθμολόγηση... ας ελπίσουμε υπέρ μας.

Θα παρακαλέσω να μην γράφονται ανακρίβειες. Οι ίδιοι οι βαθμολογητές δεν γνωρίζουν τον ακριβή αριθμό ημερών που έχουν στη διάθεσή τους. Επιδιώκεται, βεβαίως, η διαδκασία να ολοκληρωθεί σε ένα εύλογο χρονικό διάστημα, αλλά αυτό αφορά το σύνολο της διαδικασίας. Δεν μπορεί για παράδειγμα, στα Αρχαία να ζητείται οπωσδήποτε η ολοκλήρωση της βαθμολόγησης σε 8 μέρες, όταν το τελευταίο εξεταζόμενο μάθημα εξετάζεται 10 μέρες αργότερα και η έναρξη της βαθμολόγησής του 12 μέρες μετά.
Επίσης, οι βαθμολογητές που θα ασκήσουν το έργο τους ευσυνείδητα, δεν επηρεάζονται από χρόνους. Αν υπάρξει πίεση χρόνου για οποιαδήποτε λόγο, καλούν πρόσθετους βαθμολογητές.
Γι αυτό, προσπαθήστε να προετοιμαστείτε όσο γίνεται καλύτερα για τις εξετάσεις και αφήστε τα υπόλοιπα. Μην αγχώνεστε περισσότερο με τέτοια θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Θα παρακαλέσω να μην γράφονται ανακρίβειες. Οι ίδιοι οι βαθμολογητές δεν γνωρίζουν τον ακριβή αριθμό ημερών που έχουν στη διάθεσή τους. Επιδιώκεται, βεβαίως, η διαδκασία να ολοκληρωθεί σε ένα εύλογο χρονικό διάστημα, αλλά αυτό αφορά το σύνολο της διαδικασίας. Δεν μπορεί για παράδειγμα, στα Αρχαία να ζητείται οπωσδήποτε η ολοκλήρωση της βαθμολόγησης σε 8 μέρες, όταν το τελευταίο εξεταζόμενο μάθημα εξετάζεται 10 μέρες αργότερα και η έναρξη της βαθμολόγησής του 12 μέρες μετά.
Επίσης, οι βαθμολογητές που θα ασκήσουν το έργο τους ευσυνείδητα, δεν επηρεάζονται από χρόνους. Αν υπάρξει πίεση χρόνου για οποιαδήποτε λόγο, καλούν πρόσθετους βαθμολογητές.
Γι αυτό, προσπαθήστε να προετοιμαστείτε όσο γίνεται καλύτερα για τις εξετάσεις και αφήστε τα υπόλοιπα. Μην αγχώνεστε περισσότερο με τέτοια θέματα.
Δεν τα βγάζω από το μυαλό μου, πάντως δε θα επιμείνω γιατί πράγματι δεν έχει και πολλή σημασία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Χωρίζουμε το αβ σε ν ισομηκη διαστήματα Κ σχηματίζουμε ορθογώνια με βάσεις ξκ κλπ
Αν πω οτι μόλις τώρα έμαθα οτι υπάρχει και αυτή η απόδειξη;;;; Άρα, δεν την έχω διαβάσει καν, πόσο μαλλον να την μάθω....

Βρε παιδιά, στα ολοκληρώματα μόνο 2 αποδείξεις δεν είναι; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Αν πω οτι μόλις τώρα έμαθα οτι υπάρχει και αυτή η απόδειξη;;;; Άρα, δεν την έχω διαβάσει καν, πόσο μαλλον να την μάθω....

Βρε παιδιά, στα ολοκληρώματα μόνο 2 αποδείξεις δεν είναι; :worry:

Αν βαλεις και αυτην ειναι 3
1--> με την αρχικη
2--> με το θεμελιωδες θεωρημα του ολοκληρωτικου λογισμου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Αν βαλεις και αυτην ειναι 3
1--> με την αρχικη
2--> με το θεμελιωδες θεωρημα του ολοκληρωτικου λογισμου
Αυτές τις 2 τις έχω μάθει.... Άρα για μένα, υπάρχουν 2 αποδείξεις! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Αυτές τις 2 τις έχω μάθει.... Άρα για μένα, υπάρχουν 2 αποδείξεις! :P

Και για τους υπολοιπους 2 υπαρχουν μην αγχωνεσαι :D Η αποδειξη με τα εμβαδα δεν προκειται να πεσει καταρχας θες κανα 20λεπτο για να την γραψεις πληρως και επιπλεον που να θυμασαι τους αριθμους απο τα κλασματα(που βγαζεις αν προσθεσεις ολα τα εβαδα)συν οτι ειναι ψευτοαποδειξη αφου το αποδεικνυει μονο για την y=x^2 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Και για τους υπολοιπους 2 υπαρχουν μην αγχωνεσαι :D Η αποδειξη με τα εμβαδα δεν προκειται να πεσει καταρχας θες κανα 20λεπτο για να την γραψεις πληρως και επιπλεον που να θυμασαι τους αριθμους απο τα κλασματα(που βγαζεις αν προσθεσεις ολα τα εβαδα)συν οτι ειναι ψευτοαποδειξη αφου το αποδεικνυει μονο για την y=x^2 :P
Βλακεία είναι... Και σε μια εβδομάδα, τελειώνει ο ''γολγοθάς'' των Μαθηματικών... και άντε να δούμε, τι θα γράψουμε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Strawberoula

Νεοφερμένος

Ο Strawberoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Τα ερμηνευτικα σχολια τα μαθατε ολα απεξω;προσπαθησα αλλα μερικα δεν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
το θεμα ειναι να μπορεις να τα γραψεις, οχι να τα ξερεις απλα αυτολεξι... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

γόρδιονΣουτιέν

Νεοφερμένος

Η γόρδιονΣουτιέν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
ρε οι βιολογικοι που ειμαστε; γιατι μιλανε μονο οι μαθηματικοι και οι θεωρητικοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
εγώ απέξω τα ξέρω ερμηνευτικά. τα έκανα και σκονάκι καλού-κακού. πάντως ναι, πρέπει να τα μάθεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδιά, ξέρετε αν υπάρχει ειδική κατηγορία τριτέκνων φέτος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία Πατρών. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Στην αιθουσα την ωρα της εξετασης την τσαντα μου με το πορτοφολι κινητο κλπ μπορω να την παρω και να την αφησω σε μια ακρη? Η δεν μπορω να την εχω καν μεσα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Στην αιθουσα την ωρα της εξετασης την τσαντα μου με το πορτοφολι κινητο κλπ μπορω να την παρω και να την αφησω σε μια ακρη? Η δεν μπορω να την εχω καν μεσα?
Νομίζω πως όχι δεν μπορείς, τα αφήνεις εξω απο αίθουσα. Ο διευθυντής μας μας είχε πει (τώρα αν είναι όντως έτσι δεν ξέρω) ότι αν σε πιάσουν στις πανελλήνιες με κινητό ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ, σου μηδενιζουν το γραπτό. Σίγουρη δεν είμαι κιόλας, ας πει κάποιος αλλος αν είναι βέβαιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αφήνεις το κινητό έξω, πριν μπεις. Γενικά στο θρανίο μπορείς να έχεις ρολόι, χαρτομάντιλα, νερό, νομίζω και κομμάτι σοκολάτα (δεν είμαι σιγουρος) χάρακες κλπ και στυλό. Δε θυμάμαι να έπαιρνα κάτι άλλο προσωπικά. Θα σας τα πουν εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top