Πανελλήνιες 2017

Ποια είναι η γνώμη σας για τις φετινές βάσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 83)
  • Θα ανεβούν

    Ψήφοι: 16 19.3%
  • θα παραμείνουν ίδιες

    Ψήφοι: 18 21.7%
  • Θα πέσουν

    Ψήφοι: 49 59.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Οχι δεν ειναι απαραιτητο να κανεις σχημα,αφου σου λεει να το διατυπωσεις οχι διατυπωσε και κανε σχημα(στις πανελληνιες ειναι ξεκαθαροι στο στι ζητανε).Το ιδιο και στην αποδειξη αλλιως θα σου λεγε απειδειξε το μου με την μορφη σχηματος

Όσοι δίνετε μαθηματικά κατευθυνσης, έχετε μάθει τις αποδείξεις ΑΚΡΙΒΩΣ όπως είναι διατυπωμένες στο βιβλίο; Θα μας κοστίσει κάτι αν αλλάξουμε τη σειρά σε καμιά λέξη ή πχ το "επομένως" το κάνουμε "οπότε" ; :P
Είναι εντελώς χαζή η απορία μου, αλλά την θεωρία την άφησα για το τέλος και βλέποντας πως δεν την ξέρω άψογα έχω φρικάρει λίγο :worry: :P

Η μονη περιπτωση να σου κοψουν ειναι αν πετυχεις κανεναν κολλημενο...
Υπαρχουν λεξεις που δειχνουν συνεπαγωγη η ισοδυναμια πχ τοτε(=>).Νταξει κατα την γνωμη μου πρεπει να ειναι πολυ μ@λ@...

Προσπαθω μήνες αλλά δεν μαθαίνονται γαμωτο! :mad:

Αρχισε να τις γραφεις σε χαρτι.Ουτε εγω δεν μπορουσα αρχικα αλλα απο τοτε που αρχισα να λυνω οεφε και ελυνα και τα θεματα θεωριας οι περισσοτερες μου μεινανε

Κακά τα ψέματα οι αποδείξεις διορθώνονται με την κόλλα σου Κ το βιβλίο δίπλα δίπλα οπότε πρέπει να τα γράψεις ακριβώς με τον ιδιο τρόπο. Όχι απαραίτητα με τις ίδιες λέξεις αλλά σίγουρα με την ίδια σειρά.

Εσείς έχετε μάθει ως αποδείξει και τις τελευταίες με τα εμβαδα; Γιατί κάποιοι λένε πως είναι κάποιοι Όχι.

Ειναι καλονικη και αποδειξη και ειναι εντος.Αλλα δεν εχει ζητηθει εδω και 16 χρονια φετος θα την βαλουν; Δεν αξιζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Λίγο άστοχη η δημοσκόπηση πάντως:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Τι σας λένε για σοσ οι καθηγητές σας στην έκθεση;

Επίσης κάποιος που έγραψε οεφε τι θέμα έπεσε στην έκθεση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Οχι δεν ειναι απαραιτητο να κανεις σχημα,αφου σου λεει να το διατυπωσεις οχι διατυπωσε και κανε σχημα(στις πανελληνιες ειναι ξεκαθαροι στο στι ζητανε).Το ιδιο και στην αποδειξη αλλιως θα σου λεγε απειδειξε το μου με την μορφη σχηματος



Η μονη περιπτωση να σου κοψουν ειναι αν πετυχεις κανεναν κολλημενο...
Υπαρχουν λεξεις που δειχνουν συνεπαγωγη η ισοδυναμια πχ τοτε(=>).Νταξει κατα την γνωμη μου πρεπει να ειναι πολυ μ@λ@...



Αρχισε να τις γραφεις σε χαρτι.Ουτε εγω δεν μπορουσα αρχικα αλλα απο τοτε που αρχισα να λυνω οεφε και ελυνα και τα θεματα θεωριας οι περισσοτερες μου μεινανε



Ειναι καλονικη και αποδειξη και ειναι εντος.Αλλα δεν εχει ζητηθει εδω και 16 χρονια φετος θα την βαλουν; Δεν αξιζει

Ναι, τη θεωρία την εχω μαθει όλη, αλλά δεν μπορώ να μάθω τα εμβαδα!:/::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Αν βαλουν στα μαθηματικα αυτο που ειναι κατω απο τον ορισμο της ακολουθιας θα πεσει πολυ γελιο...
Οσα ατομα εχω ρωτησει ,κανενας δν το ξερει αυτο(ουτε εγω)
Ειναι το μονο που δεν μπορω να μαθω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Αν βαλουν στα μαθηματικα αυτο που ειναι κατω απο τον ορισμο της ακολουθιας θα πεσει πολυ γελιο...
Οσα ατομα εχω ρωτησει ,κανενας δν το ξερει αυτο(ουτε εγω)
Ειναι το μονο που δεν μπορω να μαθω

Και τον ορισμό της ακολουθίας που μάθαμε κάποιοι, πολύ είναι :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Και τον ορισμό της ακολουθίας που μάθαμε κάποιοι, πολύ είναι :P:P

Βασικα αυτη την σελιδα πρεπει να την εχουν βαλει καταλαθος:whistle:δεν βγαζει νοημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Βασικα αυτη την σελιδα πρεπει να την εχουν βαλει καταλαθος:whistle:δεν βγαζει νοημα

Υποτιθεται οτι υπαρχει connection με καποιες ασκησεις ολοκληρωματων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Δεν λέω για τον ορισμό του ολοκληρώματος λέω συγκεκριμένα για την απόδειξη με τα ν ισομηκη διαστήματα κλπ..εμένα μου είπε από το 75 που έχει δει θέματα Δεν έχει ζητηθεί. Τώρα τι να πω οι αποδείξεις οι βασικές ειναι καμία 10άρια αν ζηστηθεί Κάτι άλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just1n

Νεοφερμένος

Ο Just1n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Εσείς έχετε μάθει ως αποδείξει και τις τελευταίες με τα εμβαδα; Γιατί κάποιοι λένε πως είναι κάποιοι Όχι.
Ποια απόδειξη εννοείς ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Ποια απόδειξη εννοείς ?

Χωρίζουμε το αβ σε ν ισομηκη διαστήματα Κ σχηματίζουμε ορθογώνια με βάσεις ξκ κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ναι τον ορισμο του ολοκληρωματος που εχει μεσα και αθροισεις,αυτο δεν πεφτει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
έμειναν 3 μέρες περίπου!!!
εσείς που δίνεται πως νιώθετε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
έμειναν 3 μέρες περίπου!!!
εσείς που δίνεται πως νιώθετε??

Φάε τη γλώσσα σου καλέ τι 3 μέρες.
Εγώ νιώθω λες και δε δίνω πάντως, λες και θα πάω απλά να γράψω ένα τυπικό κυριακάτικο διαγώνισμα. Έχω γράψει τόσα πολλά που είμαι σε φάση meh, who cares even.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psyco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Psyco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Σε νιωθω^^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
άντε να βγει η επανάληψη ιστορία, να δω τελευταία φορά 4-5 ερωτήσεις εισαγωγής αρχαίων??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psyco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Psyco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Και πολιτικα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Προς τους θεωρητικαριους, να ξέρετε πως δυστυχώς το περιθώριο των βαθμολογητών να διορθώσουν φέτος τα γραπτά ΑΡΧΑΊΩΝ, είναι 8 ημέρες. Να είστε σίγουροι πως η βαθμολόγηση θα γίνει κάπως βιαστικά και ίσως πρόχειρα...

Για την έκθεση το περιθώριο είναι -αν δεν κάνω λάθος- 12 ημέρες.

Το ότι γράφουμε πανελλήνιες τόσο αργά ίσως έχει επομένως επιπτώσεις και στη βαθμολόγηση... ας ελπίσουμε υπέρ μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psyco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Psyco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Αυτό θα είναι ή υπέρ ή κατά...Ή θα βαθμολογούν γρήγορα γρήγορα κ δεν θα κατσουν να ψαξουν αν λείπουν λεπτομέρειες ή θα πετσοκόψουν αν δεν δουν κατευθείαν αυτό π θέλουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αν έχουν όλοι οι μαθητές βαθμολόγηση υπέρ τους, τότε κανείς δεν έχει :P Απλά βγαίνει ένας πιο ανεβασμένος ΜΟ και μπορείς να πεις ότι είσαι άτυχος αν δεν έπιασες αυτό που ήθελες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top